Autorul reportajului Sky News, pe Twitter: ''Romania, inceteaza cu publicarea de mesaje nepotrivite, este ridicol''

de Carla Dinu     HotNews.ro
Joi, 11 august 2016, 9:59 Actualitate | Esenţial

Stuart Ramsay
Foto: Twitter
Jurnalistul Sky News Stuart Ramsay,realizatorul reportajului despre presupusul trafic ilegal cu arme de foc din Romania,a publicat noi mesaje Twitter in care ataca Romania pentru publicarea de informati nepotrivite care sa provoace o reactie din partea sa,reiterand faptul ca nimeni nu a fost platit.

''Romania, inceteaza cu publicarea de mesaje nepotrivite, este ridicol. Este foarte plictisitor. Am raspuns la fiecare intrebare - arestezi bandele?'', scrie jurnalistul, in cel mai recent mesaj publicat pe Twitter.

''Nimeni nu a fost platit. Armele sunt reale. Povestea este corecta. Sfarsit de discutie. Romania, aici nu era vorba despre tine. Era vorba despre arme'', publica acesta anterior. Ramsay a insistat de asemenea, asupra faptului ca in imaginile suprinse de camerele de supraveghere ale hotelului unde au fost cazati jurnalistii Sky News apare doar echipa publicatiei, nimeni altcineva, contrazicand informatii potrivit carora ca in imagini ar putea fi vazuti echipa de filmare si intermediarul de origine romana.

''Pentru a clarifica -in imaginea de la hotel apare echipa Sky News. Nimeni altcineva. Este televiziune. Este o echipa de productie''.

''Heheheh, este adevarat. Pur si simplu nu va place! AK-urile si pustile cu luneta sunt ¬ err ¬ militare, de vanzare. Succes", a mai scris Ramsay pe Twitter.


Citeste mai multe despre   











[P] Ultimele zile de inscrieri la conferinta RIUF YouForum

Conferinta YouForum are loc la Bucuresti, la Sala Palatului, in perioada 1-2 octombrie si propune elevilor si studentilor sesiuni de discutii, ateliere, seminarii si prezentari ale universitatilor din Romania si din strainatate care au drept scop informarea si orientarea tinerilor cu privire la viitoarele alegeri educationale.
16891 vizualizari
  • +43 (53 voturi)    
    baiatu asta Stuart a luat etnobotanice (Joi, 11 august 2016, 10:04)

    un domn [utilizator]

    scrie ca atare, gandeste ca atare...Berea si pestele nu mai au gust..a trecut pe alcool sovietic !
    • +28 (34 voturi)    
      Sau, alimenteaza argumentarea Brexit-ului (Joi, 11 august 2016, 10:24)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      pentru a combate rezonanta negativa in populatie a efectelor acestuia....
      • +17 (19 voturi)    
        A M Szanto făcea parte din echipa de filmare?! (Joi, 11 august 2016, 11:00)

        dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui deval

        Aurelian Mihai Szanto făcea parte din echipa de filmare a lui Stuart Ramsay. Daca nu, atunci ce cauta în fata hotelului, îmbrăcat cu tricou pe care scrie FINAL și stând de vorba cu Ramsay și alte persoane din anturajul acestuia.

        Vezi:
        http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Justitie/SKY+NEWS+STUART+RAMSAY+IMAGINI+REACTIE

        Citat Stuart Ramsay:
        ''Pentru a clarifica -in imaginea de la hotel apare echipa Sky News. Nimeni altcineva. Este televiziune. Este o echipa de productie''.
        • +8 (10 voturi)    
          Ce nu intelegi (Joi, 11 august 2016, 12:39)

          vladf [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          Omul chiar spune adevarul, doar ca nu vrei sa intelegi.

          In filmare apare echipa de productie, bineinteles ca si actorii fac parte din echipa, totul fiind regizat era si normal ca actorul sa fie impreuna cu echipa.

