VIDEO Mesajul de Anul Nou al lui Klaus Iohannis: Nu va pierdeti increderea in Romania

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 10:54 Actualitate | Esenţial

Klaus Iohannis, mesaj de Anul Nou
Foto: Facebook - Klaus Iohannis
"Dragi romani, fie ca traiti in tara sau sunteti plecati peste hotare, nu va pierdeti increderea in Romania!", spune presedintele Klaus Iohannis in mesajul de Anul Nou.

"Mai avem inca multe de facut, dar am speranta ca, impreuna, vom reusi! La multi ani tuturor si un An Nou fericit!", scrie seful statului in postarea de pe Facebook.



Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

4600 vizualizari

  • -13 (29 voturi)    
    Fraierii nu mor, se schimba !! (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 11:15)

    Miky113 [utilizator]

    cursu benere 4.54
    cursu la pompa 5,54

    Speranta moare ultima,

    "s-a sculat maian badica traian,
    refren, din buhai: mhu, mhu, mhu, buhuhu "

    HNY HN !
    • -1 (19 voturi)    
      Nu ne pierdem increderea, Doamne fereste! (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 11:53)

      Goldmember [utilizator] i-a raspuns lui Miky113

      E bine tot timpul sa stii ca te poti baza sa ai ceva sigur cu care sa te poti sterge la fund.
  • -4 (28 voturi)    
    Ce cliseu!!! (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 11:22)

    king david hotel [utilizator]

    Ce inseamna a-ti pierde increderea intr-o tara? Daca am incredere ce se intampla? Daca nu am incredere ce se intampla?

    Raman? Plec? Cei ramasi ce fac? Cei plecati deja ce fac?


    Cine-i scrie textele ar putea sa lucreze la fabrica de felicitari cu texte deja scrise, cum era la hallmark - daca ar mai exista felicitari...

    PS.
    Sa nu-mi pierd increderea ca voi cumpara 5 case dand meditatii la fizica?
    • +2 (10 voturi)    
      la produs (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 13:59)

      Crist y [anonim] i-a raspuns lui king david hotel

      Nici de anul nou nu va da liber partidul? Daca ai suficienta incredere in partidul tau care o sa faca sa curga lapte si miere, nu trebuie sa dai meditatiii, nici macar sa muncesti ci doar sa spui prostii pe forumuri si vei fi rasplatit cu un domeniu in teleorman.... Legat de texte, ce faceti pregatit dejai textele legate de" indeplinirea planului cincinal intr-un an:?
    • +1 (3 voturi)    
      Încredere (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 19:55)

      A310 [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      Daca nu o sa izbutiți sa cumpărați 5 imobile din meditații la fizica atunci-GHINION .
  • +7 (13 voturi)    
    Ai curajul să crezi în România (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 11:23)

    Nyk1 [utilizator]

    Ne spune Klaus Johannis, după ce Sorin Grindeanu ne-a spus că va face lucrurile pas cu pas. Bine jucat.
  • -13 (33 voturi)    
    În România nu, în tine mi-am pierdut-o de mult (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 11:33)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    Așa cârpă de președinte n-a avut țara asta niciodată. Duci o politică profund anti-românească, de zici că ești președintele altei țări, nu al României. Nu prinzi sfârșitul mandatului la cotroceni, te paște în curând demiterea. Cât de orb am fost când te-am votat!
    • +1 (9 voturi)    
      Bree, pe Ponta l-ai votat! (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 13:59)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      Perversiunea PSD-ista functioneaza!
    • +1 (3 voturi)    
      Recunoaștere (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 19:57)

      A310 [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      Din pacate nu sunteti singurul , se vede clar ca este un presedinte anti-roman .
    • 0 (0 voturi)    
      Mai pe tine au uitat... (Duminică, 1 ianuarie 2017, 12:34)

