UPDATE Prima sentinta in dosarul santajului de la Antene: 3 ani si jumatate de inchisoare pentru Sorin Alexandrescu, doi ani cu suspendare pentru Camelia Voiculescu / Dan Voiculescu, doi ani de inchisoare

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 12 mai 2016, 14:43 Actualitate | Esenţial

Dan Voiculescu
Foto: Mediafax
Sorin Alexandrescu a fost condamnat joi la trei ani si jumatate de inchisoare cu executare in dosarul privind santajarea administratorului RCS&RDS Ioan Bendei. In acelasi dosar, Camelia Voiculescu a fost condamnata la doi ani de inchisoare cu suspendare, iar Dan Voiculescu la doi ani de inchisoare cu executare.

UPDATE In cazul lui Dan Voiculescu, avand in vedere ca faptele sunt comise in 2013, se aplica vechiul Cod Penal. Asta inseamna ca noua condamnare nu se adauga la cei 10 ani la care e condamnat deja, dar judecatorul poate dispune un spor de pedeapsa la judecarea liberarii conditionate. Aceasta decizie este insa la latitudinea instantei.

UPDATE1 Cum prezinta Antena 3 sentinta

"Primele sentinte in dosarul Antena 1 - RCS&RDS. Antena 3 a fost achitata de toate acuzatiile, la fel si Intact Publishing, o alta companie din trustul Intact", titreaza Antena 3, pe site-ul sau.

"Directorul Antena 1, Sorin Alexandrescu, a fost condamnat la trei ani si jumatate cu executare, in vreme ce Camelia Voiculescu a primit o sentinta de doi ani cu suspendare.

Dan Voiculescu a fost condamnat la doi ani, pedeapsa care se va contopi cu cea din dosarul Telepatia", mai scrie Antena 3.

-----------------------------

Fostul sef al Fiscului Serban Pop a primit si el doi ani de inchisoare.

Curtea de Apel Bucuresti a dispus, totodata, condamnarea SC Antena TV Group SA la plata unei amenzi penale de 350.000 de lei.

In schimb, instanta a dispus achitarea lui George Daniel Matiescu, imputernicit al Intact Publishing, precum si a societatilor SC Intact Publishing si SC Antena 3 SA, acuzate de DNA de santaj si complicitate la santaj in forma continuata, potrivit Agerpres.

Directorul general Antena TV Group, Sorin Alexandrescu, si Dan Voiculescu au fost trimisi in judecata pe 1 octombrie 2013, fiind acuzati de santajarea administratorului firmei RCS&RDS Ioan Bendei.

In acelasi dosar au mai fost deferiti justitiei fostul presedinte al ANAF Serban Pop, Camelia Voiculescu, asociat si administrator al societatilor Antena TV Group, Antena 3 si Intact Production, care este si singurul asociat al SC Intact Publishing, George Daniel Matiescu, imputernicit al Intact Publishing, precum si firmele Antena TV Group, Antena 3 si Intact Publishing. Ei sunt acuzati in legatura cu folosirea acelor institutii media (televiziuni, publicatii online si scrise) pentru santaj cu scopul obtinerii de foloase materiale ilicite insemnate.

Sorin Alexandrescu si persoanele juridice Antena Tv Group si Intact Publishing sunt acuzate de procurorii DNA de santaj, Dan Voiculescu, Camelia Voiculescu, George Daniel Matiescu si SC Antena 3, de complicitate la santaj, iar Serban Pop, fost sef ANAF, in functie la data faptelor, de folosire, in orice mod, de informatii ce nu sunt destinate publicitatii ori permiterea accesului unor persoane neautorizate la aceste informatii.

  • De ce ii acuza procurorii DNA pe inculpatii din dosarul RCS&RDS

Potrivit rechizitoriului procurorilor DNA, in perioada 16 aprilie - 21 mai 2013, Sorin Alexandrescu a exercitat in mod repetat si gradual acte de constrangere asupra lui Ioan Bendei, administratorul firmei RCS&RDS, amenintandu-l cu darea in vileag a unor presupuse fapte de coruptie, astfel incat sa il determine sa urmeze conduita impusa de inculpat.

