Kovesi, despre acuzatiile aduse de Sebastian Ghita: Nu comentez declaratiile unui inculpat fugar care are mai multe dosare, o parte la DNA

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 9 ianuarie 2017, 14:14 Actualitate | Esenţial

Laura Codruta Kovesi
Foto: Agerpres/AP
Procurorul sef al Directiei Nationale Anticoruptie a refuzat luni sa raspunda la acuzatiile aduse de omul de afaceri Sebastian Ghita, pe numele caruia a fost emis un mandat de arestare european, explicand ca nu comenteaza "declaratiile unui inculpat fugar care are mai multe dosare, o parte la DNA".

"Nu comentez declaratiile unui inculpat fugar care are mai multe dosare, o parte la DNA, o parte trimise in judecata. Nu doresc sa intru in dialog cu acesta", a declarat Laura Codruta Kovesi.

Sefa DNA a remarcat ca atacurile facute in ultima perioada la adresa institutiei pe care o conduce vin din partea unor persoane care au dosare.

Kovesi a precizat insa ca a sesizat Consiliul Superior al Magistraturii pentru "afirmatii neadevarate" facute la adresa DNA in decembrie si ianuarie si a vorbit despre un "atac masiv" la adresa sistemului judiciar "din partea inculpatilor si a persoanelor pe care le cercetam" sau a "sustinatorilor acestora".

Sunt atacuri facute de inculpati cercetati in dosarele DNA, sau chiar condamnati, sau persoane care ii sustin

Intrebata de ziaristi cum comenteaza acuzatiile lansate de Sebastian Ghita, Laura Codruta Kovesi le-a cerut acestora "sa lasam lucrurile ridicole" gen "cucuvele mov, sefi CIA".

Kovesi considera ca aceste atacuri apar deoarece "DNA si-a permis sa deranjeze inculpatii" si a precizat ca a depus "peste 14 sesizari la CSM afirmatii tendentioase, denigratoare, ridicole" si a sesizat CNA pentru 12 emisiuni.

La intrebarile ziaristilor, daca DNA este responsabila pentru fuga lui Ghita, Kovesi a raspuns ca "in niciun caz", in conditiile in care procurorii au dispus controlul judiciar, obligatia de a nu parasi tara si a dispus supravegherea operativa de catre Politia Romana, respectiv filajul fostului deputat.

Raspunsul cum a reusit sa scape de filaj "trebuie sa-l dea Ministerul de Interne", a precizat Laura Codruta Kovesi, care a mentionat ca procurorii nu dispunea insa de "indicii concrete ca voia sa fuga".

In ceea ce priveste o inregistrare audio difuzata de Ghita si in care ar aparea procurorul Mircea Negulescu, Kovesi a spus ca exista o sesizare in curs la CSM astfel incat nu poate comenta dar a subliniat ca "nu erau doi procurori DNA in acea discutie".


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

12216 vizualizari

  • +26 (40 voturi)    
    da... (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:21)

    liviu_ [utilizator]

    si dint-run motiv pe care nu il pricep...
    nici CMS, nici procuratura, nici alte institutii inafara de dna nu contraataca...
    tac malc pana o sa se duca dracu justitia!

    singura speranta e ca din cand in cand sa mai ii dea UE si SUA un sit in bot lui dragnea ca altfel turcia scrie pe noi...
    • +12 (18 voturi)    
      Problema este generala (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:32)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Cat timp ii lasi sa debiteze aceleasi porcarii si minciuni (unele prin OMISIUNE sau EXAGERARE) ore in sir, nonstop FARA NICIO REPLICA nu va nmirati ca majoritatea ii crede sau isi pierde incredere in ORICE si ORICINE.
      Ne meritim soarta si cred ca vom merge din lac in put in urmatorii ani.
      • +12 (14 voturi)    
        sa nu uitam... (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:37)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui math_2

        ca toate televiziunile care chiar au telespectatori (mai putin digi) sunt televiziuni proPSD pe fata!!!!
        nu delta da si tvr a inceput sa se inroseasca

        si toti prostii cred
        • +12 (16 voturi)    
          din mai multe motive (Luni, 9 ianuarie 2017, 16:20)

          Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          1) nu poti comenta acuzatiile unui infractor !!

          in orice tara civilizata, un infractor fugit nu mai este crezut de nimeni, dar in Romania lu Latrina 3 si iRealitatea... totu e posibil

          2) Procurorii nu sunt politicieni si nu au imunitate la declaratiile lor !
          Trebuie sa inteleaga cat pot spune, mai ales daca sunt dosare in curs de instrumentare, judecare, ...
        • +6 (10 voturi)    
          Combinatul TVR (Luni, 9 ianuarie 2017, 16:39)

          marius0203 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          TVR a fost vreodata de alta culoare decat rosie?
          Cei 2500 de angajati trebuie sa pupe mana care ii hraneste!
          • +1 (1 vot)    
            mai ales ca acum TVR (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:10)

            Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui marius0203

            este hranit de la buget printr-o decizie a parlamentului

            Dracnea de ce vrea brusc eliminarea taxei radio TV?
            nu de taxe... ci ca ei PSD detin majoritatea parlamentara azi !!
    • -9 (33 voturi)    
      Motivul e foarte simplu (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:04)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Dacă ar nega acuzațiile s-ar putea afla în nefericita situație în care Ghiță ar plusa și ar veni cu dovezi incriminatoare pentru doamna.

