Basescu: Explicatiile pe care le da liderul PSD privind-o pe Shhaideh nu vor face nici cat o ceapa degerata in fata aliatilor / Dragnea, iti recomad sa te trezesti din betia puterii

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 23 decembrie 2016, 10:01 Actualitate | Esenţial

Traian Basescu
Foto: Facebook / Traian Basescu
Dragnea si Iohannis pot gasi rapid solutia potrivita daca vorbesc intre ei, a scris vineri dimineata pe Facebook liderul PMP, Traian Basescu, care ii recomanda presedintelui PSD sa se trezeasca din "betia puterii".

"Ramas singur jucator pe terenul politicii romanesti, teren de pe care si-a eliminat inclusiv propriul partid, i-a mai ramas doar sa faca o propunere potrivita pentru functia de Prim-ministru. Si Dragnea a desemnat un functionar exceptional, dar nepotrivit pentru aceasta functie", considera fostul presedinte.

Basescu spune ca Dragnea a propus un "functionar exceptional, dar nepotrivit pentru aceasta functie", "iar explicatiile pe care, acum, le da Dragnea la televizor nu vor face nici cat o ceapa degerata in fata aliatilor", asa ca trebuie sa-l ajute pe Iohannis facand o noua propunere.

"Dragnea, fara vorbe grele, fara suparare, eu doar mi-am facut datoria de a sanctiona o greseala a puterii. Sau tu nu accepti ideea de opozitie si crezi ca esti, tu personal, singurul detinator al solutiilor corecte? Iti recomand sa te trezesti din betia puterii", incheie mesajul de pagina sa de Facebook Basescu.
























Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

22076 vizualizari

  • +41 (53 voturi)    
    Piratul are dreptate (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:07)

    un domn [utilizator]

    insa mesajul TREBUIA scrisi atat in rusa cat si in siariana sa il priceapa si Mustatza lu Drqnea
    • -8 (10 voturi)    
      Uite cine vorbeste... (Vineri, 23 decembrie 2016, 16:47)

      Flinder [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ...Basescu nu s-a trezit nici acum din betia puterii in care nu mai e de peste 2 ani , dar ii spune asta lui Dragnea, desi Dragnea ESTE EFECTIV IN PUTERE , nu in BETIE permanenta (fiziologica si de putere),asa cum e Basescu.
      • +6 (6 voturi)    
        draqnea este sluga URSS (Vineri, 23 decembrie 2016, 23:30)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

        de acolo are Putere; Piratul este nitzel nationalist...e niscaiva diferenta
        • -2 (4 voturi)    
          Gresit (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 9:22)

          Flinder [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          Nu, Dragnea are putere de la NOI, POPORUL ROMAN, nu de la rusi .
          • +3 (5 voturi)    
            alegerile sunt manipulate de Latrina 3 (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 11:39)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

            Raitaru TV,labeunu, oficine Clasice si Obediente P$D...vrei sa spui ca cei care urmaresc Digi24 sunt Votanti Exclusiv P$D ? din 1990 de la Tatulici,Turcescu si Pastorul din Latrina 3..toti au mentinut spiritul sovietic in mentalitatea alegatorilor...
          • +2 (2 voturi)    
            NOI poporul roman (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 12:50)

            AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

            Vrei sa spui, NOI, cei 14% suficienti de spalati pe creier din poporul roman.
            • -3 (3 voturi)    
              Te minti singur (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 13:52)

              Flinder [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

              Noi suntem 54%,(PSD+ALDE), nu 14% cat sunteti voi, toti celalti, la un loc ! Va alinati oftica si frustrarile numai cu aiureli (rusi, latrina 3 ), mai rau ca cei din grupa mica de la gradinita. Avem creierul curat prin educatie si gandire serioasa, al vostru e "spalat" dar numai cu apa murdara ,zoaiele "gandirii tehnocrate". Chiar ati fi meritat sa-l aveti prim ministru pe nicusor dan. Inca nu va simtiti udati pe voi ca o faceti mereu contra vantului ???
              • +4 (4 voturi)    
                54% Prosti da...Multi (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 13:59)

                un domn [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

                adevarat...
                • -2 (2 voturi)    
                  Cine zice, ala e... (Duminică, 25 decembrie 2016, 10:29)

