Klaus Iohannis: Am primit asigurari de la premierul Cameron, in numele Marii Britanii, ca romanii vor putea sa ramana si sa munceasca

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 29 iunie 2016, 11:35 Actualitate | Esenţial

Klaus Iohannis
Foto: Administratia Prezidentiala
​Presedintele Romaniei Klaus Iohannis, aflat la Bruxelles pentru prima intalnire a liderilor europeni dupa Brexit, a declarat ca a primit asigurari de la premierul David Cameron, in numele Marii Britanii, ca romanii vor putea sa ramana si sa munceasca in continuare in Regatul Unit.

Declaratiile facute de seful statului, inainte de intalnire:

"Cateva cuvinte despre cina la care am primit informari din partea premierului britanic si ne-am exprimat si noi opinia. Premierul britanic a fost foarte ferm in ceea ce priveste viitorul Marii Britanii si Marea Britanie va respecta referednumul. Dl Cameron nu va incepe acest proces si va las aceasta chestiune noului prim-ministru in septembrie. Este clar ca nu vom avea o notificare din partea Marea Britanie pana in toamna acestui an si nu vom avea ce negocia.

Este din pacate foarte clar ca nimeni nu a avut un plan B, acest lucru ne arata ca toti s-au asteptat sa se voteze pentru "Remain" si au fost surprinsi de rezultat. Dl Cameron a confirmat ca tabara "Leave" nu avea un plan concret.

Ar fi fost mai bine sa se clarifice mai repede situatia. In situatia data, cu totii am inteles ca mai devreme de toamna nu se va negocia nimic."

Despre mesajul cu care merge Romania: "Astazi ne intalnim pentru a discuta rezultatul, cum ne pozitionam, este importanta sa ne armonizam pozitiile in aceasta chestiune. Mesajul Romaniei: trebuie sa intram bine pregatiti in negocieri si noi vrem sa fim bine pregatiti, este nevoie de calm, rabdare, si multa luciditate. Nu trebuie sa intram emotional, ci pragmatici. In primul rand - pozitia romanilor care lucreaza si traiesc in Marea Britanie: am primit asigurari de la premierul Cameron, in numele Marii Britanii nu in nume personal, ca romanii vor putea sa ramana si vor putea sa munceasca si si-a cerut scuze pentru incidentele care au avut loc acolo, dar in afara de asta vrem sa negociem mai multe pozitii."


Citeste mai multe despre   











[P] Tu ce mananci azi la birou? Preparate culinare delicioase, care iti asigura energia necesara pentru intreaga zi

In intelepciunea populara se spune ca "toamna se numara bobocii". Adaptata la secolul vitezei, aceasta zicala arata ca toamna se numara proiectele, care vin pe banda rulanta si trebuie finalizate cu brio in cel mai scurt timp. Iar intr-o perioada plina de task-uri solicitante la birou, masa de pranz reprezinta singura perioada in care va puteti incarca cu energia necesara pentru a le duce la bun sfarsit. Cum, de multe ori, programul nu va permite sa gatiti acasa preparatele culinare preferate, foodpanda.ro, cea mai mare platforma de comenzi de mancare din Romania, va intampina cu cea mai variata gama de mancaruri gustoase, pline de vitamine si proteine sanatoase, care va dau energie pentru intreaga zi.
5519 vizualizari
  • +12 (22 voturi)    
    epic (Miercuri, 29 iunie 2016, 11:43)

    CosminNegut1 [anonim]

    "trebuie sa intram bine pregatiti in negocieri si noi vrem sa fim bine pregatiti".. un fel de Gica Hagi cu "ca sa fie bine, sa nu fie rau"
    • +2 (12 voturi)    
      Mesajul președintelui este (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:51)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui CosminNegut1

      foarte bun. Cine ai vrea să se ocupe de românii din anglia dacă nu președintele? Poate parlamentul care e corupt până în măduva oaselor... Pe parlamentari nu i-a interesat niciodată soarta românilor de afară. Bravo președintelui Iohannis!
      • +2 (10 voturi)    
        mesajul (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:35)

