Robert Work, nr 2 din Pentagon: Noua in SUA ne plac luptatorii care se bat la categorie superioara de greutate. Romania e unul dintre ei

de C.P.     HotNews.ro
Joi, 12 mai 2016, 15:12 Actualitate | Esenţial

Robert Work
Foto: defense.gov
Robert Work, asistentul secretarului american al Apararii, a declarat joi cu ocazia darii in functiune a facilitatii antiracheta de la Deveselu ca "noua, in SUA, ne plac luptatorii care se bat la categorie superioara de greutate. Iar Romania e unul dintre ei".

Work a multumit Romaniei pentru ca a acceptat sa gazduiasca o componenta a scutului american antiracheta si a reiterat ca acesta nu e indreptat impotriva Rusiei.

"Ne-am oferit sa aratam Rusiei ce facem, sa ne asiguram ca ei inteleg despre ce este vorba, sa-i asiguram ca acest sistem nu ii vizeaza, speram ca vor ramane deschise canalele de comunicare si vom continua sa lucram asupra problemelor cu care nu suntem de acord", a spus acesta, intr-un discurs sustinut la Deveselu.










3197 vizualizari
  • -9 (19 voturi)    
    oh, yeah! (Joi, 12 mai 2016, 15:30)

    Mazeta [utilizator]

    Nouă, în România, ne place categoria super-grea. Sperăm ca SUA să se bată cu Rusia prin Alaska, nu la noi în ţară.
    • +9 (11 voturi)    
      Trebuia sa-l anunti si pe Putin (Joi, 12 mai 2016, 16:15)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ca poate nu mai anexa Crimeea ci vreo insula prin Kurile.
  • 0 (8 voturi)    
    oh,no! (Joi, 12 mai 2016, 16:10)

    sorin3 [utilizator]

    De fapt am vrea sa nu se bata nimeni cu nimeni, cu atit mai putin niste puteri nucleare.
  • -2 (8 voturi)    
    un alt fel (Joi, 12 mai 2016, 16:48)

    PaulPastout [anonim]

    de a spune că scutul anti-rachetă e însăși România, la care se adaugă Polonia, etc. toți carne de tun.
    • +2 (6 voturi)    
      mbah paste fainoase (Joi, 12 mai 2016, 17:42)

      gear six [utilizator] i-a raspuns lui PaulPastout

      jumatate din rachetele voastre nu prind prima suta de metri ca se duc in bot din cauza neintretinerii tehnicii.
      vrei sa spui ca va faceti singuri carne de tun, naivule.
      importati sos de rosii ca o sa aveti nevoie, mbah...:)))
  • 0 (4 voturi)    
    laudatium (Joi, 12 mai 2016, 18:49)

    sile1 [utilizator]

    Si eu care credeam ca de abia ne descurcam la categoria musca dar, ma rog,daca zic americanii asta asa o fi !!
  • -1 (1 vot)    
    Americanii și NATO sunt singurii prieteni (Joi, 12 mai 2016, 21:26)

    andreitr [utilizator]

    ai României. În ceea ce privește ue și rusia sunt în aceeași barcă. Adică ne-au făcut fifty-fifty din punct de vedere economic. Hai US! Hai România!