                  Flinder [utilizator] i-a raspuns lui un domn

                  ...prost. Degeaba te mai chinui sa spui ceva ca nimic nu-ti iese, Trebuie doar sa te impaci cu ideea ca NOI, POPORUL, CONDUCEM si voi trebuie sa va supuneti Ironia e ca si voi o sa traiti mai bine de pe urma noastra, desi nu meritati.
                  • +2 (2 voturi)    
                    Uite ca ma obosesc eu (Duminică, 25 decembrie 2016, 12:33)

                    man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

                    ...sa zic ceva. Norocul "vostru" ca exista si o parte a populatiei mai responsabila. Care mai determina periodic cate o majoritate parlamentara, cu un guvern responsabil, care sa mai repare pagubele adancite de hotii si populistii pe care ii sustii tu.

                    Pacat ca aceeasi parte a populatiei nu este mai consecventa, si va permite astfel sa daramati orice progres, cat de modest. Iar acum o luam de la capat cu gonflarea aparatului bugetar, politizarea adminstratiei, pensii speciale pt tot prostul. Legi care a nenoroceasca bunele intentii din fasa.

                    Intru satisfcatia voastra efemera PSD-ul parjoleste din nou viitorul nostru, ca ceilalti sa se chinuie sa ne readuca la linia de plutire, cu costuri electorale tot ma cresucte. Si uite asa batem pasul pe loc de 27 de craciunuri.
  • +28 (36 voturi)    
    of (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:11)

    tirolez [utilizator]

    Mutalaii ceilalti de ce tac? Aproape regret ca nu l-am votat pe Basescu, pare ca e singurul care are curaj sa faca opozitie. Alooo, USR-ul, PNL-ul, dormiti?!?
    • -23 (29 voturi)    
      Opozitia o face... (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:24)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Din disperare...
      Basele,basele,auzi catusele zornaind???
      • +15 (19 voturi)    
        hahaha (Vineri, 23 decembrie 2016, 14:22)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        nea nicu dracnea, in turbarea sa, vertiju' puterii, sau betia puterii, cum zice un matroz harshit(!), nu vrea sa mai tzina seama de nimic.

        daca vrea sa fie un barbat de stat, nu un teliormanean ratacit in bucale, daca vrea sa aiba ceva sanse la cotrocesti, cum de altfel viseaza in privat, trebuie sa gandeasca mai departe de alicsandria, unde'si are palatu'.

        poate el n'a aflat ca ro este parte a tratatului militar transatlantic, uniunii ioropene, ca politica noastra de aparare si cea externa sunt integrate si concertate in organizatiile din care facem parte, prin voia noastra, a poporului, in numele caruia se crede indrituit sa vorbeasca.

        cei mai puternici dintre aliatii nostri sunt implicati in siria, si vor sa evite orice surpriza.
        este normal ca pm, seful guvernului, care va sta in dreapta presedintelui, in csat, alaturi de responsabiilii cu apararea tzarii si securitatea nationala, participa la hotarari care ar putea viza siria.
        sa presupunem ca nato hotaraste sa intervina in siria. este cineva sigur ca doamna nu va spune domnului, acasa, ce s'a hotarat la nato ?!
        iar domnul, cu rude la damasc, nu va face nimic sa'si avertizeze rudele si prietenii ?!

        nicu dracnea balmajea cum ca sirianu' ar fi cetatean roman.
        din info. aparute chiar aci, pe hn, rezulta ca si'a cumparat de f. curand, cand era deja...rroman, inca un apartament la damasc.
        deci, rrroman cu viitor.

