DNA a pus sechestru pe averea lui Gabriel Oprea si a fiului sau - surse

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 7 decembrie 2016, 13:06 Actualitate | Esenţial

Gabriel Oprea Jr
Foto: Facebook
Procurorii DNA au pus sechestru, miercuri, pe o parte din averea lui Gabriel Oprea si a fiului sau, Gabriel Oprea Junior, in dosarul mortii politistului Bogdan Gigina, au declarat surse judiciare, pentru News.ro. 

Atat fostul vicepremier, cat si fiul sau au fost audiati, miercuri, la sediul DNA. DNA a instituit sechestru pe o parte din averea lui Gabriel Oprea si a fiului sau in dosarul mortii politistului Bogdan Gigina, au declarat, pentru News.ro, surse judiciare, fara a putea preciza cuantumul.  

Fostul vicepremier Gabriel Oprea a fost prezent, miercuri, timp de o ora la sediul DNA. 

Fiul sau, Gabriel Oprea Junior, a stat doar 20 de minute de vorba cu procurorii.


Citeste mai multe despre   






















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

12587 vizualizari

  • -17 (19 voturi)    
    Cu ce rost? (Miercuri, 7 decembrie 2016, 13:31)

    Andradda [utilizator]

    Adica procurorii au pus sechestru pe averile celor doi pt cazul in care Oprea babacul va fi gasit vinovat si va fi obligat la plata unor daune catre urmasii lui Gigina?. Dar ce legatura are averea lui Oprea jr. cu moartea politistului?
    • +13 (15 voturi)    
      /// (Miercuri, 7 decembrie 2016, 14:39)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      Greu pt unii.
      Poate si-a trecut parte din avere pe numele lui fii-su.
      E simplu, nu?
      • -7 (11 voturi)    
        Asa o fi. (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:33)

        Andradda [utilizator] i-a raspuns lui hmara

        Insa,in articol nu se pomeneste nimic despre daune. Se spune doar ca in dosarul Gigina s-a pus sechestru pe averile lui Oprea si a fiului sau. Eu am facut doar o presupunere iar matale te-ai repezit sa faci pe 'teligentul. Intr-adevar, e greu pt unii!
        • +6 (8 voturi)    
          Averea juniorului face obiectul altor dosare (Miercuri, 7 decembrie 2016, 20:12)

          Un Nene [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

          Gen licitația cu mașini de lux de la MAI. Rezultatul, un Audi S7 cumpărat dintr-un salariu de fotomodel urât.
          • 0 (0 voturi)    
            articolul nu vorbeste de alte dosare (Vineri, 16 decembrie 2016, 11:34)

            boogiewoogie [utilizator] i-a raspuns lui Un Nene

            "in dosarul mortii politistului "

            ...hai sa fim seriosi, HN a postat un articol aiurea.
    • +8 (10 voturi)    
      Oficial e a Jr...in realitate insa e o manevra de (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:02)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      ...ascundere/spalare.
      • -4 (10 voturi)    
        Mai mult ca sigur. (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:38)

        Andradda [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

        Numai ca in articol ni se prezinta foarte lapidar faptul ca , in dosarul Gigina s-a pus sechestru pe o parte din averea lui Oprea batranul si Oprea juniorul.
        Mai departe trebuie sa speculam noi, de ce si cum. In mod normal apelezi la averea celorlalti doar in cazul in care averea ta , ca inculpat, nu ajunge sa acopere daunele cerute.
        Daca eu am 1 milion de euro si trebuie sa platesc 500.000, nu inteleg de ce nu se iau toti banii de la mine? de ce trebuie sa dau eu 250.000 si fiul meu alte 250.000? pt ca asta se intelege din articol. Sechestru doar pe o parte din averea lui Oprea batranul si pe o parte din averea juniorului.
        Eu am cerut doar niste explicatii pertinente, nu speculatii si fabulatii.
        • +3 (5 voturi)    
          Nu stiu mai multe nici ei... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:48)

          UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

          Stire pe surse
  • +2 (6 voturi)    
    Asta lispeste din articol (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:46)

    Andradda [utilizator]

    "Gabriel Oprea a fost chemat la DNA pentru a i se aduce la cunoştinţă sechestrul impus pe avere în dosarul morţii poliţistului Gigină, din acelaşi motiv fiind chemat şi fiul său după ce fostul ministru ar fi trecut o parte din bunuri pe numele acestuia, au declarat surse judiciare pentru MEDIAFAX."
  • +6 (6 voturi)    
    Acolo trebuie loviti toti ! (Miercuri, 7 decembrie 2016, 17:12)

    John M. [utilizator]

    Niciunul n-a intrat in politica pentru binele public. Toti au intrat sa faca bani mari chiar cu riscul de a face puscarie. Adica fura 10 milioane si face 2-3 ani !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Acolo trebuie loviti toti ! (Miercuri, 7 decembrie 2016, 17:12)

    John M. [utilizator]

    Niciunul n-a intrat in politica pentru binele public. Toti au intrat sa faca bani mari chiar cu riscul de a face puscarie. Adica fura 10 milioane si face 2-3 ani !!!