VIDEO Momentul in care Carla's Dreams opreste concertul de la Piatra Neamt: Nu mai cantam, sincer, e prea cald. Va rog frumos, fara sa va impingeti, sa mergem spre iesire!

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 mai 2016, 10:57 Actualitate | Esenţial

Carla's dreams
Foto: Facebook.com / The Storyalist
Imagini cu momentul in care trupa Carla's Dreams opreste concertul de vineri seara, din mall-ul din Piatra Neamt, au aparut pe internet. "Baieti iesim, serios, noi nu mai cantam. Nu se poate. Sincer, e prea cald. Conditii de concert aici nu-s, nici pentru noi, nici pentru voi. Mai ales pentru voi si mai ales ca s-a incalzit. Nu se mai poate, noi am incercat, dar nu. Va rog frumos, fara sa va impingeti, hai sa mergem spre iesire! Va rog frumos!", le-a spus solistul trupei din Chisinau celor din public.














[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
27180 vizualizari
  • +28 (32 voturi)    
    nimic nu s-a invatat (Sâmbătă, 21 mai 2016, 11:07)

    mavis [anonim]

    din Colectiv.
    • -2 (26 voturi)    
      Nu, intr-adevar, nu s-a invatat nimic ! (Sâmbătă, 21 mai 2016, 12:06)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      Dar dupa cele petrecute aseara in mallul din Piatra Neamt, cand Carla' s Dreams au fost nevoiti sa-si intrerupa concertul din cauza ca supraaglomerarea si caldura excesiva cauzasera lesinuri si stari de rau unor copii dar si unor adulti din public, investitorii imobiliari sigur au invatat ceva : sa construiasca pe viitor malluri mai mari, mai incapatoare, in asa fel incat sa nu se mai intample necazuri precum acela de ieri. Si daca totusi si dupa aceasta tot se vor petrece lucruri neplacute datorita aglomeratiei, nu-i nimic, vor construi malluri si mai mari, apoi si mai mari si tot mai mari, pana cand Romania va deveni un mall urias !
      Atunci sa-i vedem pe carcotasii de la Carla' s Dreams si pe altii asemenea lor, ce-or sa mai zica !

      PS. Bravo, chisinastenilor, au dovedit ca sunt oameni responsabili !
    • +13 (13 voturi)    
      Ba da (Sâmbătă, 21 mai 2016, 12:44)

      cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      Nu devine romanul constiincios de pe o zi pe alta. Trebuie timp. Colectiv a avut efecte dar nu poti pretinde ca o mentalitate a carpelii sa se schimbe imediat. Fereasca Dumnezeu sa fie necesar inca un alt dezastru. Cei responsabili sa fie trasi la raspundere.
    • -6 (10 voturi)    
      Cei care au ars acolo (Sâmbătă, 21 mai 2016, 12:48)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      sigur au tras învățămintele necesare.
    • +13 (13 voturi)    
      Cata vreme patronii iresponsabili nu patesc nimic (Sâmbătă, 21 mai 2016, 12:53)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      Pana cand nu li se desfiinteaza afacerea si li se interzice definitiv desfasurarea de afaceri cu publicul la prima mica abatere legata de siguranta, patronii de mucava tot vor "reduce costuri" si vor pune oamenii in pericol.
      • +6 (6 voturi)    
        esenta (Sâmbătă, 21 mai 2016, 14:53)

        mavis [anonim] i-a raspuns lui andipetre

        e in comentariul tau. Total de acord. Cat timp pedepsele sunt mici spre inexistente oamenii vor fi in pericol.Parca vad ca acest mall va primi 2000 de lei amenda.
  • +6 (26 voturi)    
    Nu Carla's Dream a oprit concertul.. (Sâmbătă, 21 mai 2016, 12:27)

    Miky60 [utilizator]

    Ci seful echipei de la ISU. Solistul doar si-a facut PR pozitiv dupa acest incident, s-a urcat pe valul de nemultumire. In continuare exista ipocriti care profita dupa incidentele oamenilor.
    • +9 (11 voturi)    
      corect (Sâmbătă, 21 mai 2016, 15:25)

      igorashu [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      La 1:52 se vede cum niste baieti in uniforme vorbesc cu solistul care imediat anunta inchiderea concertului.
  • -1 (11 voturi)    
    cine e de vina? (Sâmbătă, 21 mai 2016, 12:45)

    XRayDorin [utilizator]

    Acum cine e de vina? Patronul acelui Mall sau organizatorul concertului? Ca la Colectiv ati dat vina doar pe patronii localului, oranizatorul n-are vina! aici e buba! Organizatorul unui eveniment se ocupa de tot inclusiv autorizatia de la pompieri pentru spectacol. Daca si aici, ca si la Colectiv au venit doi pompierasi, asa in control si au spus ca e ok au pus-o si astia de la ISU.
  • +6 (10 voturi)    
    In general in mall-uri e prea cald (Sâmbătă, 21 mai 2016, 12:50)

    andipetre [utilizator]

    Administratorii mall-urilor par a fi specii ciudate, parca traiesc la tropice. Iarna si primavara incalzesc atat de tare incat nu poti sta in conditii de confort in interior.
  • -3 (13 voturi)    
    scuza ieftina... (Sâmbătă, 21 mai 2016, 13:36)

    demaGOGU [utilizator]

    ...in birourile a 90% dintre angajatii romani e "prea cald" vara dar, cu toate astea, nu isi permit sa intrerupa munca!

    spectatorii trebuie sa reclame daune-interese (bani bilet, seara pierduta, etc)
    • +3 (5 voturi)    
      :) (Sâmbătă, 21 mai 2016, 20:16)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      N-au fost bani, n-au fost bilete- bine ca nu s-a intamplat nimic mai grav.
    • +2 (4 voturi)    
      asta e alta prblema (Duminică, 22 mai 2016, 15:05)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ca iarna cand afara sunt -5 garde vor in birou 40 iar vara cand sunt afara 40 ei vor in birou 15,,,

      dupa aia "ii dor salele" si de vina sunt aditivii alimentari..