Ancheta la Politia Locala din Braila dupa ce un politist a fost fotografiat in timp ce spala masina directorului adjunct

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 7 septembrie 2016, 17:00 Actualitate | Esenţial

Politist spaland masina sefului
Foto: Facebook/Politistiiauumor
O ancheta interna a fost declansata la Politia Locala din Braila dupa ce miercuri a aparut, pe pagina de Facebook "Politistii au umor", o fotografie cu un politist local surprins in timp ce spala o masina care apartine directorului adjunct al Politiei Locale Braila, Dumitru Hahui. Imediat dupa aparitia postarii, care a fost distribuita rapid in mediul virtual, primarul din Braila, Marian Dragomir, s-a intalnit cu directorul executiv al Politiei Locale, Traian Jipa, si cu directorul adjunct, Dumitru Hahui, anunta Agerpres.

"Din discutia cu domnul Hahui Dumitru va informez ca la intrebarea mea - nu considera ca este necesar sa-si dea demisia - a raspuns ca recunoaste ca foloseste masina respectiva si ca agentul i-a spalat masina fara sa-i fi dat aceasta dispozitie. Urmeaza ca din cercetarea interna sa se verifice acest aspect. A spus ca regreta ca i s-a facut aceasta fotografie si a declarat ca este urmare a declansarii unor masuri fata de angajati ai Politiei Locale. A mai mentionat ca au mai fost cazuri cand, urmare a faptului ca si-a parcat masina in curtea institutiei, unii angajati si-au facut fotografii in masina", a declarat Dragomir.

In fotografiile postate pe internet se vede cum un politist local imbracat in uniforma tine in maini un furtun si spala un BMW cu numarul de inmatriculare B-111-HMB.

"Din punctul meu de vedere, fotografia este reala. Astfel de situatii trebuie sa dispara complet, iar cei care au folosit astfel de practici trebuie sa fie sanctionati conform prevederilor legale. Astept finalizarea cercetarii interne si luarea primelor masuri de catre conducerea Politiei Locale", a incheiat Dragomir.










6155 vizualizari
  • +13 (17 voturi)    
    masina de bugetar! (Miercuri, 7 septembrie 2016, 17:07)

    king david hotel [utilizator]

    Sau directorul adjunct al Politiei poate desfasura si alte activitati economice ca sa-si completeze veniturile?

    Sper ca nu da si el meditatii!
  • +11 (11 voturi)    
    Mai exista Gardienii ? (Miercuri, 7 septembrie 2016, 17:09)

    Robert M [utilizator]

    Auzisem ca se desfiinteaza militiile locale pentru ca foloseau aceleasi denumiri si uniforme ca ale MAI.
    Ultima data dirijau traficul rutier si capatasera dreptul de a opri masini.
  • +20 (20 voturi)    
    intrebare: (Miercuri, 7 septembrie 2016, 17:18)

    liviu_ [utilizator]

    cat castiga un sef la politia locala de-si permite o asemenea masina?!

    ca eu lucrez ca programator si nu-mi permit... poate e mai rentabil sa lucrez la politia locala... nu cred ca e grei sa fii incompetent si sa pupi in fund sefu (De la orice partid e el)
  • +24 (28 voturi)    
    :))) (Miercuri, 7 septembrie 2016, 17:24)

    Soljenitin [utilizator]

    Auzi la el: "agentul i-a spalat masina fara sa-i fi dat aceasta dispozitie"

    Maine-poimaine se suie nea Hahui in masina si constata ca agentul i-a facut plinul fara sa fi primit aceasta dispozitie :))))))
    • +13 (13 voturi)    
      mda (Miercuri, 7 septembrie 2016, 18:18)

      Conservator [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Ai dracu' ciocoi, cum rasucesc ei logica si bunul simt!
      Daca agentul i-a spalat masina fara sa primeasca dispozitie, cauzindu-i o ditamai pata pe onoare, atunci, in mod logic, ar trebui sa dea o dispozitie care sa previna astfel de derapaje:

      De azi inainte li se interzice agentilor:
      - sa spele masinile sefilor;
      - sa dea cu matura atit in curtea institutiei cit si in curtile sefilor;
      - sa pupe in dos pe altcineva in afara cetateanului obisnuit in slujba caruia se afla.
  • +10 (10 voturi)    
    ++ propunere (Miercuri, 7 septembrie 2016, 17:51)

    firstfb [utilizator]

