Liderul ALDE Timis: Tariceanu a mers personal sa-si ridice permisul "din respect" / Trebuie modificata legea pentru demnitarii de rangul intai sau al doilea

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 19 august 2016, 15:57 Actualitate | Esenţial

Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres
Presedintele ALDE Timis, Marian Cucsa a declarat, vineri, intr-o conferinta de presa, ca presedintele Senatului, Calin Popescu Tariceanu a mers "din respect" sa isi ridice permisul "personal", mentionand ca "trebuie modificata legea" pentru ca demnitarii "de rangul I sau al II-lea" sa evite cozile, transmite News.ro.

Liderul ALDE Timis, Marian Cucsa a declarat ca este de apreciat faptul ca liderul partidului la nivel national, Calin Popescu Tariceanu, a fost personal sa isi ridice permisul de conducere si nu si-a trimis un consilier dupa document. 

"In primul rand, Calin Popescu Tariceanu a fost sa isi ridice permisul personal, putea sa isi trimita un consilier sau pe cineva. Din respect a mers personal, a mers inainte de program si nu vad inaintea cui a intrat sa isi ridice permisul de conducere avand in vedere ca nimeni nu avea posibilitatea sa intre sa isi ridice permisul de conducere. Sa vedem pe fond care este cea mai grava problema, ca un om si-a ridicat permisul sau ca este coada?", a spus liderul ALDE Timis.  

Marian Cucsa spune ca trebuie rezolvata problema oamenilor care stau la cozi. 

"Haideti sa rezolvam sa nu mai stea oamenii la coada, ca nu cred ca numai in ziua de azi sunt cozile interminabile la Permise sau alte institutii publice. Eu cred ca problema este sa rezolvam sa nu se mai stea la coada, nu ca a mers Calin Popescu Tariceanu si este un subiect de DNA sa fie anchetat ca si-a luat permisul, e o chestie aberanta. 

Daca as fi al doilea om in stat cu siguranta as avea alte atributiuni mai importante decat sa stau la o coada pentru a-mi ridica permisul de conducere. Ar trebui sa fie reglementat din punct de vedere legal, probabil ca este o lipsa si se va reglementa. 

Sunt doua, trei persoane in stat, primul om in stat, al doilea om in stat, premierul, in mod normal au alte atributii. Ai o vizita oficiala si nu poti sa tii pe nu stiu ce ambasador sau presedintele unui stat, ca e o chestiune normala suntem oameni. Trebuie sa iti iei si permisul de conducere. E limpede ca atat Calin Popescu Tariceanu cat si ALDE sunt o tinta pentru ca sunt in crestere, stiti foarte bine, in sondaje", a sustinut Cucsa.  

Presedintele ALDE Timis considera ca trebuie modificata legea astfel incat demnitarii sa poata evita cozile. 

"Trebuie modificata legea sa vedem exact nevoia, sa modificam legea pentru suplimentarea personalului. Din pacate domnul Tariceanu nu are majoritate si nu poate sa faca legi. Nu cred ca asta este o problema grava care sa afecteze societatea. 

Mi se pare normal sa existe o lege prin care sa se permita accesul demnitarilor de rangul I sau al II-lea ca pe perioada cat sunt presedinte sau sef al Senatului sa poata sa mearga sa isi ridice permisul pentru a nu impiedica alte activitati pe care le au din punct de vedere administrativ", a mai declarat Cucsa.










12161 vizualizari
  • +110 (116 voturi)    
    George Orwell (Vineri, 19 august 2016, 16:00)

    stani [utilizator]

    "All animals are equal but some animals are more equal than others."
    • +76 (80 voturi)    
      cu greu (Vineri, 19 august 2016, 16:30)

      stefansb [utilizator] i-a raspuns lui stani

      cu greu imi abtin injuraturile. de fapt nu mi le abtin, dar stiu ca daca le scriu nu mi le publica. pai pulifiriciul asta de-l pup in fund pe tariceanu nu mai bine il ia de guler ca nu face nimic sa nu mai fie cozile alea? cum sa pretinda ca ar avea nevoie de tratament special. da ce, e handicapat?
      incredibil tupeul unora, care se cred mai egali decat altii, cum bine spunea orwell, dar si mai incredibil mi se pare pupincurismul altora care le cauta scuze.
      • -26 (34 voturi)    
        nu te enerva, risc avc (Vineri, 19 august 2016, 17:05)

        simur [utilizator] i-a raspuns lui stefansb

        doar ia-ti un ventilator mai mare ..

