Toamna vine brusc: Informare meteo de racire accentuata a vremii, ploi si instabilitate atmosferica

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 18 septembrie 2016, 11:07 Actualitate | Esenţial

Avertizare meteo de ploi de la ANM
Foto: USER UPLOADED
Administratia Nationala de Meteorologie a emis o informare de  instabilitate atmosferica, ploi moderate cantitativ si racire accentuata a vremii, valabila de duminica ora 18.00 pana marti seara.

In intervalul mentionat, vor fi perioade in care instabilitatea atmosferica va fi accentuata. Vor fi averse, descarcari electrice, intensificari ale vantului ce vor lua si aspect de vijelie si izolat grindina. 

Astfel de fenomene se vor semnala in seara zilei de duminica, 18 septembrie si pe parcursul noptii de duminica spre luni (18/19 septembrie) in zonele montane si local in regiunile sudice, sud-estice si centrale, apoi in cea mai mare parte a tarii.

Ploile vor avea si caracter torential, iar cantitatile de apa vor depasi 20...25 l/mp si izolat 40...50 l/mp, cu precadere la deal si la munte, precum si in partea de est a teritoriului. 

Temperaturile vor scadea accentuat in toate regiunile, astfel ca pe parcursul zilei de marti, 20 septembrie, vremea va deveni rece pentru aceasta data in toata tara.

Administratia Nationala de Meteorologie precizeaza ca in cursul zilei de luni, 19 septembrie,  va actualiza prezentul mesaj.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
42774 vizualizari
  • +16 (18 voturi)    
    pauza de lucru pana in iunie (Duminică, 18 septembrie 2016, 11:52)

    voxpopulix [utilizator]

    gata, a venit toamna, opriti lucrarile la autostrazi, la drumuri, la aeroportul din brasov - nu ca s-ar lucra la ala, ca de zece ani se plimba leprele care ne conduc cu dosarul dintr-o parte in alta.
    • +12 (16 voturi)    
      unde e nea Ponta (Duminică, 18 septembrie 2016, 12:30)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui voxpopulix

      sa decreteze rapid cateza zile libere sa punem muraturile alea?
      • +9 (21 voturi)    
        Razi, tu razi! (Duminică, 18 septembrie 2016, 13:11)

        Prea_Tarziu [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        Dar prostovanii de romani vor vota pe Ponta2 (tot cu fostul PCR=PSD+ALDE) in iarna! Iar acest excelent guvern, care in 6 luni, din martie si pana acum a facut treaba excelenta nu va avea ocazia sa mai presteze!
        • +9 (13 voturi)    
          ai dreptate (Duminică, 18 septembrie 2016, 16:37)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

          eu am sa votez ce e mai bun, nu am alta putere; o sa incerc sa mai conving macar doua persoane sa vina la vot... astept sugestii daca mai sunt cai sa scapam de pontaci
        • -9 (17 voturi)    
          Face off ! (Duminică, 18 septembrie 2016, 17:30)

          saracu' [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

          Asa este, romanii destepti voteaza cu PDL-istii operati si transformati in PNL !
        • -16 (20 voturi)    
          guvern si treaba excelenta (Duminică, 18 septembrie 2016, 17:33)

          vasilica_costica [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

          care guvern in 6 luni si care treaba excelenta. guvern care nu l-a votat nimeni, si treaba pe care o vezi numai tu, deci detaliaza .
        • -1 (1 vot)    
          răspuns... (Luni, 19 septembrie 2016, 11:12)

          vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

          păi cum să nu fie votul derutant ("prostovanii de români" e cam tare, sau poate că tu eşti alogen ?) când cei care se bat cu cărămida în piept că ar fi de "dreapta" fac tva-ul 24% iar cei ce îşi zic de "stânga" îl reduc din nou la 19%, dar rămâne 20% până la urmă, căci şi-a băgat coada la promulgare un altul care se pretinde de "dreapta" ???
  • +10 (10 voturi)    
    Fie si numai ... (Duminică, 18 septembrie 2016, 18:48)

    AEV [utilizator]

    Fie si numai faptul ca nici un membru al Cabinetului Ciolos nu este anchetat penal este un lucru foarte bun si o premiera absoluta pentru aceasta țară!!
    • -2 (2 voturi)    
      eşti naiv... (Luni, 19 septembrie 2016, 11:17)

      vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui AEV

      ...dacă nu ai observat până acum că pentru a fi anchetat penal este absolut necesar să te situezi de o anumită parte a politicii...
      dacă nu ţi-e clar, întreab-o pe tanti Codrutza...
      pe cine să ancheteze, pe macoviştii din actualul guvern? păi ăştia au imunitate sine-die, sau până când va exploda iarăşi mămăliga si ne vom face dreptate cu parul...