Dialog CT Popescu - Kovesi: V-ati gandit vreodata la posibilitatea suprimarii dumneavoastra fizice? / Nu / Eu da!

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 30 septembrie 2016, 14:33 Actualitate | Esenţial

Dialog surprinzator la finalul interviului acordat de Laura Codruta Kovesi ziaristilor Vlad Petreanu si Cristian Tudor Popescu la Europa FM. Chiar la finalul interviului, CT Popescu a intrebat-o pe Kovesi daca s-a gandit vreodata de cand e sefa DNA la "posibilitatea suprimarii fizice". Kovesi a raspuns transant "Nu", iar CT Popescu a revenit, spunand "Eu da!".

Kovesi a vorbit in interviu despre presiunile facute asupra DNA in ultima perioada, spunand "Suntem sub asalt".












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
23500 vizualizari
  • +55 (87 voturi)    
    Pai s-o suprime (Vineri, 30 septembrie 2016, 14:41)

    mitg [utilizator]

    Numai ca le e clar si lor ca daca s-ar intampla asa ceva, am avea instant inca o revolutie si-ar ajunge toti la perete la Targoviste.
    • +17 (25 voturi)    
      in Piata Universitatii sau la Arena Nationala (Vineri, 30 septembrie 2016, 15:13)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      costurile executiei vor fi imputate familiei (ce rude au cel putin pana la gradul al IV lea) de minim zece ori !
    • +33 (33 voturi)    
      grija mare cu titlul, multi dupa cum vezi (Vineri, 30 septembrie 2016, 15:19)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      nu citesc tot mesajul si voteaza dupa titlu :).

      Este probabil unul din principalele motivele pentru care marii corupti nu incearca si asta.

      Altul ar fi ca probabil lupta anti-coruptie nu sta intr-o singura persoana si chiar daca ar elimina-o tot n-ar rezolva mare lucru, DNA va functiona si cand nu va mai fi ea la conducere si sper sper nu va mai fi din cu totul alte motive decat cele enuntate anterior, cum ar fi de exemplu ca i se termina mandatul.

      Totusi disperarea unora poate duce la gesturi necugetate.
      • +3 (5 voturi)    
        hahaha (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 12:52)

        korkodell [utilizator] i-a raspuns lui clint

        pai cine crede ca ctp ar putea face una ca asta ?!
        el e baiat bun. numai ca e negru in ceru' gurii si are ganduri sumbre, chiar macabre. :-)
        prea multe filme americane...
    • -27 (41 voturi)    
      am avea ceva iesiri in strada,nu chiar o revolutie (Vineri, 30 septembrie 2016, 15:35)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Depinde cine este la butoanele "agitatiei", ce este la TV, daca ne lasa sefu'.
      Ne am infierbanta o luna si am continua ca pana acum.
      • +28 (44 voturi)    
        Asa e la voi in Rusia (Vineri, 30 septembrie 2016, 16:36)

        Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        La voi se poate asasina un om ca Boris Nemtsov, oamenii ies in strada si apoi gata. Insa Romania nu este Rusia. Ar fi revolutie.
    • -14 (26 voturi)    
      fi serios (Vineri, 30 septembrie 2016, 15:45)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Nu se poate intampla asta. Daca o omoara, o sa o planga toti, inclusiv cei care au omorat-o si noi restul ne vom resemna.
      Adamescu ar plange cel mai tare
    • +7 (9 voturi)    
      Da (Vineri, 30 septembrie 2016, 15:59)

      georgegeorgescu [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      CTP se tine de interviuri, in loc sa fie atent la tenis, si Simona pierde meciul cu Petra. :)
    • +4 (10 voturi)    
      filme (Vineri, 30 septembrie 2016, 17:22)

      un.om [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      nu suntem in Bulgaria... un nebun vorbeste si toti comenteaza aiurea
    • +2 (4 voturi)    
      esti mai dus (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 12:49)

      korkodell [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      ca ctp-ul...
      mare e gradina...
      ctp e mare amator de filme de la hollywood.
  • -49 (65 voturi)    
    sa inteleg (Vineri, 30 septembrie 2016, 14:44)

    mavis [anonim]

    ca au trecut la atacuri frontale. CTP sa fie anchetat!
    • +73 (79 voturi)    
      Reading comprehension (Vineri, 30 septembrie 2016, 14:52)

