Mama Laurei Georgescu si-a dat fiica in judecata, anul trecut, cerand un ordin de protectie pe motiv ca e agresata fizic si verbal/ Instanta a constatat ca prima sotie a lui Condrea a fost internata de mai multe ori la psihiatrie dar a respins cererea mamei 

de Departamentul Investigatii     HotNews.ro
Vineri, 27 mai 2016, 17:48 Actualitate | Esenţial

Mama Laurei Georgescu, fosta sotie a lui Dan Condrea, patronul Hexi Pharma, a solicitat in instanta in luna mai 2015 un ordin de protectie impotriva fiicei sale, acuzand-o ca o agreseaza verbal si fizic, dupa cum rezulta din dosarul publicat pe portalul instantelor de judecata. Mama si-a dat fiica in judecata, solicitand judecatorilor sa dispuna "pastrarea unei distante minime determinate fata de reclamanta, evacuarea paratei din domiciliu si atribuirea in mod provizoriu a utilizarii locuintei familiale." 
  • Judecatoria sector 1 a constatat ca Laura Georgescu a fost internata de mai multe ori la Spitalul de Psihiatrie Obregia si ca "de mai mult timp atmosfera in locuinta partilor este tensionata, ambele parti contribuind la acest lucru". Judecatorii au respins insa cererea mamei, constantand ca reclamanta i-a adus, la randul sau, injurii fiicei sale.

In reclamatie, mama Laurei Georgescu mai scrie ca a chemat salvarea pentru a-si interna fiica la Spitalul O. si apoi Politia, "pe motiv ca fiica sa a patruns in locuinta fara a avea drepturi patrimoniale asupra acesteia, anterior, pe data de 13.12.2014, lovind-o in cap cu bastonul de care se sprijinea."

"Se constata – din adresa intocmita la data de 14.07.2014 de catre Spitalul Clinic de Psihiatrie O. – ca la sfarsitul lunii ianuarie a anului 2009 intimata a fost internata cu diagnosticul de “tulburare de stress posttraumatica”, ulterior, pana la jumatatea anului 2011, fiind internata de mai multe ori pentru diverse tulburari afective, rezultand din inscrisurile inaintate de Sectia 2 Politie ca in cursul anului 2009 petenta facuse demersuri pentru internarea nevoluntara a fiicei sale. Din cuprinsul probelor administrate, rezulta ca de mai mult timp atmosfera in locuinta partilor este tensionata, ambele parti contribuind la acest lucru", arata instanta in dispozitivul sentintei 9545/ 2015, prin care Judecatoria Sector 1 a respins ordinul de protectie solicitat de Maria Georgescu impotriva fiicei sale Laura Marilena Georgescu.

Intr-o aparitie stranie, fosta sotie a lui Dan Condrea a facut joi dimineata o serie de afirmatii halucinante si neverosimile, fara a oferi vreo proba pentru cele sustinute. Fosta sotie, Laura Georgescu, a declarat joi dimineata dupa audierea sa la Tribunalul Bucuresti, unde a cerut instituirea de urgenta a unui ordin judecatoresc pentru protectia copilului pe care il are cu patronul Hexi Pharma, ca fostul sot era cu siguranta ofiter SIE si a fost filat de SIE si CIA.

Laura Georgescu, fosta sotie a lui Dan Condrea, si-a continuat seria dezvaluirilor halucinante, joi seara, la Antena 3. Aceasta sustine ca a fost rapita de o grupare mafiota condusa de Vasile Blaga si internata 3 luni de zile fortat la clinica de psihiatrie dr. Alexandru Obregia.

Patronul firmei Hexi Pharma, Dan Condrea, a murit, duminica seara, in urma unui grav accident rutier produs pe un drum din judetul Ilfov, in localitatea Buftea. Condrea urma sa fie reaudiat a doua zi de Parchetul instantei supreme in dosarul dezinfectantilor diluati si sa fie pus sub urmarire penala, posibil si plasat in arest preventiv, dupa ce fusesera ridicate toate contractele de achizitii.


Citeste mai multe despre   









12865 vizualizari
  • -3 (21 voturi)    
    Si Nistorescu e nebun? (Vineri, 27 mai 2016, 18:09)

    Troll_Servicii_0308 [utilizator]

    http://www.activenews.ro/stiri/Subiectul-Hexi-Pharma-ocultat-de-o-parte-a-presei.-Jurnalistul-Cornel-Nistorescu-De-ce-Hotnews-si-Ziare.com-nu-dau-nimic-despre-dezvaluirile-facute-de-fosta-sotie-a-lui-Dan-Condrea-133566

    Si Ion Spânu e nebun?

    Bine, asta pare un pic dus si cam prostanac, dar, totusi, sa-l ascultam si pe el:

    http://www.cotidianul.ro/a-inceput-operatiunea-de-compromitere-a-laurei-georgescu-fosta-sotie-a-lui-condrea-281863/
    • +14 (18 voturi)    
      Nistorescu e doar lingau (Vineri, 27 mai 2016, 18:37)

      neurino [utilizator] i-a raspuns lui Troll_Servicii_0308

      si trompeta lui Vocilescu (sau era, ca poate intre timp si-o schimbat stapanul).