          Armele sunt reale .... da sunt reale nu sunt de jucarie, doar ca sunt de vanatoare detinute legal, iar aici deja o dam in diverse.
          Pana si un cutit sau un topor poate sa fie considerat arma de asalt sau de vanatoare, depinde de cine o foloseste si pt. ce.
          Pana si cu un pistol cu aer comprimat poti sa omori pe cineva.

          Mai nou, vezi cazul din Marsilia, teroristii nu mai au nevoie de arme, te calca cu camionul pe trotuar.
    • +22 (24 voturi)    
      @Sturat Ramsoy - vedem noi cine e ridicol (Joi, 11 august 2016, 10:46)

      peta zeta [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ofcom Broadcasting Code

      Due Impartiality and Due Accuracy and Undue
      Prominence of Views and Opinions

      http://stakeholders.ofcom.org.uk/binaries/broadcast/guidance/831193/section5.pdf

      extras:
      "all news stories must be reported with due accuracy and presented with due impartiality i.e. impartiality adequate or appropriate to the subject"

      unde e acuratetea si impartialitatea in "telesceneta" prezentata de tine in care ( probabil) mai lipseau Benny Hill ( fie-i usoara tarina) si Rowan Atkinson?

      cine e ridicol Stuart?
    • +32 (34 voturi)    
      Dispret si grosolanie made in UK (Joi, 11 august 2016, 10:49)

      animatron [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Felul in care acest "ziarist" intelege sa raspunda la acuzatiile de falsificare ("hai, descurcati-va cu asta", "habar nu aveti de jurnalism", "Romania, e ridicol") arata ca ce fel de caracter are.

      Stuart Ramsay are dreptate.

      Noi, oameni normali, "nu intelegem" ce inseamna "jurnalism adevarat". Noi credem naiv ca inseamna sa vorbesti si sa arati fapte reale, ca ziaristul ne arata ce nu merge bine sau ce merge foarte bine intre-o societate, ca ne ajuta sa corectam, ca e acolo sa ne informeze despre ce nu stim prea bine, despre valtoarea lumii.

      Nu, gresim, asa ne spune Ramsay.

      El "stie" ca sa faci "jurnalism" e un job ca oricare altul in care trebuie " sa produci ceva" care sa iti justifice un salariu.
      Nu are importanta cat de "real" este sau nu.

      Ramsay "stie" ca daca dai pe un "post de stiri" niste imagini si niste cuvinte prezentate de un angajat al postului inseamna ca dai o "stire" si cu asta basta, nu e nevoie de argumente si alte batai de cap, "deal with" !

      Noi am aflat deja de cativa ani buni, de la televiziunile noastre de "stiri" cum se poate manipula grosolan, cum se poate prezenta o "stire senzationala" ca si cum ar fi o dezvaluire a unui adevar, cand de fapt e doar o falsificare ordinara menita sa serveasca niste interese sau pur si simplu sa creeze un scandal pentru a obtine "audienta".

      Lui Ramsay nu-i pasa daca lista cu cei 21.000 de jihadisti pe care "a gasit-o" el e adevarata sau nu, daca i-a fost furnizata de vreun hacker care avea nevoie de niste bani, daca i-a fost bagata sub nas de vreun servici sau nu, daca persoanele alea chiar exista si chiar traiesc prin Siria ca jihadisti.

      El are o lista "senzationala", poate facuta chiar de vreun amic, are niste "explicatii" despre provenienta cu care se poate acoperi daca e intrebat si gata, "deal with", nu-i pasa daca e o porcarie sa nu, nu mai este treaba lui sa curete mizeria pe care o face.

      Asa a procedat si cu "traficantii din Romania", pentru el asta e"jurnalism", creezi tu stiri daca nu le ai!
      • +16 (18 voturi)    
        exact (Joi, 11 august 2016, 11:14)

        Ovidiu555 [anonim] i-a raspuns lui animatron

        Poate cea mai bună explicatie la intreg scandalul. (Un nebun arunca o piatra si 10 intelepti sar sa o scoata.)
    • +21 (23 voturi)    
      Corect. (Joi, 11 august 2016, 11:00)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Omul este un cunoscut alcoolic.Se lupta sa isi pastreze serviciul si inventeaza evenimente.Este un ticalos alcoolic.
  • +29 (31 voturi)    
    Un nemernic... (Joi, 11 august 2016, 10:07)

    Lawrenciu [utilizator]

    autodenumit "jurnalist".
    Macar nu doar Romania are astfel de "jurnalisti", caci am vazut cu totii ca are si Marea Britanie ( si sunt destul de multi ) !
  • +16 (28 voturi)    
    asa e (Joi, 11 august 2016, 10:09)

    dum_i [utilizator]

    Imperiul Britanic nu are nevoie de comentariile sclavilor rrromani.