        fyi: nu tin cu nimeni dar e absurd acest potop
        • +27 (31 voturi)    
          Alde cine? (Vineri, 19 august 2016, 19:32)

          asavreau [utilizator] i-a raspuns lui simur

          Să sperăm că după alegerile din toamnă devin alde nimeni și nu ne mai sufocă cu personalitatea lor nesimțită.
          • +12 (18 voturi)    
            Mentalitate comunistă (Vineri, 19 august 2016, 21:50)

            Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

            Prostimea nu vociferează că stă la coadă, ci acceptă docilă coada. Vociferează doar atunci când se bagă unul peste coadă. Exact ca înainte de 90.
            • -1 (3 voturi)    
              asa si? (Sâmbătă, 20 august 2016, 10:48)

              gear six [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

              tot din respect sa mearga sa-l duca inapoi, si sa se aseze la coada ( ca sa-si primeasca carne pentru tot mandatul) de fiecare data cand este cazul, pina se invata ( si invata si altii ca el - toti fac asa , nu cred ca e nimeni naiv sa creada ca e singurul ) ca nu e bine sa fii nici ticalos nici arogant.
      • +38 (40 voturi)    
        cucsa, (Vineri, 19 august 2016, 18:12)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui stefansb

        timisoreanul (incredibil tocmai un timisorean), devenit cel mai mare pupincurist al tarii. curul lui tradiceanu se simte excelent. sper sa-i tina Dumnezeu obiceiul si cand moliceanu va fi la beciul domnesc, ca sigur va avea nevoie de "alinari".
      • +16 (18 voturi)    
        motocicleanu și mafia roșie kaghebistă (Vineri, 19 august 2016, 20:02)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui stefansb

        din care face parte ar trebui duși la canal să sape. Ăsta e singurul mod in care pot face ceva bun pentru România căreia i-au supt sângele douăzeci și cinci de ani. Hai DNA!
    • +59 (65 voturi)    
      trebuie modificata lege (Vineri, 19 august 2016, 16:34)

      zzztop [utilizator] i-a raspuns lui stani

      tariceanu, psd si alde sa nu mai trebuiasca sa respecte vre-o lege
      • -12 (44 voturi)    
        Nici macar "vre-o" lege gramaticala ! (Vineri, 19 august 2016, 16:43)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

        Nici macar "vre-o" lege gramaticala !
      • +48 (50 voturi)    
        legea (Vineri, 19 august 2016, 16:51)

        levierul [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

        legea trebuie facuta sa apere cetatenii. Avand in vedere cat de corupti sunt politicienii, legea ar trebui inasprita pentru demnitarii statului. Astfel, in cazul Adrian Nastase trebuia sa se ia in considerare circumstantele agravante ale faptelor, pentru ca eu, cetatean nu sunt in masura sa decid infiintarea de institutii publice si nici sa am putere de decizie in acestea. Deci pentru faptul ca un prim ministru fura, trebuie jumulit de piele si dat cu smoala apoi sa ii puna lumea pene. Altfel, ce pretentie sa am de la un tigan care fura fier vechi de pe un santier dezafectat?
        • +37 (37 voturi)    
          E mai simplu de atat ! (Vineri, 19 august 2016, 18:26)

          John M. [utilizator] i-a raspuns lui levierul

          Toti functionarii statului care obtin functia prin juramant si incalca legea sa primeasca PEDEPSE TRIPLE din cele prevazute de codul penal.
      • +16 (16 voturi)    
        nu spune (Vineri, 19 august 2016, 18:13)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

        de 2 ori, ca alta preocupare in parlament, pana la alegeri, nu o sa vezi.
        • +4 (6 voturi)    
          Naravuri de fanarioti (Sâmbătă, 20 august 2016, 0:44)

          Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Nenorocitii in loc sa rezolve problema cozilor..ei isi rezolva urgent problemele..ALL DISMISSED
    • +68 (70 voturi)    
      ferma noastra (Vineri, 19 august 2016, 16:36)

      carmen_i [utilizator] i-a raspuns lui stani

      Tot in "Ferma Animalelor" era un pasaj in care porcii mananca merele destinate celorlalte animale. Apoi un porc se justifica:
      " Tovarasi, sper ca nu va imaginati ca noi, porcii, facem asta din spirit de egoism si ca privilegiu?[...] Noi, porcii, lucram cu creierul. Intreaga conducere si organizare a acestei ferme depind de noi. Zi si noapte veghem la bunastarea voastra. PENTRU VOI bem noi acel lapte si mincam acele mere".
    • +24 (26 voturi)    
      tariceanu e doar un... (Vineri, 19 august 2016, 19:04)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui stani

      individ extrem de scarbos; a devenit varanul nr. 2, toxicul asta
    • +7 (9 voturi)    
      Și în carte porcii erau cu soluțiile (Vineri, 19 august 2016, 20:16)

      the obvious [utilizator] i-a raspuns lui stani

      Așa și Mimi asta, tot un porc
  • +55 (57 voturi)    
    Eh (Vineri, 19 august 2016, 16:00)

    mitg [utilizator]