      CosminMaricari [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      CTP nu a spus că vrea el s-o suprime, ci că este îngrijorat că vreunul dintre borfaşii politici anchetaţi de DNA ar putea încerca să facă asta. Hai, că nu e greu!
      • +19 (23 voturi)    
        Ai dreptate numai ca marii borfasi (Vineri, 30 septembrie 2016, 15:00)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

        au siretenia de a sti ca e mai bine sa compromiti prin media aservita decat sa ataci direct. Un atentat ar martiriza persoana si ar antrena o reactie dura a societatii care i-ar spulbera. Asa ca prefera insinuarile, santajul, amenintarea, calomnia. Ca trompete sunt destule (vezi si aici alde mazete, toni de rusia, dumitrici si alte scursori)
        • -3 (5 voturi)    
          Nu e nici o diferenta intre un (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 9:25)

          Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

          Trol rusesc si un trol israelian..am observat ca sari repede in apararea Mossadului/B
          Ack Cube sau alte afaceri necurate cu Israelul..
          Mesajul nostru este pleaca, aveti tara voastra.
      • -16 (16 voturi)    
        am inteles (Vineri, 30 septembrie 2016, 15:10)

        mavis [anonim] i-a raspuns lui CosminMaricari

        dialogul, doar cred ca este iesit din comun. Adica de unde stie CTP mai bine decat Kovesi daca Kovesi s-a gandit ca va fi omorata? Eu cred ca bate mai repede spre amenintare. Si am spus anchetat, intrebat, nu ars pe rug.
        • +9 (13 voturi)    
          Este o diferenta de interpretare (Vineri, 30 septembrie 2016, 16:36)

          toleranta [utilizator] i-a raspuns lui mavis

          Mai citeste inca o data ce a a spus CosminMaricari. Chiar daca CTP a fost in emisiunea de pe Europa FM pe post de "procuror" si i-a pus intrebari incomode sau cu tenta de suspiciune vis a vis de L.C.Kovesi, in realitate este de partea ei de multa vreme. De fapt, dintotdeauna a fost un sustinator al DNA, avand doar retineri legate de unele decizii sau actiuni. De data asta, chiar i-a pus o intrebare sincera, fara alte conotatii. Nu a fost nicio amenintare ( voalata sau mai stiu eu cum ). Faci si tu cum a facut Firea cu Basescu?
          • +4 (12 voturi)    
            Interpretezi prea mult. (Vineri, 30 septembrie 2016, 16:57)

            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui toleranta

            CTP n-a fost un sustinator al DNA, nici macar al statului de drept. Ci al teribilismului jurnalisticl. Dar sustinea candva minerii.
            Si daca el a beneficiat de dreptul de a critica procurori sau actiuni ale lor, de ce nu ar avea celasi drept si un fost presedite?

            Un fost presedinte care a fost mai mult decat un sustinator (din gura) al DNA, a fost instrumental in crearea DNA. Si in acelasi timp critic cu derapajele unor pozitii oficiale.
            • +3 (9 voturi)    
              problema ce a avut-o Base cu DNA (Vineri, 30 septembrie 2016, 21:22)

              stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

              era blonda, avea tate, fund si pasarica.
              Adica DNA-ul a fost bun pentru Base atata timp cat nu s-a atins de Leana.
              • +3 (5 voturi)    
                nonproblema (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 12:46)

                man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

                Iti inchipuiai vreodata ca o sa reciclezi lozincile antena3 in gura ta?

                Nu, ai niste probleme de cronologie. TB a certat-o pe Kovesi (si nu numai) inclusiv in mandatul sau, cand clasa dosarele revolutiei.
                Nu a atacat-o nici cand i-a arestat fratele, nici cand au trimis cereri de incuviintare a aresterii Elenei Udrea la foc continuu, 3-4 pe zi. Din care acum nu se mai vede nimic. Iar atunci presa il tot tragea de maneca pe TB ca nu spune nimic.
                Au trecut niste luni de zile in care DNA a intetit o parada a catuselor la TV, pana sa inceapa si TB sa combata aceasta practica. Si de atunci Kovesi s-a apucat sa vorbeasca in rpesa si la TV in termenii unui discurs politic.