        mai era un fost colonel, protestatar de meserie, part time la otv ghitza, un slinos, cum ca nevasta lui cioos este fata sefului unui serciu secret din franta. idiotu' nu realiza diferenta intre franta, fondatoare a nato su ue, si ...siria, pe cale de a deveni colonie ruseasca...
      • +3 (7 voturi)    
        Il regreti pe NItu (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:11)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        spune drept?
        • -2 (8 voturi)    
          Nuuuu...pe... (Vineri, 23 decembrie 2016, 17:36)

          cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui ty

          Nutzi,Cocosh,Bercianu si Vindeanu....
          Pe Bercea si pe Boc...
          Cei buni,cei drepti,cei mari si viteji....in urma lor nici iarba nu a mai crescut...
          • +5 (7 voturi)    
            Boc, Udrea, Berceanu, Videanu, Bercea sunt (Vineri, 23 decembrie 2016, 20:07)

            ty [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

            niste politicieni in urma carora a ramas ceva pozitiv in Romania. Daca unii au calcat stramb e traba lor. Poti sustine treaba asta despre ponta? Desaigur poti. Dar argumente ai? Sau poate iti place Dragnea si pe cine a numit pentru prim ministru?
      • +16 (20 voturi)    
        NU claxona!!!!!! opozitia doarme (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:11)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        se pare ca singura opozitie tot Base a ramas
      • +8 (8 voturi)    
        pai spune (Vineri, 23 decembrie 2016, 18:08)

        cladob [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        unde e faza cu Romania ? cu romanii? banuiesc ca de romanii etnici era vorba ca psd bateau apropouri la Iohannis sau Julien chipurile n-ar fi romanii. Cum de a dat-o asa cotita ? A spus ceva de asta ? Sunt alegatorii psd multumiti ? :))))
      • +8 (12 voturi)    
        S-a marit cu inca unul numarul masochistilor (Vineri, 23 decembrie 2016, 18:15)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        care nu mai au decat o dorinta in viata : sa-l vada pe Basescu in puscarie ! Si cu cat posibilitatea aceasta se departeaza tot mai mult, cu atat durerea lor e tot mai mare.

        Dar a inceput sa va placa durerea asta si v-ati trezit ca nu mai puteti trai fara ea ! Nu-i asa ?

        PS. Cu atat mai mult cu cat ati inceput sa visati in culori si cu sonor.

        PPS. Sa mai vii sa ne mai spui atunci cand o sa incepeti sa-l visati pe Basescu in 3 D, da ?
        • -2 (4 voturi)    
          Nuuuuuuuuuuu... (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 11:53)

          cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Nu ma intereseaza betivii mitomani in visele mele.
          Ma intereseaza sa returneze banii furati.
          Toata clica aia de haimanale.
          Stanga-Centru-Dreapta.
          Aceaiasi gasca penala.
          • +1 (1 vot)    
            Care bani furati? (Duminică, 25 decembrie 2016, 12:18)

            Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

            Concret, in care dintre cele 57 de reclamatii la adresa lu' Basescu s-a ajuns la concluzia c-ar fi furat bani?

            Nici macar cand s-a legat de sufletu' lu' Kovesi nu s-a gasit nimic ca sa-l lege. Asa ca asta cu Base penal e rasuflata. Pana nu vii si tu cu niste argumente concrete, consumi cerneala (virtuala) degeaba.
    • +10 (12 voturi)    
      Mai mult decat opozitie: politica pentru Romania (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:09)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Ar trebui multi asa zisi politicieni sa-i perie caciula poate se prinde ceva si de ai.
    • -1 (1 vot)    
      Atat USR cat si PNL... (Vineri, 23 decembrie 2016, 23:45)

      blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      si-au prezentat pozitia in mod oficial, la Cotroceni ,conform constitutiei . Anume ca nu accepta propunerea de premier ,in caz ca nu stii . Ce altceva mai vrei , sa scrie pe facebook ca Base ca chipurile sa mai negocieze, sa ma vorbeasca inca o data intre ei ?! desi pozitia lui Base e totusi corecta , ce spune el e caduc , depasit ,consumat .
    • +1 (3 voturi)    
      baaa (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 2:52)

      chiar__eu [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      nu dorm ...nu mai sunt in viata..!
      opozitia de care vorbesti e o grfamada de fraieri cu creierul cat n uca si gandire de turma..!
      deaia nu-i mai vezi!
      pitula-te si tu..!
  • +35 (41 voturi)    
    Base.. (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:13)

    Io1234 [utilizator]

    ..strike again...