    Mananca si el cu lingurita, poate-poate o sa aiba un loc pe listele PSD + ALDE
  • +51 (51 voturi)    
    legile (Vineri, 19 august 2016, 16:03)

    zigot [utilizator]

    nu se fac in scopul acordarii unor privilegii;
    "nimeni nu e mai presus de lege", domnilor a l d e
    faceti legi in Ro -deaceia sunteti parlamentari_ ptrca NIMENIi sa nu stea la coada
    • +20 (20 voturi)    
      SI PANA LE FACETI,...STATI LA COADA ! (Vineri, 19 august 2016, 17:38)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Sa nu faceti legi schiloade , idioate, inepte care si dupa sute de modificari raman la fel !
      Mai mergeti in strainatate de rupeti liniile aeriene si tot nu invatati nimic !
      Ultimul capsunar , poate sa dea pe loc 10 solutii de imbunatatire/organizare a orice numai prin observarea realitatilor din UE !!
  • +57 (57 voturi)    
    I-auzi (Vineri, 19 august 2016, 16:05)

    omezu [utilizator]

    I-auzi bre'! Era sa zic eu o vorba din aia din popor cu mama.
    Auzi, s-a bagat in fata din respect. Mereu-divortatul nu stie ala ce-i respect nici daca-l bati.
    Lege speciala pentru ca mafiotii sa fie privilegiati, auzi. Dar o lege cu cap ca sa reduca birocratia si sa duca la disparitia cozilor (chiar si a alora de topor, ca matale) n-ati da, fir-ati ai...
  • +44 (44 voturi)    
    ABSOLUT (Vineri, 19 august 2016, 16:06)

    theo667 [utilizator]

    Trebuie o lege ca demnitarii de rang 1,2,3 (deci toti exceptand poulimea ) sa poata conduce fara pemis sa faca orice fara respectarea legii deoareceei au timpul rezervat pentru altceva mai bun de facut. La treminarea mandatului i se aplica prevederile inca 100 de ani.
    • +43 (43 voturi)    
      SI mai ales (Vineri, 19 august 2016, 16:28)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      Mai ales sa fure fara sa fie prinsi. NEAPARAT sa fure, pentru ca de aia s-a facut demnitar. Pațachinul TĂRICEANU-CORUPTUL e una din marile jigodii ale politichiei românești, nu degeaba e șef peste turma de mafioți din Senat,
    • +5 (15 voturi)    
      In varianta Legii cu exceptia de la coada (Vineri, 19 august 2016, 16:55)

      Carpi [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      ar fi normal : Presedintele Romaniei, seful Senatului, si al Cam. Deput. , Prim-ministrul, ministrii ( parca sunt 20 ), membrii CCR (parca sunt 10) , sef : DNA , SRI , seful de stat major al armatei, guvernator BNR, sa poata lua permisul / pasaportul fara a sta la coada. Deci in total 38 functii !!!. Sa zicem 40 -rotund!!
      Deci fara secretari de stat , alti sefi de institutii etc !!
      Asa ar trebuii sa se numeasca: ,,LEGEA CELOR 40 DE FUNCTII IN STAT !!!!''
      Dar INCALCAREA ,,Legii Vechi Popular-Democratice'' de catre Seful Senatului, inainte de a intra in vigoare o ,,eventual Lege Noua'' arata ,,sfidare fanariota'' ; si mai grav, ,, instigare tacita'' la incalcarea legii de catre alti demnitari !!! . Cu consecinte deosebit de grave pentru Nivelul de Dezvoltare si Civilizatie a Romaniei !!!
  • +51 (51 voturi)    
    sa modificam si Constitutia (Vineri, 19 august 2016, 16:09)

    eu sunt [utilizator]

    sa spunem clar ca orice lege din tara asta nu se aplica demnitarilor de orice rang. si gata ... am rezolvat problemele Romaniei.