                Cred ca oricine are dreptul sa analizeze cu un ochi critic activitatea DNA. Unii au chiar obligatia deontologica s-o faca. Dar cu Kovesi in fata se fac ca ploua.
                • +1 (3 voturi)    
                  geaba racesti gura (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:09)

                  korkodell [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

                  postacii isi fac datoria.
                • -1 (5 voturi)    
                  Eu vorbesc de DNA, tu de Kovesi (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:28)

                  stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

                  Mai bine ai citit articolul lui Liiceanu. Macar te-ai cultiva un pic.

                  Realitatea este ca doar cand a devenit groasa treaba cu Leana, cand era deja pe duca la puscarie, a inceput Base sa fie contra DNA-ului.
                  • 0 (4 voturi)    
                    Vorbesti prostii (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:54)

                    man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

                    I-am citit jurnalul lui Liiceanu, dar nu-i folosesc niste articole ca apel la autoritate. Ar fi o erore logica si o demonstratie de incultura.

                    Ti-am zis ca ai o problema cronologica, Basescu a combatut niste practici ale DNA-ului si discursuri ale lui Kovesi doar dupa ce Udrea iesise deja din arestul ala preventiv. E facil sa faci o legatura intre ele (asa cum fac unii ca Gadea sau Hoandra), dar numai daca ignori continutul acelor critici.
                    • 0 (2 voturi)    
                      pana una alta reperul tau (Duminică, 2 octombrie 2016, 14:31)

                      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

                      este in aceeasi mocirla cu Gadea sau Hoandra acum.
                      Felicitari! Base a ajuns sa fie anti-Basescu (si anti-DNA).
                      • 0 (2 voturi)    
                        Ete fleosc (Duminică, 2 octombrie 2016, 15:25)

                        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

                        Cu totii suntem in aceeasi mocirla. Doar ca unii chiar fac ceva pt a o mai subtia.
                        Dar vad ca tie iti place s-o intinzi pe pereti si a impiedica orice nuante in a deveni lizible.
                        • -1 (1 vot)    
                          cu totii sunteti (Luni, 3 octombrie 2016, 13:24)

                          stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

                          Cu argumente dinastea "cu totii suntem in aceeasi mocirla", "cu totii suntem comunisti", "cu totii suntem ortodocsi" sa te duci la rusi, nu la mine.
                          Si sa-ti iei si fesenistii tai, inclusiv pe Base, care dupa ce parea spalat de mocirla in care se balacarea varanul cu ai lui, s-a intors in aceeasi baltoaca ca sa scuipe DNA-ul cu flegmele trepadusilor varanului.
                          Nu mi-am inchipuit niciodata ca Base va ajunge sa-si dea limbi cu varanul.
                          • 0 (0 voturi)    
                            Amin (Luni, 3 octombrie 2016, 14:35)

                            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

                            Tu te certi singur aici. Nimic din ce spui n-are vreo legatura cu ce-am scris eu. Parca as asista la o sedinta de exorcizare.
                            Asta e mocirla in care te scufunzi singur singurel, o baie de clisee rumegate seara de seara de antenele de propaganda. Care fac imposibil pana si dialogul, dezbatere nici atat.
                • -3 (3 voturi)    
                  cand era Bombonel in catuse la TV (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:32)

                  stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

                  nu avea Base nicio problema... culmea ca a inceput sa aiba probleme cand "parada" a inclus-o si pe papusa Barbie ce punea taxa pentru deblocarea fondurilor europene.

                  Oricat ati incerca voi sa o scoateti sfanta pe Leana si pe Base cu ea si f*% in c&$ si cu sufletul in rai nu reusiti.
                  • +3 (3 voturi)    
                    Minti (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:59)

                    man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

                    Bombonel n-a purtat catuse cat a fost anchetat. Doar dupa ce a fost CONDAMNAT. Si nici macar atunci n-a fost purtat cu catuse, cred ca o singura data a fost surprins astfel. Dar eu nu l-am vazut.

