VIDEO Ofiter amendat de un agent in timp ce vorbea la telefon, la volan: Las' ca te f... sefu pe tine!

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 3 iunie 2016, 16:05 Actualitate | Esenţial

Ofiter de politie amendat in trafic
Foto: Captura YouTube
Un ofiter din Inspectoratul de Politie Sibiu a fost filmat cand primea amenda pentru ca vorbea la telefon in timp ce conducea, scrie Turnulsfatului.ro. Potrivit imaginilor publicate pe Youtube, ofiterul, Sandu Toader, ii cere agentului sa ii aduca actele "la birou" si il ameninta ca va avea de suferit din partea conducerii Inspectoratului.

"Imi aduci documentele la birou!", este auzit Sergiu Toader spunand.

Agentul de circulatie incearca sa ii explice pentru ce este amendat si ca trebuie sa astepte completarea procesului verbal, dar ofiterul ii replica: "Le lasi la Voinea sau unde vrei tu" (n.r. - Narcis Voinea, seful Politiei Rutiere Sibiu).

Agentul de circulatie ii aplica o amenda de 125 de lei in 48 de ore si doua puncte de penalizare comisarului, dar Sandu Toader ii spune: "Las' ca te f... sefu pe tine!".













[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
18812 vizualizari
  • +61 (69 voturi)    
    demisia (Vineri, 3 iunie 2016, 16:18)

    Adrian_1234 [utilizator]

    si interdictie de a fi bugetar pe timp de 5 ani !
    • +19 (23 voturi)    
      mda (Vineri, 3 iunie 2016, 17:02)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

      50 ani !

      /corectie
      • +3 (3 voturi)    
        x (Sâmbătă, 4 iunie 2016, 16:17)

        MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

        10
        Eu unul nu vreau sa platesc astfel de specimene din banii pe care ii platesc la .......stat
    • +21 (27 voturi)    
      ce demisie (Vineri, 3 iunie 2016, 18:08)

      mavis [anonim] i-a raspuns lui Adrian_1234

      sa fie dat afara, in suturi eventual!
    • +17 (19 voturi)    
      de tot :) (Vineri, 3 iunie 2016, 20:59)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

      Remarcati insa ce teama era pe politist, cata frica ii era de Voinea asta.
      Poate il cheama si pe Voinea un sef la birou sa ii explice una doua
  • +50 (54 voturi)    
    Carnatul ala de militian analfabet, (Vineri, 3 iunie 2016, 16:19)

    Ponta [utilizator]

    ar trebui sa fie el f... de seful IPJ Sibiu pentru ca este un marlan super analfabet.
    Agentul si-a facut datoria. pentru asat este platit.
    Rahat = Sergiu Toader. Cuvantul "rahat" trebuie trecut ca si sinonim pentru Ofiter Sergiu Toader, iar atunci cand interesatii cauta pe web sa stie cum mai pot spune/scrie cand descriu cuvantul "rahat".
    Suna bine : Rahat ratat.
    • +1 (1 vot)    
      personajul (Sâmbătă, 4 iunie 2016, 19:12)

      vizirul [utilizator] i-a raspuns lui Ponta

      este Sergiu sau Sandu? Daca este una si aceeasi persoana ar trebui concediata pentru lipsa de respect pentru lege,pentru limbajul grobian folosit, pentru ifosele dictatoriale, pentru exemplul negativ oferit, prin mentalitatea periculoasa a celui care se crede mai presus de lege, dupa "bunul" exemplu dat de Gabriel Oprea.
  • +34 (38 voturi)    
    Out! (Vineri, 3 iunie 2016, 16:23)

    BennyBenois1 [anonim]

    Frumos ar fi sa fie Out din orice institutie jegu asta.
  • -39 (49 voturi)    
    Mi se pare un abuz (Vineri, 3 iunie 2016, 16:24)

    Armadilo [utilizator]

    din partea celui care a oprit masina.

    Sunt de acord sa opreasca si sa dea amenda, egal de cine este la volan.

    Dar sa inceapa sa se scuze la nesfarsit mi se pare aberant.

    Daca tot l-ai prins, dai amenda, nu il mai tot bate la cap, doar ca sa i-l provoci.

    Cel vinovat ii spune de mai multe ori: Fa ce vrei si da-mi buna pace, insa agentul il sictireste mai departe.

