Premierul Ciolos a eliberat din functie un secretar de stat de la Agricultura, care era pe post din Guvernul Ponta I

de Claudiu Zamfir     HotNews.ro
Luni, 10 octombrie 2016, 18:28 Actualitate | Esenţial

Daniel Botanoiu
Foto: Ministerul Agriculturii
​Premierul dacian Ciolos l-a eliberat, luni, pe Daniel Botanoiu din functia de secretar de stat in Ministerul Agriculturii si Dezvoltarii Rurale.

Botanoiu se ocupa, printre altele, cu elaborarea unui nou proiect privind restrictionarea tranzactiilor cu terenuri agricole catre persoane straine, in Romania.

Daniel Botanoiu era secretar de stat in Ministerul Agriculturii inca din mai 2012, incepand cu primul guvern Ponta.
Anterior el a fost presedintele Confederatiei patronale nationale din agricultura Pro Agro.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

4848 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    predestinat nume- sa fi bota ! (Luni, 10 octombrie 2016, 19:40)

    un domn [utilizator]

    la agricultura, dar un dottore sa te sustina !
  • +5 (9 voturi)    
    Ochii (Luni, 10 octombrie 2016, 19:44)

    Pac-pac [utilizator]

    Ce ochi apropiati are asta. Oare e sanatos la cap?
  • +2 (6 voturi)    
    as (Luni, 10 octombrie 2016, 19:56)

    Stapanu [utilizator]

    scrie ceva despre fata lui, da' se baneaza... (**********)
  • +2 (6 voturi)    
    ''cartita''... (Luni, 10 octombrie 2016, 20:09)

    astronaut [utilizator]

    trebuia eliminata mai demult !!
  • +4 (8 voturi)    
    Julien, naivule , in sfarsit te-ai prins (Luni, 10 octombrie 2016, 20:13)

    Susufler0 [utilizator]

    cine turna la PSD, treburile din minister !

    PS. Offf.. ce ma fac eu cu tine, mai baiatule !
  • +1 (13 voturi)    
    părere (Luni, 10 octombrie 2016, 20:20)

    Arl [utilizator]

    Cât curaj pe Cioloș. Acum, la spartul targului da afara un PSD-ist. Bravo!
    • +2 (4 voturi)    
      buruiana P$D BOTAnica (Luni, 10 octombrie 2016, 21:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Arl

      nu se vede din prima....in 12 luni...
  • +2 (6 voturi)    
    MUTRĂ DE UIMITOSLAV AMPETRIȚIUS (Luni, 10 octombrie 2016, 20:47)

    pointless man [utilizator]

    (apud Stanislaw Lem ”Ciberiada”). Adică e și el uimit cît de sus a ajuns.
  • -3 (7 voturi)    
    hopa! (Luni, 10 octombrie 2016, 22:04)

    srpc [utilizator]

    "Botanoiu se ocupa, printre altele, cu elaborarea unui nou proiect privind restrictionarea tranzactiilor cu terenuri agricole catre persoane straine, in Romania."
    - deci asta era, inca un serviciu facut de Julien strainilor, impotriva Romaniei!
  • +6 (6 voturi)    
    mai sunt o gramada (Luni, 10 octombrie 2016, 22:42)

    Bintea Haiducul [utilizator]

    de exemplu, ministrul secretar de stat Odeta Cristinela Nestor de la Ospiciul National pentru Jocuri de Noroc. A reusit sa dea licenta de bingo grupului Metropolis (unde doamna a fost director economic) si a favorizat pe fata Winmasters-ul lui Sebi Ghita.