    Ca doar asta suntem pentru ei.

    Persoana non grata si actiune in justitie, asta trebuie. Plus convocarea ambasadorului britanic.
    • +15 (23 voturi)    
      De acord! (Joi, 11 august 2016, 10:22)

      cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      Acum se vede cam cat respect mai avem in ochii partenerilor britanici. Daca vor lua o actiune reala contra acestei piese de propaganda care aduce avantaje Rusiei, e bine. Altfel, suntem clar sub atacul indirect ar rusilor pentru decredibilizare.
      Acesti "jurnalisti" e foarte probabil sa fie doar uneltele indirecte rusilor care vor sa faca un portret negativ tarii. Ceea ce este sigur este ca acest material e bun pentru interesele rusesti.
    • +1 (19 voturi)    
      Don't be a dumbass! (Joi, 11 august 2016, 11:02)

      CosminMaricari [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      Măi oameni, nu mai transformați povestea asta, în care un jurnalist în căutare de subiecte senzaționale a inventat trafic cu arme și teroriști cu accent de Maramu pentru câteva clickuri în plus pentru tabloidul dumisale într-un meci România vs. Marea Britanie.

      Sky News este o instituție de presă privată, jurnalistul este un nimeni privat, de unde până unde să fie convocat ambasadorul? Și-a asumat guvernul Marii Britanii acuzațiile lui nenea ăsta?

      Reacțiile astea provinciale seamănă cu cele ale statelor arabe din timpul „crizei caricaturilor” din 2005, care cereau statului danez să ia măsurilor contra unor instituții media private pentru blasfemie. Hai să fim mai civilizați și să reacționăm ca un stat modern, că altfel ne facem de râs și când avem perfectă dreptate.
      • -1 (11 voturi)    
        corect (Joi, 11 august 2016, 11:30)

        moka [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

        si de acord.

        Ma mira insa cand vad oameni de la care am pretentii cand intra in acest joc---> vedeti pe TV ce se intampla.
    • +2 (8 voturi)    
      Care imperiu britanic??? (Joi, 11 august 2016, 13:13)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      Poate fostul imperiu britanic care azi e sluga la Usa, by all means.
  • +27 (33 voturi)    
    Cred ca retardul asta....., (Joi, 11 august 2016, 10:11)

    Ponta [utilizator]

    .... trebuie pus la punct cat se poate de repede de catre autoritatile din Romania.
    Un jeg britanic, o scursura a presei international, un ratat care nu este bun la altceva.,
  • +20 (24 voturi)    
    Incetam (Joi, 11 august 2016, 10:11)

    ac [utilizator]

    Cind o sa prezinti dovezi potrivite. In momentul ala o sa fiu printre primii care o sa recunosc ca am gresit.
    Pina una alta, ce citesc e domni pacaliti ca e documentar, arme de vinatoare si nu de asalt, dovezi lipsa etc. Intelegeti, stimate domn ziarist, ca am si eu dubiile mele.
    • +10 (12 voturi)    
      Cum se produce o "stire senzationala" (Joi, 11 august 2016, 11:02)

      animatron [utilizator] i-a raspuns lui ac

      Dle "ac", dvs chiar credeti ca acest "jurnalist" falsificator s-a interesat macar 2 minute sa citeasca ce e DIICOT sau SRI ?
      Credeti ca a intrebat si el pe undeva cam cat de eficienti sunt romanii cu serviciile lor in cadrul NATO si cat de bine colaboreaza SRI/SIE cu serviciile britanice?