      In cazul doamnei Georgescu nu a inceput nici o "compromitere"..pur si simplu, exista dosar, exista plangere, exista date spitalicesti , tot ce se doreste.

      Daca dilutia trebuie demostrata, se poate demostra usor la orice laborator din orice colt civilizat al Europei sau Americii...nu iti trebuie martori comprosmisi sa iti povesteasca ce li s-a parut lor.
      • 0 (4 voturi)    
        Laura Georgescu nu e nebuna (Vineri, 27 mai 2016, 19:36)

        nb2k [utilizator] i-a raspuns lui neurino

        Celor care au impresia ca femeia asta e nebuna le recomand sa urmareasca un singur interviu cu ea. Femeia e extrem de coerenta, isi cunoaste bine domeniul de activitate si are o memorie foarte buna. Greseste doar cand incepe sa se lanseze in speculatii gen "nu mi-a raspuns deci e clar agent SIE". Si se vede pe fatza ei ca e tulburata emotional, ca are probleme cu temperamentul, dar felul in care vorbeste denota inteligenta si o minte destul de clara. Femeia nu e nebuna, ar trebui doar sa se limiteze la fapte si sa lase speculatiile.
        • +1 (3 voturi)    
          Chiar dacă are discernământ și coerență, (Sâmbătă, 28 mai 2016, 0:24)

          Harald [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

          asta nu înseamnă că toate opiniile ei devin literă de lege.
          • -1 (3 voturi)    
            Parerea mea. (Sâmbătă, 28 mai 2016, 2:28)

            Orizont [utilizator] i-a raspuns lui Harald

            Nu il vad pe Condrea sa fie casatorit cu una ca asta.
            Parerea mea, cand a vrut sa scape de ea, a inceput sa-i dea medicatie (poate pe ascuns) si sa o faca pur si simplu sa fie pe alta lume.
        • +4 (4 voturi)    
          parerea (Sâmbătă, 28 mai 2016, 9:35)

          ufo2912 [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

          mea este ca are schizofrenie paranoida. si inca cateva diagnostice. si inca de foarte demult.
    • +9 (13 voturi)    
      Nu inteleg ce prezinti aici (Vineri, 27 mai 2016, 18:48)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Troll_Servicii_0308

      Nu aduci nici o dovada ca ceea ce a spus ea e adevarat. De fapt, din cate am vazut eu, nici ea nu a adus dovezi in sprijinul afirmatiilor sale. A da doar din gura e simplu... Si mai ales avand in vedere cele prezentate, nici un jurnalist serios, nici un avocat serios sau vreo instanta nu ar lua in considerare ce spune un bolnav psihic. Trebuie neaparat sustinute fie de probe clare (unde sunt?) fie de martori credibili. Iar in ce priveste "operatiunea de compromitere", cum de au stiut de asta in avans, ca sa o declanseze inca din 2015 (iar probe in acest sens din 2009!!) si mai mult, sa participe la ea si propria mama?
      • -3 (5 voturi)    
        Chiar asta e: operatiune de compromitere (Vineri, 27 mai 2016, 19:29)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

        Chiar asta e: operatiune de compromitere.
        Iar HN e participant activ la ea (stii, de exemplu ca ieri HN a publicat ultimul (si distorsionat ) zisele fostei sotii?)
        Chiar nu ti se pare curioasa ravna asta "spontana" a HN de a scotoci prin trecutul aleia?
        Miza nu e acoperirea potlogariilor HexiPharma ci taierea firelor care le conecteaza cu serviciile secrete.
        • 0 (0 voturi)    
          Nu sunt de acord. (Luni, 30 mai 2016, 18:01)

          LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui newlook

          Compromitere ar fi dupa mine daca ar prezenta ceva neadevarat. Atata timp cat ce spun e adevarat, nu inteleg care e problema. Daca te afisezi (si in preza, televiziuni sau mai stiu eu unde) e normal sa-ti fie scotocit trecutul, sa se vada ce ai facut, tocmai pentru a sti cu cine avem de a face. Si asta e valabil pentru orice persoana care se afiseaza in public, inclusiv evident politicieni. Daca ceea ce au spus nu e adevarat, atunci da, sa suporte consecintele legale. Daca e adevarat, care e problema? Nu mai ai voie sa spui nici adevarul pentru a nu supara pe careva?
      • +2 (8 voturi)    
        Biata femeie s-ar putea să (Vineri, 27 mai 2016, 20:08)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

        aibă probleme de sănătate. Iar presa noastră -liberă- se apucă să scoată în evidență lucruri care o privesc doar pe fosta soție a patronului hexipharma. Nu mai spun că problemele psihice se bucură de confidențialitate pe care presa, dacă ar avea bun simț, nu le-ar etala cu atâta nonșalanță.
        • 0 (0 voturi)    
          Partial de acord. (Luni, 30 mai 2016, 18:04)

          LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

          Da, nu trebuiau sa scoata la iveala problemele ei (medicale sau de orice alta natura), dar DOAR DACA aceasta nu s-ar fi afisat public. In momentul in care te afisezi public, devii o persoana de interes si e normal sa vrem sa stim cu cine avem de a face. Vezi si ce i-am raspuns lui "newlook"...
  • +11 (15 voturi)    
    Nu stiu (Vineri, 27 mai 2016, 18:46)

    Fenrir [anonim]

    Media vrea atentie. A fost pe toate stirile cand tipa a inceput sa abereze...

