Dan Condrea vorbea la telefon in momentul accidentului

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 23 mai 2016, 11:58 Actualitate | Esenţial

Masina lui Dan Condrea, distrusa in accident
Foto: Captura Digi 24
Procurorii spun ca Dan Condrea vorbea la telefon in momentul accidentului de duminica seara ce s-a soldat cu decesul patronului Hexi Pharma, transmite Digi24.

Potrivit sursei citate, Condrea vorbea cu prietena lui pe mobil.  

Aceasta le-a spus procurorilor ca Dan Condrea i-ar fi spus ca iese sa ia o gura de aer si ca nu se simtea bine. Ea ar mai fi declarat si ca el dormise foarte putin in ultima perioada, de la declansarea cercetarilor in privinta Hexi Pharma.

Parchetul General a anuntat luni oficial ca a preluat cazul accidentului de duminica seara.

In cauza s-a dispus efectuarea necropsiei, urmand a se dispune efectuarea unei expertize tehnice auto pentru stabilirea dinamicii si a imprejurarilor producerii accidentului, autoturismul fiind ridicat si transportat la sediul organelor de politie in vederea efectuarii de cercetari.

De asemenea, medicii de la Serviciul de Medicina Legala din Ilfov fac, luni, necropsia in cazul barbatului care se presupune a fi patronul Hexi Pharma


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
39173 vizualizari
  • +14 (14 voturi)    
    Asa este! (Luni, 23 mai 2016, 12:17)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Dar de pe o plaja din Bahamas! Vorbea cu Patriciu!
    • +11 (11 voturi)    
      condrea un stupid (Luni, 23 mai 2016, 12:45)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      A cedat nervos și și-a făcut de petrecanie exact când urma să vedem și noi cine sunt cei din cauza cărora au murit mii de oameni din cauza infecțiilor intraspitalicești. Silă!
  • +14 (22 voturi)    
    e clar! (Luni, 23 mai 2016, 12:24)

    nellino [utilizator]

    si-a premeditat sinuciderea! Si-a sunat prietena ca sa il auda cum intra in copac!!

    Acum un an, doi un mare om de afaceri local vorbea cu nevasta la telefon si fuma in timp ce cu celelalte doua maini isi conducea Bentley-ul printre barierele coborate la intersectia cu calea ferata de pe Petricani. A reusit sa prinda acceleratul chiar daca nu isi cumparase bilet. L-a prins in plin si a ajuns ingeras,

    Acum, eu stiu ca este mai juicy pentru toata lumea nenea Condrea sa fi fost lichidat de catre serviciile secrete pentru ca ar scoate Mungiu un film de ar rupe la Cannes 2019.

    Pentru mine insa este inca un caz de om care isi pierde viata pentru ca vorbea la telefon in timp ce conducea. Nu trebuie sa imi confirme cineva: se vede pe moaca lui ca nu a folosit handsfree in viata lui!
    • -5 (7 voturi)    
      imi era dor (Luni, 23 mai 2016, 14:42)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      de ineptiile tale. comentarii mai lipsite de logica nu prea am vazut pe aici
      • +2 (4 voturi)    
        ba are dreptate (Luni, 23 mai 2016, 15:05)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

        se poagte intampla oricui, indiferent de experienta la volan,
        • +3 (3 voturi)    
          Asa este (Luni, 23 mai 2016, 15:47)

          V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui bancher

          Dar putinor oameni li se intampla la momentul oportun.
    • 0 (4 voturi)    
      si eu zic la fel.. (Luni, 23 mai 2016, 15:12)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      e mai interesant sa recurgi la teoria consipiratiei, sa crezi ca cineva, o mana din umbra a organizat totul si a luat viata bietului om de teama dezavaluirilor pe care urma sa la faca....asa sunt unii care inca considera ca JFK a fost omorat de o conspiratie a mafiei, ca Tinu a fost asasinat de SRI sau ca Ceausescu umbla liber prin America de Sud.
      Asss...Condrea a fost doar un tip care s-a bazat prea mult pe experienta lui de sofer, si a facut accident mortal (bine ca nu a luat si pe altii cu el pe lumea cealalta). Eu cred ca a vorbit la mobil, a fost neatent, si apoi a intrat cu masina in parapeti.
      Un amic de-al meu a murit in Hyundai Santa Fe, mergea la drum drept, i-a aparut un caine in fata, a incercat sa il evite, a pierdut controlul si intrat cu masina in parapeti...s-a facut praf, desi mergea la drum drept. Nepurtand centrua de siguranta, l-au gasit pe camp, aruncat prin parbriz.
      • +1 (1 vot)    
        Bre mai luati o pauza (Marţi, 24 mai 2016, 11:02)

