Ambasadorul SUA si directorul SRI, la Guvern

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 19 mai 2016, 13:02 Actualitate | Esenţial

Eduard Hellvig
Foto: Arhiva personala
Ambasadorul SUA la Bucuresti, Hans Klemm, si directorul Serviciului Roman de Informatii, Eduard Hellvig, au venit joi la Palatul Victoria, anunta Agerpres.

Premierul Dacian Ciolos a declarat joi seara, la Realitatea TV, ca ambasadorul american si seful SRI au venit la guvern cu adjunctul directorului CIA, David Cohen, care a efectuat o vizita in Romania.

"Si-a manifestat interesul de a avea o intalnire si cu mine si am discutat viziunea sa despre situatia din regiune, parteneriatul  din regiune", a precizat Dacian Ciolos.

"A fost o discutie interesanta", a adaugat el.










7031 vizualizari
  • +12 (14 voturi)    
    ha? (Joi, 19 mai 2016, 13:08)

    Point [utilizator]

    inseamna ca e mai groasa ca in martea neagra
    • +4 (4 voturi)    
      $teppenwolf von TR il vrea pe Dottore (Joi, 19 mai 2016, 14:42)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Point

      ceea ce nu e normal ca doi penali sa ajunga sa faca program la o Tara !
  • -15 (23 voturi)    
    Klemm i-a convovat sa le dea (Joi, 19 mai 2016, 13:30)

    xrogo [utilizator]

    ordine?
    • +4 (6 voturi)    
      pregatesc vizita lui ciolos (Joi, 19 mai 2016, 14:23)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      pleaca la peste, pe potomac.
      el n'are rude la miami.
    • +3 (3 voturi)    
      Prea tirziu (Joi, 19 mai 2016, 15:33)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ordinele au ajuns demult la Antena 3 prin ambasada Moscovei.
  • -6 (18 voturi)    
    Ciolos pleca. Borc - Prim Ministru (Joi, 19 mai 2016, 13:34)

    TanarFrumosSiLiber [utilizator]

    :)
    • -6 (6 voturi)    
      ... (Joi, 19 mai 2016, 14:17)

      TanarFrumosSiLiber [utilizator] i-a raspuns lui TanarFrumosSiLiber

      http://www.evz.ro/ambasadorul-sua-si-directorul-sri-se-afla-la-palatul-victoria.html
  • +11 (17 voturi)    
    se pune tara la cale (Joi, 19 mai 2016, 13:45)

    Metusala [utilizator]

    suntem in plin razboi, deocamdata rece, si PSD-ul creeaza vulnerabilitati RO ca intotdeauna
    • -3 (5 voturi)    
      x (Joi, 19 mai 2016, 15:27)

      Dalo [utilizator] i-a raspuns lui Metusala

      vulnerabilitati ? De exemplu ?
  • -9 (9 voturi)    
    chiar daca ma repet ... (Joi, 19 mai 2016, 14:59)

    Jupanu1970 [utilizator]

    ...o spun si sustin ca intr o Romanie cu viitor curat nu are ce cauta o astfel de institutie SRI trbuie desfiintat si potentiate departamentele de acelas profil in cadrul institutiilor care LEGAL trebuie sa vegheze la linistea si ordinea cetateanului in toate aspectele sale.
    SRI este doar pentru santaj si control al puterii. Nu a facut nici un bine Romaniei pina acum ...
    Fucck off !