        Point [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

        vine tardiv de tarziu,daca ma pot exprima asa...
        sa primesti o asigurare de la cineva care e pe picior de plecare e ca si cum ai primi un masaj la acelasi picior de lemn.
        maretul tau,e complet defazat,negociaza cu un om mort politic.dupa gafa groaznica de la bulgari,cand a ras o lume intreaga de el,mai bine zis de Romania,acum urmeaza partea a doua.vorba alora de la kmkz:sa radem pana la capat.
        klaun se da cocos in politica internationala,se pare insa ca are prea multe pene colorate pe spate.
        • +1 (3 voturi)    
          Negociaza cu cine este ACUM INCA in (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:44)

          dbdb [utilizator] i-a raspuns lui Point

          functie si va negocia cu cene va fi mai tarziu, in functie, mai tarziu. Doohh!
        • +3 (5 voturi)    
          eee... (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:47)

          PaulSöze [anonim] i-a raspuns lui Point

          Ce bun era un Basescu acum...
          • -4 (6 voturi)    
            Mda, cam la fel de bun ca Farage (Miercuri, 29 iunie 2016, 15:03)

            dbdb [utilizator] i-a raspuns lui PaulSöze

            si Boris Johnson - alt campion al victoriilor a la Pirrus si Basescu al nostru.
      • +1 (7 voturi)    
        AUZI MAI TR (TELEOMAN?) (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:49)

        schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

        Dar de romanii din Romania cine are grija?
        Tu sau dragnea?
        • +1 (1 vot)    
          Din câte se vede (Miercuri, 29 iunie 2016, 18:19)

          andreitr [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

          cred că tu. Că prea îl lauzi pe dracnea...
      • 0 (8 voturi)    
        cat mai da cotrocestii (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:51)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

        pe un mesaj ca la matale ?! :))

        mandri ca suntem romani !
        un preshedinte de pus in rama !
        sa ne traiasca, sa duca romania pe noi culmi de prosperitate si progres !

        deci, intelegem ca romanii pot sa plece din tzara, in continuare, sunt asigurati de herr klauz si cameron care nu mai este.

        interesant ca herr president a ajuns tarzior la bruksal, a shutat conferinta conservatorilor ioropeni, aka ppe, conferinta la care a fost jungher, frau merkal, rajoy si alte fete de vaza ale dreptei ioropene.
        sau poate, herru' a schimbat makazu', a semnalizat dreapta, dar a luat'o...englezeste.
        nu se simte el bine la reuniunile ppe.
        labaral si el, de !!
        • +1 (1 vot)    
          Cam tot atâta cât primești (Miercuri, 29 iunie 2016, 18:15)

          andreitr [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          și tu. Adică nimic. Sau mă înșel? Tu primești ceva...De la ue sau de la moskva?
    • +1 (7 voturi)    
      nu poti negocia absent fiind (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:53)

      timp tamp [utilizator] i-a raspuns lui CosminNegut1

      In absenta nu poti si nici nu ai cu cine negocia!
      Sa lipsesi de la o intalnire importanta a celui mai mare grup din UE(PPE) numai pentru faptul ca nu puteai sa te trezesti cu un ceas mai devreme sau pentru ca avionul de lux nu era disponibil ori ca pe sotioara o durea buba, inseamna lipsa de raspundere si dezinteres pentru soarta romanilor!
      • -1 (3 voturi)    
        Tranca-fleanca degeaba, (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:21)

        dbdb [utilizator] i-a raspuns lui timp tamp

        ia de aici - https://youtu.be/1qu0sNF8L14
  • +5 (15 voturi)    
    cel mai bine era daca... (Miercuri, 29 iunie 2016, 11:47)

    ..13 [utilizator]

    .. ii scria Cameron pe un servet - just remembering about Constantinescu...

    Rar ramanem in postura de pas cu pas...

    And who is Cameron?
    Tomorrow nobody will remember about him...
    • +1 (5 voturi)    
      A vorbit mecanic (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:07)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Una din prestatiile slabe ale lui Johannis..cum sa primeasca asigurari de la un prim ministru care a fost desfiintat de votul pt iesirea din UE si care si-a anuntat demisia.
      Se vede ca toata clasa politica nu intelege ca nu pot face ce vor cu Europa .UEva dispare daca se continua cu discursuri complet rupte de cetatenii UE si impuneri de cote imigranti
      • +1 (3 voturi)    
        Da' cu cine doreai sa vorbeasca, cu (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:46)

        dbdb [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        Sfantul Duh? vorbeste cu cel care ocupa acum postul respectiv, va vorbi cu urmatorul cand se va stabili cine e!
        • -2 (2 voturi)    
          mata (Miercuri, 29 iunie 2016, 16:23)

