Numele lui Florian Coldea a disparut de pe site-ul SRI

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 15:23 Actualitate | Esenţial

Florian Coldea
Foto: Agerpres
Numele lui Florian Coldea, prim-adjunct al SRI suspendat din functie in urma dezvaluirilor omului de afaceri Sebastian Ghita, cum ca ar fi avut o relatie de prietenie apropiata si si-ar fi petrecut cateva vacante impreuna, nu mai apare pe site-ul Serviciului Roman de Informatii, la sectiunea unde este trecuta conducerea institutiei.

La sectiunea "Conducerea SRI" apar doar directorul Eduard Hellvig si adjunctii Cristian Bizadea, Adrian Ciocirlan si George-Viorel Voinescu.

Florian Coldea, numarul doi din SRI, a fost pus la dispozitia directorului general Eduard Hellvig, ca urmare a dezvaluirilor facute de Sebastian Ghita, a anuntat joi Serviciul Roman de Informatii.

SRI a mai anuntat, intr-un comunicat, ca la nivelul institutiei va fi formata o comisie speciala "de verificare a eventualelor incalcari ale legii sau deontologiei profesionale".

Presedintele Klaus Iohannis a avut o discutie joi la Palatul Cotroceni cu generalul Florian Coldea, a confirmat vineri purtatorul de cuvant al Presedintiei, Madalina Dobrovolschi.
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

4402 vizualizari

  • +3 (15 voturi)    
    Masura asta spune mai multe decat oricare (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 15:40)

    xrogo [utilizator]

    comisie sau ancheta!
    • -3 (15 voturi)    
      „Fost-ai lele cat ai fost“ (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 15:44)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      In mod sigur in curand nu vom mai auzi nimic de domnul Coldea. Sau poate mai stii, o sterge si el si incepe sa trimita episoade si filmulete, ca Ghita :)
    • +3 (7 voturi)    
      Eu stiu? (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 15:48)

      Ardiles [anonim] i-a raspuns lui xrogo

      Urmeaza actul 2, "Noaptea bricegelor scurte"!
  • +4 (10 voturi)    
    Usurel... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 15:56)

    taticutu [utilizator]

    Copii, cat mai putine comentarii, ca vorba ceea, nu degeaba suntem acoperiti...
  • -1 (9 voturi)    
    peste poate, (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 16:12)

    victor L [utilizator]

    sa iesim in strada.
    Voma ramine fara Fat Frumos, si nici Ileana Cosanzeana nu se simte nepla, pardon, bine.
  • -1 (15 voturi)    
    Degradare... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 16:25)

    Stef_and [utilizator]

    Daca a facut-o sa i se ia stelele de general, trcut in rezerva ca sublocotent.
    Tara asta sufera de zeci de ani de securism.
    Jocurile murdare ale unora in beneficiul altora au alterat orice intelegere fata de comunitatea asta, e o tara bagata pana in gat in ra... de acesti ratati.
    Ceausescu il impusca imediat... si poate asta merita!
    • -2 (8 voturi)    
      ...deci... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 17:13)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      ...daca este fum ...este si foc pe undeva ....
    • +4 (8 voturi)    
      Controleaza-te (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 17:37)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      Ceausescu e cel care a dus securismul la paroxism, de nici azi nu ne-am mai vindecat. Pe tine te-ar fi impuscat imediat.
      • 0 (6 voturi)    
        Pe mine... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 19:52)

        Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

        M-a si luat - de mai multe ori... nu ti-as fi dorit vremurile alea. Dar indivizii astia distrug tara zi de zi in cardasie cu astia ca voi, care vedeti numai ce doriti.
    • 0 (6 voturi)    
      Ceausescu? Cu ce drept putea face ceva (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 17:56)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      Ceausescu? Il alesese poporul roman - chiar si la betie - ca sa aiba vreun drept in Romania ///?
  • -3 (11 voturi)    
    Figureaza insa (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 17:08)

    Reticentul [utilizator]

    Pe lista de asteptare de la Jilava. Impreuna cu multi, nu toti, dintre tovarasii de orgii. La multi ani!
    • -2 (6 voturi)    
      Sa stii ca da... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 17:47)

      Ardiles [anonim] i-a raspuns lui Reticentul

      Pregatiti sarmale ca se umplu puscariile! Acum inteleg eu de ce tot discuta astia de amnistie, ca sa faca loc la altii.
  • +1 (7 voturi)    
    Statul de drept (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 17:50)

    George C. [utilizator]

    in pericol. VINE APOCALIPSA
  • -1 (7 voturi)    
    Prea tanar pentru a fi general (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 17:58)

    Maniu [utilizator]

    totusi, se pare ca i se poate atribui demascarea unora dintre cei mai dihai talhari postdecembristi. Cred ca i se poate reprosa relatia cu Guitza, daca e reala, asa cum nici Bica, daca era om al legii, n-avea ce sa caute cu una ca Udrea, Crinuta si celelalte /// sinistre dambovitzesti.
  • +3 (11 voturi)    
    Sper ca mafia să nu câștige. (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 18:28)

    asavreau [utilizator]

    Dacă corupții ajung la pușcărie,nu se dă legea grațierii,voi înțelege că borfașii nu au câștigat.Nu-l consider vinovat pe Coldea ci pe Ghiță și toți politicienii cu dosare,plus niște moguli din presă cu dosare.S-au unit acum,dar vor începe să se lupte între ei.
    • -4 (10 voturi)    
      Dosare facute de Coldea? (Sâmbătă, 14 ianuarie 2017, 18:43)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Halal!
  • -1 (1 vot)    
    era un banc pe vremea lu' ceasca... (Duminică, 15 ianuarie 2017, 16:19)

    alex323 [utilizator]

    Q: .. tu ce parere ai despre tov...
    R: ................stitzi.............., eu ........ iL SIMPATIZEZ (zambet fortzat)
  • -1 (1 vot)    
    nu-l cunosc pe Coldea (Duminică, 15 ianuarie 2017, 18:23)

    nedumeritul [utilizator]

    Nu-l cunosc pe Coldea dar am vazut ca Ghita procedeaza la fel cu toti cunoscutii de pe urma carora nu mai poate profita . N-are mama ,n-are tata. Cum a procedat cu Vantu acum face la fel cu Coldea.
    Lumea moderna de astazi nu prea mai accepta astfel de indivizi. Isi va termina viata intr-o fundatura, dar nu-i pasa ,e iresponsabil.