"In mod concret, inculpatul Alexandrescu a exercitat acte de amenintare cu publicarea, prin intermediul entitatilor media, a unor documente care, in opinia sa, argumentau o pretinsa fapta de coruptie savarsita de partea vatamata, in situatia in care acesta nu ar fi acceptat semnarea unui contract de retransmisie a posturilor de televiziune apartinand Antena TV Group la un pret dorit de inculpat. Semnarea contractului in conditiile impuse de inculpat, respectiv la o valoare de 6.480.000 euro/an, pe o durata de 5 ani, ar fi garantat stingerea litigiilor existente pe rolul instantelor, oprirea campaniei media impotriva societatii pe care o reprezenta partea vatamata si a persoanelor din conducerea acelei societati", sustin procurorii anticoruptie.

Actele de constrangere, prin amenintare, ar fi fost exercitate in mai multe feluri: verbal, prin afirmatii legate de perspectiva declansarii unui scandal mediatic; prin intermediul unui spot publicitar prin care opinia publica era informata ca vor fi facute dezvaluiri cu privire la presupuse fapte de coruptie in care ar putea fi implicata partea vatamata (realizat din dispozitia inculpatilor Camelia Voiculescu si Sorin Alexandrescu in 8 mai si difuzat in perioada 9 - 30 mai cu o frecventa de 5 ori pe zi - in total de 401 ori, de toate posturile TV apartinand SC Antena TV Group si Antena 3); prin inscrisuri avand caracter de somatie, emise de catre Intact Publishing, semnate de George Daniel Matiescu, in calitate de director general, si trimise catre partea vatamata si catre alte persoane, prin care, sub pretextul desfasurarii unei anchete jurnalistice, se solicitau relatii privind imprejurarea care facea obiectul santajului.

DNA precizeaza ca Sorin Alexandrescu, cu ocazia mai multor intalniri, i-a reamintit lui Bendei ca singura posibilitate de a evita efectele negative produse de o campanie media privind persoana sa si, implicit, activitatea pe care o desfasoara este semnarea contractului cu Antena TV Group, in conditiile impuse.

"Informatiile pe care s-a sprijinit Sorin Alexandrescu pentru a exercita actele de santaj la adresa partii vatamate au fost obtinute de la inculpatul Pop, presedinte ANAF. Astfel, in februarie, acesta din urma i-a remis lui Sorin Alexandrescu un set cu documente provenind de la angajatii Garzii Financiare, in conditiile in care, in calitatea sa de presedinte al ANAF, era obligat sa asigure confidentialitatea informatiilor obtinute, in virtutea functiei, de la angajati. In acest fel, Serban Pop i-a asigurat lui Sorin Alexandrescu un ascendent in discutiile cu partea vatamata si, totodata, un potential subiect de presa, iar pentru sine, ulterior, a obtinut promisiunea ca va fi sprijinit pentru mentinerea in functia de presedinte al ANAF", sustin procurorii.

DNA il acuza pe Dan Voiculescu ca, prin demersurile sale, a sprijinit actiunile desfasurate de Sorin Alexandrescu, care erau menite sa mentina si sa accentueze starea de presiune psihica asupra partii vatamate.

La randul sau, prin intermediul site-urilor Income Magazin si Jurnalul National detinute de Intact Publishing, George Daniel Matiescu a girat publicarea unor stiri negative la adresa societatii reprezentate de Bendei, in scopul sustinerii actelor de santaj exercitate. De asemenea, el a acceptat si a semnat inscrisurile trimise in 24 aprilie 2013 catre Ioan Bendei si catre alte persoane, in conditiile in care acestea nu vizau niciun fel de investigatie jurnalistica, ci erau acte de constrangere prin amenintare cu publicarea detaliilor unor pretinse fapte de coruptie.