    Sunt de acord cu amenda, insa nu sunt de acord cu sictireala.
    • +22 (26 voturi)    
      "Ca sa i-l provoci!" (Vineri, 3 iunie 2016, 16:38)

      Andradda [utilizator] i-a raspuns lui Armadilo

      De pe ce planeta vii, omule?
    • -7 (15 voturi)    
      Asa e.. (Vineri, 3 iunie 2016, 18:16)

      Mari.an [utilizator] i-a raspuns lui Armadilo

      Vad ca ai luat o gramade de minusuri... probabil ca la gramatica, dar cred ca ceea ce ai spus se intelege destul de clar.
      Agentul isi facea treaba corect daca isi pastra profesionalismul de cand l-a oprit pe ofiter pana la capat. sunt de acord ca nu trebuia sa dea nici o alta explicatie, decat ca "aplica legea".
    • +13 (15 voturi)    
      ? (Vineri, 3 iunie 2016, 21:53)

      valli [utilizator] i-a raspuns lui Armadilo

      Baa, e un abuz din partea ta sa pui mana pe tastatura si sa justifici aroganta. Nu esti de acord cu sictireala?! Nu esti de acord ca politistul se scuza, pai tu stii ca politistul risca excluderea din sistem, somajul si tot ce e mai rau si asta tocmai pentru ca e corect si isi face datoria? Asa-i ca nu prea ai treaba cu lumea reala?
  • -46 (50 voturi)    
    Oare e normal? (Vineri, 3 iunie 2016, 16:26)

    newlook [utilizator]

    Oare e normal ca filmarile facute in exercitiul functiunii sa ajunga pe YouTube?
    • +19 (25 voturi)    
      ! (Vineri, 3 iunie 2016, 16:45)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Dispari securistule!
    • +18 (18 voturi)    
      Da. Sunt de acord. (Vineri, 3 iunie 2016, 16:55)

      Soro [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Sunt de acord pentru ca altfel castiga securistii. Asa mai castigam si noi ceilalti cateodata. Chiar si asa nu cred ca va pati ceva ala dar macar sa-l cunoastem.
    • +9 (9 voturi)    
      da (Vineri, 3 iunie 2016, 21:57)

      valli [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Da bre e normal, am aprobat noi legea. Tot anormalul din tara asta poate fi filmat si vazut si discutat chiar si de normali ca tine.
    • +8 (8 voturi)    
      Minerii! (Sâmbătă, 4 iunie 2016, 2:02)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Repede sa-i dea cateva la cap ca si-a permis sa puna filmari pe iutub!!!
  • +43 (47 voturi)    
    si mai e in politie ofiterul asta? (Vineri, 3 iunie 2016, 16:32)

    vali2 [utilizator]

    Sper ca ofiterul respectiv sa fie data afara instant din politie iar agentul de circulatie promovat.

    Jeguri cu mentalitate din asta nu au ce cauta in politie desi e clar ca sunt o gramada la fel ca el. Felicitari agentului de circulatie, ma bucur sa vad ca unii agenti de circulatie s-au saturat de mizeria asta de lingere a ierarhiei si isi fac treaba corect.
  • +28 (28 voturi)    
    oare e normal sa te f... cineva la lucru...? (Vineri, 3 iunie 2016, 16:41)

    healthycity [utilizator]

    Dar oare sa existe presiuni asupra ta in momentul in care iti faci meseria este normal?
    Se apara si ei cum se poate....
    Ca nici nu mai stiu cum e bine....sa-ti faci meseria...sa nu ti-o faci....

    Ii tot acuzam ca nu fac treaba la stat...
    Dar si cand si-o fac, nu ne convine....
    Omul are un set de reguli....ala e job description-ul lui...nu e nimic negociabil aici

    Tipic romanesc....

    Hai sa avem niste reguli....cand politistul este pe strada trebuie sa dea amenda oricui, nu tre sa se orienteze cui sa dea si cui nu....
    Egalitate in fata legii.

    Si asa n-ar mai filma nici ei nimic ca sa se apere.

    Sau cel mai bine.
    Politistul sa filmeze default cand da amenda, ca proba in istanta.
    Sa vezi ce se linistesc smecherii astia.
    Ca la call center-uri....convorbirea poate fi inregistrata.

