Sorin Grindeanu i-a delegat vicepremierului Sevil Shhaideh atributiile de premier, pentru perioada 18-22 ianuarie

de CP     HotNews.ro
Marţi, 17 ianuarie 2017, 16:42 Actualitate | Esenţial


Sevil Shhaideh
Foto: Agerpres
Sevil Shhaideh, vicepremier si ministru al dezvoltarii, va exercita atributiile prim-ministrului privind conducerea operativa a activitatii Guvernului, in perioada 18-22 ianuarie 2017, potrivit unei decizii semnata de premierul Sorin Grindeanu, publicata marti in Monitorul Oficial.

In perioada 18-20 ianuarie, Sorin Grindeanu va participa, alaturi de presedintele PSD, Liviu Dragnea, la ceremonia de investire a lui Donald Trump in functia de presedinte al Statelor Unite.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6918 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    ... (Marţi, 17 ianuarie 2017, 16:49)

    tirolez [utilizator]

    S-au vazut pe cai mari, isi permit "arogante". Istoria ne arata insa alte lucruri.
  • +11 (15 voturi)    
    Haoleo (Marţi, 17 ianuarie 2017, 16:49)

    mitg [utilizator]

    Sper sa nu dea o Ordonanta de Urgenta cu continutul Coranului, ca am senzatia ca va pica la Curtea Constitutionala.
    • +2 (6 voturi)    
      nu e chiar asa (Marţi, 17 ianuarie 2017, 17:43)

      Mumulea [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      in cel mai rau caz, cei doi premieri, la intoarcere, vor deveni barbati (de stat islamic). Sevil oricum nu are angoase de gen. Deci pentru ei, e win-win.
    • +3 (3 voturi)    
      degeaba pica la CC (Marţi, 17 ianuarie 2017, 17:59)

      Piticot9 [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Ordonanta produce efecte catastrofale imediate!! Se va judeca pe pe legea cea mai favorabila infractorului. In strada in seara asta!!!
    • +1 (1 vot)    
      da ordonante pe cod penal.. (Marţi, 17 ianuarie 2017, 18:02)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      ..justitie si altele de genul..! dar, dac asa a ordonat mustata! ce sa faca saracii p$d-isit, sa isi compromita pozitia de parlamentari pe viata?!?!
  • +14 (16 voturi)    
    Grindeanu nu exista, Dragnea a delegat-o (Marţi, 17 ianuarie 2017, 16:50)

    Kivek [utilizator]

    PSD l-a crescut si pe Hayssam, se pare ca exista o retea de sirieni-IRAKIENI (vezi noile dezvaluiri ale lui Ghita) care sunt legati de acest partid
  • +12 (14 voturi)    
    Deci sharia 4 zile?!?!? (Marţi, 17 ianuarie 2017, 16:52)

    rubberduck [utilizator]

    Barbatii is vor lasa barbi de mullahi, preoti ortodocsi sunt exceptati pentru ca au deja barbi de mullahi, femeile vor purta burka si nu vor iesi din case decat cu aprobarea sirienilor. Toate informatiile confidentiale sau secrete vor ajunge la Bashar si de acolo la Moskova. Allmanah Snackbarr.
  • +2 (12 voturi)    
    Si sotul, cumnatii....? (Marţi, 17 ianuarie 2017, 16:56)

    king david hotel [utilizator]

    "pericol, atentat la siguranta"......cum ramane? Deci, se poate, nu?
  • +9 (11 voturi)    
    Se face voia lui Dragnea. (Marţi, 17 ianuarie 2017, 17:01)

    asavreau [utilizator]

    Musulmanii la putere într-o țară creștin ortodoxă.Se bucură PF Daniel că a susținut pe Dragnea cu toate puterile.
    • +6 (8 voturi)    
      aiurea (Marţi, 17 ianuarie 2017, 17:18)

      Pseudoandrei [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Il doare pe Daniel sub sutana.. pe el il intereseaza doar banii
  • +15 (15 voturi)    
    elegant (Marţi, 17 ianuarie 2017, 17:02)

    guuuu [utilizator]

