Sebastian Ghita: Procurorul Negulescu controleaza o firma de constructii, protejata la licitatii

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 26 octombrie 2016, 13:29 Actualitate | Esenţial

Sebastian Ghita la DNA Ploiesti
Foto: Hotnews
Deputatul Sebastian Ghita a sustinut miercuri, inainte sa intre in sediul DNA Ploiesti, ca procurorul Mircea Negulescu controleaza o firma de constructii ce este protejata de autoritati.  

Ghita a aratat reporterilor prezenti un document in care spune ca sunt datele acestei firme pe care Negulescu ar fi folosit-o in Ploiesti.  

“Dupa ce si-a eliminat baronii politici a devenit el un baron al Justitiei”, a declarat deputatul, chemat la DNA pentru a i se aduce la cunostinta sechestrul in dosarul Tony Blair, in care mai este implicat si Victor Ponta.  

Ghita a declarat ca firma este protejata la licitatii si fiscul o controleaza la ordinul DNA daca “indrazneste” cineva sa o concureze la licitatii.  

“Asa mi-au spus cei de la licitatii, o sa aflam toti mai multe" a declarat Ghita, repetand ca dupa ce a fost dat jos “baronul politic” Mircea Cosma acum riscam sa-l avem pe Negulescu “baron al justitiei”.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
3591 vizualizari
  • +12 (14 voturi)    
    deci.... (Miercuri, 26 octombrie 2016, 13:35)

    liviu_ [utilizator]

    1 - daca stia aceste lucreuri( procuror incompatibil, kovesi probleme cu plagiatul etc).... inseamna ca e complice si trebuie sa raspunda penal
    2 - daca nu stia, inseamna ca minte si trebuie sa raspunda penal...
    oricum o ieie ... hahalera asta trebuie sa fie la pucarie!

    PS: mai sa fie ... toti care il acuza au facut prostii... sa ghicesc... cel mai cinstit om din lume (dupa el, evident) este avocatul lui, corect?!
  • +14 (14 voturi)    
    Of of..mai mai (Miercuri, 26 octombrie 2016, 13:52)

    qwertyuiop [utilizator]

    Nenea asta e mai cu tupeu decat credeam.
    De fapt nu e tupeul lui, e tupeul lu Cosma si a celor din spatele lui.
    Acestora din urma nu le convine ca s-a spart musuroiul si urla `hotii`. Dar ce sa vezi, faceau pana mai deunazi fix aceleasi mizerii pe care acum le denunta, in mod real sau fals.
  • +11 (11 voturi)    
    Declaratia lui Ghitza (Miercuri, 26 octombrie 2016, 14:20)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Un singur cuvint imi vine in minte: o lepadatura de om.
    • +11 (11 voturi)    
      Corect cu o "corectie" (Miercuri, 26 octombrie 2016, 14:28)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Doar lepadatura.
  • +10 (10 voturi)    
    Vizita si santajul (Miercuri, 26 octombrie 2016, 14:27)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Cam miroase a disperare pentru ghita.
  • +8 (8 voturi)    
    mda (Miercuri, 26 octombrie 2016, 15:01)

    SoulSearcher [utilizator]

    inca nu s-a resemnat precum au facut-o greii deja condamnati (pinalti, hrebenciuc, chiar si udrea)

    inca spera sa scape cu santaje si cu tunurile de la rtv...

    dar e doar o chestiune de timp pana este condamnat si averea confiscata

    am incredere in DNA
  • +6 (6 voturi)    
    Se apropie funia de par ! (Miercuri, 26 octombrie 2016, 15:17)

    Susufler0 [utilizator]

    Individul asta de-acum va improsca in dreapta si in stanga cu minciuni si calomnii pt ca nu mai are ce pierde.

    Iar cei care il vor intreba daca are dovezi pt afirmatiile sale, vor deveni de-a dreptul ridicoli.

    Insul este urmarit penal si poate alege sa se "apere" cum vrea.
    Ghita chiar si-ar dori ca procurorul Negulescu sa declare ca il va da in judecata sau ca va face o plangere penala impotriva lui, pt ca asta ar insemna iesirea din joc a magistratului. Nu se va intampla asa ceva. Cei facuti albie de porci de catre Ghita vor trebui sa stranga din dinti si sa continuie sa nu se lase influentati in activitatea lor de actiunile lui Sebi Asesoft.

    Ce nu stie amicul lui Ponta este altceva si anume ca, daca va fi gasit vinovat, toata atitudinea asta mizerabila fata de magistrati il va costa in plus la pedeapsa.

    Poate ca o sa vi se para o grozavie ce spun dar asa este si asta se datoreaza faptului ca oamenii nu sunt judecati de masini, de roboti fara sentimente, ci de oameni.

    Sebastian daca ar avea timp sa cugete la ce a patit Nicusor Constantinescu ar putea observa ca fostul Baron de Constanta a primit in doua dosare cu prejudicii mici, fata de altele (ale lui Voiculescu de pilda) de ordinul zecilor de milioane, pedepse "crunte" dpdv al severitatii, al cuantumului.

    PS. Oare de ce ?
  • +5 (5 voturi)    
    Ghita a deconspirat adresa de e-mail (Miercuri, 26 octombrie 2016, 15:40)

    tropotaru [utilizator]

    a procurorului Negulescu, cea de pe care transmitea solicitarile de instigare la trucarea licitatiilor: "cărămidamov@yahoo.roz"