          Point [utilizator] i-a raspuns lui dbdb

          fugisi din cotroceni sau mai ai biroul acolo.parca te facura astia ambasador.
          mahalache tu esti?nu te mai da dupa tufis,ca-ti vad burta....

          e greu sa pastrezi imaginea unui presedinte, care are din ce in ce mai putin sprijin si ai carui consilieri ii trag covorul cu multa indemnare.
          prietene,nu te mai obosi.seful tau a avut timp destul sa-si arate valoarea,nu crezi?
          si iata,a aratat-o.mai sus nu poate saracul.nici pe tocurile nevestei
          • +1 (1 vot)    
            Ma gandeam ce sa-ti replic la chestia (Miercuri, 29 iunie 2016, 19:12)

            dbdb [utilizator] i-a raspuns lui Point

            de mai sus. Zero informatie si zero "point of view". N-am ce sa-ti replic, de fapt, n-ai comentat decat trash.
  • +8 (24 voturi)    
    Domnul e un pic out (Miercuri, 29 iunie 2016, 11:53)

    geocociug [utilizator]

    Ce asigurări poate da un primier care pleacă? Cameon va rămâine în istorie ca omul care a distrus Marea Britanie, un alt Gorbaciov...
    • +2 (6 voturi)    
      Pe cuvantul lui de pionier (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:31)

      V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui geocociug

      Exact. Cameron promite si apoi pleaca.
    • +3 (5 voturi)    
      Buna dimineata! (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:36)

      Cristioan [utilizator] i-a raspuns lui geocociug

      Exact asta am zis si eu cand am citit stirea.
      Pe linga detaliul ca David PLEACA, poate fi numai mai degraba "fostul premier", mai este si problema ATIBUTIILOR sale!
      Daca Anglia iese din UE, deci cetatenii europeni nu mai pot sa intre acolo fara vize si sa munceasca , nicun premier nu pote sa zica "da, asta e legea nou, dar mie imi sunt tare simpatici romanii si dentistii, pe astia sa nu ii dam afara!"
      Este imposibil ...
      • +1 (3 voturi)    
        si biciclistii (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:55)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Cristioan

        daca vine borea johnson.
        atat herr klauz cat si el sunt bitziklisti impatimiti. :))
    • +1 (1 vot)    
      Pro brexit (Miercuri, 29 iunie 2016, 15:32)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui geocociug

      Ce te face sa crezi ca Mr Cameron ar fi pro EU? David a executat cu cinismul ce-l caracterizeaza..Migratia spre Europa a fost o arma redutabila impotriva lui Mogherini
  • -1 (9 voturi)    
    in numele: (Miercuri, 29 iunie 2016, 11:55)

    soloman [utilizator]

    tatalui,fiului si...
  • +11 (15 voturi)    
    verba volant (Miercuri, 29 iunie 2016, 11:56)

    bancher [utilizator]

    David Cameron degeaba da declaratii....peste 2 luni va fi un premier demisionar, si nu se stie cine va fi prim-ministru.
    Vine un nebun ca Nigel Farrage, si romanii sunt pa, pa...desi nu ei fac grosul infractiunilor in Marea Britanie. Votul anti-Brexit a fost unul sentimental, nu logic, si in sentimentele lor intra puternic si ostilitatea fata de emigranti.
  • +16 (18 voturi)    
    Asta-i tare ! Premierul demisionar Cameron (Miercuri, 29 iunie 2016, 11:58)

    Susufler0 [utilizator]

    care si-a incheiat cariera politica in dimineata zilei de 6 iunie a.c. da asigurari "in numele Marii Britanii" !

    Domnule Presedinte, s-o luam altfel : "Daca maine ar avea loc alegeri in Marea Britanie" partidul d-lui Cameron ar intra in opozitie iar distinsul domn nu ar mai putea promite nimic Romaniei. Eventual lucrul acesta l-ar putea face laburistii. Daca nici acestia nu ar fi in pozitia sa poata promite ceva, atunci nimeni nu ar mai putea-o face.