Potrivit DNA, pe 23 aprilie 2013, la luarea deciziei de trimitere a acestor inscrisuri a participat si Camelia Voiculescu.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
24744 vizualizari
  • +36 (48 voturi)    
    Foarte frumos! (Joi, 12 mai 2016, 15:02)

    marianmarian [utilizator]

    Ca poate asa incepe lumea (a se citi - PRESA, sau asa-zise presa) ca santajul chiar te baga la racoare. Dar sa nu ne bucuram prematur, mai asteptam nitel pana la decizia definitiva. Dar ma indoiesc ca o sa se transforme si cazul asta intr-un nou caz Rarinca.
    • +24 (32 voturi)    
      Au avut de la cine invata! (Joi, 12 mai 2016, 15:27)

      GOG [utilizator] i-a raspuns lui marianmarian

      DD e doar unul care a invatat meserie de la o pulicatie ce a avut anu de zile reclama de la CET Govora, stie cineva cine?
      Dar DD a primit ceva mai mult asa ca sa vedem recursul!
      Iar daca vorim de famiglie, sa ne aducem aminte si de privatizarea Rompetrol; parca Camelia (sic!) cumpara cateva milioane de actiuni Rompetrol cu un pret infim in prima secunda de tranzactionare pe bursa, apoi vandute cu un profit imens; ea si ziaristu cu reclama la CET, stat un pic pe la brutarie? cerceteaza cineva?
      • +7 (13 voturi)    
        varanu a mai primit doi ani (Joi, 12 mai 2016, 20:29)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui GOG

        Să vedem câte cărți scrie pe lună ca din cei doi ani să facă o jumătate de an. Nu de alta dar din cei 10 ani primiți anteriori a rămas doar unul și zeci de cărți -scrise- de văran. Sunt convins că văranu n-a citit la viața lui câte cărți a scris. Bravo DNA! Hai SRI!
    • +4 (8 voturi)    
      'profesorul' Voiculescu se apuca de scris... (Joi, 12 mai 2016, 21:59)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui marianmarian

      2 ani dePUSCARIE pt Dan Voiculescu?

      un fleac, se apuca de scris si in 2 luni mai scoate 100 de romane despre 'economie', poate poate ii scade pedeapsa..
  • +57 (69 voturi)    
    La apel (Joi, 12 mai 2016, 15:06)

    omezu [utilizator]

    Sper ca la apel sa se reintregeasca familia Varan in puscarie. Gadea si Mircica sa li se alature.
    • +20 (28 voturi)    
      Doamne AJUTA ! (Joi, 12 mai 2016, 17:11)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      live din brutarie....ce spectacol va fi !
    • +15 (17 voturi)    
      Dan Voiculesuc NU face inchisoare... (Joi, 12 mai 2016, 21:55)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      Dan Voiculescu face PUSCARIE - e puscarias cu acte
  • +50 (60 voturi)    
    Pedepsele confirmă șantajul. (Joi, 12 mai 2016, 15:08)

    asavreau [utilizator]

    Chiar dacă pedepsele sunt mici,confirmă șantajul practicat de grupul antena și sunt o atenționare pentru celelalte televiziuni care,în ultimul timp lansează zvonuri în scop de șantaj.Sper ca la recurs pedepsele să fie majorate și datorită modului agresiv și suburban al antenei 3,anterior procesului,care practică în continuare o politică de intimidare.
  • +53 (61 voturi)    
    noaptea mintii la A3 (Joi, 12 mai 2016, 15:09)

    marianmarian [utilizator]

    Fantastic, am intrat (dintr-o curiozitate morbida) pe site-ul A3, sa vad cum prezinta stirea: "Sentințe în dosarul Antena Group-RCS&RDS: Antena 3 a fost achitată de toate acuzaţiile". Niciun cuvant despre amenda in articol, dar mentioneaza lapidar condamnarile. Diseara e iar circ cu fecale, ceva mai pestilentiale decat de obicei.