                    Totusi, ai putea sa observi ca dupa ce TB a semnalat si combatut practica asta, DNA-ul a lasat-o mai moale. Pt ca stiau foarte bine ca avea dreptate.
                  • +2 (2 voturi)    
                    l'ai vazut vreodata (Duminică, 2 octombrie 2016, 10:18)

                    korkodell [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

                    in catuse, pe el isusi ?!
                    io nu.
                    si cand l'au luat spre cantonament, l'au luat fara catuse, pe targa, cu fularul la gat.

                    nici pe varan nu'mi amintesc sa'l fi vazut plimbat in catuse.

                    adevarul este ca, pe vremea aia, a fostului sef dna, nu se purtau...bratarile.
                    doamnele au inclinatii spre ...podoabe. moda kodruta.
      • +8 (20 voturi)    
        Sa ne aducem aminte cine e CTP? (Vineri, 30 septembrie 2016, 15:12)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

        CTP tuna si fulgera la adresa lui Kovesi cu doar cativa ani in urma. Ca vai, cum isi permite DNA-ul sa puna babutele lui Dragnea sa jure pe biblie, si alte lozinvi USListe.
        Cred ca vorbeste mai mult despre el decat despre ce-si inchipuie el despre clasa politica. Si-a demonstrat deja de multe ori incongruntele intlectuale si umane.
      • +9 (9 voturi)    
        Asa asa (Vineri, 30 septembrie 2016, 15:28)

        falcoind [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

        Tradu-le , ca uni îs mai grei de cap.

        Sincer câte odată eu ma mir ca deja nu s-a ajuns la răfuieli pe fata la sumele vehiculate. Hrebenciuc ma mira ca nu a fost linșat din "greșeală" sau ca nu s-a "sinucis" 80-90% din cazuri au plecat de la el când și-a deschis gura și apoi a mers din caz în caz. .
    • +9 (9 voturi)    
      mai bine taceai... (Vineri, 30 septembrie 2016, 14:58)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      Asta ai inteles tu de acolo? Ca CTP vrea s-o omoare pe Kovesi?!?
  • +1 (5 voturi)    
    totusi... (Vineri, 30 septembrie 2016, 14:59)

    liviu_ [utilizator]

    nu cred ca o sa se ajunga la asa ceva...
    este mult prea pe fata ... daca au inca o urma de instinct de conservare nu o vor face!
    dar ... la cat de disperati sunt... nu e imposibil... improbabil, dar nu imposibil!
  • +8 (14 voturi)    
    Ultima zbatere (Vineri, 30 septembrie 2016, 15:03)

    12_utilizator [utilizator]

    Este ultima zbatere a unei clase de infractori politici....Ultimul asalt pentru a-si salva pieile. Tariceanu, Blaga, Dragnea, Udrea, Ponta .... fantomele unei lumi trecute. Sa-i lasam pe mana justitiei si sa ne gandim ce si cum putem face NOI pentru a ne ameliora viitorul. LCK = Ministrul Trecutului, cine se okupa de viitor
    • +3 (9 voturi)    
      :) (Vineri, 30 septembrie 2016, 17:08)

      voxpopulix [utilizator] i-a raspuns lui 12_utilizator

      l-ai uitat pe basescu...just saying
      • +1 (3 voturi)    
        :) (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 12:53)

        gazuldebasist [utilizator] i-a raspuns lui voxpopulix

        l-a uitat si pe Coldea et comp... just saying more
  • +6 (18 voturi)    
    Saracu' CTP (Vineri, 30 septembrie 2016, 15:09)

    ICosmin [utilizator]

    ...e cronicarul smecherilor, dar e naiv si neputincios.
    Tinu era mafiot mare.
    Multa gargara, mult fum, dar legea e lege: ori o respecti, ori nu!
    Iar Kovesi nu e singura. Mai sunt Iohannis, Ciolos, Nicusor Dan, Tapalaga, SUA, UE.
    Dar asa sunt mafiotii: te izoleaza, ca si cum ai fi singur in sistemul binelui, iar daca nu treci de partea lor, te ataca cum pot.
    • +7 (7 voturi)    
      Aoleu (Vineri, 30 septembrie 2016, 21:27)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui ICosmin