    "iar explicatiile pe care, acum, le da Dragnea la televizor nu vor face nici cat o ceapa degerata in fata aliatilor"

    punct ochit, punct lovit.
    • +21 (25 voturi)    
      incet si sigur (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:47)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Io1234

      P$D-ul moare cu puterea in brate...
      Asa este cand nu te ajuta capul si la scoala, daca ai mers, ai mers doar ca sa copiezi si sa minti ca ai invatat ajutat de structurile de putere de la aceea data.

      Deh, trebuia luata si lectia asta in freza de P$D si mai ales de aliatii sai de nadejde...
      • +21 (23 voturi)    
        necazul este ca (Vineri, 23 decembrie 2016, 14:40)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui ..13

        presupusa opozitie este deja moarta...
        doar base ce mai tzine steagul sus.
        base si cativa de langa el...
        • +12 (12 voturi)    
          PNL mana moarta (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:16)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

          PSD si ALDE cu betiile
          USR nu a deschis inca ochii
          • -2 (2 voturi)    
            usr (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 0:38)

            baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui ty

            momo cu femeie musulmana prim ministru, nici ei nu sperau sa se intimple asa repede, le-a tras-o smecherul dragnea.
  • +24 (36 voturi)    
    iata (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:23)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    acesta este un mesaj de politician responsabil...


    Unde sunt ceilalti?
    S-au incolonat la ridiculizarea lui Basescu?
    Niste nimeni....
    • -3 (3 voturi)    
      Pentru Viorica Alexandru (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 12:10)

      cerceteaza [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      Basescu se auto-ridiculizeaza, dar, pacat ca nu o face singur, ci impreuna cu toti cei care inca il sustin.
      • +1 (1 vot)    
        Ceva argumente? (Duminică, 25 decembrie 2016, 12:20)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui cerceteaza

        Pana una alta, Basescu a venit cu un argument rational si prezentat coerent impotriva numirii lu' Shhaideh premier. Matale cu ce vii, in afara de gargara?
  • +32 (36 voturi)    
    Coment (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:31)

    NichiforPopescu [anonim]

    Traian Basescu are dreptate ca mai mereu..
    • -8 (16 voturi)    
      in afara de cazul Udrea... (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:17)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui NichiforPopescu

      si altele, nu mai zic....
      • +10 (12 voturi)    
        si acolo are (Vineri, 23 decembrie 2016, 14:40)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

        da nu te'ai prins mata. :-))
      • +3 (5 voturi)    
        Nu faci parte nici macar dintre cei zece (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:18)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

        barbatii.
  • -19 (37 voturi)    
    Logica (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:35)

    bci [utilizator]

    Dupa logica dlui Basescu, n-ar mai trebui tinute alegeri ci, din patru in patru ani sa-i intrebam pe aliati pe cine sa punem premier, pe cine sa punem in parlament, eventual pe cine punem presedinte, sef DNA,SRI,SIE,etc. Si, ca o incununare a multumirii aliatilor sa ne ungem si cu un pic de vaselina.
    • +18 (22 voturi)    
      Ca dupa minte ta (Vineri, 23 decembrie 2016, 13:32)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bci

      Sevil Shhaideh este rezultatul alegerilor, nu?
      Cea care n-a fost vreodata aleasa de electorat, si nici macar de forul propriului partid. Fiind un cec in alb in buzunarul de la spate al lui Liviu Dragnea. La randul sau neasumat pe post de candidat de premier, de propriul partid in campanie electorala.
      • +1 (3 voturi)    
        aleasa, aleasa (Vineri, 23 decembrie 2016, 16:12)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

        aleasa lui EU ! :-)
        • -1 (3 voturi)    
          aici (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 0:40)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

          cred ca, totusi, merkel si junker se bucura. Dragnea e un bun european, servil, dar totusi ireprosabil.
          • +3 (3 voturi)    
            EU= Eu, Dragnea. (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 12:16)

