Presedintele Iohannis, excursie cu sotia in Muntii Parang. Cuplul prezidential s-a fotografiat cu proprietarii unei cabane

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 16 octombrie 2016, 11:32 Actualitate | Esenţial

Klaus si Carmen Iohannis, la o cabana in Parang
Foto: Facebook/ Laura Marica
Presedintele Klaus Iohannis si sotia sa Carmen Iohannis au facut o excursie in Muntii Parang, unde, dupa o drumetie, s-au oprit la o cabana si au luat masa, ulterior facand o fotografie cu proprietarii ce a fost postata pe Facebook, relateaza News.ro. Este al treilea weekend in care seful statului merge la munte, dar pentru prima data cand in poze apare si sotia sa.

Klaus si Carmen Iohannis au mers sambata in Muntii Parang.

Potrivit jurnalistilor de la Cronica Vaii Jiului, cei doi au ajuns in zona in jurul orei 10.00 si au urcat cu masina, apoi s-au oprit la o cabana si au luat masa.

Acolo, Klaus si Carmen Iohannis au facut o fotografie cu proprietarii cabanei, ulterior poza fiind postata pe Facebook.

Aceasta a fost a treia excursie pe care Klaus Iohannis o face pe munte in ultima perioada si prima impreuna cu sotia sa, care pana acum nu a aparut in fotografiile din drumetii.

La mijlocul lunii august, presedintele Klaus Iohannis s-a fotografiat alaturi de mai multi tineri pe Varful Negoiu din Muntii Fagaras, imaginea fiind postata pe Facebook de un clujean, alaturi de mesajul "The president was with us".

Tot in august, dar la inceputul lunii, presedintele Iohannis a postat pe Facebook o fotografie in care se afla la Balea Lac, marturisind ca drumetiile montane raman o pasiune pentru el si ca Romania are, probabil, cele mai spectaculoase peisaje din Europa.

"Drumetiile montane raman o pasiune pentru mine asa ca am urcat din nou pe munte. Va spun cu toata sinceritatea: avem probabil cele mai spectaculoase peisaje din Europa. Merita sa le descoperiti! #BaleaLac", scria atunci Klaus Iohannis pe pagina sa de Facebook.


Citeste mai multe despre   









11296 vizualizari
  • -6 (14 voturi)    
    Afacerea va exploda. (Duminică, 16 octombrie 2016, 11:49)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Consiliul concurentei va trimite un avertisment Presedintelui
    • -2 (18 voturi)    
      Mult mai grav e altceva (Duminică, 16 octombrie 2016, 14:27)

      JG [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

      La o saptamana DUPA ... in ROZ si cu gura pina la urechi ...
      • +7 (21 voturi)    
        Foarte frumos gest de normalitate (Duminică, 16 octombrie 2016, 15:08)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui JG

        făcut de președintele Klaus Iohannis. Cu modestia si simplitatea care-l caracterizează președintele a făcut fericita o familie de cabanier. Bravo!
        • -4 (10 voturi)    
          involuntar, probabil (Duminică, 16 octombrie 2016, 17:34)

          korkodell [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

          el pe prima sa doamna vroia s'o fericeasca.
          ca de obicei. craciunul la miami !
          calatorii sprincenate, herr burgermeister...
          la cotrocesti, canta cucu veaua.

          si apropo de cucuvea, vad ca e mare confuzie, pe sticle.
          buhuhu face bufnita, pasare de padure, mare cat o gaina.
          cucuveaua e pasare care traieste in localitati, prin poduri sau case parasite, este cat un gugustiuc sau chiar mai mica, si canta asa cum e numele.

          deci, sa fie clar, la cotrocesti canta cucuveaua, nu buhuhu ! :-))
          uneori, numai, sopteste la ureche...secrete.
          de una, de altul...
          o seara placuta tutulor.
    • -1 (1 vot)    
      lovitura de pedeapsa (Luni, 17 octombrie 2016, 9:45)

      luccor [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

      Dl. Presedinte va fi obligat sa viziteze toate cabanele din zona....ca sa nu discrimineze pe nimeni....sau poate le cumpara pe toate....asa e la el acasa:)))
  • +5 (7 voturi)    
    Super (Duminică, 16 octombrie 2016, 11:50)

    Astronautul [utilizator]

    Misto stirea! Mai vrem!
  • -3 (19 voturi)    
    Ia, hai sa ghicim de ce a dat HN stirea asta ? (Duminică, 16 octombrie 2016, 12:01)

    Susufler0 [utilizator]

    Ca sa aflam ce face Presedintele in acest sfarsit de saptamana ?

    S-au ca sa aflam ca Prima Doamna, nu tine doliu dupa mama sa si, la nici o saptamana de la decesul acesteia, se pozeaza zambitoare cu doi cabanieri ?

    PS. Palarie-ntr-un picior, ghici ciuperca ce-i ?
    • -2 (6 voturi)    
      nu se mai poarta doliu (Duminică, 16 octombrie 2016, 17:35)

      korkodell [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      n'ai aflat ?!
      lume moderna...
    • -4 (12 voturi)    
      doliu (Duminică, 16 octombrie 2016, 18:01)

      microbistu' [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      doliu o mie de ani se poarta doar la religia romaneasca, la celelalte religii, doliul il porti in suflet...
      • +7 (11 voturi)    
        Mai citeste.... (Duminică, 16 octombrie 2016, 18:34)

        cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui microbistu'

        Carti adevarate.
        Nu de "sheptic"..
  • -2 (18 voturi)    
    Ursul... (Duminică, 16 octombrie 2016, 12:23)

    OvidiuStoica [anonim]

    Atentie la ursi, sa nu o manance pe 'prima doamna'.
  • -4 (14 voturi)    
    Fotografia (Duminică, 16 octombrie 2016, 12:31)

    valll [utilizator]

    pe care o dati aici e sau veche, sai trucata
  • -4 (20 voturi)    
    de fapt (Duminică, 16 octombrie 2016, 12:46)

    gopo2016 [utilizator]

    e cabana lor dar s-au pozat cu aia sa para ca ei sint oaspeti
  • -2 (10 voturi)    
    mr president (Duminică, 16 octombrie 2016, 18:38)

    middle_brick [utilizator]

    in valea jiului se moare de foame, dar la munte e frumos dl presedinte,...mai veniti, mai veniti.
    • +3 (9 voturi)    
      Da, (Duminică, 16 octombrie 2016, 20:08)

      Chitcaila [utilizator] i-a raspuns lui middle_brick

      și-n Africa mor copii, la Pungești moare zăcămîntul fără ziariști, iar la Căcăuții de Jos, ne spune primarul Chizdavăț, vinul s-a oțetit.
  • +1 (5 voturi)    
    Hotel Paradiso: viata de Presedinte (Duminică, 16 octombrie 2016, 22:18)

    krampus [utilizator]

    E misto sa fi Presedinte in Romania, viata la palat, tenis, turism montan, calatorii in strainatate, coana Carmencita, coana Carmencita, tot ce si-a dorit romanul vreodata are acum domnul Presedinte. La viitoarele alegeri ma bag si eu.
    • +1 (1 vot)    
      cum arata normalitatea (Luni, 17 octombrie 2016, 14:49)

      jaz [utilizator] i-a raspuns lui krampus

      ponta in dubai sau iohannis in muntii parang ?