    Te doar mintea nu altceva
  • +31 (35 voturi)    
    .. (Vineri, 19 august 2016, 16:12)

    JohnnyDepp [utilizator]

    Sa-l ardem pe rug ca m-am saturat de el.
  • +45 (45 voturi)    
    QED (Vineri, 19 august 2016, 16:14)

    Martinezu [utilizator]

    Ce mai era de demonstrat?
    Circula deunazi o poza cu Traiceanu murdar la gura.
    Astia or sa dea o lege prin care mancatul de rahat devine obligatoriu numai sa iasa seful lor bine.
  • +29 (29 voturi)    
    sau o lege cu dedicatie pentru Motocicleanu (Vineri, 19 august 2016, 16:14)

    IancuJianu [utilizator]

    ca acesta sa fie exceptat de la constringerile legislatiei,
    in special la primire de mita, 1 milion coco.
  • +27 (27 voturi)    
    nu e corect !! (Vineri, 19 august 2016, 16:15)

    nedumeritul [utilizator]

    societatea trebuie sa functioneze astfel incat sa nu fie cozi !!

    Daca privilegiatii nu stau la cozi , problema cozilor nu va fi rezolvata niciodata. Nu mai este problema lor ci a societatii.Ei stiu foarte bine care e problema lor si care este a societatii......
    • +4 (4 voturi)    
      Ai perfecta dreptate (Vineri, 19 august 2016, 21:32)

      coco04 [utilizator] i-a raspuns lui nedumeritul

      Este ESENTIAL ca demnitarii sa stea la coada,pentru ca altfel nu observa sau nu simt (de nesimtiti ce sunt unii) problemele cetatenilor.
      Si Ceausescu cand nu mai se gasea de mancare a rezolvat problema "a la Tariceanu".
      Adica mancarea era canalizata catre aparatul de stat.
      • +2 (2 voturi)    
        e posibil (Sâmbătă, 20 august 2016, 14:42)

        Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui coco04

        a Ceausescu chiar sa nu fi stiut ca cetatenii lui n-aveau ce cumpara ..au avit grija unii de asta
  • +30 (30 voturi)    
    astia ne conduc... (Vineri, 19 august 2016, 16:17)

    nihilism [utilizator]

    prietene Marian Cucsa, exista deja metoda pentru a nu sta la coada. Se numeste inputernicire. Mai aveti nevoie de multe favoruri pe bani publici?!

    Paraziti infecti
    • +4 (4 voturi)    
      ghilimele (Vineri, 19 august 2016, 19:05)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui nihilism

      Cand te mai adresezi asa acestorindivizi trebuie puse ghilimele, adica "prietene", ca nu cumva sa se creada ca poti avea asemenea prieteni...
    • -1 (1 vot)    
      I...n...puternicirea (Vineri, 19 august 2016, 23:30)

      FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui nihilism

      ...o fi existind, dar cum ar arata permisul lui Tariceanu cu poza imputernicitului aluia ?
  • +24 (24 voturi)    
    Zii zău! (Vineri, 19 august 2016, 16:18)

    Bin_Eabin [utilizator]

    "Haideti sa rezolvam sa nu mai stea oamenii la coada, ca nu cred ca numai in ziua de azi sunt cozile interminabile la Permise sau alte institutii publice. Eu cred ca problema este sa rezolvam sa nu se mai stea la coada".

    Până acum, zic, până acum unde ai trăit monsieur? Unde?

    Apoi, expresia "mi se pare normal" o folosesc românii incapabili să construiască un argument valid și forțează opinia lor personală ca să se încadreze în normalitate, folosind drept antet expresia "mi se pare normal".
  • +17 (21 voturi)    
    Tariceanu in ziua cand in calitate de (Vineri, 19 august 2016, 16:20)

    Carpi [utilizator]

    Sef al Senatului, primeste un ambasador, se foloseste de soferul personal si nu are nevoie in aceiasi zi de un permis de conducere nou !!!!
    .....Sau sa credem ca atunci Seful de la Permise il suna pe Tariceanu: ,,Ia auzi nene, omu' 2 in Stat , lasa-ti abureala cu ambasadoru' !. Daca nu va prezentati chiar acum la sediu vi se suspenda dreptul de a avea vreodata permis !!! ''
  • +19 (19 voturi)    
    NESIMTIREA (Vineri, 19 august 2016, 16:20)

    oltean50 [utilizator]