            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

            Nu s-ar bucura niciun european ca ne-am trage noi un premier cu sotul agent acoperit al serviciilor de informatii siriene, sustinator militant al dinastiei Assad aliate cu Rusia lui Putin...
            Iar sotia o marioneta docila in mainile unui condamnat pt frauda electorala.
    • +11 (15 voturi)    
      dupa logica lui nea nicu (Vineri, 23 decembrie 2016, 14:43)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui bci

      dracnea, sa'l punem mai bine pe sirian, pe sotz, ca pare a avea mai multa experienta.. chiar internationala.
      si vreun doctorat la damsc.
      ca la catania s'a mai vazut...
    • -4 (8 voturi)    
      Dupa logica lui Udrea zece ca Dragnea fac cat ea (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:21)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui bci

      Dupa logica lui Basescu Dragnea e beat - betia puterii.
  • +12 (22 voturi)    
    Betie? (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:39)

    DanTeo [utilizator]

    Când Basescu îti spune sa te trezesti din betie, încheiem anul bine dispusi.
  • -21 (33 voturi)    
    SRI, atenție! (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:45)

    Mazeta [utilizator]

    Doamna Shhaideh a lucrat mai mulți ani în SUA pt USAid, organizație sorosistă, deci este foarte probabil că a fost racolată de serviciile americane, cărora le va transmite secrete de stat, dacă va ajunge prim-ministru.
    • +23 (29 voturi)    
      :D (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:59)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Bravo, un motiv in plus sa nu fie numita. Toata lumea e de acord ca e o idee proasta vad.
      • -16 (22 voturi)    
        doar 6% dintre cei ce au votat (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:18)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        restul, n-are probleme cu femeia.

        Eh, daca era mai blonda, mai tanara, mai de la Plescoi, era perfecta!!
        • +8 (8 voturi)    
          pentru pesedei (Vineri, 23 decembrie 2016, 18:13)

          cladob [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          da era perfecta, manele, masini, viloace, ulite, gagici, 5 neveste ...asta-i Romania lor.. modele perfecte de urmat intr-o societate debusolata
      • -5 (9 voturi)    
        mda (Vineri, 23 decembrie 2016, 13:31)

        chiar__eu [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        vezi asta pentru ca restul commenturilor anti basescu se cenzureaza
        • 0 (6 voturi)    
          da (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 0:43)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui chiar__eu

          ma, hn e un site basist, tapalaga si pantazi sint martori.
  • -14 (28 voturi)    
    tataie (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:59)

    traiang [utilizator]

    Tataie ne mai lasi El vorbeste de setea de putere ?Orice om normal la cap dupa ce a ajuns la functia cea mai mare din stat se retrage in glorie cum fac toti presedintii Dar daca numai soparleste ceva nu poate trai Lamentabila prestatie I-a crescut pe Kovesi si Coldea ca apoi sa traga din toate pozitiile in ei si i-a executat pe toti care au crezut in el si au stat devotati pe langa el O structura conflictuala prin gena lui Am fost si eu un fraier care l-am votat de fiecare data Acum este o prezenta pur si simplu toxica si vad ca nu este post tv care sa nu-l invite pe pozitie de guru
    • +6 (6 voturi)    
      De 20 de ani va tot aud: (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:33)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui traiang

      "Am fost si eu un fraier" Da nu va trece odata?
  • -14 (22 voturi)    
    Lasa-ne Base (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:10)

    Cosmindpg [utilizator]