    PS. Asa ca despre ce vorbim ?
    • +1 (1 vot)    
      vorbim (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:24)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      despre cuvantul unui gentleman.
      a vorbit, a grait, in numele marii britanii !
      asa ne'a asigurat herr klauz.
      • 0 (0 voturi)    
        Aha... Merci ca mai luminat, nasule ! (Miercuri, 29 iunie 2016, 17:12)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        Ca doar atat i-a mai ramas !
    • 0 (2 voturi)    
      ca si cand e la noi, cu premierii in functie (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:48)

      dbdb [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      care dau asigurari fara acoperire! deocamdata Cameron este INCA premierul in functie. Nu e stabilit nici un succesor, nu a numit vreun interimar, el este premierul UK. Nu mai vorbiti prostii, ca va dati de gol!
      • -1 (3 voturi)    
        Nicidecum ! Cameron este un fel de Ciolos (Miercuri, 29 iunie 2016, 17:11)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui dbdb

        caruia Parlamentul lui Dragnea ii respinge legea de abilitare a guvernului de a da ordonante pe timpul vacantei parlamentare !

        PS. Mai curand are dreptate nash pandelica : o fi vorbit ca un gentleman.
  • +7 (13 voturi)    
    Raspuns (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:01)

    SRA [utilizator]

    Presedintele omite sa spuna complet raspunsul premierului din ANGLIA .

    Romanii care au contract de munca si sunt legali pot sa-si continue activitatea fara probleme ceilanti vor fare retur in ROMANIA cat mai urgent ! De altfel aceasta a fost si scopul BREXIT lui!

    Dupa ce ANGLIA se va curata de cei veniti si cazuti plocon pe ajutoare sociale si indemnizatii familiare ilicite o noua orientare va avea loc!
    • +6 (6 voturi)    
      Ce sa mai zicem (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:39)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui SRA

      daca tu din Romania ai inchitit galustile astora, ce sa mai zicem de astia de aici care traiesc (multi dintre ei) intr-o societate mixta cu milioane de asiatici (indieni, packistanezi, etc) africani si caraibieni.

      Ei au mai multi chinezi decat romani, asta ca nota interesanta.

      Impactul emigrantilor europeni a fost (economic si social) unul pozitiv, ei au primit un val de oameni tineri si educati, ce platesc mai mult la buget si consuma mai putin decat media celor nascuti in UK.
      Cresterea lor economica a fost legata de aceasta migratie. Numai in NHS lucreaza peste 100 de mii de cetateni europeni.

      Problema in amble tabere (EU si UK) este gestionarea incredibil de proasta a crizelor sociale (generate de avansul tehnologic, de migratie, de crize financiare).

      Pe scurt, politicienii sunt depasiti, si ce au facut de Brexit in UK este o rusine imensa.

      Majoritatea prietenilor mei englezi (tineri educati) au fost bulversati de ceea ce s-a votat, chiar si-au cerut scuze si unii se pregatesc sa plece de aici, din UK.

      Votul s-a bazat numai pe minciuni, ascunsul mizeriei sub pres (adica minciuni care sa acopere realitatea) este o politica veche, este chiar o caracteristica culturala a acestui neam.

      Nu ca ne-ar lipsi noua romanilor, dar in UK s-a ajuns ca perversitatea/parsivenia politica sa fie considerata o calitate.
      • -3 (3 voturi)    
        Nu ati inteles ! (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:50)

        SRA [utilizator] i-a raspuns lui VictorS

        ANGLIA nu mai vrea puturosi si la negru Doreste ORDINE, DISCIPLINA !

        Romanii care sunt in ordine nu vor fi atinsi restul vor fi trimisi acasa !

        Cum ROMANIEI nu-i convine sa aiba activitati la negru si evaziune fiscala nici ANGLIEI nu place !!!
  • +8 (12 voturi)    
    Cameron a demisionat.... (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:02)

    ilex2013 [utilizator]

    Chiar nu stiu ce valoare au asigurarile unui premier demisionar...dar sunt sigura ca cei care muncesc legal si sunt seriosi si buni profesionisti nu vor avea probleme , ceilalti se vor descurca .....pot cersi sau fura si prin alte tari inca membre pana cand singurii membrii vor ramane Romania si Bulgaria - sau cine stie poate numai Romania.
    • +2 (2 voturi)    
      Corect (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:41)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui ilex2013

      dar cat de corect e sa aduni numai merele lucioase ?