    Nu puteai domnule sa taci ? Mai este inca vacanta , bucura-te de ea. Nu ti-a spus nimeni ca la o asemenea idee pierzi , nu castigi voturi ? Iar scopul vostru in urmatoarele luni este sa castigati voturi , sa puteti si voi ajuta pe fratele mai mare sa faceti guvernul in curand si sa ne conduceti in continuare .
  • +18 (18 voturi)    
    FOLOS NECUVENIT Marca ALDE & CORUPTIE (Vineri, 19 august 2016, 16:22)

    JohnAnticoruption [anonim]

    --ZERO TOLERANTA pentru incalcarea LEGII------

    ---STATUL de DREPT cere DOSAR PENAL !----

    ca sa invete FUNCTIONARII platit de bani PUBLIC ce inseamna RESPECTUL fata de LEGE si CETATEAN daca trec peste 1000 de Romani care stau la coada din cauza administratiei corupte si incompetente a Statului Roman !!!
  • +22 (22 voturi)    
    Există legislație! (Vineri, 19 august 2016, 16:23)

    SKBjull [utilizator]

    Există un concept abstract care se numește procură notarială: http://bfy.tw/7IIL

    Funcționează și pentru plebe și pentru demnitari.

    Evident că e mai ușor să faci trafic de influență decât să plătești costul incompetenței generale din aparatul administativ, pe care d-l Tăriceanu nu doar a perpetuat-o, ci a încurajat-o. Eu încă țin minte cifrele guvernării Tăriceanu. Și alții se pare: http://www.romanialibera.ro/politica/alegeri-locale-2016/ce-nu-spune-propaganda-psd-despre-guvernarea-tariceanu-356283

    Ne vedem la alegeri, vedem acolo cât ați crescut în sondaje.
  • +13 (13 voturi)    
    Pentru rrromanii masochisti (Vineri, 19 august 2016, 16:23)

    Sani [utilizator]

    Votantii PSD (ALDE inclus) sunt niste masochisti!

    Urmeaza sa apara scene specifice pe la antene, Romania TV,...prezentate de popii BOR, care sa ne spuna ce haios este sa stai sub biciul PSD & Friends!
  • +17 (17 voturi)    
    Cica ,,Tariceanu nu are majoritate (Vineri, 19 august 2016, 16:31)

    Carpi [utilizator]

    si nu poate sa faca legi''. Ce ar fi vrut Marian ,,Cusca'' asta?? Sa aiba ,,fanariotii'' din ALDE ( singuri!! ) majoriate de 51% in Parlamentul Romaniei ??? Asa ceva de la ,,Duminica Orbului'' din 1990 cu FSN-ul nu s-a mai intamplat la alegeri !!! .......Esti ,,cazut in cap'' ,,ciolanarule'' !!!!
  • +17 (17 voturi)    
    Nu stiu (Vineri, 19 august 2016, 16:32)

    vasile-roaita [utilizator]

    Cum este in alte tari din vestul UE, dar in Suedia nu se sta la coada ci marea majoritate a treburilor cu statul se rezolva prin posta, pe net sau prin telefon. Ar trebui ca romanii sa copieze sistemul suedez ca este foarte efectiv si eficient. Doar daca exista interes bineinteles.
  • +25 (25 voturi)    
    Ce aveți cu Tăriceanu? (Vineri, 19 august 2016, 16:33)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Se grăbea bietul Tăriceanu, că nu știa dacă îl saltă cu cătușe DNA-ul în ziua aia sau nu,
    • +5 (5 voturi)    
      Si a vrut sa se asigure prostu ca o sa aiba permis (Vineri, 19 august 2016, 19:12)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      la iesirea de la "Mititica" ca sa se intoarca acasa cu masina proprie.

      De... la momentul ala, n-o sa mai aiba sofer si nici bani de taxi.
  • +21 (21 voturi)    
    bine de tot (Vineri, 19 august 2016, 16:47)

    MihaiMarineata [anonim]

    da, are omu' dreptate; si sa mai scrie in lege ca au voie sa traverseze pe rosu si sa inoate dincolo de geamandura
  • +10 (10 voturi)    
    Bai tata, ce mentalitate de doi bani (Vineri, 19 august 2016, 16:57)

    bogdan1477 [utilizator]

    Deci trebuie sa-i pupam picioarele tariceanului ca s-a deplasat pina acolo si si-a rezolvat problema inainte de ora deschiderii si ca n-a chemat politia la el acasa sa rezolve chestiunea, cum a facut cu buletinul neveste-si prin 2008.
  • +8 (8 voturi)    
    De ce e ei aleși? (Vineri, 19 august 2016, 16:58)