    Articolul asta ca e nebuna abia a atras vreo atentie.

    As zice mai degraba ca Ion Spanu si Nistorescu sunt doritori de atentie, dar e clar ca femeia aia nu e sanatoasa daca ai vazut filmarea?..Ar fi zis "da" la orice prostie o intrebau jurnalistii...
    • -3 (7 voturi)    
      SRI (Vineri, 27 mai 2016, 22:09)

      m1ha1 [utilizator] i-a raspuns lui Fenrir

      Numai nebunii au curaj sa spuna ceva despre SRI. Dar asta e singura care pune probleme SRI-ului.
  • +4 (14 voturi)    
    a fost sau nu a fost ?! (Vineri, 27 mai 2016, 18:46)

    Francisc 1 [utilizator]

    dar nu pot sa nu remarc ca de fiecare data cand o " nebuna" da pe goarna , vezi nora lu magureanu , se intampla chestii care defaimeaza si " nebuna" cu pricina.
    • 0 (2 voturi)    
      Daca cineva releva o realitate -cum ar fi aceea (Sâmbătă, 28 mai 2016, 9:59)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      ca cineva e deranjat psihic- asta e defaimare ? Cei mai multi dintre noi ne-am dat seama de faptul ca femeia e deranjata de la prima declaratie, de la faptul ca fetita a ramas in grija tatalui si ca acesta e in relatie buna cu restul familiei ei...Am toata compasiunea pentru astfel de persoane dar nu pot sa-mi fundamendez o opinie pe baza a ce afirma nefericita si mai spun ca un CNA -daca ar exista-ar trebui sa sanctioneze tembeliziunile care exploateaza astfel de persoane asa cum facea candva dan diaconescu la otv pentru ca e o forma de abuz a respectivei persoane si bunei-credinte a privitorului !!
  • +9 (9 voturi)    
    pai si averea ei? (Vineri, 27 mai 2016, 19:00)

    DrInOrice [utilizator]

    De unde avea fosta sotie, si cu probleme psihice se pare, venituri ca sa plateasca pensie alimentara de 3000 euro pe luna fostului sot?
    • +1 (3 voturi)    
      .... (Vineri, 27 mai 2016, 22:07)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui DrInOrice

      de la partajul de fostul sot, probabil.
  • +5 (7 voturi)    
    sincer (Vineri, 27 mai 2016, 19:22)

    levierul [utilizator]

    daca nu vi s-a parut ca are probleme, inseamna ca ar fi bine sa va controlati cand inca e tratabil
  • -3 (5 voturi)    
    cred ca vor altceva unii (Vineri, 27 mai 2016, 20:03)

    artistul000 [utilizator]

    si anume sa o scoata nebuna pe asta...sa nu mai toarne cu "fostu era ofiter SIE/SRI" ...
  • -8 (8 voturi)    
    hei (Vineri, 27 mai 2016, 21:00)

    john70 [utilizator]

    Daca e nebuna, cum de a primit custodia copiilor? Protectia Copilului sa deschida o ancheta si, daca e nebuna, sa i se ia custodia copiilor.
    • +7 (7 voturi)    
      N- are nicio custodie! (Vineri, 27 mai 2016, 23:37)

      gazania [utilizator] i-a raspuns lui john70

      Au un singur copil si nu a primit custodia.
      • +5 (5 voturi)    
        Mai mult, a primit dreptul de a vedea copilul (Sâmbătă, 28 mai 2016, 10:02)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui gazania

        la doua saptamani numai in prezenta mamei ei !
  • +2 (8 voturi)    
    //Nebuna//a contribuit la moartea fostului soț. (Vineri, 27 mai 2016, 21:01)

    asavreau [utilizator]

    Se pare că Condrea vorbea la telefon cu//nebuna//,fosta soție,când sa produs accidentul mortal.Fosta soție la amenințat și viteza,plus un gest impulsiv,pomul și moartea.Pare simplu dar real.Din felul cum a vorbit fosta soție pe la televiziuni,tipa este o fire posesivă, răzbunătoare și Condrea nu a permis asta și ia făcut papucii.
  • +2 (6 voturi)    
    Iata dovada! (Sâmbătă, 28 mai 2016, 0:24)

    CezarN [utilizator]

    Sa mearga oricine sa vanda o sticla de apa intr-un spital, sau un mop, sau doua pixuri.
    Daramite sa vinzi apa diluata cu putin dezinfectant pe bani de bani si la sute/mii de spitale...

    hotnews, ati devenit aproape la fel de previzibili ca si Antena 3. :((((