      Așa că joacă jocul tăcerii: ne facem că nu auzim și că nu știm, în speranța că atenția publică va fi captată de alte subiecte.
      • +7 (21 voturi)    
        vorbim... (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:40)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        de ghita ala cu multe dosare si procese...
        sub control judiciar, care a fugit din tara si care e dat sub urmarire nu?!
        acelasi ghita care a mai facut vreo 2-3 denunturi care s-au dovedit false....

        de ghita ala vorbesti, nu?!

        cam ce credibilitate are omu ala dupa mintea ta?!

        atat de rau am ajuns incat noi credem ca un infractor care da denunturi prin propria televiziune e credibil?!

        PS: am scris "nisi o institutie INAFARA DE DNA" ... deci se subantelege ca dna contraataca... sa inteleg ca , daca e sa ne luam dupa logica ta ei sunt nevinovati, nu?!
        • +1 (11 voturi)    
          bread and butter (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:25)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          Acelasi Ghita pe al carui denunt parchetul condus de Kovesi i-a facut dosar lui Vantu. Si uite asa au pus mana pe ditamai telviziunea Ghita si Gusa.
          Toate dosarele DNA sunt construite pe denunturile unor penali. Asta e painea lui Kovesi.
          • -2 (2 voturi)    
            Nu e acelasi lucru (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:51)

            pro_bono [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

            Diferenta e ca atunci a furnizat si probe, iar acum nu a furnizat nici o proba, doar arunca cu noroi.

            Dosarele DNA nu sunt construite doar pe deninturi, asta e doar punctul de plecare in unele dintre ele, insa toate au la baza probe solide, dovada si numarul mare de condamnari obtinute de DNA in instanta.
            • +2 (2 voturi)    
              Ghita e acleasi (Marţi, 10 ianuarie 2017, 14:29)

              man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui pro_bono

              Nu cred ca terefreri la dosarul lui Vantu, nu?
              Unde inregistrarile si "teama" lui Ghita erau probele.
              Iar vorbele penalilor au fost suficiente pt a aresta oameni, Care nici azi nu sunt condmanati.
              Prostiile lui Ghita au fost ascultate de Kovesi pana acum, atunci de ce n-ar trebui sa fie tratate cu aceeasi seriozitate si acum?
        • +1 (7 voturi)    
          Da, de el vorbesc (Luni, 9 ianuarie 2017, 18:05)

          Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          De ce afirmațiile lui nu ar avea credibilitate?

          Dacă ar fi fost în situația să ajungă la o „înțelegere” cu procurorii și să îi se reducă din pedeapsă pârând vreun alt politician atunci tot „necredibil” era?

          Așa ar fi zis judecătorul: declarațiile dumneavoastră nu sunt credibile deoarece sunteți infractor.
          • -2 (2 voturi)    
            Victimele (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:06)

            pro_bono [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

            Credibilitatea este data de 2 lucruri: reputatia sociala, care este legata de conduita unei persoane in societate si probele aduse de acea persoana in cazul in care face acuzatii.

            Ghita are o reputatie sociala catastrofala, fiind un individ dubios care si-a construit afacerile in mare parte din contracte cu statul, multe dintre ele banuite a fi obtinute prin coruperea functionarilor publici.

            Si nici nu si-a sustinut vreuna dintre acuzatii cu probe, doar insaileaza o serie de calomnii si minciuni in scopul vadit de a decredibiliza Justitia, folosind in acest scop propria televiziune ca pe o bata.

            Prin urmare Ghita este doar un inculpat cautat de Justitie pentru incalcarea conditiilor de control judiciar. Sceneta asta cu complotul am mai auzit-o si la Nastase, Voiculescu si la mai toti penalii. Toti se victimizeaza, nimeni nu e vinovat, vinovati sunt altii: Basescu, Binomul, Coldea, Kovesi, UE, SUA, ambasadele, acoperitii din presa, Soros etc..etc..

            Ei sunt niste biete victime, niste afaceristi si politicieni onesti si harnici, care lupta pentru binele tarisoarei noastre, dar nu-i lasa in pace si ii haituiesc toti dusmanii aia mentionati mai inainte.
            • +2 (2 voturi)    
              Fatada (Marţi, 10 ianuarie 2017, 14:39)

              man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui pro_bono

              Tocmai reputatia lui Ghita te obliga sa-l asculti. Ca un gainar oarecare n-ar fi fost abonat la contracte (de care depinde siguranta nationala) cu statul fara sa aiba in spate SRI si protectia altor institutii ale aceluias stat.
              E o fatada, si in spatele oricarei fatade se ascund multe. El a fost doar numele de pe hartie.
      • -2 (18 voturi)    
        Contează conținutul declarațiilor, nu autorul lor (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:52)

        Harald [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        Dar doamna procuror devine ridicolă încercând să se bazeze pe lipsa de credibilitate a lui Ghiță.

        Unele lucruri se știau de la Troncotă, mult înainte de declarațiile lui Ghiță. Chiar ar fi interesant s-o vedem pe Kovesi discreditându-l pe Troncotă :) își dă și ea seama cât de ridicolă ar fi.
        • +1 (11 voturi)    
          se stie (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:00)

          NWalker [utilizator] i-a raspuns lui Harald

          s-a vazut, s-a auzit, se vorbeste in targ. texte din manualul de comunicare de teleorman. nimic nu e concret, nimic nu e verificabil totul e impersonal si straveziu. arunca fumigene cat mai multe si in mod constant iar pana la urma cineva va crede ca arde. jogodii
          • -2 (12 voturi)    
            Cei pe care îi susții tu sunt mai buni la fumigene (Luni, 9 ianuarie 2017, 18:08)

            Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui NWalker

            Exemple clasice: PSD ne dă rușilor, bugetarii sunt întreținuți de privați, votul popular este echivalent cu o lovitură de stat, DNA este o instituție complet independentă, etc
          • +1 (3 voturi)    
            Sunt din manualul de operare al kgb (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:50)

            cartofil [utilizator] i-a raspuns lui NWalker

            De la Moskva au venit si banii pentru sustinerea lui Dragnea si a P$D-ului, la fel ca in America lui Trump. Numai ca pe cand acolo serviciile sunt profesioniste, la noi nu sunt in stare nici macar sa descopere postacii prokremlin care manjesc cu cacao tot ce este romanesc.
      • +7 (15 voturi)    
        DACA Ghita ar fi avut nu "dovezi (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:24)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        "incriminatoare" cum le numesti tu, ci MACAR UNA SINGURA "incriminatoare", sa fii sigur ca de mult ar fi dat-o la toate televiziunile nationale, ba - cred - ar fi dat-o si prin strainatate. Sa fii sigur ca ar fi impanzit ambasadele cu ele !

        NU ARE si tocmai de aceea a facut serialul asta despre (aproape) nimic !

        PS. Sincer, aproape ca as prefera sa revad "Singur acasa" pe PRO TV decat episodul VI din Basmele lui Guitza !
        • +2 (2 voturi)    
          Asa pare (Marţi, 10 ianuarie 2017, 14:44)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Dar daca "fuga" lui si seialul nu sunt decat o forma de negociere cu sistemul din care facea parte pana mai ieri?
          Daca acolo le arata pisica, negociindu-si in culise termenii de eliberare?
          Poate conteaza mai mult scaunul care nu apare in cadru.
          • +1 (3 voturi)    
            Atunci, Coldea sa fie sanatos ! (Marţi, 10 ianuarie 2017, 16:51)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

            Si Codruta la fel pt ca inseamna ca-si merita soarta.

            PS. Totusi sper sa nu fie asa, caci altfel blamul s-ar rasfrange in mod inacceptabil de la persoane la institutii in ansamblul lor. Pt ca asa e la noi la romani, din pacate.
    • -1 (13 voturi)    
      simplu (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:23)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      jurnalistii de la hn pot accesa site'ul csm sau al dna, unde kotrutza a zis ca vor gasi raspunsul sau oficial.
      daca tot spun jurnalistii ca ei lucreaza pt. public, pt. bobor, care are dreptul sa fie informat.
      asteptam sa aflam din presa, sa vedem publicat in presa, documentul trimis la csm si cna.
      sunat sigur ca hn, recunoscut ca un site jurnalistic deontologic, fara partiniri, va publica acele intampinari trimise de dna kovesi spre csm si cna.
      caci, altfel, noi, cu capetele noastre de necunoscatori, vom judeca numai pe ce spune ghita.
    • +8 (14 voturi)    
      CNA sa suspende televiziunile penalilor!! (Luni, 9 ianuarie 2017, 19:39)

      Fanfan la tulipe [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Unde nu informeaza cetatennii ci fac o telejustitie, folosind practici de manipulare...B1, Romania tv, antenele sa fie suspendate sau sa le aplice amenzi considerabile.Nu se poate ca un infractor urmarIt general, inculpat in 5 dosare sa atace zi de zi justitia la propria televiziune cu filmulete produse de el si basescu!!! Ce face acest CNA????
      • +9 (11 voturi)    
        CORECT (Luni, 9 ianuarie 2017, 20:08)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Fanfan la tulipe

        intreruperea emisiei macar 3 luni !
      • -1 (1 vot)    
        istetule (Marţi, 10 ianuarie 2017, 10:38)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Fanfan la tulipe

        sa inchida toata media care o critica pe kotrutza, dar mai ales pe ghinaralu in negru.
        sa fie lucrul bine facut.

        dar, ia zi si mie, despre ce film marca base vorbesti !? ca'mi scapara. :-))
  • -29 (47 voturi)    
    DAR DE CE, PAPUSA? (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:28)

    schroedinger [utilizator]

    De ce esti suparata?
    Dar ai putea sa ne raspunzi cum se incadreaza fapta de a colecta la buget o supra taxa de 7 centi, care din aprilie 2014 pana la sfarsitul lui 2016 insumeaza 8,4 miliarde RON (aprox. 2 mld. EUR) si de a fi folosita in alte scopuri decat cele pentru care a fost constituita?
    Deturnare de fonduri? Fals? Uz de fals? Etc.
    • +10 (14 voturi)    
      Chiar asa ? (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:34)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      Domnisoara secretara, propulsata Ministru de INTERNE a reusit deja sa deturneze spre buzunarele "romanilor" de bine, dintre noi pentru noi, 8,4 miliarde... ?

      Se pare ca am subestimat-o.
    • +8 (20 voturi)    
      Reteta (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:44)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      Intreaba la seful tau Dracnea - pe care l-ai votat si care te plateste sa postezi kkt-uri pe acest site... Sau mai bine intreaba un pesedist, oricare, ca orice pesedist asta stie - cum se fure bani de la buget...
      • -9 (21 voturi)    
        SEFU'MEU DRACNEA! (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:43)

        schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        Serios?!
        De unde ai tras concluzia asta?
        De ce te-ai ofuscat baietas? Am pus o intrebare la sefa dna.
        Ce-ai sarit asa si tu si altii de mai jos?