    Cheie primara [utilizator]

    Pe sprânceană de popor? Nu ca să șază-n față? Că dară ei se sacrifică pentru fiecare dintre noi! De ce sunteți ingrați? Că au pensii speciale, că sparlesc, până și că au au tăiat coada la pașapoarte și câte și mai câte.
  • +8 (8 voturi)    
    DOMNILOR de la ALDE, (Vineri, 19 august 2016, 16:58)

    Leul in iarna [utilizator]

    Chiar v-ați pierdut mințile de tot? Vi s-au urcat funcțiile la cap chiar în halul ăsta? Nu vi s-ar fi părut mai normal ca Tăriceanu să-și ceară scuze că nu a făcut nimic cât a fost prim ministru și cât s-a cumetrit cu PSD-ul la putere pentru ca să NU MAI FIE COZI la ghișee?
  • +6 (6 voturi)    
    . (Vineri, 19 august 2016, 17:00)

    gleznix [utilizator]

    Nu mai bine modifici sa nu mai existe cozi? E o idee, in cazul in care se intampla vreo minune si va guverna cineva care intelege necesitatea imbunatatirii serviciului public si nu tinerea in sistem a atator "taietori profesionisti de chitante".
  • +14 (14 voturi)    
    viziune din diaspora (Vineri, 19 august 2016, 17:01)

    CrisAgraw [anonim]

    Discutie standard :

    ----

    - So where are your from ?
    Romania..
    - Oh that`s a beatiful place.
    It is.
    - I read that corruption and politics are still big issues right ?
    That`s true, that`s why i left, and countless others have done the same.
    - So are you planning to go back at some point ?
    Only if the problems are fixed. I don`t want my kids to grow up in a sinking ship. There are millions like me.
    - Yeah, i feel you.

    -----

    trebuie sa fim mai atenti la alegeri.
    just a thought.
    • +4 (4 voturi)    
      Perfect adevarat (Vineri, 19 august 2016, 20:05)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui CrisAgraw

      Daca Rom e recunoscuta prin ceva in lume, e faimoasa pentru hotii ei si pentru coruptia endemica. Milioane de români au -plecat, de greața, de scârbă, și au tot dreptul să scuipe în urma lor.
  • +9 (9 voturi)    
    ... (Vineri, 19 august 2016, 17:06)

    7cats [utilizator]

    Slugile ,învață de la idioții ăștia !
    Dacă nu facem ceva ...nu mai e nicio șansa in țara asta!!!
  • +12 (12 voturi)    
    Si drumul spre beci pt. manechin si altii ca el ? (Vineri, 19 august 2016, 17:16)

    Plagarus [utilizator]

    Mai intai sa i se asigure prioritate la judecarea malversatiunii Sterling si apoi drumu-i deschis cca. 10-15 ani.
  • +11 (11 voturi)    
    Dar din disrespect s-a bagat in fata (Vineri, 19 august 2016, 17:22)

    Locke Lamora [utilizator]

    Cu toate ca venise din respect, parca nu mai poate romanul ca Tariceanu, pleaca de la program sa-si rezolve probleme personale din RESPECT.
  • +11 (11 voturi)    
    si tablourile pe cand? (Vineri, 19 august 2016, 17:27)

    Claus73 [utilizator]

    Eu zic sa se puna si tablouri alea oamenilor astora de rang 1 si 2 in toate institutiile publice, sa stie lumea cine sunt si sa ii lase in fata, sau sa le lase ceva in fata.
    • +3 (5 voturi)    
      Corect . Excelenta idee !! (Vineri, 19 august 2016, 19:17)

      Carpi [utilizator] i-a raspuns lui Claus73

      O lista langa ghiseu cu pozele indivizilor care pot sa intre in fata este absolut necesara ! Altfel ne trezim ca in loc de vreo 40, vor ajunge in cateva luni la vreo 4000 !! impreuna cu secretarele , amantele, sotul amantelor !! etc.
  • +12 (12 voturi)    
    doar atat ? (Vineri, 19 august 2016, 17:29)

    CRMS [utilizator]

    Sa li se da prin lege si titlul de doctor (in ce vor ei , la alegere). Asta pentru ca oricum pierd o gramada de vreme sa plagieze....pe cand ar putea sa ne conduca pe Luminosul Drum mult mai repede.
    Te doare mintea sa vezi ucat de sus s-a catarat in copac manechinul de la APACA.
  • +10 (12 voturi)    
    mai idiotule (Vineri, 19 august 2016, 17:31)

