Trei adolescenti, jefuiti noaptea intr-un parc londonez, in timp ce jucau Pokemon Go

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 30 iulie 2016, 16:54 Actualitate | Esenţial

Pokemon Go
Foto: Hotnews
Trei adolescent au fost jefuiti sub amenintarea unui pistol in timp ce jucau Pokemon Go intr-un parc din nordul Londrei, ceea ce a facut ca politisti sa avertizeze in legatura cu pericolele de a umbla in public cu un smartphone scump, scrie TheTelegraph.

Victimele, in varsta de 15, 16 si 18 ani, se jucau cu populara apliactie in Whittington Park marti noaptea cand cativa tineri de 16-17 ani s-au apropiat de ei. 

Unul dintre talhari a scos un pistol iar complicii lui le-au cerut adolescentilor sa predea telefoanele mobile. Cele trei victime au cedatsmartphone-urile si au plecat fara a pati ceva. 

Talharia a avut loc la 30 de minute de alta jaf armat de la intrarea in Whittington Park, cand un tanar de 24 de ani s-a trezit cu un pistol in coaste, in timp ce trei barbati i-au cerut sa le predea valorile aflate asupra sa. 

Scotland Yard a spus ca incidentele sunt legate, deoarece descrierea suspectilor si metodele folosite sunt identice si au avut loc aproape unul de altul.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
2069 vizualizari
  • -3 (11 voturi)    
    politistii (Sâmbătă, 30 iulie 2016, 16:58)

    Lestat [utilizator]

    Articole tot mai slabe, scrise din ce in ce mai prost. Nu v-ati saturat de atatea stiri cu Pokemon Go?
  • +8 (8 voturi)    
    vanare reala VS vanare virtuala (Sâmbătă, 30 iulie 2016, 17:09)

    rov [utilizator]

    senzatii tari pentru prosti...
  • +6 (8 voturi)    
    O fi fost pokemonul. L-au gasit! (Sâmbătă, 30 iulie 2016, 17:11)

    newlook [utilizator]

    O fi fost pokemonul. L-au gasit!
  • +2 (14 voturi)    
    E un joc imbecil... (Sâmbătă, 30 iulie 2016, 17:43)

    A.Corneliu [utilizator]

    E un joc imbecil pentru o generatie imbecilizata.
    • +3 (13 voturi)    
      imbecilizata de cine?... (Sâmbătă, 30 iulie 2016, 18:10)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui A.Corneliu

      deci de vina este victima? au gresit pentru ca si-au permis sa iasa in parc? exista ore fixe la care ai voie sa iesi in parc? si daca nu jucau pokemon Go, doar se plimbau, mai era o stire? oare imbecil nu e ala care da vina pe un joc cand politia nu-si face treaba si hotii te ameninta cu pistolul la 2 pasi de casa?
      eu cred ca jocul e foarte tare si A.Corneliu este un imbecil. desigur, fiecare cu pararea lui...
      • -2 (4 voturi)    
        Ma tu joci (Duminică, 31 iulie 2016, 3:57)

        KostasP [utilizator] i-a raspuns lui pehash

        Pokemon. Lol. Nu ti-e rusine, om in toata varsta.
  • +3 (11 voturi)    
    Noroc cu Brexit! (Sâmbătă, 30 iulie 2016, 18:18)

    Crioan [utilizator]

    BIne ca englezii au votat iesireea din UE, nu vor mai avea loc astfel de acte de talharie!
    Daca polonezii, romanii si bulgarii vor fi evacuati din Anglia, tineri vor putea sa joace linistiti Pokemon GO, si in general sa se plimbe nopatea in parc cu smartphone, fara grija!
    Asta fara a mai vorbi de cele 425 de milioane ce vor putea fi folosite pentru Sanatate, daca UK nu mai contribuie la UE ...
  • +1 (1 vot)    
    Vai de cap unde... (Duminică, 31 iulie 2016, 15:33)

    Stef_and [utilizator]

    Astia avesu nevoie de pokemonii din telefoane - nu de telefoane!