    Dupa 10 ani de "trait bine" cu Basescu avem al doilea cel mai mic salariu minim/economie si suntem al doilea popor migrator dupa Siria care este in razboi. Macar daca ar fi avut bunul simt sa-si vada de batranete si de nepoti.
    • +7 (7 voturi)    
      pardon (Vineri, 23 decembrie 2016, 18:15)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui Cosmindpg

      dupa 27 de ani .. intreaba la kiselef ca stie onoratul ce si cum. Daca se doare din secunda 0 sa se faca ceva in Romania pentru romani se facea, dar asa suntem noi, fiecare pentru el si ca atare si-au facut de cap fsn si urmasii lor
  • +13 (25 voturi)    
    Basescu (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:25)

    bobyrou [utilizator]

    am avut inspiratia sa votez PMP-ul la alegeri. Si nu m-a dezamagit. Nu se aude nicio opozitie din partea USR-ului sau Peneleului.
    • +9 (9 voturi)    
      xaxaxa (Vineri, 23 decembrie 2016, 20:32)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui bobyrou

      Desi am fost la un pas de a vota USR , cand am fost singur cu mine insumi in cabina de vot mi-am dat si eu votul pentru BASESCU si PMP. Nu am niciun regret. Culmea e ca un nepot de-al meu care voteaza pentru a doua oara in viaia lui l-am convins sa voteze USR.,dar dupa ce-a iesit de la votare mi-a mi-a spus ca a votata PMP si Basescu. DE CE ? - l-am imtrebat. Nu am vazut niciun tanar ca mine la sectia de votare. Nu imi irosesc votul.
  • -8 (16 voturi)    
    baaa (Vineri, 23 decembrie 2016, 13:28)

    chiar__eu [utilizator]

    baaaa trezeste-te tu din betia puterii chiombea..!
    ai ramas acelasi regos otravitor care vomita cuvinte pentru idioti...!
    lasa-ne bisnitar jegos care esti, ca ne-ai plictisit destul..!

    du-te la puscarie, ia-o si pe maimuta blonda cu tine, si pe videanu s-o cordeasca, ca tu in afara de limba, nu mai ai nimic, si te oftici..

    n-ai observat ca udrea nu te mai swge ca nu mai reprezinti nimic..?
    • +10 (12 voturi)    
      Ce inteligenta (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:47)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui chiar__eu

      mirositoare . . . .
      • +5 (5 voturi)    
        chiar (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 0:44)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui ty

        imputita, se poate spune..
  • -7 (11 voturi)    
    Chestia e ca toti sunteti kritza (ghitza) ! (Vineri, 23 decembrie 2016, 14:18)

    Miky113 [utilizator]

    Toti ne aliniati on fata macelaiei.
    e drept, unii e mai batrani; altii mai schiopi, unii cu cataracta, altii cu carii pline cu trei fluoururi.

    Cativa lipsesc morivati, iar altii nu participa nemotivati fiind.

    Oare ce mai face Elena ?
    O fi pus muraturi ?!
    • +4 (4 voturi)    
      Asa-i dimineata vrei mraturi . . . . (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:49)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Miky113

      .
  • -6 (6 voturi)    
    Invidios (Vineri, 23 decembrie 2016, 16:02)

    sondel [utilizator]

    abject si ultranationalist dar numai dupa razboi, arsenalul unui las care ravneste la ciolan.Betia este un termen consacrat si favorit al fostului
  • +5 (5 voturi)    
    cineva care poate contracara obraznicia PSD (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 3:22)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    ca ne place sau nu TB va fi starul Shpalramentului.

    Si probabil singurul capabil sa articuleze fraze cu continut politic de impact.