    Francisc 1 [utilizator]

    ma doare mana sa tastez ca sa-ti explic , nimeni nu trebuia sa stea la coada . nu retardatul tau de sef !
  • +10 (10 voturi)    
    cine serveste pe cine? (Vineri, 19 august 2016, 17:50)

    paulionescu [utilizator]

    Corect ar fi fost sa spuna ca trebuie modificat nivelul serviciului ca sa nu mai stea nimeni la coada.
    Evident insa ca nu-i pasa de omul de rand, desi ca demnitar este in slujba acestuia.
  • +8 (10 voturi)    
    Gura pacatosului (Vineri, 19 august 2016, 18:19)

    athos64 [utilizator]

    Partea buna cu aceasta interventie deliranta este ca mai da un pic deoparte din valul pe care acesti profitori il tes in jurul lor. Chiar si cei mai stupizi ar trebui sa cada un pic pe ganduri si sa se scarpine in crestet, intuind poate cat de tare este luat de prost...
  • +13 (13 voturi)    
    "liderul" alde timis (Vineri, 19 august 2016, 18:44)

    Razvan_M [utilizator]

    Asta daca se impiedica scapa cu tot capul in curul lui Tariceanu.
  • +10 (10 voturi)    
    Tovarashu Cuc(s)a are mintea scurta (Vineri, 19 august 2016, 18:53)

    MoemBius [utilizator]

    acu ceva timp pe tion.ro zicea:"27.05.2016 | ADVERTORIAL. Marian Cucşa, secretar regional ALDE şi candidat la Consiliul Local Timişoara, le atrage atenţia oamenilor asupra modului incorect în care unii edili în funcţie se folosesc de resursele din primărie pentru a-şi face campanie electorală în aceste zile. Exemplul concret şi doveditor pe care îl face Marian Cucşa este ultimul număr al Monitorului Primăriei Municipiului Timişoara, publicaţie ale cărei costuri sunt suportate din banii timişorenilor."
    A uitat ....pe banii ....cui?
    spalare de creier la ALDE?
  • +8 (8 voturi)    
    Interesant este, (Vineri, 19 august 2016, 19:03)

    piratu [utilizator]

    Ca se gândește cum sa facă sa nu mai stea demnitarul la coada, de ce nu se gândește din ce cauza e coada, sa se gândească cum sa rezolve sa nu mai fie cozi la un loc unde mereu sint cozi.
  • +9 (9 voturi)    
    prost (Vineri, 19 august 2016, 19:08)

    Ilidia [utilizator]

    Din seria : daca taceai...Individul asta cred ca e chiar prost, nu se preface... Oricum este un lingau pupincurist.
  • +9 (9 voturi)    
    Sa-i spuna careva lui Cucsa ca Tariceanu (Vineri, 19 august 2016, 19:21)

    Susufler0 [utilizator]

    si-a tras de mult pantalonii pe el si a plecat la treburile lui iar acum il pupa in fund pe consilierul cu PR, care i-a luat locul sefului, curios fiind sa stie cum e sa te pupe in cur unul mai mare in functie ca tine dar mai prost.
  • +1 (3 voturi)    
    serios? (Vineri, 19 august 2016, 20:00)

    liviu_ [utilizator]

    ba astia ne cret retardati mintal...

    daca nu se ducea personal si facea procura etc era ok... orice om poate face asta daca gaseste un fraier sau plkateste pe cineva.

    ca s-a dus si a stat la rand nu e ok!
    PS: repect e daca STA LA COADA !!!!!!!!! daca se duce personal , da sare peste rand NU e respect... este exact opusul respectului!
  • +3 (3 voturi)    
    Mda... (Vineri, 19 august 2016, 20:01)

    valentin99 [utilizator]

    Ce avem noi aici... Un pudel, cumva...
  • +7 (9 voturi)    
    vrem 300 de parlamentari si o singura camera! (Vineri, 19 august 2016, 20:24)

    hopsinoi [utilizator]

    ce tupeu! mafiotii isi dau legi pentru ei, cu asta se ocupa in parlament.

    retineti si numele Marian Cucsa ALDE - este incompatibil cu democratia.
  • +3 (3 voturi)    
    Bleahhh ! (Vineri, 19 august 2016, 20:43)

    KTerinca [utilizator]