        Cand o sa cada , sper cat mai curand, duduia Kovesi, parca o sa va vad aruncand cu noroi si kkt la adresa ei!
        Din pacate Romania este tara prostilor!
        • +2 (12 voturi)    
          Asa e (Luni, 9 ianuarie 2017, 16:49)

          Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

          Toata haita mafiotilor asteapta sa cada LCK ca sa poata fura nestingheriti. Prosti in Romania sunt mulți, de vreme ce pesedițti ca tine sunt inca liberi si cu averile furate intregi.
    • +2 (6 voturi)    
      spune ne tu (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:46)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      daca ai habar..
    • +4 (12 voturi)    
      /// (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:50)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      Spalat pe creier. Asta se numeste chestia la care ai fost supus.
    • -13 (31 voturi)    
      Ceva este putred in "danemarca" Luluței (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:53)

      Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      Șefa de la DNA o dă când cotită, când de gard, ceea ce nu dă bine in imagine.

      Fata moșului si a babei, nu este de bine; de nicio culoare, oricum ai suci-o!
      • 0 (6 voturi)    
        Nu vrei sa ne spui pe care a dat-o "cotita" (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:32)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Don Ciccio

        si pe care a dat-o "in gard", Nasule ?

        Ca doar ce ne-ai facut curiosi !
    • +5 (17 voturi)    
      Intrebare (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:09)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      Ce lucruri comune au un postac PSD-ist sustinator ai unor interlopi si un laureat Nobel pentru fizica (Schrodinger)?
      • +4 (8 voturi)    
        Ambii se ocupa cu UNDE (Luni, 9 ianuarie 2017, 16:00)

        CezarN [utilizator] i-a raspuns lui Sani

        Schroedinger: UNDE suntem toti si toate

        Postacul si PSD: UNDE sa mai ascund spaga?

        Sper ca raspunsul sa fie lamuritor. Daca nu, pot sa-ti spun UNDE sa cauti detalii :))
      • +3 (7 voturi)    
        Romania ! (Luni, 9 ianuarie 2017, 16:12)

        math_2 [utilizator] i-a raspuns lui Sani

        Este tara tuturor posibilitatilor. George Enescu a fost ales deputat in 1946 pe listele Blocullui Partidelor Democrate (controlat de comunisti) la Dorohoi.
        Apoi a plecat din tara nici nu a calcat in parlament.
        PSD+izmene au infrant Romania pe termen mediu.
        Sau poate scurt, vom vedea.
    • +6 (12 voturi)    
      confunzi legile cu propaganda (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:25)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      Scrie undeva in legea lu' 7 eurocenti ca guvernul era obligat sa faca drumuri de ea? Asta ti-a zis ponta ca sa te prosteasca, da' "la lege" nu zice nimic de obligatia de a cheltui eurocentii aia pe drumuri. E oareshce diferenta intre legi si talkshoruile de la televiziunile de partid...
      • -5 (15 voturi)    
        Și tu confunzi propaganda cu dreptul la opinie (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:59)

        Harald [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Umpli forumul ăsta cu propagandă în favoarea PNL, Cioloș, Kovesi, justiție românească plus tot ce-ți mai trece ție prin cap și acuzi pe oicine are altă opinie că e postac PSD-ist.

        Vezi că există voci din SRI care confirmă ceea ce contești tu cu-atâta vehemență, iar dacă nu te plătește nimeni să faci asta ar trebui să-ți pui la modul serios niște întrebări. Sau să apelezi la un psiholog, să ți le pună el, că e de meserie.
        • +1 (7 voturi)    
          Omul a comentat legat de suprataxa (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:32)

          v_sile [utilizator] i-a raspuns lui Harald

          Ca nu e trecut nimic in lege. Iar dumneata ai luat-o pe aratura cu Ciols, Kovesi si alte cele.

          Relax, viata e frumoasa, ai nostri au castigat! Si, pana la urma, se va da si amnistia, lucreaza Iordache la asta si Ghita o sa revina in tara, calare pe un cal alb, precum Sile Camataru. Chiar sunt vremuri frumoase de trait!
          • 0 (2 voturi)    
            Frăția propagandiștilor v_sile și bogdan1477 (Luni, 9 ianuarie 2017, 20:58)

            Harald [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

            Și tu și el sunteți nou-născuți, se vede treaba. Nu contează ce-ai scris ieri la un alt articol, azi ești Făt-Frumos. La fel și @bogdan1477, nu contează ce-a scris la alte articole, azi vrei să fie tratat cau un nou-născut.

            Voi chiar nu aveți un pic de rușine? Ce vrei, să-ți fac lista comentariilor lui la fiecare articol și să precizez că răspund persoanei care a scris acele comentarii? Sau i-a spart cineva contul și nu-și recunoaște mesajele precedente? Faceți echipă și aveți o misiune, de asta vă susțineți unul pe altul.
            • -1 (1 vot)    
              incli9nam sa cred ca esti postac... (Marţi, 10 ianuarie 2017, 13:24)

              bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Harald

              Da' pari sa comentezi din convingere, ceea ce e si mai grav.

              Pe forum ar fi frumos sa raspunzi la comentariul respectiv, ca de aia e forum, nu sa raspunzi cu aceleasi lozinci la toate comentariile. Cit despre rusine... de ce mi-ar fi rusine? Tot ce-am sustinut ieri sustin si azi si sunt convins ca am dreptate. Si daca tot raspundem incrucisat la comentarii, "voci din SRI " nu ma vor convinge vrodata ca propaganda desantata a antenelor e de fapt realitate.
        • -1 (1 vot)    
          what?!? (Marţi, 10 ianuarie 2017, 13:21)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Harald

          Chestia asta cu "exista voci in SRI care confirma" e tipic stalinista. Stramosii stapinilor tai, cind voiau sa condamne pe cineva si nu aveau argumente palpabile, veneau cu lozince de genul "dupa cum se stie", "dupa cum ne-au confirmat unii colegi", etc.