    Ma depaseste...
    • -37 (45 voturi)    
      Eu sunt sigur ca te depaseste, (Joi, 12 mai 2016, 16:53)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui marianmarian

      daca taceai...filozof ramaneai,asa ca ai vorbit,natafleata te-ai numit,Antena 3,spre stiinta ta si a altora,a fost si ea acuzata de complicitate la santaj,dar acum a fost achitata de aceasta acuzatie,simplu ,nu?
      • +29 (37 voturi)    
        mircica, lasa breh (Joi, 12 mai 2016, 17:13)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        poti lucra ca precupetz in piata la Obor
      • +32 (38 voturi)    
        Cred ca tu trebuia sa taci (Joi, 12 mai 2016, 17:28)

        mbog [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        Nu zice nimeni ca titlul nu e corect, era vb doar de prezentare. E ca si cum ar fi cutremur si tu in titlu ai zice de cladirile care au ramas in picioare.
        Plus ca de amenda nu au mentionat. Deci e clara manipularea.
        Dar e ok, tu te poti uita in continuare la ei. E o minune ca ai net si stii sa scrii.
        • -15 (19 voturi)    
          Minciuna are picioare scurte,uite (Joi, 12 mai 2016, 19:40)

          xrogo [utilizator] i-a raspuns lui mbog

          stirea exacta de pe site"Primele sentinţe în dosarul Antena 1 - RCS&RDS. Antena 3 a fost achitată de toate acuzaţiile, la fel şi Intact Publishing, o altă companie din trustul Intact.
          Directorul Antena 1, Sorin Alexandrescu, a fost condamnat la trei ani şi jumătate cu executare, în vreme ce Camelia Voiculescu a primit o sentinţă de doi ani cu suspendare.
          Dan Voiculescu a fost condamnat la doi ani, pedeapsă care se va contopi cu cea din dosarul Telepatia.
          Decizia nu este definitivă şi poate fi contestată în termen de 10 zile."
          Daca marianul de mai sus stie sa citeasca numai primele randuri,vorba aceea,asta e !!!
          • +11 (17 voturi)    
            mda (Joi, 12 mai 2016, 22:21)

            marianmarian [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

            xrogojina, nu te mai agita, iti pierzi aerul si ratezi cu totul esenta, pentru ca e clar ca n-ai prins deloc ce voiam sa zic - MODUL de a prezenta stirea. Ia, ca poate dintr-o poza intelegi mai bine: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/04/90/80/049080428cd48da63fe2eb639fe28037.jpg

            Voiculescu condamnat, fiica-sa condamnata, Alexandrescu condamnat, grupul (cloaca) amendat penal cu aproape maximul posibil, iar titlul este "Antena 3 achitata de toate acuzatiile". Mai citeste cate ceva despre arta (chiar arta!) manipularii in mass-media si nu mai fi penibil, gandeste cu capusorul tau, nu cu al altora.
          • +9 (15 voturi)    
            mircica, breh..domn Varanu (Joi, 12 mai 2016, 22:28)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

            a anuns la inalta Curte la TEN YEARS AFTER...curat rock ..nu gluma, initial primise parca pana in 5 ani, hai, spune i varanului sa bage apel...recurs..poate ajunge din nou la 10 ani !, eu m as bucura daca Pensionarul Varan Felix ramane pe viata acolo...eco friendly va fi societatea !
          • +8 (12 voturi)    
            Si de amenda? (Joi, 12 mai 2016, 22:33)

            MarianPConstantin [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

            S-a spus ceva si de amenda de aprox 77.000 de euro sau au uitat sa mentioneze?
  • +46 (52 voturi)    
    Anunt la Jilava (Joi, 12 mai 2016, 15:10)

    tropotaru [utilizator]

    Antena 3 e aici!
  • +33 (43 voturi)    
    basescu (Joi, 12 mai 2016, 15:10)

    bobyrou [utilizator]

    va ciuruit basescu!
    • +16 (24 voturi)    
      Mai degraba Teszari, ca nu (Joi, 12 mai 2016, 17:46)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui bobyrou

      Basescu e proprietar la RCS-RDS. Dar avind in vedere ca pentru a3 Basescu este vinovat si pentru ca soarele rasare dimineata e corecta afirmatia ta.
    • +1 (3 voturi)    
      basescu + voiculescu = love (Vineri, 13 mai 2016, 9:26)

      mihai1986 [utilizator] i-a raspuns lui bobyrou

      Amandoi sunt in aceeasi tabara, a penalilor, impotriva justitiei.
  • +37 (41 voturi)    
    Poate mai creste la apel (Joi, 12 mai 2016, 15:11)

