Traficul DN 1, dinspre Brasov spre Valea Prahovei, deviat din cauza aglomeratiei

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 26 decembrie 2016, 15:03 Actualitate | Esenţial

Aglomeratie pe DN 1
Foto: AGERPRES
Circulatia pe DN 1, dinspre Brasov catre Valea Prahovei, a fost deviata luni, incepand cu ora 14:10, pe DN1A Sacele - Cheia - Ploiesti, din cauza aglomeratiei, anunta Centrul Infotrafic.

De la aceeasi ora se aplica si devierea de pe DN73A Rasnov - Predeal pe DN73, fie catre Brasov si apoi spre Cheia pe DN1A, fie catre Pitesti pe DN73 si apoi spre Bucuresti pe autostrada A1.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

2171 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    stii ca.. (Luni, 26 decembrie 2016, 15:25)

    Dodel540 [utilizator]

    stii ca esti la fel de primitiv ca roman daca in 2016-2017 faci 5 ore cu trenul de la brasov la bucuresti sau trebuie sa o iei pe la pitesti daca esti cu masina.
    Si tot un involuat ramai daca Psd ul a castigat alegerile.
    • +1 (1 vot)    
      trenul face doua ore jumate (Luni, 26 decembrie 2016, 18:06)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui Dodel540

      in timp ce tu vei face 5 ore cu duba sau masina pe 30.12, dar romanului dodel nu-i place trenul, prefera duba.
      • 0 (0 voturi)    
        2 ore? (Luni, 26 decembrie 2016, 19:04)

        Dodel540 [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21495007-cfr-anunta-are-probleme-tehnice-zona-brasov-unele-trenuri-intarzieri-pana-5-ore.htm
  • +1 (5 voturi)    
    mizerii ordinare (Luni, 26 decembrie 2016, 16:14)

    voxpopulix [utilizator]

    Niste nenorociti.

    Aeroport la brasov NU.

    Autostrada spre ploiesti NU.

    Alternativa decenta la DN1, se vorbea de Campina - Sacele NU.

    Legatura din Brasov spre Sibiu, NU.

    Tren decent intre Brasov si Otopeni sau Brasov si Sibiu, NU!

    NIMIC, NIMIC, NIMIC.

    Si la fel o sa fie minim inca doi ani, pentru ca din 89 pana azi am fost condusi doar de hoti si incompetenti.
  • 0 (0 voturi)    
    Mister, știu multe (Luni, 26 decembrie 2016, 16:39)

    Anton_cel_cu_tziment [utilizator]

    doar că nu văd ce legătură este între ”primitiv” (remember nume miniștrii la Transport) și ”involuat” dacă votez x sau y .. Sper că matali HYPER evoluat ai votat UDMR ;)
  • -1 (1 vot)    
    așa .. de la .. (Luni, 26 decembrie 2016, 17:04)

    Anton_cel_cu_tziment [utilizator]

    http://mt.gov.ro/web14/despre-noi/istoric ..însumat pe NUME .. THE WINNER IS ... ?


    101. Petru Sorin Bușe 07.VII.2016 -
    100. Dan Marian Costescu 17.XI.2015 - 07.VII.2016
    99. Iulian Matache 16.VII.2015 - 17.XI.2015
    98. Ioan Rus 24.VI.2014 - 16.VII.2015
    97. Dan Șova 05.III.2014-24.VI.2014
    96. Ramona Mănescu 26.VIII.2013-05.III.2014
    95. Victor Viorel Ponta - interimar 12.VII.2013 - 26.VIII.2013
    94. Relu Fenechiu 21.XII.2012-12.VII.2013
    93. Ovidiu Silaghi 07.V.2012-21.XII.2012
    92. Alexandru Nazare 09.II.2012-07.V.2012
    Anca Boagiu 03.IX.2010-09.II.2012
    Radu Berceanu 29.XII.2008-03.IX.2010
    91 Ludovic Orban 07.IV.2007-29.XII.2008
    90. Radu Berceanu 13.VI.2006-07.IV.2007
    89.Gheorghe Dobre 29.XII.2004-13.VI.2006
    88. Miron Tudor Mitrea 28.XII.2000-29.XII.2004
    87. ANCA BOAGIU 21,VI.2000-28.XII.2000
    TRAIAN BASESCU 17.IV.1998-26.VI.2000
    86. ANTON IONESCU 12.II-16.IV.1998
    TRAIAN BASESCU 12.XII.1996-12.II.1998
    85. AUREL NOVAC 6.III.1994-30.XI.1996
    84. PAUL TEODORU 19.XI.1992-6.III.1994
    83. TRAIAN BASESCU 30.IV.1991-19.XI.1992
  • +3 (3 voturi)    
    Ce frumos arata harta aia cu autostrazi (Luni, 26 decembrie 2016, 17:20)

    Wanheda [utilizator]

    trase in carioca de Shova.
  • +1 (1 vot)    
    Asa va trebuie !!! Ocolire prin Budapest (Luni, 26 decembrie 2016, 20:43)

    Miky113 [utilizator]

    Nu a vazut nici un revolutionar, ca e problema cu drumul spre Targoviste ?!? Mai ca trebuia s-o tina tot intr-o revolutie, tot la 3 zile sa puste cate_un terorist.
    .
    Nu tu autostrada suspendata, nu tu inel in jurul capitalei, nu tu autostrada adevarata spre ploiesti (atza bre orbane);
    Numa bine ca exista ruta ocolitoare: SFul Ponta -Sova-Isvorul Dambovitei-Pestera Muierii-Ecloza Glina Mitici .