          Daca vocile alea din SRI sunt dispuse sa depuna marturie intr-un proces, atunci discutam, daca ti-au spus doar tie si stapinilor tai de la antena3, atunci nu ma intereseaza.

          Asha si eu pot sa spun ca tu esti pedofil si ca exista din ce in ce mai multe voci prin cartier care confirma asta. Dar asta nu inseamna ca am si dreptate. Acuzatiile, ca sa fie credibile, trebuie insotite de probe si martori la vedere. Nu de voci din SRI.
      • -1 (9 voturi)    
        OUG 102/2013 (Luni, 9 ianuarie 2017, 16:02)

        schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        care prevede intrarea în vigoare!
        Citeste si dupa aceea comenteaza.
        ROU tara de semidocti! D-aia ne merge asa de bine. Totul facut dupa ureche....
        • +3 (5 voturi)    
          Dar spune domnule in clar (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:28)

          v_sile [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

          Ne arunci praf in ochi pe aici. Citeaza exact din textul de lege, nu ne mai lua de prosti.

          In OUE 102.2013 nu exista decat o singura referinta la combustibili, care e asta:

          "62. La titlul VII "Accize si alte taxe speciale", in anexa nr. 1, la nr. crt. 16 � Petrol lampant (kerosen), coloana 2 pct. 16.1 - utilizat drept combustibil pentru motor, nivelul accizei prevazut in coloana 3 se modifica si va fi de 557,39 euro/tona, respectiv 445,91 euro/1.000 de litri. "

          Spune-ne si noua unde vezi dumneata vreo referinta la vreun fond special consttuit din aceasta taxa, din care se vor face autostrazi.

          Poate ca sunt eu tampit, dar lumineaza-ne!

          Arata-ne unde scrie ce spui dumneata pe aici.
        • 0 (0 voturi)    
          da' precis mai esti. (Marţi, 10 ianuarie 2017, 13:28)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

          Bine ca n-ai adus ca si argument legislatia din 2012-2015 in general...
          Daca vrei sa sustii ceva argumentat, indica ce anume din OUG-ul aloa sustine afirmatiile tale, ori dind paste ori indicind articolul/alineatul/litera. De aia se numeroteaza fiecare fraza dintr-o lege, ca sa poata fi identificata bucatica din lege pe care te bazezi. Da' cum nu zice nimic care te-ar ajuta, bagi si tu ceva ambiguu acolo, ca la cei alde tine da bine, pare ca i-ai zis-o celuilalt.
      • -6 (10 voturi)    
        Poți să dai minusuri până plesnești (Luni, 9 ianuarie 2017, 16:50)

        Harald [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Asta e doar dovada propagandei pe care o împrăștii pe-aci cu tupeu maxim.
        • 0 (0 voturi)    
          hehe (Marţi, 10 ianuarie 2017, 13:30)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Harald

          Eu personal nu pot da decit un minus, da' de cele mai multe ori nu ma obosesc sa fac asta, ca nu ma intereseaza scorul.
    • +5 (11 voturi)    
      ba... (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:28)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      vezi ca ai gresit situ... aici e hotnews nu latrina 3

      inainte sa debitezi te rog sa te uiti si pe alte canale inafara de latrine, ghita tv si (mai nou) tvr....

      cand te uiti doar la aia pro psd normal ca o sa vezi numai articole pro...

      da un search pe google daca ai un computer si invata si tu niste lucurri... o sa aflii ca psdu abereaza...
    • +4 (6 voturi)    
      Domnu cu papusa (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:23)

      v_sile [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      Ne puteti arata si noua legea prin care suprataxa pe combustibil se duce intr-un fond special?

      Dumneavoastra chiar credeti tot ce spune Ponta? Ponta a spus ca o sa faca el autostrazi suspendate din ea ca in China, dar a zis doar din gura.

      Nu exista o destinatie speciala a acelei taxe, prin lege. Deci nici despre deturnare de fonduri nu se poate vorbi.
  • -4 (12 voturi)    
    Servicii secrete (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:47)

    DanTeo [utilizator]

    Codruta l-a manipulat pe Ghita.
  • -6 (28 voturi)    
    logica beton (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:48)

    Gustav666 [utilizator]

    Luluta este nemultumita ca tocmai cercetatii penal si cei trimisi in judecata se arunca la augustu-i gat. Pai cine altii mai soro, ca astia au simtit pe pielea lor mizeria si ticalosia care colcaie in DNA?
    Si m-as fi asteptat sa raspunda scurt cu un "Nu, nu e adevarat" la intrebarile despre "cucuveaua mov" si CIA. Nu e suficient sa spui ca sunt lucruri ridicole, te bagi si mai tare in rahat in acest fel.
    • +11 (27 voturi)    
      Publicitate (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:08)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      Consumul exagert de A3 dauneaza grav sanatatii!
    • +9 (17 voturi)    
      Tot poporul incolonat frumos (Luni, 9 ianuarie 2017, 16:20)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      ... trebuie sa stea drepti si sa memoreze tot ce ne spun dl. Ghita sau dl. Voiculescu, sau Abraham, Ghise, Ciuvica, Badea, Gadea, Ciutacu, Pieleanu, Tariceanu, Dragnea, Ponta (scuze ca nu stiu cum se numesc toate celelalte vuvuzele penibile mai proaste sau mai blonde, jurnalisti, analiisti, politicieni, sindicalisti care se perinda in grupuri mici si mijlocii pe la televiziunile mafiotilor.
      Sunt echivalentul analfabetilor imbecili propulsati de comunisti in functii "de raspundere" in anii 50'.
      • +5 (11 voturi)    
        Poti sa adaugi pe lista si pe Laurentiu Botin, (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:53)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui math_2

        o nulitate de redactor rejectat de TVR la B 1 TV, (alta panarama de televiziune, condusa de un fost tovaras al Varanului, la Oancea ma refer), care astazi, declara nici mai mult nici mai putin, ca este "uimit" de "ura" pe care a vazut-o pe chipul LCK, atunci cand aceasta vorbea despre "penalul fugar Ghita" !

