Elevii din Bucuresti revin de luni la scoala, anunta primarul general

de I.C.     HotNews.ro
Vineri, 13 ianuarie 2017, 12:56 Actualitate | Esenţial

Drum de iarna spre scoala
Foto: Agerpres
Primarul general Gabriela Firea a anuntat vineri ca toate scolile, gradinitele si cresele din Capitala isi vor relua luni activitatea.

"Scolile, gradinitele si cresele vor incepe toate luni", a declarat Gabriela Firea, intrebata daca intentioneaza sa prelungeasca inchiderea scolilor avand in vedere ca s-a anuntat un nou val de ninsori saptamana viitoare.

"Am primit avertizare ca incepand de luni seara, marti si miercuri va ninge din nou in Capitala. Va fi un strat de 20 cm, deci mai mic decat valul anterior. Il vom gestiona", a afirmat primarul general.


Citeste mai multe despre   











[P] Trei sfaturi pentru economisire

Desi castigul la loto sau al doilea job par doua variante fezabile, stim cu totii ca nu sunt, iar in cazul celei de a doua ne vom lovi chiar de dezavantaje ca oboseala excesiva, iritabilitatea si timp mai putin de petrecut cu familia si prietenii. Si atunci cum putem face rost de mai multi bani?

3300 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    cu ce se schimba de la ultima ninsoare (Vineri, 13 ianuarie 2017, 13:09)

    nellino [utilizator]

    intelepciunea deciziei de suspendare a cursurilor?

    "Decizia pt neînceperea cursurilor a fost corectă, avem 3 milioane de maşini inmatriculate, vă daţi seama ce ar fi fost acum, părinţii ar fi fost depăşiţi, iar acţiunea de salubritate mult îngreunată"

    Adica acum ne vom da seama?
  • +2 (4 voturi)    
    .... (Vineri, 13 ianuarie 2017, 13:12)

    tirolez [utilizator]

    Azi de ex. se putea invata, in Galati de ex. se invata. Sunt unele materii care au doar o ora pe saptamana. Inteleg ca ninge, dar saptamana asta se putea invata si marti. Majoritatea copiilor stau totusi aproape de scoala sau scoala e foarte aproape de serviciul parintilor. Cei care chiar nu puteau ajunge luau lectiile de la colegi. Ninge, ninge, dar macar in zilele cand se poate merge la scoala ar fi bine sa se mearga. Daca incepeau zapezile din decembrie , cum au fost unii ani?
    • 0 (0 voturi)    
      - (Vineri, 13 ianuarie 2017, 13:46)

      Adry1 [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Care este graba? Invatamantul dureaza cel putin 12 ani. 3 zile nu cred ca sunt asa relevante.
      In plus, cei care sunt constiinciosi pot invata si acasa.
    • 0 (0 voturi)    
      N-are a face! (Vineri, 13 ianuarie 2017, 13:48)

      muvis [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Trebuie multumiti si sindicalistii din educatie.
      Elevi puteau fi primiti la scoala chiar daca nu se faceau ore. Mai socializau si copiii cu profesorii.

      Dar ce te faci cu sindicalistii? Mai sunt si platiti cu norma intreaga pentru zilele astea.
  • +1 (1 vot)    
    Doar daca vine primavara... (Vineri, 13 ianuarie 2017, 13:48)

    potaissa [utilizator]

    Firea-i tu al dreaqu`!
  • 0 (0 voturi)    
    asha repede?!? (Vineri, 13 ianuarie 2017, 14:26)

    bogdan1477 [utilizator]

    Cum? Nu-i mai tine o saptamina acasa ca e frig si bate vintul?
  • 0 (0 voturi)    
    revin de pe partie si patinoar (Vineri, 13 ianuarie 2017, 15:03)

    jackalphonse [utilizator]

    Pentru ca a fost greu sa se duca la scoala. Si profii revin tot de acolo, ca din cauza aia s a dat liber.