Casa Regala: Obligatiile fiscale restante catre bugetul de stat ale Regelui Mihai au fost contestate

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 17 mai 2016, 17:20 Actualitate | Esenţial

Regele Mihai
Foto: casa-regala.blogspot.ro
Obligatiile fiscale restante ale Regelui Mihai au fost contestate, o procedura judiciara fiind in curs de desfasurare, precizeaza Biroul de presa al Majestatii Sale Regele Mihai.

"Obligatiile fiscale restante catre bugetul de stat ale Majestatii Sale au fost contestate, iar in acest sens o procedura judiciara este in curs de desfasurare", au declarat pentru Agerpres reprezentanti ai Biroului de presa al Majestatii Sale Regele Mihai.

ANAF a publicat, luni, lista cu datoriile fiscale ale persoanelor fizice, printre acestea regasindu-se si Regele Mihai, cu datorii totale la bugetul de stat de 4,107 milioane lei, din care 1,999 milioane lei obligatii fiscale principale si 2,108 milioane lei obligatii fiscale accesorii.


Citeste mai multe despre   









4197 vizualizari
  • +7 (13 voturi)    
    Normal,Casa-i saraca lipita si Duda nu lucreaza (Marţi, 17 mai 2016, 17:52)

    Plagarus [utilizator]

    ....fiind " acoperit ", iar solda sa este in off shore
    • +6 (10 voturi)    
      DOAMNE APARA SI PAZESTE... (Marţi, 17 mai 2016, 18:40)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Bal-bal nu tebuie sa plateasca nimic, nu-i asa? El este ca anaf-ul: COLECTEAZA!
      • 0 (2 voturi)    
        Mihai I e in primii 75 datornici ai tarii (Miercuri, 18 mai 2016, 4:11)

        dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

        Rușine regelui Mihai. Este în primii 75 datornici ai tarii. Asa apare în baza de date.
        Ca o comparație, generalul de politie Pavel Abraham, avocat al clanului Bercea Mondial, se mândrește cu o datorie de 218 184 lei fiind după locul 1500.
  • +6 (10 voturi)    
    Organizati o lupta de cocosi, ceva, sa va scoateti (Marţi, 17 mai 2016, 18:43)

    Maniu [utilizator]

    alo, domnu' Duda, ia intrebati-o pe "printesa" , drepturi fara obligatii iashte?
  • -3 (13 voturi)    
    Casa Regala e singura care a raspuns (Marţi, 17 mai 2016, 18:47)

    DoruDragan1 [anonim]

    Pana acum nu am vazut pe altcineva dintre marii datornici sa raspunda. Si nu stiu de ce am tentatia sa cred ceea ce sustine Casa Regala. parca nu prea am atata incredere in documentele ANAF. Institutiile statului cam au obiceiul sa calce in strachini.
  • +7 (11 voturi)    
    e normal sa nu plateasca.. (Marţi, 17 mai 2016, 19:43)

    exilatul [utilizator]

    regii si popii ( adica casa regala si biserica ) sunt scutiti de impozite...nu platesc nici macar in...natura...
  • -2 (2 voturi)    
    casa lui peste(regala) (Marţi, 17 mai 2016, 21:37)

    Genu1953 [utilizator]

    Era de asteptat ca casa(sic) regala sa faca contestatie ! Ea(casa) crede ca asa nu-si pateaza blazonul ! Oare din ce-o trai actorasul consort ?!? In alta ordine de idei s-a uitat ca inca mai traiesc oameni care au fost la gara din Sinaia cind a plecat asa-zisul rege si au vazut cu ce a plecat !