        PS. Ne indreptam cu pasi repezi catre mass-media din epoca lui Bombonel !

        PPS. Dar repezi rau de tot !
    • +4 (8 voturi)    
      tartacuta ta (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:02)

      NWalker [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      nu pricepe ca tocmai acelori puscariasi si puscariabili nu trebuie sa le raspunzi. dar tu ai o teme de facut si ii dai inainte.
    • +1 (7 voturi)    
      Chiar e absurd sa raspunzil la orice acuzatie (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:35)

      v_sile [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      Plesu era rugat de unii sa dezminta nu stiu ce aparea in Romania Mare. Si omul a zis ca este deja peste poate. Ultima acuzatie era ca alergase noaptea gol dupa niste domnisoare prin gradina Pelesului.

      Nu ai ce raspunde la aberatiile unui infractor disparut din tara, pe modelul Elodia-Dan Diaconescu. Ghita reuseste performanta sa fie si Elodia si Dan Diaconescu in acelasi timp.
      • 0 (2 voturi)    
        E un teatru al absurdului. (Marţi, 10 ianuarie 2017, 14:56)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        Nici Elodia nici Dan Diaconescu nu au primit pe banda contracte care tin de siguranta nationala a Romaniei, umflandu-si conturile cu sute de milioane de $ pe spatele statului.
        E clar ca Ghita e un mincinos si un hot, dar asta compromite si oamenii si institutiile care l-au folosit drept fatada sau denuntator, nu?
        Daca asa lucreaza Ghita acum, cum crezi ca lucra in slujba SRI sau DNA?
        Exact la fel, doar ca atunci era si in beneficiul lor.
  • +5 (15 voturi)    
    Dar haita de la A3? (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:01)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Se va intampla ceva cu haita care a reusit sa bage frica in oasele tuturor (repet: TUTUROR) politicienilor, care nu mai au somn de teama ca vor fi sfartecati de haita?
    Haita conduce in fapt Romania prin manipulare de inalt profesionalism si tocmai de aceea trebuie anihilata. O simpla condamnare la amenda de catre CNA nu ar avea niciun efect, haita are suficienti bani la dispozitie sa suporte orice amenda. Nici amenda penala. PUSCARIA - unica solutie pentru salvarea poporului roman din ghearele haitei!
    (Le spun "haita" pentru ca ataca organizat, sub conducerea unui mascul Alfa).
  • -10 (28 voturi)    
    Saracuta fetita,cum este dansa calomniata (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:06)

    xrogo [utilizator]

    si cum factorii competenti nu-i apara reputatia patata si raspatata,de la plagiat la intalniri in vie si cucuvele mov!
    • +7 (13 voturi)    
      mircica, breh, pe 10 e ceasul rau ptr Varan (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:35)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ai rabdare..va fi canonizat pentru santahu RCS !
      • -1 (3 voturi)    
        Esti pe de laturi,este vorba despre (Luni, 9 ianuarie 2017, 23:55)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        cererea de eliberare,dar asa se intampla cand vorbesti din auzite!
        • 0 (2 voturi)    
          mircica, iti explicam ca santaju RCS (Marţi, 10 ianuarie 2017, 9:21)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          este Bomboana care va urca Trigliceridele varanului peste cota de avarie !
  • -4 (26 voturi)    
    mda (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:08)

    srpc [utilizator]

    LCK ar fi avut aceeasi atitudine daca Ghita il ataca pe Dragnea? dar acuzatiile facute de insi arestati sau deja condamnati, pe care se bizuie multe dosare DNA, alea sunt bune? fariseism cat incape
    • +5 (21 voturi)    
      mai postacila (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:29)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Una e ce declara un dat in urmarire nationala la propria televiziune, fara probe, si alta e ce declara cineva sub juramant in sala de judecata. Daca eu te acuz pe tine de pedofilie, fara probe, tu crezi ca vine procuratura la tine la usa sa verifice daca e adevarat?
      • +2 (4 voturi)    
        Eu cred ca da ! (Luni, 9 ianuarie 2017, 16:22)

        math_2 [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Vazand ce scrie pe aici, nu e nimic exclus.
        Mai bine sa fim siguri.
        • 0 (0 voturi)    
          si? a venit? (Marţi, 10 ianuarie 2017, 13:31)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui math_2

          a venit procuratura sau nu?
      • +6 (12 voturi)    
        Mai propagandila (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:37)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Probele trebuie sa fie gasite de procurori, ca asta e meseria lor. Nu de cel care depune o plangere ori face un denunt.
        Ghita a zis o gramade de prostii, a si falsificat niste asa zise probe, a mintit dar a spus si lucruri care sunt cat se poate de reale si verificabile de niste autoritati. Dar asta o sa se intample la pastele cailor. Cand or sa se apuce si de dosarul KazMunayGas or EADS.
        • -1 (1 vot)    
          Penalii si Justitia (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:26)

          pro_bono [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

          Pai Parchetul General a deschis o ancheta in acest sens. De ce dezinformezi sustinand ca o sa se intample "la pastele cailor" ?
          Si apropo, Ghita nu a spus lucruri reale, ci multe minciuni, mai toate acuzatiile sale sunt lipsite de probe, iar unele au fost chiar demontate de presa.
          Ca si Udrea nu a probat nimic pana acum, doar laturi nesfarsite turnate in capul celor care-l cerceteza, pentru a-i decredibiliza si a se victimiza, sperand sa scape de raspunderea penala pe motivul ca dosarelele "au fost fabricate".

