Godina despre votul la Oprea: Imi e sila. E unul din momentele in care imi pare rau ca sunt politist

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 20 septembrie 2016, 0:31 Actualitate | Esenţial

Marian Godina
Foto: Facebook / Marian Godina
Marian Godin a scris luni seara, pe Fakebook, ca votul dat in Senat in cazul lui Gabriel Oprea reprezinta unul dintre momentele in care ii pare rau ca este politist, afirmand ca ii este sila de ceea ce s-a intamplat in Parlament, potrivit Mediafax.

"Imi iubesc meseria de politist si imi place mult ceea ce fac, pentru ca asta a fost visul meu pe care mi l-am indeplinit destul de greu, prin munca si fara niciun <<ajutor>>. Daca m-ar interesa un salariu mai mare, as putea pleca oricand din Politie, dar asta ar insemna sa renunt la un vis si sa le fac unora pe plac. Sunt momente, totusi, cand imi pare rau ca sunt politist, iar seara asta e unul dintre acele momente. Imi pare rau, pentru ca statutul imi interzice sa imi exprim public opinii politice, pentru ca tare ma mananca sa scriu niste cuvinte dupa ce s-a petrecut azi. Nu am sa o fac pentru ca nu vreau sa incalc vreun regulament, mai ales ca sunt oameni care abia asteapta sa gresesc cu ceva", a scris Marian Godina.

El continua, afirmand ca e lesne de inteles ceea ce simte.

"Am voie sa spun ce simt? Imi e sila! In rest...ucidere din culpa, abuz in serviciu sau alta infractiune? Habar nu am si nici nu e treaba mea sa deslusesc asta, e treaba altora, a unora care, din pacate, nu au fost lasati sa o faca￯, conchide politistul din Brasov.













[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
6082 vizualizari
  • +10 (10 voturi)    
    Tot respectul pentru Marian Godina !! (Marţi, 20 septembrie 2016, 3:14)

    deval [utilizator]

    Eu as zice ca este inca un moment in care si noua cetatenilor, ne e sila !!
  • +10 (10 voturi)    
    Din pacate,sunt foarte putini..... (Marţi, 20 septembrie 2016, 5:49)

    gigiN [utilizator]

    ...politisti si,in general,functionari publici,care au curajul sa spuna adevarul despre sefii lor.Bravo lui !!!
  • -12 (14 voturi)    
    dle Godina, (Marţi, 20 septembrie 2016, 6:25)

    victor L [utilizator]

    ca sinteti dezamagit de atitudinea senatorilor, va inteleg si subscriu cu dvoastra. Ba mai mult, cu niste vorbe interzise pe aici.
    Dar sa spuneti ca va pare rau ca sinteti politist, ma puneti pe ginduri: atunci si mie imi pare rau ca v-am simpatizat.
    Exista/au existat indivizii care l-au depasit pe Oprera inmiit in rele, dar nu mi-e rusine ca apartin umanitatii; dvoastra?
    Va place scrisul; atentie la formulari.
    • +1 (3 voturi)    
      Atentie la scrierea agramata (Marţi, 20 septembrie 2016, 12:45)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui victor L

      Mai ales cand dai lectii (dvoastra, sinteti, ...)
  • +8 (8 voturi)    
    Multi simtim sila asta din `90 incoace... (Marţi, 20 septembrie 2016, 7:13)

    UnOarecare [utilizator]

    :((
  • +5 (5 voturi)    
    Dar de ce sa-i para rau? (Marţi, 20 septembrie 2016, 7:59)

    AdiSto [utilizator]

    Nu Politia a facut magaria, ci politicienii. Deci sa-i para bine ca nu este politician. Sau sa-i fie sila de politicieni. Sau ambele.
  • -11 (11 voturi)    
    ... (Marţi, 20 septembrie 2016, 8:38)

    vitan.sandu [utilizator]

    Da cine naiba te tine politist? Pana auma ai fost simpatic, acum devii penbil. Cum sa fie anchetat oprea pentru ucidere din culpa? Ori cat de mult l-ai uri matale nu poate fi acuzat de ucidere din culpa. Sau mintea ta nu te ajuta sa pricepi asta? Are mos teaca asta (oprea) o mie de pacate, paote fi anchetat pentru zeci de mizerii, dar sa il acuzi de ucidere din culpa este peste orice intelegere mintala.
  • +6 (6 voturi)    
    Esti inca tanar, mai poti spera ca se va curata... (Marţi, 20 septembrie 2016, 9:20)

    Plagarus [utilizator]

    ......si politia,de acesti jalnici" conducatori " ai ei.
  • -11 (13 voturi)    
    Du te si te.... (Marţi, 20 septembrie 2016, 10:12)

    vodatepes [utilizator]

    Dacai iti este sila poti lua o lamiie sau sa iti iei concediu medical. Pai noi asti muritori de rand cand vedem zilnic cum se comporta politisti cum ar trebui sa spunem. Mai usor cu sila domnule politist. Daca in final Oprea va fi condamnat pentru abuz in serviciu si nu pentru cirma cu premeditare ce vei spune? Ar trebui sa fii echidistant. Daca in gropile respective cadea masina cu Oprea si murea. Cine era vinovat?Nu cumva cei care au facut gropile si nu le-au semnalizat corect si cei de la rutiera care ar fi trebuit sa verifice daca cei care au facut gropile au semnalizat corect existenta lor? Ei ce spuni in acest caz domnule politist. Nu cumva cei care au factu gropile si nu le-au semnalizat corect sunt vinovati de crima ?
  • -4 (6 voturi)    
    Polițistul nu cunoaște legea (Marţi, 20 septembrie 2016, 10:39)

    stos [utilizator]

    În legislația românească, inclusiv Codul Român de Procedură Penală, nu este cuprisă o referire și încadrare
    a părerii polițistului, atunci cînd citește presa.
  • 0 (0 voturi)    
    mda... (Marţi, 20 septembrie 2016, 11:28)

    liviu_ [utilizator]

    cainii latra, trasura trece (coloana oficial in cazul asta).
    degeaba ne enervam pe net si pe facebook daca nu facem nici un protest si ne vedem de treaba noastra!
  • 0 (0 voturi)    
    si mie imi este sila (Marţi, 20 septembrie 2016, 12:06)

    CorneliuBercea [anonim]

    Cand in fruntea senatului avem un prezentator de moda,un mincinos dovedit de dna,este normal ca l-au aparat pe un alt penal,tov.Oprea.