      Zici ca vor sa-l suprime si pe Tapalaga?! Banuiesc ca dupa aia se opresc caci UE si SUA e un pic mai greu de suprimat.
    • +2 (4 voturi)    
      neostalinism (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 12:47)

      gazuldebasist [utilizator] i-a raspuns lui ICosmin

      ooo, asta suna a postacism neostalinist de mileniul 2....oare unde ati invatat?
  • +9 (9 voturi)    
    greu de zis (Vineri, 30 septembrie 2016, 15:36)

    ValentinV [utilizator]

    Da, doar ca acum cei care poate s-ar gandi la asa ceva vor urmari reactia oamenilor la subiect si analiza diverse variante.. functie de cat le pasa unora sau altora de ce se intampla. Si desigur, functie de cat de mare e mafia din spate si interesele din joc.
    Am putea ajunge ca o tara din America latina usor..la ce specimene sunt pe plaiul mioritic.
  • +6 (14 voturi)    
    La cum fac cheta borfasii n-ar fi exclus! (Vineri, 30 septembrie 2016, 16:04)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Borfasii lui Basescu, cu borfasii PCR=PSD cu borfasii ALDE duc o campanie permanenta underground (vezi Black Cube si b@sina cu doctoratul) si fatisa (vezi Tariceanu si Basescu). Acesti cleptocrati nu inteleg ca nu mai e voie sa se fure, ei lupta sa mentina controlul! Noroc ca Laura CK este sustinuta si de SUA si daca ea "pica" dupa cum spune domnul CTP apele borfasilor tot vor fi stricate!
    Deci nu cred ca mafia din Italia era atat de endemica precum aceasta bratva a PCR-isto-securistilor care ne tine economia jos si ne face sa traim in mizerie daca nu emigram precum sirienii!
  • +11 (11 voturi)    
    Atunci ma duc si eu personal la Bucu (Vineri, 30 septembrie 2016, 16:10)

    MarcelP [utilizator]

    Daca ar face vreodata asa ceva, atunci ma duc si eu personal la Bucu si tot casapesc cativa. N-am antecedente, nu o sa ma banuiasca nimeni, nu traiesc in romania, da pana ma prind, catorva tot le fac felul. Si credeti-ma, stiu care-s aia care si-o merita cu varf si-ndesat.
  • +2 (14 voturi)    
    propagaDNA (Vineri, 30 septembrie 2016, 16:16)

    man_and_twin [utilizator]

    Vad cum se tot extinde propaganda asta de victimzarea a sefei DNA. Si e de mirare ca tocmai Digi se alatura efortului asta?
    E sitlul lui CTP sa ajunga la istericale, dar vad ca e preluat si genul acesta de vaicareli sunt recirculate peste tot in ultima vreme. In timp ce mesajul meu a fost sters. Dar hai sa insist.
  • +8 (10 voturi)    
    D'aia nu a ajuns CTP procuror sef. (Vineri, 30 septembrie 2016, 16:18)

    unudincei20demilioane [utilizator]

    Omul umbra intreaba si tot el raspunde ? Atunci de ce mai intreaba? Putea sa dea raspunsul lui direct, fiindca o avea de ceva vreme pregatita si oricum pare o intrebare personala dar fara sa contribuie cu ceva la informarea/educarea cititorilor.

    Postul acela nu este pentru fricosi, pesimisti, cei cu mintea otravita de atatea ganduri bolnavicioase, cei care se ascund in trecut si nu au viziune.
    • +2 (8 voturi)    
      Si poate pentru ca e inginer nu jurist (Vineri, 30 septembrie 2016, 17:13)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui unudincei20demilioane

      :-)
      • +2 (2 voturi)    
        cei care (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 13:36)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        v-au dat cu "-" chiar sunt habarnisti.
        omu a lucrat la "Aversa".
  • +11 (15 voturi)    
    CTP o macheta kitschoasa de "crucisator"esuat (Vineri, 30 septembrie 2016, 17:24)

    Plagarus [utilizator]

