Ambasadorul SUA si directorul SRI, la Guvern

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 19 mai 2016, 13:02 Actualitate | Esenţial

Eduard Hellvig
Foto: Arhiva personala
Ambasadorul SUA la Bucuresti, Hans Klemm, si directorul Serviciului Roman de Informatii, Eduard Hellvig, au venit joi la Palatul Victoria, anunta Agerpres.

Premierul Dacian Ciolos a declarat joi seara, la Realitatea TV, ca ambasadorul american si seful SRI au venit la guvern cu adjunctul directorului CIA, David Cohen, care a efectuat o vizita in Romania.

"Si-a manifestat interesul de a avea o intalnire si cu mine si am discutat viziunea sa despre situatia din regiune, parteneriatul  din regiune", a precizat Dacian Ciolos.

"A fost o discutie interesanta", a adaugat el.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

7064 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    ha? (Joi, 19 mai 2016, 13:08)

    Point [utilizator]

    inseamna ca e mai groasa ca in martea neagra
    • +4 (4 voturi)    
      $teppenwolf von TR il vrea pe Dottore (Joi, 19 mai 2016, 14:42)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Point

      ceea ce nu e normal ca doi penali sa ajunga sa faca program la o Tara !
  • -15 (23 voturi)    
    Klemm i-a convovat sa le dea (Joi, 19 mai 2016, 13:30)

    xrogo [utilizator]

    ordine?
    • +4 (6 voturi)    
      pregatesc vizita lui ciolos (Joi, 19 mai 2016, 14:23)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      pleaca la peste, pe potomac.
      el n'are rude la miami.
    • +3 (3 voturi)    
      Prea tirziu (Joi, 19 mai 2016, 15:33)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ordinele au ajuns demult la Antena 3 prin ambasada Moscovei.
  • -6 (18 voturi)    
    Ciolos pleca. Borc - Prim Ministru (Joi, 19 mai 2016, 13:34)

    CICEROnescu [utilizator]

    :)
    • -6 (6 voturi)    
      ... (Joi, 19 mai 2016, 14:17)

      CICEROnescu [utilizator] i-a raspuns lui CICEROnescu

      http://www.evz.ro/ambasadorul-sua-si-directorul-sri-se-afla-la-palatul-victoria.html
  • +11 (17 voturi)    
    se pune tara la cale (Joi, 19 mai 2016, 13:45)

    Metusala [utilizator]

    suntem in plin razboi, deocamdata rece, si PSD-ul creeaza vulnerabilitati RO ca intotdeauna
    • -3 (5 voturi)    
      x (Joi, 19 mai 2016, 15:27)

      Dalo [utilizator] i-a raspuns lui Metusala

      vulnerabilitati ? De exemplu ?
  • -9 (9 voturi)    
    chiar daca ma repet ... (Joi, 19 mai 2016, 14:59)

    Jupanu1970 [utilizator]

    ...o spun si sustin ca intr o Romanie cu viitor curat nu are ce cauta o astfel de institutie SRI trbuie desfiintat si potentiate departamentele de acelas profil in cadrul institutiilor care LEGAL trebuie sa vegheze la linistea si ordinea cetateanului in toate aspectele sale.
    SRI este doar pentru santaj si control al puterii. Nu a facut nici un bine Romaniei pina acum ...
    Fucck off !