      TRAHANACHE [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      sa te vaccineze impotriva prostiei, cand erai mic! Acum e prea tarziu!?
  • -6 (22 voturi)    
    sa te suspende. e tot un drac. (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 11:49)

    ouyang [utilizator]

    esti degeaba. s-a vazut la locale, s-a vazut la parlamentare. esti acolo doar sa nu fie ponta. ne-a folosit de numa, tot am avut 3 ani cu maimutoiul. iar acum avem un prostalau ce se joaca cu pixu lui dragnea. tara de tampiti.
  • +3 (19 voturi)    
    Nu rateaza nici o ocazie... (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 12:01)

    NumaiLaNoi [utilizator]

    Iohannis se pare ca nu rateaza nici o ocazie de a da cu bata-n balta!
    Cine il sfatuieste ???
    Mesajele de anul nou , pe facebook....premiera mondiala.
    Uite asa , pas cu pas....
    Cum sa dai mesajul de sfarsit de an pe facebook exclusiv?
    • +1 (9 voturi)    
      uuuppss (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 14:02)

      Crist y [anonim] i-a raspuns lui NumaiLaNoi

      ca tot pe facebook ne felicita si noul premier, pe el cum il mai improscam cu noroi, asa ca si comparatie?
    • 0 (0 voturi)    
      Fii mai creativ. (Duminică, 1 ianuarie 2017, 7:53)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui NumaiLaNoi

      Copiezi ideile PSD.In exprimare.
  • -6 (22 voturi)    
    Felicitarile lui johannis (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 12:01)

    Theros [utilizator]

    Trebuie sa fim mai buni in ajunul Anului Nou, dar de la acest individ caruia NU IA PASAT DE CEI PESTE 1, 5 MILIOANE DE ROMANI PENSIONARI CARE AVEAU BANI IN PLUS SA CUMPERE PAINE PENTRU MASA DE ANUL NOU NUUUUUU AVEM NEVOIE DE FELICITARI OTRAVITE. LUI NU-I PASA DE ROMANI SI DE ROMANIA. SA NUMESTI UN PREMIER PRIN SMS ESTE DE RASUL LUMII!! A INTRAT IN ISTORIE CU ACEASTA GAFA MONUMENTALA!!! CU TOATE ACESTE NE RUGAM LA DUMNEZEU SA-I DEA SANATATE SI GANDURI BUNE CARE SA-I LUMINEZE MINTEA SI SA PARASEASCA ACEASTA DEMNITATE PE CARE NU O POATE DUCE.
  • 0 (18 voturi)    
    vreau (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 12:09)

    U_swamp [utilizator]

    varianta scurta pe sms. Succes!
    • -1 (1 vot)    
      Ai rabdare. (Duminică, 1 ianuarie 2017, 7:55)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      Va veni si o varianta scurta pe sms.
      Peste vreo 2 ani.Trimisa de Dragnea.Va va indemna sa fugiti pentru ca tot Programul lui a fost o minciuna.
  • +3 (9 voturi)    
    recunoasteti inamicul? cine va fura? (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 12:58)

    ouyang [utilizator]

    http://www.economica.net/spor-la-stat.html
    ce privat in constructii are 6000 de angajati care nu muncesc nimic si sunt raplatiti pentru asta generos? nu, nu cred ca romania mai are vreo sansa sa se trezeasca la realitate. sunt prea multi asistati si prea multi bugetari care nu produc nimic. ZERO. in timpul asta romania are de returnat anual imprumuturi de1,5 miliarde euro. 2 milioane de fripturisti angajati la stat. 4 milioane de romani capabili de munca s-au staurat si au ales sa plece din tara. orb e cel ce nu vede ecuatia asta.
  • +3 (13 voturi)    
    Inca mai speram (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 13:31)

    Ion [anonim]

    La multi ani Domnule Președinte!
  • 0 (8 voturi)    
    Da, speram. Nu ne dam batuti. (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 16:12)

    Ioana [anonim]

    La multi ani, domnule Presedinte !
  • -1 (5 voturi)    
    Incredere pierdută - nu dau recompensa gasitorului (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 17:52)

    Cremenarul [utilizator]

