Bucuresti: Un troleibuz a intrat intr-un stalp dupa ce un alt troleibuz, care circula pe aceleasi cabluri de alimentare, ar fi incercat sa il depaseasca

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 19 iunie 2016, 15:00 Actualitate | Esenţial

Troleibuz oprit intr-un stalp in Bucuresti
Foto: Captura Digi 24
Un troleibuz a intrat intr-un stalp dupa ce un alt troleibuz aflat in spatele sau ar fi incercat sa il depaseasca, desi circula pe aceleasi cabluri de alimentare astfel incat manevra era imposibil de realizat, informeaza Digi24. Accidentul ciudat s-a petrecut sambata in Capitala. In troleul care a intrat in stalp nu era niciun calator iar soferul nu a suferit rani.

Potrivit sursei citate, soferul primului mijloc de transport public le-a spus politistilor ca s-a speriat de manevra colegului din masina din spate si a virat brusc dreapta pentru a evita un accident, moment in care s-a lovit de stalp.

Politia ancheteaza incidentul si incearca sa stabileasca ce manevra incerca sa execute soferul celui de al doilea mijloc de transport in comun.


Citeste mai multe despre   









9912 vizualizari
  • +15 (15 voturi)    
    "Gogule, probleme, ma ?" (Duminică, 19 iunie 2016, 15:35)

    Susufler0 [utilizator]

    Asta, de a vrut sa-si depaseasca colegul cu aceasta manevra "indrazneata" este un adevarat "Dorel" al soferilor RATB !

    PS "Cinste" lui !

    PPS. Adica mai merita o sticla de "Unirea", in afara de aia pe care, in mod sigur, a consumat-o aseara, inainte sa purceada la indrazneata incercare, care de i-ar fi reusit, cu siguranta ca l-ar fi dus direct in Cartea Recordurilor si-l-ar fi indepartat pe vecie de pericolul de a-si adjudeca rusinoasa porecla de "Dorel".
  • +9 (13 voturi)    
    Din ciclul (Duminică, 19 iunie 2016, 15:43)

    V. Veroiu [utilizator]

    Un terorist a intrat in cabina vatmanului in tramvai si, cu cutitul la gatul acestuia, i-a spus: "Acum mergem la Kabul!". Se intampla doar in Romania.
  • +12 (14 voturi)    
    Bine (Duminică, 19 iunie 2016, 15:43)

    gigifisiune [utilizator]

    a zis cine a zis ca Bucurestiul devine Caracalul Romaniei.
    • +8 (8 voturi)    
      Sloganul RATB (Duminică, 19 iunie 2016, 16:50)

      V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui gigifisiune

      Romania tara lucrului bine depasit.
    • +1 (1 vot)    
      Pai cu telemormani ca Dragnea in parlament (Duminică, 19 iunie 2016, 18:51)

      Procuratorul [utilizator] i-a raspuns lui gigifisiune

      Sigur o sa devina Caracal, ca din cauza bucureștenilor apuca să respire a doua zi.
  • +16 (16 voturi)    
    :))) (Duminică, 19 iunie 2016, 15:56)

    zet [utilizator]

    bine că nu a încercat un tramvai să depășească alt tramvai de pe aceeași linie :))
  • -1 (7 voturi)    
    Culmea: De vina este cel cu stalpul ! (Duminică, 19 iunie 2016, 16:11)

    Carpi [utilizator]

    Desi pare ciudat, cea mai mare vina in privinta pagubelor o are cel care a intrat in stalp. El nu are scuza ca nu a franat (s-a uitat probabil in directia celuilalt spre spate -stanga , nevazand stalpul).
    Eu zic ca a scapat ieftin. Daca erau oameni pe trotuar in locul stalpului ???
    Celalalt avea rutina cu camioane si autobuze si a uitat ca e in troleibuz.. Norocul prostului : n-a facut pagube!
    Daca este de dat afara cineva, acela este cel cu stalpul. ,,Camionagiul'' scapa probabil cu o sanctiune numai. (Deh.... este penurie de soferi!)
  • +4 (4 voturi)    
    Troleul si tramvaiul...... (Duminică, 19 iunie 2016, 16:13)

    Marius2345 [utilizator]

    Si uite-asa, dupa ce am brevetat tramvaiul care nu vrea sa se dea de pe sine cand in fata lui se gaseste un "Dorel", tot asa am brevetat si depasirea intre doua troleibuze..... Bine ca nu circulau cu aceleasi "coarne".....
  • +1 (1 vot)    
    Macar (Duminică, 19 iunie 2016, 21:54)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    n-a mai furat cineva un tramvai.
  • 0 (0 voturi)    
    Da, tare (Luni, 20 iunie 2016, 17:55)

    feisbuk [utilizator]

    Bucket list, in varianta sofer RATB.