    Pac-pac [utilizator]

    Hai ca poate la apel se mai adauga 1-2 anisori clanului Voiculescu.
    Doamne ce nenorociri au facut astia (si Sarbu de la Mediapro) in media...
  • +33 (41 voturi)    
    Antenistii ies la ultima lor plimbare ?! (Joi, 12 mai 2016, 15:13)

    Plagarus [utilizator]

    Pensionarii din toata RO au pancartele deja scrise :
    Jos Ciolos, Jos Kovesi, In Furci cu Basescu,Traiasca Dreptatea,Noi va Iubim,Arde RO de Nedreptate........
    • +19 (23 voturi)    
      Nu chiar toti pensionarii (Joi, 12 mai 2016, 17:43)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      dar sunt destui drogati, injectati cu "hate speech" chiar de cei care i-au saracit... ce sinistru, victimele care-si apara calaii...
  • +5 (23 voturi)    
    ! (Joi, 12 mai 2016, 15:16)

    Kpriciu [utilizator]

    La recurs, executarea va deveni suspendare.
    Cu așa pedepse, cu așa legislație, cu așa judecatori să tot fii Borfaș în Romania.
    In tara asta, legile sunt pentru cei mici si multi.
  • +27 (35 voturi)    
    dar de tonomate nu zice nimc?! (Joi, 12 mai 2016, 15:19)

    Cristioan [utilizator]

    Camelia primeste cu supendar, la Varanul sentinat se contopeste, dar de HAZNALISTI, cei ce lucrau si lucreaza in continuare la Latrina lui Felix, nu se zice chiar nimic?!
    Nu ar trebui si ei judecati, pentru COMPLICITATE?!
  • +28 (34 voturi)    
    Mai aveti locuri? (Joi, 12 mai 2016, 15:19)

    kerr [utilizator]

    La (mai) multi ani, nea Dane, cu maxima sanatate!
  • +26 (32 voturi)    
    Pai, cu astfel de pedepse sa tot santajezi ! (Joi, 12 mai 2016, 15:26)

    Susufler0 [utilizator]

    Varanului batran, niciun spor de pedeapsa, nimic ?

    PS. Ce inseamna sa fi doar un pseudomogul ? Sa iei 5 ani cu executare pt un santaj de vreo suta-doua de mii de euro, ca Dan Diaconescu.

    PPS. Per a contrario, vezi-l pe Voiculescu. Nici nu s-a deranjat sa iasa din "garsoniera" de la Rahova pt proces.
  • +30 (36 voturi)    
    Voiculescu e turbat (Joi, 12 mai 2016, 15:31)

    tropotaru [utilizator]

    si a inceput sa strige din biroul lui actual: Antena 3 e aiiici !!!
  • +29 (37 voturi)    
    La multi ani! (Joi, 12 mai 2016, 15:36)

    mike_the_hunter [utilizator]

    La cat mai multi ani!
  • +36 (42 voturi)    
    C A Bucuresti se compromite iar !! (Joi, 12 mai 2016, 15:39)

    andreesanu [utilizator]

    In procesul Voiculestilor asa cum scriam dimineata s-au dat ;o suspendare Cameliei,2 ani TARTORULUI CEL BATRIN care nu se vor cumula !!! si 3 ani excrocului Alexandrescu. pentru valori de milioane !!!!!!!!!!!!!!!!
    In comparatie Directorul administrativ de la Grigore Nasta tot pentru o excrocherie de 21000 lei primeste 6 ani deinchisoare cu executare stire publicata tot azi !!!
    ASTA-I JUSTITIE ???, nu tin partea borfasilor ,dar daca se vrea ordine !!! FACETI-O CUM TREBUIE !!!
    • +9 (11 voturi)    
      Mi se pare un comentariu bun (Joi, 12 mai 2016, 17:45)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      CA se cam comporta bizar.
      • +3 (5 voturi)    
        la recurs varanul poate PLUSA (Joi, 12 mai 2016, 22:30)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

        si va fi vietzash=incarcerat pe viatza !
    • +13 (19 voturi)    
      Noroc totusi ca nu a mai ajuns (Joi, 12 mai 2016, 17:51)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      procesul sa fie judecat de actualul pirnaias, fost judecator , Mustata. Care din considerente de inclinatie de mita dinspre antene a ajuns sa ia 8 anisori de gindire.
  • +31 (39 voturi)    
    Inca un pic de efort..... (Joi, 12 mai 2016, 15:44)

    gigiN [utilizator]

