Mircea Badea, despre Laura Codruta Kovesi: M-am saturat de acuzatiile nesimtite ale acestei dudui, o dau in judecata

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 5 mai 2016, 15:10 Actualitate | Esenţial

Mircea Badea
Foto: Agerpres
Mircea Badea a afirmat joi, pe contul lui de Facebook, ca s-a "saturat de acuzatiile nesimtite" ale Laurei Codruta Kovesi si afirma ca o va da in judecata, dupa ce sefa DNA a avertizat, intr-un comunicat, ca "orice fel de atacuri defaimatoare" la adresa sa si a vietii sale personale "vor impune un demers ferm, prin folosirea cailor legale".

"Eu m-am saturat de acuzatiile nesimtite ale acestei dudui etern numita pe posturi. Ma lasa rece amenintarile ei. Mai mult, sa nu se mai deranjeze, EU O DAU IN JUDECATA! Poate o sa am noroc si o sa dau peste un judecator care nu joaca in 'campul tactic' al SRI. Semnat: un mitic fara blana pe organism", a scris Mircea Badea, pe contul lui de Facebook.

Procurorul sef al DNA, Laura Codruta Kovesi, a reactionat joi, dupa ce Mircea Badea s-a intrebat miercuri seara daca nu cumva procurorii "aresteaza competitorii iubitului", in urma unui articol publicat in Catavencii si potrivit caruia prietenul sefei DNA este Florin Nemes, care apare in reclamele la Digi 24 si este si director de PR la RCS-RDS, companie implicata intr-un proces cu Antena 3.

Intr-un comunicat citat de Stiripesurse.ro, Laura Codruta Kovesi afirma ca dosarul prin care mai multe persoane - directori si actionari ai Trustului Intact - au fost trimisi in judecata a fost inregistrat la Directia Nationala Anticoruptie la data de 24 aprilie 2013, inainte de numirea sa in functia de procuror sef al DNA.

"Atat la data inregistrarii dosarului la DNA, cat si pe durata instrumentarii acestuia, nu am cunoscut personal si nu am discutat cu nicio persoana din conducerea sau cu angajati/fosti angajati ai companiei care este parte vatamata in dosar", spune Kovesi, in comunicatul citat.

Aceasta adauga ca "rechizitoriul nu a fost confirmat de procurorul sef al DNA, ci de procurorul sef al Sectiei pentru combaterea coruptiei".

"Simpla imprejurare ca, de-a lungul timpului, am avut relatii personale cu persoane angajate la o societate comerciala nu poate sa afecteze impartialitatea sau legalitatea unui dosar instrumentat de colegii mei din cadrul DNA.

Orice fel de atacuri defaimatoare la adresa mea, inclusiv a vietii mele personale, vor impune un demers ferm, prin folosirea cailor legale", se mai arata in acest comunicat.

"RCS-RDS facea plangere penala la DNA imptoriva trustului INTACT, iar DNA il aresta pe Sorin Alexandrescu, seful Antena Group. Intrebarea din titlu se naste natural. Am vorbit aseara in detaliu despre asta. Am prezentat si capturi de pe pagina de Facebook a domnului Nemes, dansul share-uind injuraturi oribile la adresa mea si a telespectatorilor Antena3", a afirmat Mircea Badea, citat pe site-ul Antena3.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
15162 vizualizari
  • +54 (72 voturi)    
    interesanr (Joi, 5 mai 2016, 15:15)

    CRMS [utilizator]

    Se mai uita cineva la acest Mircea Badea? N-au murit, toti ce-i care-l priveau, de scarba deja ?
    • +37 (49 voturi)    
      din pacate (Joi, 5 mai 2016, 15:24)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui CRMS

      pentru multi gura-casca dejectiile aruncate de acest papagal sint hrana sufleteasca :P
      • +1 (5 voturi)    
        mircea badea - un ticnit (Joi, 5 mai 2016, 23:34)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui victor L

        Poate ar trebui să ia ceva pastile pentru cap. Există tratament, dar trebuie să-l ia repede.
    • +25 (37 voturi)    
      nu (Joi, 5 mai 2016, 15:27)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui CRMS

      nu,n-au murit.alcoolul e un bun conservant .... :)))
    • +13 (31 voturi)    
      ti-am dat un minus (Joi, 5 mai 2016, 15:32)

      Pseudokinegetikos [utilizator] i-a raspuns lui CRMS

      pentru ca ai pierdut timp pretios comentand aberatiile unei personulitatati. Si mie tot minus mi-am dat.
      • +4 (10 voturi)    
        s-a reparat (Joi, 5 mai 2016, 15:59)

        natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Pseudokinegetikos

        v-am dat + pentru ca sunt de accord - cu fiecare afirmatie in parte :)
  • +31 (43 voturi)    
    Mircea Badea sare ca vulturul, (Joi, 5 mai 2016, 15:24)

    bancher [utilizator]

    si cade ca salamul....nu tot el facea scandal acum cativa ani ca il bate mar pe un motociclist cu care a avut o altercatie in trafic? Ii zice ca, daca te prind, te omor cu bataia, lasule care fugi de mine.
    Motociclistul nu s-a pierdut cu firea, si l-a provocat la un meci de K1 pe Badea. Frumos, organizat, cu arbitru siin ring, cu o gramada de spectatori. Mama, si ce bataie i-a tras ala, ce l-a mai cotonogit pe Badea, ce se mai intorcea Badea cu spatele si ridica mainile in sus in semn ca se preda....
    Asa ca eu m-am saturat de acest Badea: doar gura (spurcata) este de el. Cum trece la actiune, cum si-o fura stereo.
    • +13 (23 voturi)    
      daca mai insista, (Joi, 5 mai 2016, 16:01)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      batuta luata de la biker o sa I se para mangaiere pe crestet :)
  • +33 (45 voturi)    
    Televiziunea rusilor (Joi, 5 mai 2016, 15:25)