          Aceasta serenada a mai fost cantata de pana acum de penalii Romaniei si tot au ajuns dupa gratii. Si ei erau haituiti de Basescu, ambasade, UE etc.
          • +2 (2 voturi)    
            SRI si Kovesi (Marţi, 10 ianuarie 2017, 15:09)

            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui pro_bono

            Nu dezinformez deloc, sa vedem daca ancheta aia e doar un demers de ochii lumii, asa cum s-a intamplat si mai inainte.
            Citeste pataniile fostului ofiter SRI Daniel Florea, mai ales cu DNA si o sa intelegi pana unde merg unele institutii pt a musamaliza orice iesire din rand...
        • -2 (2 voturi)    
          Sau ascunse de procurori,se mai (Luni, 9 ianuarie 2017, 23:56)

          xrogo [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

          cazuri!
          • +2 (2 voturi)    
            vezi fantome ? auzi voci ? (Marţi, 10 ianuarie 2017, 9:22)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

            daca cumva si sofezi esti un pericol social !
        • -1 (1 vot)    
          pai... (Marţi, 10 ianuarie 2017, 13:38)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

          probele trebuie sa fie gasite de procurori, e adevarat, dar atit timp cit nu-s probe... ce sa faca procurorii? Daca eu ma duc miine si te reclam ca faci trafic de arme si droguri, procurorii eventual vin, iti verifica locuinta, nu gasesc nimic si inchid cazul. Ce sa faca? Sa te fileze 5-10 ani sa se asigure ca sigur nu vinzi droguri?
          Si din cite stiu exista un dosar penal pentru ultimeme "dezvauiri" ale lui Ghita. Si atit timp cit cercetarile sun tin curs, nu stim ce se va intimpla.
          Dosarul cu Rompetrol din cite stiu e in curs, la fel si EADS. Cit dureaza pina la trimiterea in judecata, asta tine de procurori...
          • +2 (2 voturi)    
            ... (Marţi, 10 ianuarie 2017, 15:33)

            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

            Ghita, ca om de afaceri, a fost inventat de SRI. Si avem exemple de la nivelul lui Tender pana la unii ca Dan Condrea.
            Cand il vezi pe Ghita in poze cu Ponta in Dubai intelegi, dar cand il vezi cu Coldea pui mainile la ochi?
            Cand e folosit de Kovesi pt ca oameni ai serviciilor sa puna mana pe o televiziune incomoda e bun de denuntator, dar daca iti povesteste despre intalnirile cu Kovesi si culisele numirii ei de catre amicul Ponta, iti bagi degetele in urechi?
            Toate lucrurile astea lasa urme.

            Daca procurorii nu-si doresc sa gaseasca probe, ele nici nu exista. Dar cand e nevoie apar ca pozele alea cu Bica si Udrea la Paris, neasumate de nimeni.
            • -1 (3 voturi)    
              tu pierzi din vedere esentialul (Marţi, 10 ianuarie 2017, 16:37)

              bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

              Cind il vezi pe Ghita cu Ponta la Dubai, poti doar sa banuiesti ceva ciudat, dar nu poti deschide proces pe tema asta. Si apropos, cind a fost Ghita cu Ponta la Dubai, problema a fost de obraz, adicatelea ditamai social-democratu' care se zvircoleste noaptea-n somn de grija saracilor, isi face vacanta fix la simbolul opulentei, in statiunea unde totul e etit de ridicol de scump incit doar cei foarte bogati sa isi permita sa mearga acolo.

              Cind il vezi pe Gjita cu Codlea, la fel, depinde de situatie, poti banui, dar atit. Oricum nu poti sa-i arestezi pentru ca apar in poza impreuna.

              Mai departe, iar, iei manipulari de la antena3 sau RTV si le prezinti ca si fapte certe si indubitabile. Cit despre declaratiile lui Ghita la adresa lui Kovesi... ma scuzi, da' pot sa-l banuiesc pe Ghita de subiectivism atit timp cit a fugar si are gasca de dosare pe rol?!? Cind o veni si cu probe, nu doar cu declaratii si cu foi A4 printate de el pe post de dovezi, atunci vorbim. Intre timp... permote-mi sa fiu convins ca Ghita are ca unic scop denigrarea DNA ca sa scape de dosare, ca de altfel 90% din PSD si vro 60% din PNL.
              • +2 (2 voturi)    
                te faci ca nu intelegi (Marţi, 10 ianuarie 2017, 18:20)

                man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

                Nu e absolut nimic "de la a3 sau RTV", e dosarul instrumentat de parchetul condus de Kovesi, prin care Ghita a fost folosit pt a-l baga la racoare pe Vantu. Si astfel cea mai importanta televiziune a momentului a ajuns, ca prin minune, in bratele unor colaboratori ai SRI. A naibii coincidenta.
                • 0 (0 voturi)    
                  argumente ai? (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 11:23)

                  bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

                  "parchetul condus de Kovesi, prin care Ghita a fost folosit pt a-l baga la racoare pe Vantu"

                  in ce fel a fost folosit ghita pentru a-l baga la zdup pe Vintu si de ce nu pot presupune ca Vintu e la racoare pe "merit"?!? Si... care a fost avantajul lui Kovesi daca din toata chestia asta a aparut RTV, de 3 ori mai nociva decit realitatea?
                  • 0 (0 voturi)    
                    evenimentele sunt argumentele (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 12:45)

                    man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

                    Vantu a intrat pe merit in puscarie pt multe alte infractiuni, dar amenintarea are cu mortii din dealurile Moldovei e demna de Cronica Carcotasilor. Si niste zeci de mii de $ cand aia erau in relatii de afaceri?
                    Ghita l-a amenintat cu moartea pe Neghoita, care a depus imediat plangere. Acolo s-a si terminat.