    Daca nu a facut-o presedintele tarii prim-ministru, o face tov. Grindeanu, spre binele nostru al tuturor.
    • +3 (3 voturi)    
      doar (Marţi, 17 ianuarie 2017, 18:34)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui guuuu

      cat sa semneze ordonanta de urgenta privind gratierea si dezincriminarea, sa poata sa fie primiti la intoarcere de felix varanul voiculescu (si nu numai el, binenteles).
  • +7 (9 voturi)    
    dA (Marţi, 17 ianuarie 2017, 17:28)

    Babilou [utilizator]

    Dupa o metoda binecunoscuta, Saideh va fi scoasa in fata pentru adoptarea unor masuri controversate (gratiere etc.).
    • 0 (0 voturi)    
      pai daca face mizeria asta .. (Miercuri, 18 ianuarie 2017, 0:44)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui Babilou

      de ce se mai intreaba de ce a fost amenintata ?

      poate stiau ceva aia care au sunat-o ...
  • -7 (11 voturi)    
    sah la guvernator... (Marţi, 17 ianuarie 2017, 17:37)

    demaGOGU [utilizator]

    ...se pregateste suspendarea?
    • +1 (1 vot)    
      daca (Marţi, 17 ianuarie 2017, 18:36)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      te referi la fapte penale ale unora din prietenii sefului vostru penal, cu siguranta ca da.
      un fel de grajdan tucesco-tatar.
  • -12 (16 voturi)    
    Auleu,sariti oameni buni,ne conduce o (Marţi, 17 ianuarie 2017, 17:42)

    xrogo [utilizator]

    musulmana guvernul,ce ne facem ca sotul e terorist,Johaneee,sari din tufis si ia masuri,penalii ne doboara!
    • -2 (4 voturi)    
      semeni cu un ciumpalac.. (Marţi, 17 ianuarie 2017, 18:04)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ..din grupul meu extins de cunoscuti: nu intelegi nimic, si totusi crezi ca ai inteles tot!
      De ce mai inchizi usa la casa, daca esti asa de sigur de gandurile si intentiile bune ale concetatenilor tai?!?!

      Tare inapoiati mai sunt unii sustinatori p$d care cred ca a sti sa citesti te ajuta sa si intelegi!
    • +2 (6 voturi)    
      oracai (Marţi, 17 ianuarie 2017, 18:41)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ca curca beata-n batatura.
      servila sevil va avea rolul lui grajdan.
      va da cu semnatura, "in necunostinta de cauza" va zice ulterior turcoiaca, pe ordonanta de urgenta care va dezincrimina si gratia puscariasi si penali gen voiculescu, dragnea, ponta, mazare, constantinescu, andronescu, iliescu, roman, etc.
    • -2 (2 voturi)    
      Ai putintica rabdare sa semneze grajdanca (Marţi, 17 ianuarie 2017, 20:15)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Si or sa te doboare borfasii, pana si pe tine ca o sa fie pline strazile de ei...or sa caute adapost la tine in beci.
  • 0 (2 voturi)    
    tipic unui ciumpalac ca dragnea.. (Marţi, 17 ianuarie 2017, 18:01)

    akillies [utilizator]

    ..sa faca de rahat o tara pentru a-si simti orgoliul satisfacut!

    Mari prostii n p$d ca pun botul al tot ce dicteaza mustaciosul!
    pacat de alegatorii lor, ca nu inteleg si nu votr intelege ceva vreodata, chiar daca stiu sa citeasca!
  • +6 (8 voturi)    
    Servil fa-te ca "lucrezi "si amnistiaza-l pe sefu (Marţi, 17 ianuarie 2017, 18:14)

    Plagarus [utilizator]

    A ramas biata femeie "insarcinata " de Dragnea Liviu, pe modelul lui Ponta Viorel plecat teleleu la Johannesburg cand s-a mismasit martea neagra in 2012.
  • +3 (5 voturi)    
    dar tipa asta e si vice premier..? (Marţi, 17 ianuarie 2017, 18:14)

    akillies [utilizator]

    .. sau dragnea chiar cred ca romania se compara cu un Judet?!?!
  • -1 (5 voturi)    
    HAI CA (Marţi, 17 ianuarie 2017, 19:52)

    EmilNae [anonim]

    iar v-a tras-o dragnea.recunoasteti.Bai obisnuiti-va dragnea facce ce vrea muschii lui ca vreti sau nu. Bai este cel mai puternic om din romanica.poate rasturna ce vrea ARE LEGITIMITATEA POPORULUI.Stati in banca voastra
    • -1 (1 vot)