      Nu-i pasa lui catusi de putin daca "povestea" e reala sau nu, important pentru acest tip de ziarist e ca povestea "sa para reala", atat !

      Regizorul Michael Moore e un "progresist" convins ca Bush era satana pe pamant. In consecinta a facut un film despre cat de rau e Bush si ce dezastru a facut el pe unde a trecut.
      Filmul era plin de aproximari, exagerari si uneori de minciuni grosolane, de propaganda ieftina.

      Avocatii lui Bush l-au dat in judecata si la tribunal s-a doveit ca Moore inventase o parte din acuzatiile din film.

      Intrebat de judecator cum comenteaza asta, Moore a dat un raspuns de antologie:
      "Eu sunt regizor, sunt artist, eu nu prezint un adevar, eu il creez" !!

      Asta face acest ziarist britanic si nu e singurul care pur si simplu isi fabrica stirile "senzationale", fara sa-i pese de realitate sau consecinte pentru altii. Il intereseaza strict sa "produca stiri" si sa ramana in atentia sefilor pentru a fi dat pe post si a incasa bani si laude!

      Asa ca a "creat o stire" despre un asa zis "trafic de arme" din Romania, ba chiar a sugerat ca ar fi destinat "teroristilor" care lovesc vestul Europei.

      A aranjat intalnirile, a gasit echipa de actori, i-a pus sa se imbrace si sa vorbeasca potrivit pentru a da bine pe ecran ca "traficanti", a filmat totul si a plecat acasa cu "stirea" pe care postul sau a difuzat-o fara nici o verificare serioasa.

      Cred ca viata acestui ziarist nu trebuie sa fie mai usoara de acum inainte, cred ca trebuie sa raspunda pentru pagubele create de carierismul sau prostesc.

      Exista instrumente legale pentru asta, legate de defaimare si fals intelectual, prevazute de dreptul britanic si statul roman poate actiona pe mai multe paliere in UK.
  • +28 (32 voturi)    
    mda (Joi, 11 august 2016, 10:12)

    SoulSearcher [utilizator]

    ce sa te astepti de la jurnalisti precum gadea de marea britanie...

    ''Heheheh, este adevarat. Pur si simplu nu va place! AK-urile si pustile cu luneta sunt ¬ err ¬ militare, de vanzare. Succes", a mai scris Ramsay pe Twitter.

    asta are 5 ani ? si baiatul meu scrie mai inteligent pe twitter :))))))))))
    • +10 (16 voturi)    
      Stuart Ramsay este dupa over dose vodka (Joi, 11 august 2016, 10:17)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      a venit in Romania la cura de alcoolizare si fetite..
  • +23 (27 voturi)    
    Da (Joi, 11 august 2016, 10:14)

    mitg [utilizator]

    Atat de reale au fost armele si teroristii, ca au fost lasati sa plece.
    Penibil acest jurnalist.
  • +21 (23 voturi)    
    hai ca mai vedem noi (Joi, 11 august 2016, 10:14)

    eu sunt [utilizator]

    cine rade la urma...

    a inceput sa i se faca frica pt ca scandalul a degenerat urat pt el si UK...
    • +2 (6 voturi)    
      UK are treaba cu Sky cat Romania cu RTV sau H3 (Joi, 11 august 2016, 12:35)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui eu sunt

      S-a intalnit hotul cu prostul ! Adica un asa zis jurnalist cu 4 dobitoci din Romania , toti hulpavi de bani obtinut oricum !
      Macar ai nostrii nu s-au "vandut"pe bani adevarati !
      Jurnalistul va fi "retras" din Sky peste catva timp pe alt motiv...Nu-l putem "sanctiona" decat prin CNA-ul lor !!!
  • +14 (18 voturi)    
    asta (Joi, 11 august 2016, 10:16)

    ufo2912 [utilizator]

    asta insista. mai rau ca haznaua 3! devine penibil si mi-ar place ca statul roman sa le dea o lectie!
  • +17 (21 voturi)    
    M (Joi, 11 august 2016, 10:31)

    marius_m [utilizator]