      O Romanie golita de doctori si ingineri, asta ar fi realitatea.
      Daca se importa, sa importe de taote, altfel nu ne sunt parteneri si sunt stapani (de fapt ceea ce vor, esenta votului negativ).
  • +6 (14 voturi)    
    Ok (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:14)

    nano2k [utilizator]

    Ne-am linistit, Iohannis nu mai priveste de azi "cu ingrijorare" situatia romanilor din UK.

    Am mai bifat un moment istoric, nu?
    Doamne ce panarame ne conduc...
  • +6 (14 voturi)    
    Dumnezaule (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:14)

    Sorrows [utilizator]

    klaus e complet defazat, el trăieşte în cu totul altă lume...
  • -11 (17 voturi)    
    :) (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:15)

    Trojan.H [utilizator]

    Tocmai romanii si zona asta a Europei au facut ca UK-ul sa iasa din UE si vor face ca si alte tari sa vrea iesirea. Trist dar adevarat: am imputit Europa, noi, tiganii si vecinii nostri, pina peste limita suportabilitatii.
    • +4 (6 voturi)    
      Foloseste un sapun (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:49)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      Inainte de gogoritele cu romanii, erau cu polonezii, inainte de asta cu asiaticii...

      Oricum, nu au zis nimic in de romani si est europeni campania asta, au aratat 'hoardele de sirieni' si au zis ca vor veni sa faca violuri in masa.

      Probabil ca tu ai inghitit-o si pe asta
      • 0 (0 voturi)    
        Esti liber sa ai o parere (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:56)

        Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui VictorS

        Eu ramin cu a mea.
    • +1 (1 vot)    
      Pai... (Miercuri, 29 iunie 2016, 15:46)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      ...daca te simti in postura unuia care a "imputit", e fix problema ta.

      Atentie insa ca nu toti sunt ca tine.
  • +3 (13 voturi)    
    sa fim pregatiti (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:20)

    vodatepes [utilizator]

    Sa fim pregatiti cu calm noi vom intra la negocieri pregatiti. Acum nu putem ca doamana Carmen Johaniss nu are pregatita garderoba si vine perioada de concediu. Apoi osa vedem noi.
  • +1 (3 voturi)    
    asigurari (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:32)

    nimrod [utilizator]

    Iohannis dovedeste din nou ca e total decuplat de la realitate. Culmea, de o realitate, ca sa zic asa, cel putin in cazul de fata, la mintea cocosului. Ciudat...
  • 0 (2 voturi)    
    ingrijorari pentru unii (Miercuri, 29 iunie 2016, 12:57)

    jescu [utilizator]

    Nu cred ca Iohanis a obtinut vreo asigurare reala. E o asigurare pentru ceva (si) din cauza caruia Anglia iese din UE. Guvernul englez nu mai are autoritate, sa mai conduca vreo negociere sau sa dea vreo asigurare cuiva. In plus cei de la Bruxelles se vor ingrijora putin. O sa se creada ca Romania s-a apucat de negocieri cu Anglia. Consilierii lui Iohanis nu par atenti deloc.
  • 0 (2 voturi)    
    Fara negocieri (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:04)

    sec_o [utilizator]

    Mai nene ce nu intelegi din 'FARA NEGOCIERI', comanda primita direct de la Junker si specificata in Tratatul Uniunii??? Asta inseamna ca nici buna ziua nu poti sa ii zici. Adica cum vine asta, el te asigura ca romanii care aduc bani statului pot ramane si tu probabil il asiguri ca Romania ramane sora de cruce cu UK !
    Greu e de inteles ca in momentul asta UK e cel mai mare dusman al Uniunii si daca activeaza articolul ala 50 o sa-si primeasca suturi in fund de nu pot sa duca. Trebuie pusi la zid si executati chiar daca Junker il pupa acum pe obraz pe Nigel. Probabil i-a zis 'hai sa te pup acum ca oricum ti-o trag mai tarziu'.
  • 0 (2 voturi)    
    asigurari (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:14)

    silviu_dumitrescu [utilizator]

    e f bine ca Presedintele a pus pe primul plan cetatenii romani care traiesc in UK

    cat despre asigurarile date de un "zombie" politic in numele unei tari pe care inca (probabil pt ff putin timp) o mai conduce, un om care o sa ramana in istoria UK ca o mare rusine ... sa avem iertare / Presedintele a spus-o probabil doar ca sa inteleaga oamenii ca pe termen f scurt nu se intampla nimic
  • 0 (2 voturi)    
    de putut pot, dar in ce conditii? (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:47)

    timp tamp [utilizator]

