VIDEO Bucuresti: Masina lui Raed Arafat, lovita de un autobuz in trafic

de M.I.     HotNews.ro
Joi, 5 mai 2016, 19:48 Actualitate | Esenţial

Masina lui Raed Arafat, lovita in trafic
Foto: Hotnews
Un autobuz a lovit usor, joi seara, in trafic, masina secretarului de stat in MAI, Raed Arafat. Potrivit reporterului HotNews.ro, incidentul a avut loc in centrul Capitalei.

Soferul autobuzului nu a acordat prioritate la plecarea de pe loc si a lovit masina lui Arafat in aripa dreapta.

Incidetul s-a produs in fata Galeriilor Orizont, la intrarea pe blvd. Magheru.

Reporterul HotNews.ro a mai relatat ca Arafat a iesit din masina si a intrebat nervos "Ce ai facut?".



Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
9385 vizualizari
  • +3 (15 voturi)    
    hmmm (Joi, 5 mai 2016, 20:19)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    AUDI A8 ???

    cum? ca era sarac ... avea numai suflet pentru SMURD...
    • +1 (5 voturi)    
      Poate l-a ajutat dgipi (Joi, 5 mai 2016, 22:35)

      CristiC. [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Pai numai oprea sa se faca cu a8 si jacuziii?
  • -2 (10 voturi)    
    Autobuzul era in probe la Deltamed pt. M.S. (Joi, 5 mai 2016, 20:24)

    Plagarus [utilizator]

    Prietenii Arafatului stiu de ce si cum te poate " lovi " o spaga,in plin trafic politico-profesional.
  • +4 (10 voturi)    
    A venit Politia inainte de SMURD ??? (Joi, 5 mai 2016, 20:35)

    liviul2006 [utilizator]

    :)
  • +4 (12 voturi)    
    prioritate? autobuz? (Joi, 5 mai 2016, 20:37)

    brita [utilizator]

    nasol. ar trebui ca autobuzele/mijloacele de transport in comun sa aiba mereu prioritate la plecarea de pe loc. desigur, cu semnalizare corespunzatoare si cu putin bun-simt...
    • +4 (4 voturi)    
      Pai are (Joi, 5 mai 2016, 20:44)

      silmix [utilizator] i-a raspuns lui brita

      Autobuzul cand iese din statia prevazuta cu alveola si vrea sa intre pe banda 1 are prioritate.

      Cand statia este deja pe banda 1 nu are pentru ce sa aiba prioritate ca poate merge drept inainte pe banda 1 cum are si obligatia..

      Ca sunt cazuri in care autobuzul nu poate sa continue pe banda 1 ca e plina de masini asta e alta problema.
    • +1 (1 vot)    
      are prioritate (Joi, 5 mai 2016, 21:38)

      tba [utilizator] i-a raspuns lui brita

      ca asa zice o hotarare de consiliu local. ca ii lasam sa plece din statii.
      numai ca, in statia aia nu exista alveola pentru autobuz.
      ca urmare, cand autobuzul pleaca, pleaca inainte, ca a stationat pe prima banda.
      daca a tras stanga, asta e, a gresit.
      intai pleaca, apoi semnaluzeaza sa iasa pe banda stanga.
      altfel, nenea autobuzu ar bloca doua benzi.
      cat mi-e de antipatic nenea arafat de la o vreme, are dreptate daca era pe banda a doua!
    • +2 (2 voturi)    
      In multe tari asa si este (Joi, 5 mai 2016, 22:27)

      V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui brita

      Iar tramvaiul are prioritate fata de pieton la trecerile nesemaforizate. De ce? Pt ca are 20 de tone si 100 de oameni. Pur si simplu eficienta si economie.
  • +1 (3 voturi)    
    Ca de obicei (Joi, 5 mai 2016, 21:00)

    mitg [utilizator]

    " Arafat a iesit din masina si a intrebat nervos "Ce ai facut?"."

    Numai cocalarii mai fac asa ceva si, bineinteles, salvatorul neamului Raed.
    • 0 (0 voturi)    
      da urat (Vineri, 6 mai 2016, 8:55)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      si mie mi s-a parut o atitudine urata. din pacate.
  • -1 (1 vot)    
    prioritate (Joi, 5 mai 2016, 21:49)

    rexulet [utilizator]

    Daca nu ma insel, autobuzul chiar are prioritate la plecarea din statie cu conditia sa fi dat semnal stanga.
    O reglementare mai greu de inteles dar prevazuta in ultimul cod rutier aprobat chiar de ministerul de care apartine 'vedeta smurd'.
  • +1 (1 vot)    
    ... (Joi, 5 mai 2016, 23:56)

    B.Dan [utilizator]

    Trec zilnic pe acolo cu masina. Din pacate statia de autobuz este prea aproape de intersectie iar la orele mai aglomerate, soferii trebuie sa treaca direct pe banda a doua, la plecare din statie, ca sa faca stanga pe Magheru, altfel raman blocati pe banda de dreapta, care in general este ocupata (fiind verde si la pietoni spre dreapta, apuca sa treaca doar cateva masini).
    In cele mai multe cazuri, ceilalti soferi lasa autobuzul, dar mai sunt si d-astia. Legal, vinovat e soferul autobuzului, insa nu l-as fi lasat fara permis pt asta daca eram politist.
  • 0 (0 voturi)    
    Politete in trafic? (Vineri, 6 mai 2016, 10:17)

    Laurentiu ClaudiuCatalin [anonim]

    Soferul autoturismului a lovit autobuzul in partea din spate... A auzit de poitete, sa acorde prioritate mijloacelor de transport in comun?...