    In cazul postarii adresata to'arasului Dragnea,forma e la limita dar fondul al drqu de adevarat.
  • -3 (3 voturi)    
    Prostii a-la Basescu. (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 12:06)

    cerceteaza [utilizator]

    Turcia este si ea aliata - membra foarte importanta a NATO. Care ar fi explicatiile care trebuiesc date Turciei? Nu cred ca Dragnea va trebui sa le dea, ci Johannis, daca nu o desemneaza pe Shhaideh.
    Prostii de adormit copii si de prostit romanii, asa cum a facut toata viata Basescu.
    • +2 (2 voturi)    
      studiaza (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 13:13)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui cerceteaza

      Ce legatura are Turcia? Madam Shhaideh e etnic tatar si cetatean roman. Daca-i studiem genealogia pariez ca are in spate cel putin 5 generatii in urma de nascuti in Dobrogea(fapt cu care putini etnici romani din Dobrogea se pot lauda)
      Dar revin cu intrebarea: De ce ar trebui sa dam explicatii Turciei pentru numirea sau ne-numirea unui Prim-Ministru cetatean roman si etnic tatar?
      • -1 (1 vot)    
        Alikimiku (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 14:25)

        cerceteaza [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        Cred ca n-ai citit articolul, in care se spune ca trebuie sa dam explicatii aliatilor. Care aliati, altii decat cei din NATO. In afara NATO nu exista notiunea de aliati in UE, ci doar de membri cu drepturi depline. Daca e vorba despre explicatiile, dupa opinia si soparlele autorului, care trebuiesc date celorlati membri NATO, atunci care sunt explicatiile Germaniei pentru cei peste 7 milioane de turci, deveniti cetateni germani, sau chiar ale Angliei, pentru primarul musulman, cu origini pakistaneze al Londrei?
        Nu ne cere nimeni explicatii! Numai in capul plesuv si plin de securisme al lui Basescu exista aceste explicatii. SUA, cel mai important aliat NATO nu cere aceste explicatii, pentru ca Turcia este un aliat mult mai important decat Romania, atat ca pozitie geostrategica, cat mai ales ca forte armate.
        Puneti botul la toate prostiile lui Basescu si nu veti trece de nivelul acestora.
        • +1 (1 vot)    
          Te pricepi sa ... interpretezi realitatea (Duminică, 25 decembrie 2016, 12:39)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui cerceteaza

          Nemtii n-au pus nici un imigrant recent, cu legaturi cu regimul lu' Assad, in functii publice de maxima importanta. In Germania si-au gasit refugiul multi dintre turcii care se simt amenintati de recentele masuri nedemocratice ale lu' Edrogan.

          Primarul mahomedan al Londrei e un liberal convins, care sustine deschis casatoriile gay, si a primit in mod repetat amenintari cu moartea pe tema asta. In plus, primarul mahomedan al Londrei n-a lucrat vreme de ani de zile cot la cot cu Dragnea si cu Nicusor Constantinescu (unul in puscarie, celalalt in asteptarea puscariei).

          Prefer sa-l ascult pe Base zicand ceva cu cap si coada, indiferent de ce parere am despre el ca om, sau despre conceptiile sale politice, decat sa ascult tragerile la tema ale matale.

          Ca sa pricepi despre ce e vorba, vezi ce e ORNISS. Pe urma mai gandeste-te ca ORNISS da (sau nu) un certificat de acces la documente secrete membrilor CSAT - organism din care premierul face parte implicit. Si dupa aia mai gandeste-te ce sanse are Shhaideh sa capete certificatul respectiv, in conditiile in care sotul ei e un sustinator al regimului Assad si un fan declarat al Hezbollah, in conditiile in care Romania face parte din NATO.

          Aia e petarda pe care-a lansat-o Dragnea: a propus un candidat aparent OK, pentru populatia mai educata si mai informata a tarii, dar clar inacceptabil pentru majoritatea celor ce-au votat PSD. Da' in acelasi timp, in mod cert inacceptabila pentru Romania, ca urmare a tratatelor internationale la care Romania este parte si a relatiilor de familie ale cucoanei.

          Johannis n-are alta posibilitate decat s-o refuze. Aia insa risca sa-i indeparteze pe o parte din cei care-l sustin, si in plus, in viziunea lu' Dragnea, ii da acestuia posibilitatea sa-l suspende pe Johannis, urmand ca in perioada interimatului Tariceanu sa poata numi un premier cat de penal vrea muschii lui.