FOTO Imaginea care arata ca traim in epoca selfi-urilor: O sala plina s-a intors cu spatele la Hillary Clinton

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 26 septembrie 2016, 11:21 Actualitate | Esenţial

O sala plina, s-a intors cu spalele la Hillary pentru a face selfie-uri
Foto: Twitter
Pe Twiiter a fost postata o fotografie care arata perfect faptul ca traim in epoca selfie-urilor, scrie The Telegraph.  

Hillary Clinton, care ar putea deveni curand prima femeie presedinte din Statele Unite sta in fata unei incaperi pline cu lume. 

Dar, in loc sa aiba toti ochii atintiti asupra ei, audienta s-a intors cu spatele, avand camerele ridicate, de parca ar fi ceva mult mai interesant in cealalta parte a incaperii. 

Pana si Hillary Clinton pare sa salute pe altcineva, noteaza publicatia britanica.  

Nu este vorba nici pe departe de o ignorare a candidatei democrate, ci doar de o multime de oameni incercand sa se plaseze in aceeasi fotografie cu Hillary. 



Imaginea, realizata de Barbara Kinney, fotograf in cadrul campaniei lui Clinton, a fost postata pe Twitter si a fost distribuita de peste 8.000 de ori in doar cateva ore, atragand sute de comentarii.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
11296 vizualizari
  • -8 (32 voturi)    
    incapere plina cu lume (Luni, 26 septembrie 2016, 11:43)

    Razvan_M [utilizator]

    Depinde acum de cat de mare este incaperea: daca are o capacitate de sub 500 de locuri, ea poate fi umpluta cu lume de catre Hillary. Daca are peste 10.000 de locuri, atunci trebuie mers la o reuniune a lui Trump ;)
  • +4 (18 voturi)    
    imbecilitatea in toata spendoarea sa! (Luni, 26 septembrie 2016, 12:09)

    ..13 [utilizator]

    Multumesc pentru info.

    Imi pare rau ca stirea a fost prezentata de un ziar din UK - trebuia sa fie impartasita de cineva din USA.

    Multi tampiti pe lumea asta.
    sala care este full arata nivelul de imbecilitate care s-a atins. In sala sunt doar cateva persoane stau inca cu fata la HC si poate aceia sunt agentii de securitate...
    • -3 (3 voturi)    
      Stii (Luni, 26 septembrie 2016, 23:17)

      alexpro [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Multe lucruri se schimba de cand te nasti, obiceiuri, moda, arta, limba, mancare, sporturi, etc. Ori te adaptezi, ori le consideri imbecilitati.
      • +2 (4 voturi)    
        Daca imi explici (Marţi, 27 septembrie 2016, 10:01)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui alexpro

        De ce iti este tie necesara o poza cu HC sau cu oricine altcineva?

        Asta in afara de faptul ca o postezi ca un dobitoc pe FB sau pe twitter si faci trafic din care castiga mai mutl unii si nu neaparat tu. Avand in vedere ca sunt sute de oameni acolo, ca mesajul tau poate sa fie un pic difierit de cel al celorlati din jur - tu ce castiga din asta??? Ca ai stat 5 minute langa HC???

        Cred ca este mai important decat imaginea este ceea ce castigi cu adevarat - intelepciune, bani si numai la final sa te intereseze imaginea

        Imaginea fara bani in buzunar si fara cap este ZERO - vezi Guyri Pascu a murit, dar pana sa moara nu l-a bagat nimeni in seama. Sau daca vrei un alt exemplu - asa a murit si Ceasca: cu imaginea in portofel...

        raman la vorba mea - multi prosti pe lumea asta!

        Concluzia mea;

        Si de aceea mergem prost - ca devenim pe zi ce trece mai prosti, pentru ca nu vrem sa progresam real ci doar la capitoul imagine, si ne conduc prostii, in general.
        • -1 (3 voturi)    
          Apăi pe logica asta (Marţi, 27 septembrie 2016, 21:03)

          alexpro [utilizator] i-a raspuns lui ..13

          nu e necesară nici o poza. Nu știu, eu urăsc sa fac poze, selfiuri cu atât mai mult, dar nu sunt atât de arogant încât sa cred ca viziunea mea asupra lucrurilor e unicul Adevăr.

          E vorba de gusturi man, si in plus o discuție despre rostul selfie-urilor e inutila. Poate doar dacă vorbeam de cât de periculoase sun in anumite situații, in rest gargara
  • +8 (14 voturi)    
    Era misto... (Luni, 26 septembrie 2016, 12:50)

    baciul-vrancean [utilizator]

    .. ca si Clit-on sa isi faca si ea selfie in acelasi timp. Toata lumea ar fi avut un selfie cu fata lui si dosul altuia.
  • +14 (18 voturi)    
    Fals (Luni, 26 septembrie 2016, 12:53)

    war4peace [utilizator]

    Ceea ce nu vrea să spună media este că madame Hillary i-a ÎNDEMNAT pe participanţi să îşi facă selfie şi să facă share pe reţelele de socializare.
    Participanţii, ca albinuţele, au ascultat.
    Bineînţeles, site-urile de ştiri, conform obiceiului, nu s-au deranjat să verifice informaţia şi au publicat informaţia "la jumate".
    • +4 (6 voturi)    
      Din doua jumatati de adevar (Luni, 26 septembrie 2016, 16:50)

      V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui war4peace

      Se poate face o minciuna completa.
  • 0 (2 voturi)    
    sa vezi (Luni, 26 septembrie 2016, 23:17)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    cum in noiembrie electoratul va sta cu spatele la bolnavioaramincinoasa, abia astept acel selfie...