        vladf [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Inteleg ca sunteti toti incordati si activati la maxim.
        Mai ramane sa ne spuneti ca de vina sunt extraterestrii.

        Sunt prea multe coincidente:
        - zboara prin geam desi in poze sunt deschise airbaguri, totusi nu era dacia 1310;
        - zboara prin geam de la impact dar este complet desfigurat; scapa cu cateva zgarieturi de la geam dar nu complet desfigurat;
        - se intampla exact inainte sa-l inchida si sa-l ia tare la intrebari;
        - are tupeu sa se sinucida dar nu are tupeu sa fuga din tara, ma lasi ... cu firme offshore si conturi in Elvetia disparea in insulele xxx si nu mai auzea nimeni de el;
        - cu tupeu si sange rece baga firma in insolventa dupa care se sinucide ... ma lasi;
        - cu tupeu isi da seama ca oamenii mor din cauza lui si continua sa faca bani cu nemiluita dar brusc acum are mustrari de constiinta;

        Hai sa deschidem putin ochii, o coincidenta poate se accepta dar vorbim de foarte multe .....
        Asta este langa Patriciu, sper sa dea cineva de ei si sa ii filmeze/fotografieze
  • +7 (7 voturi)    
    perfect alibi? (Luni, 23 mai 2016, 12:28)

    ..13 [utilizator]

    da, da, da....
  • +9 (17 voturi)    
    aha...asa fac sinucigasii, desigur... (Luni, 23 mai 2016, 12:28)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    vb la telefon...diverse....exact cand indreapta masina spre tinta...

    Deci sinuciderea din proprie initativa cam iese din discutie! Ori a fost "sinucis" ori ...
  • +3 (3 voturi)    
    Cu circul... (Luni, 23 mai 2016, 13:05)

    periscop [utilizator]

    .... stăm bine....
  • +4 (4 voturi)    
    hm (Luni, 23 mai 2016, 13:24)

    Xorciser [utilizator]

    Poate i-au bagat o flacara violeta prin telefon...
  • +1 (1 vot)    
    care Condrea? (Luni, 23 mai 2016, 14:39)

    coax [utilizator]

    Cel de 39 de ani sau cel de 41 de ani? Ca-n filme cu prosti!
  • +1 (3 voturi)    
    ... (Luni, 23 mai 2016, 14:54)

    cartograful [utilizator]

    La cum functioneaza statul roman pp. ca in vreo 2 zile vom auzi ca se maresc amenzile pt vbit la telefon la volan "ca ati vazut ce-a patit omu' ala"
  • +3 (3 voturi)    
    " Prietena " era gradatul Ghitza ? (Luni, 23 mai 2016, 18:39)

    Plagarus [utilizator]

    Nelinistitoare si fatala discutie.
  • +1 (1 vot)    
    Remember (Marţi, 24 mai 2016, 11:43)

    Toni_Romania [utilizator]

    Seamana f. bine cu "accidentul" lui Dumitru Tinu.
    versiuni:
    1-Este inscenare big time si Danut Condrea acum topaie in Caraibe(75%).
    2-Reteaua a fost demascata si l-au lichidat pe bune ca sa nu "ciripeasca" (25%).
  • 0 (0 voturi)    
    intrebare (Marţi, 24 mai 2016, 12:52)

    Toni_Romania [utilizator]

    DC avea o masina "de litraj mediu". Dupa cum arata era ceva de max. 10.000 euro. Un multimilionar in euro merge cu asa ceva???