VIDEO Mesajul presedintelui Klaus Iohannis de Ziua Nationala: "La multi ani, dragi romani, oriunde v-ati afla! La multi ani, Romania!"

de Carla Dinu     HotNews.ro
Joi, 1 decembrie 2016, 8:48 Actualitate | Esenţial

Klaus Iohannis
Foto: Presidency.ro
Presedintele Klaus Iohannis a postat joi dimineata pe paginia sa de Facebook un mesaj video cu ocazia Zilei Nationale a Romaniei.

"1 Decembrie este ziua noastra. A tuturor celor care gandim si simtim romaneste. In aceasta zi speciala sa celebram trecutul si sa privim cu optimism spre viitor. Aniversarea marii Uniri este despre libertate, despre cum se poate indeplini un ideal daca toate energiile unei natiuni sunt puse in slujba unui tel comun", afirma presedintele in mesajul sau inregistrat.

In finalul mesajului sau, seful statului ureaza "La multi ani!" tuturor romanilor.

"La multi ani, dragi romani, oriunde v-ati afla! La multi ani, Romania!", spune Klaus Iohannis cu ocazia anievrsarii a 98 de ani de la Marea Unire de la 1 Decembrie 1918.
























1347 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    sa-i acordam respect ... (Joi, 1 decembrie 2016, 10:25)

    TRABI [utilizator]

    Macar pentru felul in care se adreseaza cetatenilor , trebuie sa-i fim recunoscatori si sa-i acordam respect .
    " La multi ani DRAGI ROMANI .......... " , exprimare pe care nu am auzit-o si nu o sa o auziti la alti oameni politici . Presedinte adevarat .
    Aproape toate canalele de televiziune , au o campanie disperata de denigrare a presedintelui nostru . Aceste televiziuni , le consider rusine nationala .
  • +4 (4 voturi)    
    Aveti ! (Joi, 1 decembrie 2016, 10:40)

    SRA [utilizator]

    Domnule Presedinte,

    Aveti o MISIUNE MARE dificila dar nu imposibila ! Trebuie sa SALVATI ROMANIA de deseurile politice, ati inceput cu 1 decembrie 2016 !

    Speram si suntem alaturi de DVS pe 11 decembrie a SALVA ROMANIA de PUTREGAIUL din politica din ROMANIA !

    LA MULTI ANI ROMANIA dupa 11 decembrie 2016 !
  • +4 (4 voturi)    
    La multi ani, Domnule Presedinte! (Joi, 1 decembrie 2016, 10:48)

    T. Bucur [utilizator]

    La multi ani!
  • +4 (6 voturi)    
    La multi ani domnule presedinte (Joi, 1 decembrie 2016, 11:19)

    Victor Ciormanca [utilizator]

    Oriunde v-ati afla.
  • +4 (4 voturi)    
    La multi ani Romani! (Joi, 1 decembrie 2016, 11:28)

    cinevatus [utilizator]

    La multi ani Romania!
  • +3 (3 voturi)    
    La Multi Ani! (Joi, 1 decembrie 2016, 11:45)

    Maniu [utilizator]

    tuturor cetatenilor leali si cinstiti.
  • -4 (10 voturi)    
    Nu te deranja, presedinte, pentru mine (Joi, 1 decembrie 2016, 11:46)

    gazuldebasist [utilizator]

    Sint penal, dar ma tratez....
  • 0 (2 voturi)    
    Midnight caller. (Joi, 1 decembrie 2016, 15:47)

    cerceteaza [utilizator]

    Dupa '89 a rulat la TV un serial cu Garry Cole: Midnight Caller, care se termina invariabil: "... and good night, where ever you are".
    Nu vi se pare ca e tot un plagiat, chiar daca suna frumos?