    Au inceput sa fie invidiosi cei de la Antena 3. Daca aveau si ei ideea asta.. Parca si vad titlurile: Basescu!! Trafic de arme!! LOL
    • 0 (2 voturi)    
      mama, ce ratare (Joi, 11 august 2016, 16:00)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui marius_m

      Ai dreptate, cred ca sunt verzi de oftica!
  • +23 (25 voturi)    
    Semne de intrebare pt toate reportajele lui Ramsay (Joi, 11 august 2016, 10:33)

    Miky60 [utilizator]

    Acum, daca se dovedeste ca reportajele erau false ca cele de la Latrina 3, se pun intrebari pentru toate reportajele lui Stuart Ramsay, inclusiv celebrele lui reportaje de la revolutia din Egipt, sau despre cartelurile de droguri din Mexic, sau despre jihadisti britanici din Siria. Reportaje pentru care a luat premii celebre ca Golden Nymph si pentru care a fost nominalizat la BAFTA. S-ar putea ca toate sa fie fake, sa fi fost doar falsuri grosolane cum sunt plagiatele lui Monta si Oprea.
    Ar trebui sa i se retraga toate premiile si sa se faca analize si investigatii pe toate reportajele lui sa se vada daca sunt reale si daca nu, sa i se retraga definitiv premiile!
  • +11 (15 voturi)    
    Un angajat Fox News Corp (Joi, 11 august 2016, 10:39)

    4Runner [utilizator]

    niciodata nu poate fi crezut in astfel de dispute.
    Iar in cazul de fata cei cu care a intrat in disputa sunt tocmai institutiile unui stat UE asa ca un om sanatos la cap si obiectiv nu il va crede niciodata.

    Mare prostie a facut Stuart asta. In locul lui as fi facut totul din Anglia, dintr-o padure de acolo si nu ar mai fi aflat nimeni.

    Romania e o victima colaterala aici, de fapt asta e tipul de jurnalism practicat de angajatii Fox News si Antena 3, care spun ce vor ultra-conservatorii sa auda. It's music to their ears. Ce mai conteaza daca e basm sau nu?
  • +12 (14 voturi)    
    Sigur ca e imposibil sa nu existe si in presa (Joi, 11 august 2016, 10:46)

    deval [utilizator]

    occidentala jurnalisti tip "gadea" (asa cum la noi sunt foarte multi numai ca asta e cel mai bine platit ) !
    Idiotul nu realizeaza ca la nivelul opiniei publice din Romania e deja descalificat (caci noi nu dam verdicte cu executare) si inca pentru rea-credinta ! Asta pentru ca a fost ani de zile jurnalist de razboi in Siria si Afganistan si nu avea cum sa nu stie cum arata, cum se comporta niste traficanti de orice, cum arata niste arme..
    Propun sa-l premiem cumva(ceva gen Caruta cu balegar) pentru cea mai proasta manipulare a anului 2016 si sa-i recomandam ca daca e interesat sa-si prosteasca fanii sa vina sa ia lectii de la ai nostrii ...
  • +14 (16 voturi)    
    Buget mic (Joi, 11 august 2016, 10:50)

    omezu [utilizator]

    Observ ca Putin lucreaza cu amatori. Se vede ca rubla e in wc.
    Oricum, prost si fudul cum e, Ramsay ar avea o cariera politica de succes in Romania. Dar stai...daca ma gandesc la Farage , ar fi de succes si in UK.
  • +19 (21 voturi)    
    baiatul asta deja se umple de penibil (Joi, 11 august 2016, 10:50)

    bogdan1477 [utilizator]

