Iarna grea in Bucuresti: Primarul general al Capitalei: Bucurestiul nu e blocat, se circula in conditii de iarna. Autobuzele RATB, suplimentate cu 30%.

de Carla Dinu     HotNews.ro
Miercuri, 11 ianuarie 2017, 7:30 Actualitate | Esenţial

In Capitala, oamenii inoata prin nameti
Foto: Hotnews
In Capitala toate autobuzele si troleibuzele sunt functionale, miercuri dimineata. Au fost 5 linii de tramvai blocate, dimineata devreme, dar la ora transmiterii acestei stiri nu sunt blocaje, se circula in tot Bucurestiul in conditii de iarna, a declarat Gabriela Firea, primarul general al Capitalei.

Parcul RATB a fost suplimentat cu 30%, a mai anuntat Firea.

Toate unitatile de primiri urgente de la cele 19 spitale din subordinea Primariei Capitalei sunt functionale.

Tramvaiele care circula pe liniile 23 ai 32 au fost blocate, iar autobuzul 117 a fost deviat miercuri dimineata, dupa ce a cazut o parte din acoperisul fostei fabrici de bere Rahova din sectorul 5.

In capitala ninge de marti noapte de la ora 22, iar meteorologii prognozeaza ca ninsoare nu se va opri pana in jurul pranzului. In multe zone pe trotuare nu se poate circula pentru ca zapada depusa este consistenta.

Bucurestiul este sub cod galben de ninsoare pana miercuri la ora 21.00, iar apoi va fi sub avertizare de ger pana in 12 ianuarie, la ora 10.00.


Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

7682 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Mincinoșii ăștia de la Goagăl... (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 7:47)

    pehash [utilizator]

    Google Maps arată un oraș paralizat de zăpadă. Din fericire pentru madam pandele, cei care o votează sunt tehnofobi iar cei care nu merg la vot se bucură că a închis școlile.
    Oare aia de la Miercurea-Ciuc își închid școlile toată iarna?
  • +4 (4 voturi)    
    Noroc cu tehnologia (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 7:57)

    pustiul [utilizator]

    Primareasa sa se duca la google maps, sa puna layer de trafic si apoi sa ne explice ca nu e blocat bucurestiul.

    Situatia traficului e mai rosie decat trandafirii PSD:

    https://postimg.org/image/h8gblbne5/
  • +4 (4 voturi)    
    Pesedism jegos! (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 8:28)

    triciupa [utilizator]

    Tupeul tarancii este incredibil. Ne crede pe toti idioti?
    Bucurestiul e blocat in cea mai mare parte. Toate strazile care dau in Calea Dorobanti sunt impracticabile. Nu se poate merge nici pe jos, nici cu masina, multi au ramas blocati pe carosabil, e un haos total.
    Pe asta o intereseaza doar imaginea ei, sa dea ea bine la trepanatii care se uita la cocina lui voiculescu.
  • +2 (2 voturi)    
    Impecabil (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 8:39)

    AngryDan [utilizator]

    E 8:30 : linia 1 nu circula, se așteaptă un tramvai de 20-30 de minute. Nici dacă ar veni ceva nu știu le unde ar trece, șinele de la Baba Nociv sunt pline de zăpadă.

    Un coleg îmi spune ca nici linia 41 nu circula.

    32 nu circula, cine zice ca este deviata aberează grav, este fizic imposibil sa o devieri după ce acum câțiva ani s-a scos virajul spre stânga de la Calea Rahovei spre Progresului.
  • +3 (3 voturi)    
    >:( (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 9:09)

    gigicel [utilizator]

    Las-o asa, Vrancioaio, circulatia e praf, nameti pe trotuare, pietonii circula pe strada. Scoate-l pe voiculescu la lopata, ca tot si-a reinnoit contractul.
  • +1 (1 vot)    
    Problema (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 9:21)

    CezarN [utilizator]

    Problema mare in Bucuresti este ca zapada este MUTATA de pe un drum pe altul, de pe drum pe trotuare, de pe trotuare pe drum.
    Daca vrem sa nu avem probleme, ar trebui sa avem niste utilaje care sa aspire zapada, apoi sa o topeasca, iar apa sa fie deversata in canale si, in final, in Dambovita.
  • +2 (2 voturi)    
    *nu sunt blocaje (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 10:13)

    Speedzor [utilizator]

    Tramvaiele nu circulau pe Progresului la ora 8:30..
  • +5 (5 voturi)    
    primar mincinos (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 10:19)

    martel55 [utilizator]

    ca de obicei firea bate campii...realiattea din strada e total diferita de cea din birou....poate la autobuze e mai bne, dar la tramvaie e jale, cad ca mustele de bune ce sunt, ca s anu zic ca nu am avzut un tramavai pe liniile 8,25 timp d emai bine de 40 de minute in nici un sens....41 s-a blocat , 1 circula greu, din 15 in 15 minute mai cade ate 1 tramavai....dar firea ca de obicei minte
  • +4 (4 voturi)    
    Elicopterul (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 10:59)

    mss [utilizator]

    Dna vine cu elicopterul la serv ... de sus totul pare ok .... :(