    Eu mai am o propunere, bazata pe o estimare vizuala a valorii masinii respective de lux, poate cineva autorizat din domeniu sa-i faca o vizita d-lui Hahui Dumitru sa vada din ce venituri a fost aceasta masina achizitionata?
    Eu nu zic, doamne fereste ca un director adjunct la Politia Locala din Braila nu poate avea ceea mie imi pare a fi un automobil de lux cu valoare de minim 30.000E probabil mai nou de 2013 la un rulaj de cca 100.000km Poate dansul a mostenit un teren si l-a vandut, sau poate sotia domnului este o femeie de afaceri, sau poate l-a primit cadou de la copii care sunt bussinessmani sau CEO/ CIO / CTO la o companie importanta.
    Si intrebarea cheie, daca directorul adjunct la Politia Locala conduce asa o masina, atunci ce conduce directorul general de la Politie, sau primarul sau prefectul din Braila ? :))
    Asa-i ca va ofticati ?
    • 0 (0 voturi)    
      +++ (Joi, 8 septembrie 2016, 13:52)

      firstfb [utilizator] i-a raspuns lui firstfb

      ma refer la o vizita a Fiscului intr-o prima instanta.
      DNA poate dupa aceea? :)
  • +6 (6 voturi)    
    Deh... (Miercuri, 7 septembrie 2016, 17:53)

    raducutu [utilizator]

    Slugarnicia si pupatul in cur la români nu are limite...
  • +10 (10 voturi)    
    mda (Miercuri, 7 septembrie 2016, 17:56)

    adrian_rolland [utilizator]

    "urmare a faptului ca si-a parcat masina in curtea institutiei, unii angajati si-au facut fotografii in masina", a declarat Dragomir. "


    So... pot oricind sa ma duc sa-mi fac o poaza in masina domnului respectiv? Ea nu este inchisa sau, atunci cind se duce la buda ii fura colegii telecomanda si-si fac selfie-uri in masina
  • +11 (11 voturi)    
    Lol (Miercuri, 7 septembrie 2016, 18:15)

    HP [utilizator]

    Deci problema aluia nu este ca ii spala angajatii BMW-ul, pe care probabil nu are cum sa si-l justifice, dintr-un rahat de salariu de 3000-4000 RON - ci pentru ca a fost prins si fotografiat.

    Nu ne mai vindecam, nene !!
  • +11 (11 voturi)    
    se aude (Miercuri, 7 septembrie 2016, 19:00)

    aniod [utilizator]

    ca prostitutia merge struna la Braila, nu spalatoriile de masini. Poate cele de bani!
  • +1 (3 voturi)    
    Vetsea Buna (Miercuri, 7 septembrie 2016, 20:02)

    feisbuk [utilizator]

    In MAI se castiga bine.

    Sa nu se mai planga militienii.
  • +4 (4 voturi)    
    Cand vad un BMV de-ala ... (Miercuri, 7 septembrie 2016, 22:09)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    .. ma intreb oare ce interlop o fi in masina aia poleita cu zabrele, ce ceafa lata cu fete "la produs" o fi? Acum am raspunsul: un militian-sef! Desfiintati militia!
  • +5 (5 voturi)    
    Dragu de el (Miercuri, 7 septembrie 2016, 22:32)

    KostasP [utilizator]

    O facea voluntar, din pura admiratie fata de seful lui. Mumumumumu.
  • 0 (0 voturi)    
    fotografiatul interzis (Joi, 8 septembrie 2016, 9:44)

    break_noon [utilizator]

    Urmatoarea masura, luata la nivel de tara, va fi sa se interzica fotografiatul in curtea diverselor institutii publice.
    Dupa asta, daca mai apar astfel de poze in presa, cel care a facut poza va fi identificat si bagat la racoare, sa se invete minte sa isi mai bage nasul acolo unde nu ii fierbe oala.
  • +1 (1 vot)    
    Omu doar foloseste masina... (Joi, 8 septembrie 2016, 11:03)

    Yooo [utilizator]

    A si zis omu' ca recunoaste ca foloseste masina respectiva. Nu cred ca e atat de greu sa se afle a cui este, de fapt, pe ce firma platitoare de un leasing.
    Tind sa cred ca doar a primit-o spre folosinta de la un adevarat propietar...ca si multumire, ceva, si sa se dea mare putin.