    Cind esti filmat in parcare impreuna cu presupusii traficanti, cind aia recunosc faptul ca a fost o inscenare, tu vii si ne explici ca de fapt respectivii erau parte din echipa de filmare??? Sper din tot sufletul ca statul roman sa-i dea in judecata si sa le ceara despagubiri incit sa-i falimenteze.
    • -8 (10 voturi)    
      la prima vedere (Joi, 11 august 2016, 11:01)

      moka [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      cred ca reactia societatii romanesti este cel putin exagerata.
      Omul si-a fabricat un subiect de presa din care sa scoata bani (asa cum fac foarte multe publicatii si televiziuni chiar si de la noi din tara), iar noi sarim ca arsi ca ne-a jignit.
      Daca guvernul SUA de exemplu ar sta sa dea in judecata toate publicatiile din lumea care ii acuza de diverse lucruri, n-ar mai face altceva.
      In plus, din cate inteleg, el nu a acuzat Romania ca tara ci a spus ca in RO s-a intalnit cu niste traficanti de origine romana. Acuma ce sa facem? Daca vreo publicatie spune ca prin RO tranziteaza multe droguri, sa-i dam in judecata?
      Sigur ca e penibil, dar e problema lui cum vrea sa apara in fata cititorilor lui.
      • +2 (4 voturi)    
        nu-s de acord (Joi, 11 august 2016, 15:26)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui moka

        Daca nu facem nimic, miine va mai face un reportaj despre traficantii de droguri din Romania, poimiine despre pedofilii din romania, si tot asha. Si cind te vei duce in excursie la Londra te vor trata toti ca pe un traficant de arme, de carne vie sa de droguri.

        Baiatul ala trebuie dat in judecata de catre statul roman si lasat in fundul gol, astfel incit urmatorul care va dori sa scoata bani in acelasi fel sa se gindeasca de doua ori inainte de a actiona.
    • +3 (7 voturi)    
      Asta ziceam si eu (Joi, 11 august 2016, 11:18)

      Heruvim [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      Ca si comentariu la alt articol - pe cand ii da "statul"in judecata. Sa ii lase in kr gol, asta merita - pentru denigrarea unei intregi natiuni, cateva zeci de milioane despagubire sau falimentul haznalei m-ar satisface.
  • +1 (3 voturi)    
    Pantalonii: (Joi, 11 august 2016, 11:08)

    Bin_Eabin [utilizator]

    Echipamentul ăsta militar trebuie să fie foarte la modă:

    http://e3.365dm.com/16/08/992x558/4210f9ed3795521bab98a0e0d9ac96ac6acaf242689e80dcd59c5cbca9f1a37a_3759459.jpg

    http://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2014/12/british-army-troops-iraq.jpg

    Picture that!
  • +4 (6 voturi)    
    Mda (Joi, 11 august 2016, 11:20)

    nu ma face sa ma ridic la tine [utilizator]

    SkyNews in UK este un fel de Latrina 3 la noi...
  • +11 (13 voturi)    
    Ca la Antena 3 (Joi, 11 august 2016, 11:22)

    Daniels22026 [utilizator]

    Tupeu si minciuni fara margini. Asemenea specimene de jurnalisti jignesc inteligenta.
  • +7 (9 voturi)    
    Ar trebui... (Joi, 11 august 2016, 11:23)

    Gigi Kent [utilizator]

    Ar trebui ca DIICOT sa faca o inregistrare cu armele respective, cu presupusii "traficanti", cu permisele pentru arme si gata. Case closed.

    Sincer eu am avut dubii de la inceput. Mi se parea ridicola invitatia de la sfarsitul interviului pe sistemul "dar data viitoare sa cumparati ceva". Nu a fost filmat cu camera ascunsa ci cu ea la vedere. In principiu cand faci trafic ilegal cu arme nu iti faci reclama la TV pe un post britanic. Ce dracu, suntem atat de prosti? O sceneta de prost gust. Iar Ramsey asta un dobitoc care insista, stiind probabil ca tocmai si-a aruncat intreaga cariera la canal.
  • +6 (8 voturi)    
    POS (Joi, 11 august 2016, 11:36)

    EXEs [utilizator]