    ...din partea DNA si turnatorul felix isi va incheia viata asa cum merita- in puscarie !!!
  • +23 (29 voturi)    
    puscarie (Joi, 12 mai 2016, 16:01)

    aer [utilizator]

    "Profesorul" Dan Voiculescu ......

    Asa ii spun latrinele ....

    A mai primit 2 ani , putini, da buni .....

    La jumate.ro va iesi de la puscarie ....

    :)
  • +27 (35 voturi)    
    RECLAME pe un post PENAL (Joi, 12 mai 2016, 16:03)

    neagoe [utilizator]

    De acum orice firma care isi face reclama pe posturile Intact sunt LIPSITE de MORALITATE.

    Cazul Sharapova. In 24 de ore dupa ce a fost sanctionata pentru dopaj, Sharapova si-a pierdut TOTI sponsorii de teama sa nu fie asociati cu lipsa de moralitate a rusoaicei. Indiferent daca ar fi apelat la recurs sau nu.
  • +23 (31 voturi)    
    C A Bucurest apara CORUPTIA & Hotia ! (Joi, 12 mai 2016, 16:05)

    JohnDreptate [anonim]

    La un santaj de peste 30 milioane de Euro nu dai nici 2 ani nici cu suspendare !

    Judecatorii la C A B, incep sa o ia rasna .
    • +13 (19 voturi)    
      Pai CAB e cunoscuta pentru (Joi, 12 mai 2016, 16:58)

      Idealistu [utilizator] i-a raspuns lui JohnDreptate

      "prietenia" cu toti nemernicii.
  • +26 (34 voturi)    
    Cam putin (Joi, 12 mai 2016, 16:08)

    ac [utilizator]

    Infractiunea e deosebit de grava, ca nu e Costel care il ameninta pe Gigel ca stie ca i-a tras-o vecinei. Vorbim de un trust de ... presa (sa zicem), care santaja un om din conducerea unui provider major de internet. Asta nu e de siguranta nationala?
  • +22 (28 voturi)    
    Dupa cum constat-la ora 16,10-,.... (Joi, 12 mai 2016, 16:12)

    gigiN [utilizator]

    ...latrinistul de serviciu ne-a dat minusuri la toti.Sa vedeti cand li se schimba tura !!!
  • +16 (22 voturi)    
    In Romania ar fi necesare vreo 5000 (Joi, 12 mai 2016, 17:00)

    Susufler0 [utilizator]

    de Camelii Bogdan !

    Cand colo, ce sa vezi ? Camelia Bogdan este trasa pe linie moarta iar ceilalti judecatori (inhibati, oare sau milosi de la natura) dau niste pedepse de parca i-ar trimite pe inculpati la sanatoriu. Pana si acolo iti da trimitere pe perioade mai lungi decat au dat astia pedepse cu inchisoare.

    La ce ne putem astepta in continuare ?
    Cu o conducere a ICCJ schimbata, cu oameni propusi de Raluca Pruna Mutului, cu o putere politica schimbata si ea la toamna si cu o opozitie data de PNL, in care madam Ghorghiu va face selfiuri cu Noah pe culoarele Parlamentului, LA NIMIC BUN ! Sa zicem merci, daca se vor pastra pedepsele date astazi !
    • -10 (12 voturi)    
      Da,ai dreptate,tocmai iubita vostra (Joi, 12 mai 2016, 19:44)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Cameluta a mai facuta una neauzita,a confiscat averea unui ins necitat intr-un proces,dar nu numai averea sa,ci a tuturoe nevestelor,fostelor neveste,rude sau cunoscuti,daca exista presupunerea rezonabila ca ar avea bani de la persoana neamintita pana atunci in proces,ce mai,noapte mintii !!!
      • +6 (10 voturi)    
        Cinste Ei ! (Joi, 12 mai 2016, 22:32)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        vezi ca iti vine si tie randul ..poti justifica solda de la Latrina 3 ?
      • +4 (8 voturi)    
        A confiscat? (Joi, 12 mai 2016, 22:36)