    Trojan.H [utilizator]

    Televiziunea rusilor are misiune precisa. Pe sobolanii astia nu-i dai la o parte decit prin forta.
  • +18 (26 voturi)    
    Nu a precizat (Joi, 5 mai 2016, 15:42)

    Frank777 [utilizator]

    pentru ce o da in judecata
  • +22 (34 voturi)    
    mircea Badea (Joi, 5 mai 2016, 15:44)

    mos ion roata [utilizator]

    s-a dovedit a fi un competitor in permanenta caftit.De data asta astept un k.o.
  • +12 (20 voturi)    
    Nea Dane,recomanda-i urgent un antitetanos (Joi, 5 mai 2016, 15:48)

    Plagarus [utilizator]

    De fiecare data cand naparstocul M.B.se zgarie singur sau este muscat in orgoliu sau se taie cu briciul Gadelui,ar trebuii urgent vaccinat antitetanos
  • +15 (25 voturi)    
    întreb (Joi, 5 mai 2016, 16:01)

    vax-albina [utilizator]

    Hotnews. De ce promovați acest individ? Vă desconsiderați atât de mult cititorii crezând că sunt interesați de un neica nimeni?
    Ce-ar fi să ne legăm de amanta dumnealui, cea cu alură băiețoasă?
  • +19 (27 voturi)    
    Un semn bun (Joi, 5 mai 2016, 16:04)

    Daniels22026 [utilizator]

    Daca Mircea Badea debiteaza mizerii complicate pentru publicul inapoiat, publicul uslamist recunoscut ca fiind foarte greu de cap, inseamna ca Badea e disperat sa-si gaseasca subiecte. De ce e disperat?! Nu stiu. Dar indiferent de cauzele disperarii, semnele clinice ale prostiei lui Badea sunt un semn bun pentru noi. Poate ca e aproape clipa cand vom scapa de propaganda antenelor.
  • +7 (13 voturi)    
    Procesomani (Joi, 5 mai 2016, 16:26)

    Daniel Manaila [utilizator]

    Postul ala de televiziune parca este satul Poplaca din Sibiu :)). Sat recunoscut pentru faptul ca oamenii sunt procesomani. Antena 3 este viitoarea OTV. Deocamdata locul ala este ocupat de RTV sau Romania Tv ... Ceva de genul....
  • +4 (6 voturi)    
    :)) (Joi, 5 mai 2016, 16:32)

    za_omu [utilizator]

    asta e dovada clara ca NU exista Dumnezeu!!!!
  • +5 (11 voturi)    
    Really? Vrei sa trimita kovesi un biker (Joi, 5 mai 2016, 17:05)

    Locke Lamora [utilizator]

    sa te linisteasca mai Spagatzel? Esti mai rau ca un yappy ciuaua.
  • +8 (14 voturi)    
    Cocalarul (Joi, 5 mai 2016, 17:18)

    verid [utilizator]

    Mircea Badea isi permite asemenea mahalagisme ,pentru ca are in spate o armata de avocati platiti din banii nostri, insusiti in vremuri tulburi de puscariasul de la Rahova. Justitia romana merge greu, dar sper sa ajungem sa-l vedem si pe Badea acolo unde ii este locul.
    • -1 (7 voturi)    
      avocatii il vor ajuta sa ajunga langa Varan (Joi, 5 mai 2016, 18:20)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui verid

      avocatii incaseaza bani, nu fac puscarie pentru client !
  • +12 (18 voturi)    
    sunt multi prosti in tara asta (Joi, 5 mai 2016, 17:37)

    B.Dan [utilizator]

    M-am uitat de curiozitate pe pagina de facebook a lingaului astuia si la comentariile de la postarea respectiva. Mi-am dat seama ca fanii lui, sunt niste agramati spre analfabeti. E trist ca si aia au drept de vot.
  • +13 (19 voturi)    
    aflare in treaba (Joi, 5 mai 2016, 17:48)

    asada [utilizator]

    Exista o zicala romaneasca... pisica cand nu are ce face se zgarie in cu..... si apoi se linge o saptamana !!!!
  • +4 (10 voturi)    
    duduia (Joi, 5 mai 2016, 18:47)

    andrei1245 [utilizator]

    va duduie de va sar fulgii!

    mascariciul are curaj ca stie ca pe mascarici doar ii pleznesti asa ....cu dispret
  • +3 (9 voturi)    
    Daca Tata Varan are bani ca sa-i plateasca (Joi, 5 mai 2016, 20:46)

    Susufler0 [utilizator]

    Codrutei despagubirile morale (sper consistente) pe care le va cere aceasta pacaliciului de la Latrina, nu-i bai !

    PS. Sper ca Badea sa faca el safteaua Legii Falimentului Personal.