    Succes dragi polisti sa va faceti meseria cum trebuie
  • +19 (19 voturi)    
    nu e posibil asa ceva.... (Vineri, 3 iunie 2016, 16:46)

    healthycity [utilizator]

    Sa negociezi sa-ti faci treaba?
    Sa te orgi de el sa semneze procesul? Incredibil.

    Trebuie sa dispara mizeriile astea din lumea noastra.....

    Il vrem pe baiatul ala retras din politie, ca si la cazul din Brasov.

    Filmati in continuare domnilor politisti.
    Sunteti corecti, vreti sa va faceti treaba.
    Dc unii respecta legea si altii nu, niciodata n-o sa fie bine in tara asta.

    Ne bazam pe voi!!!
    Binili invinge
  • +8 (22 voturi)    
    Doi ghiolbani! (Vineri, 3 iunie 2016, 16:51)

    Andradda [utilizator]

    O data ala care a dat amenda si apoi se tot scuza ca asa e ordinu', iar pe cealalta "ofiterul ala" arogant care in loc sa taca din gura si sa plece repede de-acolo sa-si rezove in liniste problema "la birou", face pe superiorul, adica "fa ce vrei, da-mi amenda, da-te dreaq... ca te aranjez eu"
    Asta e politia romana!
    Amandoi ar trebui luati la intrebari si pedepsiti.
  • +8 (12 voturi)    
    mda (Vineri, 3 iunie 2016, 17:05)

    SoulSearcher [utilizator]

    afara cu ofiteru asta lu` peste din politie

    paznic tura de noapte scrie pe fata ta mai militianule

    agentul de circulatie si-a facut treaba
  • +15 (15 voturi)    
    mda (Vineri, 3 iunie 2016, 17:39)

    ardeleanu_ion123 [utilizator]

    asta m-a frapat si pe mine, scuzele agentului de circulatie. sa nu uitam totusi ca poate stia el ce stia! faptul ca a avut curaj sa mearga pana la capat insa e un lucru MARE si eu personal il felicit! si-i doresc o cariera frumoasa! fara sefi de ca..t .
  • +1 (7 voturi)    
    asta numai de bataie stie (Vineri, 3 iunie 2016, 17:50)

    drop [utilizator]

    asta trebuie prins si batut bine. Cu astfel de specimene trebuie sa joci dur.
  • +4 (6 voturi)    
    ?! (Vineri, 3 iunie 2016, 18:14)

    Dan D. [utilizator]

    Nu incerc sa-l apar dar imi pare la 1:12 ca se intilneste cu altcineva care il saluta cu "Sa traiti sefu!" la care el raspunde cu "Imi da amenda...", iar cealalta persoana care nu se vede in imagine il avertizeaza pe agent ca "Las' ca f*** seful pe tine!"
  • 0 (0 voturi)    
    provocare!!!!! (Sâmbătă, 4 iunie 2016, 12:07)

    provocare [utilizator]

    Ce nu ati inteles! ESTE O ACTIUNE PE CADRE!
    adica o actiune de provocare si de filmare a cadrelor.
    agentul a transmis ofiterului informatia, este o actiune pe cadre, dar el tot a picat in capcana.
    Daca era un pic mai inteligent ar fi realiyat ca este oprit intentiona pentru a fi provocat si filmat.
    Poate a suparat pe cineva!
    Este foarte curios cum de agentul a filmat incidentul cu ofiterul, fara sa fie pregatit in prealabil cu camera ascunsa, posibil obligat sa o poarte de ceilalti ofiteri de la SRI, DGA, DGPI, etc , provocatori! care au nevoie s-si justifice salarile foarte mari si pensile speciale care le incaseaya dupa virsta de 45 ani.
    cu toate ca cei care muncesc si realizeaza bunastarea si produsul intern brut, trebuie sa munceasca pina la virsta de 65 ani.
    Este normal!
    Este normal sa avem un aparat de >securitate> de 65000 de persoane + cei care sunt pensionati, dar activi in diverse compani!
  • 0 (0 voturi)    
    ... made in romania (Sâmbătă, 4 iunie 2016, 21:11)

    Jupanu1970 [utilizator]

    ..vai de mama voastra de enoriasi...asa se abordeaza o infractiune de traffic ?