        MarianPConstantin [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        Esti sigur ca ea a confiscat averea acelui ins "nevinovat"? Am impresia ca tu iei de bune cele scrise si spuse de antene. Eu iti propun sa te mai documentezi nitel
  • +8 (14 voturi)    
    Urari de bine (Joi, 12 mai 2016, 17:24)

    BEDE [utilizator]

    La multi ani!
    Dar, pana una-alta, asteptam sa vedem si ca sunt executate Antenele lui pentru neplata impozitelor. Daca nu se face asta mai ca as zice ca si guvernul si Johannis sunt in cardasie cu Voiculescu.
  • +19 (25 voturi)    
    Meritau mult mai mult! (Joi, 12 mai 2016, 18:21)

    tudorLeo [utilizator]

    Toate slugile lui Voiculescu merita mai mult, de exemplu un certificat care atesta faptul ca nu au boli venerice, ca doar sunt prostituate...
    • +5 (9 voturi)    
      Genial (Joi, 12 mai 2016, 21:48)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui tudorLeo

      postarea mi-a facut seara buna!
  • +8 (12 voturi)    
    foarte bine ! de cand asteptam (Joi, 12 mai 2016, 19:36)

    Ochiana [utilizator]

    asta.
    Poate dispar si odata Antenele din peisaj..de 25 de ani nu au fost decat o galeata de noroi si dezinformare crasa aruncata in capul ( mai mult sau mai putin gol) al romanului
  • +3 (7 voturi)    
    văleu ..... (Joi, 12 mai 2016, 22:09)

    TRABI [utilizator]

    Ce pot sa spun , numai uitandu-ma la poza ?
    Văleu , nu ne mai speriati !
  • +5 (9 voturi)    
    La multi ,multi ani nenica (Joi, 12 mai 2016, 23:47)

    potaissa [utilizator]

    bp in milioanele tale si mai ales in personalul Antenelor si in fata ta. Zdreanta. Pacat ca nu se mai trimite la canal. Tu ,Victoras si Crizel la cazma.Un vis.Nu-ti doresc decat boli, tumori si suferinta.
  • +1 (5 voturi)    
    xrogo (Vineri, 13 mai 2016, 2:17)

    ras-putin [utilizator]

    fratilor, eu cred ca xrogo e platit de fapt la cite minusuri ia pe hn pe postare. hai sa-i dam numai plusuri :).
    • +1 (5 voturi)    
      emircica si face spume (Vineri, 13 mai 2016, 7:05)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ras-putin

      shpagat nu mai poate..e batran...
    • -3 (5 voturi)    
      Te-ai prins , (Vineri, 13 mai 2016, 9:32)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui ras-putin

      cam tarziu ce-i drept,dar jos palaria !!!
  • 0 (6 voturi)    
    Hai Badia cu'n spagat (Vineri, 13 mai 2016, 7:17)

    Locke Lamora [utilizator]

    Gadia cu o rugaciune....itru salvarea Soparlei Uriase.
    • -1 (5 voturi)    
      Varanul ca circula la Antipa (Vineri, 13 mai 2016, 10:13)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      ca exponat / incarcerat / iar publicul oripilat / il va face de kk. /
  • +1 (5 voturi)    
    Și Camelia, vă rog (Vineri, 13 mai 2016, 9:01)

    stos [utilizator]

    Poate la decizia definitivă, instanța va reuni familia Voiculescu în locul unde se află tatăl.
    • 0 (6 voturi)    
      varanitza (Vineri, 13 mai 2016, 10:14)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui stos

      descendent a varanului