    Deformat de atata infatuare,madru si de deformarea antroponimica prin siglarea propriului nume,se crede un prezicator de cutremure sociale,dar zestrea-i jegoasa !
    La batranete este intruchiparea lui Noe /Goe,bietul CTP cu a sa pretentie de obiectivitate in toate cele perorate tv.
    La inceputul anilor ‘90 scria articole prin care aplauda minerii, îşi făcea apoi un nume în presa controlată strâns de Brucan – ziarul Adevarul – ca mai apoi să devină cu adevărat celebru în ‘98-‘99, când apărea la televiziuni, ca să condamne regimul Constantinescu pentru ajutorul dat forţelor NATO în atacul asupra Serbiei
  • -5 (13 voturi)    
    Teatru (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 0:23)

    Lexis [utilizator]

    ieftin, face acest CTP, susanea adica.
    Dar, voi, postacii de serviviu, ce nu concepeti ca Laura Codruta Kovesi a plagiat, sunteti pierduti.Analizati putin, nu trebuie mult timp, bagajul de cuvinte al LCK si vedeti cat e de redus si repetitiv. Asa credeati si despre Basescu,( pe care azi il renegati), ca e salvatorul statului de drept.Stiati ca a intrat la facultate dupa doi ani de esecuri (sau esece- la naiba , nu mai stiu cum e corect), cu interventii la nivel de securitate-armata si profesorul universitar care raspundea de subiectele de la examenul de admitere l-a chemat acasa la el si in saptamana dinaintea examenului i-a dat viitorului presedinte al Romaniei subiectele de examen, formulate, scrise, ca sa le invete?...Asa a intrat si beneficiat de subventia de la stat timp de 5 ani, ocupand pe nedrept, prin furt intelectual (tot ii place lui sa spuna asta despre plagiatorul Ponta) un loc pe care ar fi trebuit sa intre cel de sub linie, care sigur a invatat mai mult decat subiectele completate de profesorul univesitar. Exista un film cu acest interviu luat profesorului.Dar voi, presa corecta, l-ati ignorat pentru ca Basescu era cel mai, ce mai, ....Asa si cu Codruta.Nu concepeti si basta!
    • +2 (4 voturi)    
      fruntea (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 13:01)

      gazuldebasist [utilizator] i-a raspuns lui Lexis

      mai "egsista" un semn imbatabil, pe care Chiovesi il bifeaza la minim. Pun leafa mea de 2 lei la bataie ca a fost o eleva si o studenta mediocra, tata Lascu, tovarasul procoror, ce-o mai impingea de la spate, cum de fapt se pare ca s-a intimplat si la teza.
  • -1 (9 voturi)    
    Potoleștete CTP-ule (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 8:21)

    stos [utilizator]

    Este exclus să fie suprimată. Nu-ți dai seama că altfel
    maisonul de la Tîrgu Ușor nu mai intră în Guiness Book?
    În plus, cine a mai văzut o fostă baschetbalistă cu fundul atît de mare?
  • +3 (7 voturi)    
    Penalii politici vor exitul DNAului!Oare de ce? (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 8:28)

    Plagarus [utilizator]

    GTMO puscarias 100%,Gitza si sageata Costoiu cel vulnerabil prin faptul ca a fost recrutat colaborator al Securității la vârsta de 16 ani, fapt confirmat printr-un document al CNSAS,sunt antemergatorii de sacrificiu.
    "Procesul penal Turceni-Rovinari,cu actorii pricipali,”Mândru să fiu român”, Ponta Viorel, și Șova Dan,acuzați de fapte grave de corupție.
    La prima ședință de judecată, bineînțeles, că cei doi nu și-au recunoscut faptele. Mai mult, la sosirea la instanță, acuzatul Ponta a afișat o aroganță și infatuare în fața jurnaliștilor care l-au luat la întrebări, asemănătoare cu a fostului său mentor Năstase, cerând presei să nu se apropie de el ”că este răcit”! Mai bine le spunea ziariștilor să nu se apropie de el, să nu se ia cumva corupția și de ei. Să vedem, când se va termina procesul, dacă va fi condamnat, dacă va mai afișa în drumul spre închisoare, aceeași aroganță și infatuare".9Pul Stan)
  • +3 (3 voturi)    
    ctp (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:04)

    KostasP [utilizator]

    Nu e ala dovedit securist-turnator? Mai linge si el un dos, cat mai are de unde.