    Domnule presedinte, romanii pot munci de la Polul Nord la Polul Sud, de la est la vest din Noua Zeelanda pana in Hawai si chiar in Cosmons! Problema e domnule presedinte in ce conditii pot lucra in Marea Britanie sau cine poate lucra, doar creierele si maturatorii sau toti romanii
  • +2 (4 voturi)    
    Am primit asigurari la cina (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:51)

    talos [utilizator]

    intre "fish and chips" si "salad a la russe" de la viitorul fost premier in numele viitoarei foste UK. Te cred si eu, de cat sa-i ramana vreun os in gat lui Cameron i-a arunct peste masa un "oh yeah buddy", cum zici tu. La punerea in scena si leadership stam bine teoretic: discutam, ne pozitionam, ne armonizam cu calm, rabdare, luciditate si pragmatism (noi sau ei?) si ...si dupa aia ne pregatim bine bine de tot si ... si dupa aia fasssss ca la Sofia sau cu refugiatii... Stim ce urmeaza: "prostilor, n-ati inteles nimic".
    Paradoxal, desi este extrem de scump la vorba vorbeste enorm de mult despre nimic!
  • +2 (4 voturi)    
    Iar promite Cameron... (Miercuri, 29 iunie 2016, 13:59)

    Costin1968 [utilizator]

    ...cand promite Cameron ceva...urmeaza o catastrofa...
  • +3 (5 voturi)    
    asigurari (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:03)

    evoque [utilizator]

    de la un premier care a demisionat, ha, ha, ha........abia astept replica lui basescu cand se opreste din ras.
    • 0 (2 voturi)    
      Deocamdata doar Cameron e premierul UK (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:50)

      dbdb [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      Basescu sa rada de el inainte de-a rade de altii. N-are cui da nici sfaturi, nici lectii, nici nimic. Sa se joace cu nepotii, cat mai are timp!
  • +1 (1 vot)    
    romani in uk (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:08)

    BalaFlorin [anonim]

    e de bine...dac-a vorbit iohannis cu cameron, pentru noi, e-n perfecta si completa regula . s-a vorbit, am fost informati, deci suntem aparati. multumim mult.
  • +1 (1 vot)    
    Analogie (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:09)

    geocociug [utilizator]

    Cameron se aseamănă cu Ponta: este bun la promisiuni!
  • 0 (2 voturi)    
    Penibil mesajul lui KiWI (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:37)

    Plagarus [utilizator]

    Poate doar daca-i angajeaza Cameron !!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (4 voturi)    
    Breaking news! KJ a vorbit cu DC (Miercuri, 29 iunie 2016, 14:38)

    quietguy58 [utilizator]

    KJ a vorbit cu DC si DC i-a promis ca bla, bla, bla....

    DC este pe cale de a-si face bagajele din politica, asa ca ce i-a promis DC lu' KJ valoreaza 0 barat.

    Urmatorul prim-ministru englez o sa-i pe romani la KJ sa se spele pe cap cu ei si pe restul de est-europeni la ei acasa.
    In schimb, britishii o sa pastreze pe taietori musulmani de capate crestine, pe Paki, pe indieni dar nu si pe europeni.
  • +1 (1 vot)    
    Ciobanis s-a gîndit la vorbitul bine făcut (Miercuri, 29 iunie 2016, 15:07)

    stos [utilizator]

    Dacă mai citea, se putea considera informat, că mr.
    Cameron mai are două luni de mandat.
    De ce nu a discutat cu antrenorul Albaniei de exemplu?
  • 0 (2 voturi)    
    1, 2, 3, si 4 (Miercuri, 29 iunie 2016, 16:04)

    Cuca [utilizator]

    1. Bineinteles ca UK le va respecta pana ce se separa - nici nu s-ar putea altfel - sunt legati prin lege.

    2. Promisiunea lui Cameron nu poate fi decat in nume propriu. Nu poate el decide in nume colectiv, ca nu e dictator.

    3. Promisiunea lui Cameron este fara obiect, intrucat in putin timp el va fi istorie - este demisionar, corect ?

    4. Stirea asta cu ce a spus KWJ este asa, ca sa spuna si el ceva.