    Domnule presedinte Klaus IOHANNIS,
    Mesajul dvs. nu mai are nici un ros pentru ca nu numai eu ne-am pierdut încrederea in dvs. !
    Prin gafele dvs, ati facut jocul PSD-ului !
    Ați crezut posteste ca loviti in PSD dar - in fapt - ne-ați păgubit pe noi - pe liberali !
    Deoarece - de fapt - v-ati transformat in agent electoral al PSD-ului, am pierdut noi liberalii !
    Fiind vorba de o inalta tradare, cred ca ar fi bine sa va retrageti de buna voie la casutele și la meditațiile dvs.
    Adio și un praz verde !
    • +1 (3 voturi)    
      travestit (Sâmbătă, 31 decembrie 2016, 18:33)

      Crist y [anonim] i-a raspuns lui Cremenarul

      esti ! Cine poate sa te creada ca esti liberal cu texte psd-iste? Ca exercitiu, incearca sa postezi ceva la urarea PM sau dr.acnea sa vezi daca poti...asta ca sa stii ce te asteapta cand se da legea defaimari lui dr.acnea! Liber la defaimarea presedintelui dar nu si " unsilor" de la 11 dec!
      • +1 (1 vot)    
        Radacinie comunismului sunt adanc implantate !? (Luni, 2 ianuarie 2017, 9:12)

        Cremenarul [utilizator] i-a raspuns lui Crist y

        Comunistii obisnuiau sa jigneasca pe cei cu care nu erau de acord.

        Eu ma bucur sincer ca nu sunteti de aceeasi parere cu mine ! Numai prin schimb liber de opinii vom putea ajunge la ADEVAR !
        Va doresc succes in promovarea dlui IOHANNIS !

        Va rog sa aveti in vedere ca tot mai multi liberali vechi (batrani) si-a dat deja seama ca dl IOHANNIS nu merita respectul celor care l-au acreditat cu o imensa incredere !

        Suntem ingrijorati de constatarea statistica (oficiala) ca tot mai multi intelectuali (clasa de mijloc - cadre didactice, avocati, medicii, mici intreprinzatori etc., etc.) si - mai ales - tineri s-au debarasat de dl IOHANNIS !

        „Unsii” de la 11 dec. au fost ajutati enorm de gafele dlui IOHANNIS ( „penalii”, „guvernul meu”, „parlamentul meu”, „Ciolos- prim-ministru”, „dna KOVESI -plagiatul”, „dna STANCIU-membru al CCR” „dna KOVESI - Justitia Politica Selectiva a DNA-ului” s.a.).

        Dl IOHANNIS nu si-a dat inca seama ca romanii nu sunt prosti !?
  • +1 (1 vot)    
    E pierduta (Duminică, 1 ianuarie 2017, 5:20)

    raducutu [utilizator]

    De mult. De prin 1999 când am realizat ca au plecat ai nostri si au ramas tot ai nostri...istoria mi-a dat dreptate...istoria si Scufitza Rosie...aia cu lupul, parul si PSD-ul....Tot inainte!!!!
  • -2 (2 voturi)    
    La multi ani! (Duminică, 1 ianuarie 2017, 7:50)

    nlln [utilizator]

    Veti avea un an greu d-le Presedinte.
    Cu un Presedinte al Senatului si unul al Camerei Deputatilor care fac parte din clasa " corupti/ mincinosi", cu un sef al Guvernului subordonat acestei clase de corupti/ mincinosi si doua mizerii de televiziuni care apara hotii va fii greu.
    Va doresc succes!.
    Sunteti singurul care mai puteti lua atitudine publica in fata acestei "bande cotropitoare".
    Sunteti singura voce ramasa impotriva acestor incompetenti.Va trebui sa va auzim mai des altfel vom ajunge la disperare.
    • +1 (1 vot)    
      Felicitari johannis (Duminică, 1 ianuarie 2017, 13:28)

      Theros [utilizator] i-a raspuns lui nlln

      Draga nlln , sau cum te cheama ,eu cred ca inca esti cheaun de aseara sau continui si acuma. De ce mai scrii cand NU STII DESPRE CE ESTE VORBA. DACA TACEAI FILOZOF RAMANEAI.LA MULTI ANI SI MULTA MINTE!!!