                    Cand vezi ca cea mai importanta televiziune e impartitia intre oamenii serviciilor, dupa un dosar cusut cu ata alba, e clar o operatiune de intelligence.

                    Cand face PSD jocurile astea intelegi imediat, dar daca vezi ca sunt implicati SRI si Kovesi te faci ca nu s-a intamplat nimic...
    • +7 (11 voturi)    
      Sunt bune si acele declaratii.. (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:38)

      MyGame [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Va dati rotunizi si credeti ca manipulati lumea, ca acele dosare sunt construite pe decalartii facute de oameni deja in inchisoare sau sub presiune....

      Care dintre astia cu probleme esti?

      S-au dat si altii rotunzi, vezi Ghe. Stefan, Cocsul doamnei Udrea, Hrebenciuc... si iata ca le-a trecut rotunzimea.

      Sunt convins ca sunt decalaratii ale celor mentionati si foarte bine, plus circuite ale spagii, conturi, semnaturi, banci, contracte fictive.....sau sa le stergem si pe astea cu buretele?

      Te-ar ajuta o mica gratiere?
  • -9 (19 voturi)    
    saraca de ea (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:30)

    vi_escu [utilizator]

    nu comenteaza, ce era sa spuna! nici cu ala de la cia nu s-a pozat, pixelul albastru :)
    • +6 (14 voturi)    
      Sa se faca dreptate ! (Luni, 9 ianuarie 2017, 16:27)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui vi_escu

      Este inacceptabil ca cineva care s-a pozat cu seful CIA faza pe sector sa fie inca in libertate.
      Singura sansa a romanilor este sa ii inchidem imediat pe Ciolos, Iohannis si Kovesi iar alte secretare ale lui Dragnea ca conduca toate institutiile importante ale justitiei. Altfel nu vom putea avea autostrazi ca in Germania si pensii ca in Norvegia. Jos tiranii americani!
  • -1 (17 voturi)    
    :) (Luni, 9 ianuarie 2017, 15:38)

    Gigi Kent [utilizator]

    Eeee ... pai daca nu le comenteaza atunci sigur a inlaturat toate suspiciunile. TOATE!
  • +5 (19 voturi)    
    SOS HN (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:05)

    NWalker [utilizator]

    de cateva zile, poate ati observat invazia de postaci PSD in special pe subiectul luptei contra coruptiei. f probabil sunt si reminescente de postaci portocalii. poate e dificil dar poate reusiti sa scanati/verificati userii
    • -2 (14 voturi)    
      Postacii portocalii (Luni, 9 ianuarie 2017, 18:18)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui NWalker

      Asta e buna!!!

      Știi care e diferența între un postac portocaliu și un cititor frecvent al HN? Unul câștigă bani din prostiile pe care le debitează!
  • -1 (15 voturi)    
    Totusi... (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:22)

    Irina25 [utilizator]

    ...nu e imposibil ca un inculpat fugar sa spuna adevarul, este? Ca nu le convine unora, e o alta problema.
  • 0 (14 voturi)    
    Intrebare... (Luni, 9 ianuarie 2017, 17:45)

    taticutu [utilizator]

    Pai daca e un inculpat fugar , si nu trebuie sa se comenteze declaratiile lui , de ce il mai reclami la CSM, CNA, etc ?
  • -3 (15 voturi)    
    Anticorupție (Luni, 9 ianuarie 2017, 18:11)

    A310 [utilizator]

    Asa zisul concept al luptei anticorupție , nu este decât un motiv ca in Romania sa existe mai multe structuri (instituții ) populate cu sinecuristi , adică paraziți care sunt beneficiari ai unor salarii și beneficii NESIMȚITE , in rest totul este apa de ploaie ( Vrajeala ) . In cazul incare DNA-ul si SRI-ul erau intradevar preocupate in reducerea fenomenului de corupție se concentrau asupre marilor privatizari si aspra retrocedarilor , sa vedeti acolo . In afara de dosarul privatizari ICA , absolut nimic . Cetateni nu au avut absolut nici un beneficiu in urma celor 12 ani de asa zisa lupta anticoruptie . Referitor la Fondul suveran al Norvegiei este administrat de o divizie a banci centrale a Norvegiei , iar autostrazile din Germania au fost construite de catre firme germane . In rest multi dintre cei care posteaza pe acest site par ca sunti veniti din alta galaxie
  • +1 (5 voturi)    
    Intrebare (Luni, 9 ianuarie 2017, 23:57)

    A310 [utilizator]

    Doamna Procuror șef al DNA , ok eu pot sa accept ca nu comentați declarațiile unui inculpat fugar , dar afirmațiile fostului președinte Domnul Băsescu puteți sa le comentați , ca doar el va făcut OM .
    • -2 (2 voturi)    
      de ce ar comenta?? (Marţi, 10 ianuarie 2017, 1:26)

      pantelimon12 [utilizator] i-a raspuns lui A310

      O intreaba cineva? Intereseaza pe cineva? De ce ar comenta asa singura?