    .
  • +6 (6 voturi)    
    Azi am asteptat vreo 4 ore la un ghiseu, (Vineri, 19 august 2016, 21:27)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    vreau si eu modificarea legii pentru cetatenii de rang inferior ca mine, nu superiori ca mafiotul Tariceanu.
  • +6 (6 voturi)    
    Comentariul lui Tariceanu (Vineri, 19 august 2016, 21:46)

    coco04 [utilizator]

    E de departe cel mai INSOLENT comentariu al unui politician de dupa 1989.
    Iata ce scrie in DEX:
    INSOLENT= obraznic,impertinent,nerusinat,necuviincios.
    Pe de alta parte ,comentariul arata clar cum gandesc majoritatea politicienilor din Romania.
  • +7 (7 voturi)    
    Prostia este infinita (Vineri, 19 august 2016, 22:37)

    Vlad-I [utilizator]

    Deci, va sa zica nu le place sa suporte concecintele propriei lor guvernari. Faceti domnilor putina campanie anti Tariceanu sa dispara odata Maria Sa din clasa ploitica. Auzi, tu, ce tupeu pe capul lor, parvenitii astia chiar se cred aristocrati.
  • +1 (1 vot)    
    Cred ca alta e problema.... (Sâmbătă, 20 august 2016, 8:11)

    gamoto [utilizator]

    Avem politicieni cu conceptii de pe vremea totalitarista, ce-i impiedica sa inteleaga ce este in neregula cu gestul lui Tariceanu.
    Pentru ei este un act atat de normal de a șunta prostimea, de a o dispretui, incat sunt pur si simplu incapabili de a recunoaste greseala!
    Dupa atatia ani in care ne-au scuipa in gura li se pare anormal acum sa li se impute o fapta atat de banala, pentru ei!
    Sunt dinozauri, sunt in fruntea lantului trofic, nu-i poti dezvata niciodata!
  • +2 (2 voturi)    
    Eu zic să ne disprețuiască (Sâmbătă, 20 august 2016, 11:33)

    hic sunt leones [utilizator]

    atât Tăriceanu cât și alții care gândesc ca el și să-și dea demisiile din funcțiile pe care le ocupă.
    Auzi, nea Tări, du-te, dom-le, unde vezi cu ochii, pentru că noi nu te merităm!
  • +1 (1 vot)    
    Negocia purtarea burkini (Sâmbătă, 20 august 2016, 13:50)

    Mihail4321 [utilizator]

    pe plajele din Mamaia cu secretarul general al Ligii Musulmane, poate primeste benzina gratis ca bonus:

    http://en.themwl.org/secretary-general-muslim-world-league-meets-romanian-officials

    http://spa.gov.sa/1500630

    Normal ca nu are timp de pierdut.
  • +3 (3 voturi)    
    Ar trebui sa ne dea de gandit! (Sâmbătă, 20 august 2016, 14:08)

    DanMolnar1 [anonim]

    La alegerile din toamna aceste specimene vor fi votate in numar foarte mare, de gloata troglodita, asa cum s-a intamplat si la alegerile locale.
    Asadar aceeasi gasca de imbecili nanocefali, semianalfabeti, cu grave probleme penale ne va conduce in viitorii 4 ani.
    Ar trebui sa ne puna pe ganduri de ce societatea nu scoate valori care sa-si asume responsabilitatea pentru viitorul acestei tari.
    Stam pe margine spargem seminte si barfim.
    Dar cine intra in joc sa schimbe ceva in țara?
    De cateva generatii s-a propagat neutralitatea lipsa de reacție în educație familiei, educația societatii.
    Acel fel de a fi: „Capul placat de sabie nu cade”
    Parintii nostri nu s-au opus comunismului, l-au acceptat cu umilința și multă suferinta.
    Asa și noi acceptam alt fel de comunism, alt fel de sclavie, sclavia hotilor.
    Ciclul vieții nu depășește tiparele.
  • +2 (2 voturi)    
    pe pustii...... (Sâmbătă, 20 august 2016, 16:40)

    TRABI [utilizator]

    Rugam din nou media ....
    Nu-l mai aduceti in centrul atentiei fratilor ...
    S-a cerut schimbarea clasei politice la " tragedia Colectiv " si-acum ce naiba facem ... In loc sa luptam sa-i inlaturam , le dam apa la moara ?
    Nu-i mai vrem , au facut toate relele posibile ce-i se puteau intampla Romaniei si cetatenilor .
    O grupare de impostori care au dus tara pe ultimul loc in Europa . Afara cu ei ....