    Tehnic in UK individul este un reporter destul de respectat. In practica insa materialul video nu seamana deloc a trafic terorist de arme cum lasa sa se inteleaga. Vanzatorii par a fi niste smecherasi care vand ilegal arme de vanatoare si se lauda cu 2-3 pusti stil AK-47. Asta este mafia noastra de toate zilele nu teroristi islamici cum induce in eroare britanicul. Nu stiu cati oameni ar sta linistiti cu spatele la niste teroristi periculosi vorbind linistiti la microfon in timp ce acestia isi arata muschii in spate.
    Toata panarama asta e o gluma de prost gust. Mai bine ar infitra comunitatile musulmane din UK daca vrea sa prinda teroristi, iar daca vrea sa se miscoreze ilegalitatile din estul Europei mai bine ar incuraja cresterea nivelului de trai aici decat sa arunce cu mizerie. Traficul ilegal de orice fel nu va putea fi blocat niciodata in conditiile in care va mai exista vreo umbra de libertate. Interzicerea armelor este o utopie ridicola, similara socialismului, egalitarismului, feminismului si celorlalte pasarici din capetele tampite ale vesticilor.
  • +8 (10 voturi)    
    Romania, (Joi, 11 august 2016, 11:40)

    dan.c [utilizator]

    Am o rugaminte: Documenteaza cazul si da-l in judecata pe idiotul asta.
  • +5 (7 voturi)    
    ... (Joi, 11 august 2016, 12:21)

    7cats [utilizator]

    Asta trebuie dat in judecată!
    Si evident Skynews!
    Sper ca statul roman sa aibă ,, balls"!!!
  • +7 (9 voturi)    
    Romania, pana cand? (Joi, 11 august 2016, 12:29)

    SkyDan [utilizator]

    Daca nu aveam demnitate nu avem nimic.

    Ar fi o excelenta ocazie sa testam cat de serios e mult laudatul sistem juridic britanic.

    Ancheta DIICOT ar trebui sa continuie, sa-l aduca pe Ramsay in Romania si poate o condamnare 3-4 ani Jilava.
  • +1 (5 voturi)    
    partenerii europeni (Joi, 11 august 2016, 12:45)

    NumaiLaNoi [utilizator]

    astia sunt partenerii nostri nato si europeni
    adica "prietenii' nostri
  • +6 (8 voturi)    
    presa de ciocolata (Joi, 11 august 2016, 15:13)

    amycus [utilizator]

    ca sky news e un fel de RTV englezesc e de notorietate.
    dar ca toate televiziunile romanesti, fara exceptie au preluat prima data fara rezerve "reportajul" ati uitat?
  • +2 (4 voturi)    
    ha, ha, saracu' de el (Joi, 11 august 2016, 15:59)

    revo [utilizator]

    "Errare humanum est sed perseverare diabolicum".
    Nefericitul asta tot nu intelege ce i s-a intamplat, altfel ar tacea dracu' din gura si le-ar cere scuze telespectatorilor, ceva de genul: "am fost un dobitoc".
    I-au tras-o smecherii aia de nu s-a vazut, ba i-a si platit pentru asta, ha, ha, ha!
  • -1 (3 voturi)    
    Sa fie extradat Ramsey de catre KiWI personal (Joi, 11 august 2016, 19:25)

    Plagarus [utilizator]

    Plopul de la Cotroceni,extrema urgenta.
  • 0 (2 voturi)    
    Eu il cred (Joi, 11 august 2016, 22:41)

    anion [utilizator]

    Ganditi-va la ce se misca acum prin Europa; refugiatii, turcii, rusii prin Crimeea si Transnistria, etc. La noi a fost BEKE Istvan cu grenadele, acum Pantics account manager VODAFONE cu pustile intr-un sat cu 90% maghiari, maine tot pe acolo altcineva. Eu il cred pe englez, oricat am spune noi cae imposibil. Va sfatuiesc sa anulati contractile cu Vodafone ce nu a raspuns pana acum si are intr-o zona ca sef un arestat sau cercetat penal.
  • 0 (0 voturi)    
    Zoo (Vineri, 12 august 2016, 8:14)

    IonBujor [anonim]

    După ce că este un mare măgar ,mai este și un catâr care nu recunoaște că civilizații din târla lui l-au plătit să facă acest reportaj .
    Dacă România crede că este stat de drept ,atunci să meargă cu ancheta până în pânzele albe și cei care au greșit să plătească cu închisoarea chiar dacă e regina Angliei !