O brigada blindata americana va fi amplasata permanent in Europa de Est incepand cu februarie 2017

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 30 martie 2016, 17:50 Actualitate | Esenţial

O brigada blindata americana va fi amplasata permanent in Europa de Est incepand cu februarie 2017, a anuntat miercuri Pentagonul, citat de AFP.

"Rotatiile vor fi fara intrerupere, permitand o prezenta blindata continua si o imbunatatire a antrenamentului si a exercitiilor cu aliatii" NATO, a afirmat Laura Seal, o purtatoare de cuvant al Pentagonului.

Va exista "o prezenta continua in Europa de Est a unei brigazi blindate", a subliniat ea.

Pentagonul si NATO au evocat recent amplasarea prin rotatie a acestei brigazi blindate in Europa de est, fara a anunta insa un calendar precis.

Washingtonul a anuntat in februarie intentia de a cvadrupla in 2017, pana la 3,4 miliarde de dolari, cheltuielile destinate intaririi prezentei militare americane in Europa.

Cu aceasta brigada blindata (4.200 de soldati echipati in special cu tancuri si vehicule blindate) armata terestra americana va dispune in permanenta de trei brigazi de lupta in Europa.

In caz de conflict, aceste trei brigazi, alaturi de echipamentele stocate preventiv, vor putea constitui rapid o divizie completa, potrivit planurilor NATO.

In total, armata americana dispune permanent de 62.000 de soldati in Europa.

Incepand cu primavara lui 2014, NATO a luat o serie de masuri pentru a-si asigura aliatii din Europa de Est, precum deschiderea unor centre logistice, trimiterea de avioane de vanatoare in tarile baltice si de nave suplimentare in marile Baltica si Neagra.

Moscova sustine ca aceasta "stationare permanenta" la granitele sale incalca Actul fondator NATO-Rusia, semnat in 1997.










12752 vizualizari
  • +37 (57 voturi)    
    Mazeta se va inrola in Armata Roshie ? (Miercuri, 30 martie 2016, 18:02)

    un domn [utilizator]

    sau in Corul Armatei Roshii ?
    • -30 (44 voturi)    
      Da dom`le , asa este (Miercuri, 30 martie 2016, 19:45)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      are sa cante prohodul organizatiei voastre de propaganda de la Onanoriu.
      • +6 (12 voturi)    
        Cred ca o sa cante (Joi, 31 martie 2016, 8:28)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

        partitura moscovei ca si pana acum, ca si tine
    • +17 (21 voturi)    
      Trombonist (Miercuri, 30 martie 2016, 20:41)

      FA [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      La trombon, nu in cor.
  • -21 (45 voturi)    
    oare? (Miercuri, 30 martie 2016, 18:15)

    xanti [utilizator]

    Si daca castiga Trump?
    • +11 (23 voturi)    
      cucereste Rusia (Miercuri, 30 martie 2016, 20:59)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      si face pace in lume. Verbal, fireste!
    • +2 (26 voturi)    
      teapa rusnacel antenist (Miercuri, 30 martie 2016, 21:23)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Trump o parea el fraier dar are ceva ce lui Obambi ii lipseste si anume "balls". Iar daca americanii sub catastrofa Obama iau decizia asta inseamna ca va trebui sa va roadeti rublele de sub unghii multa vreme de acum incolo.
      • -17 (25 voturi)    
        vorbe... (Miercuri, 30 martie 2016, 22:19)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        si Base avea balls cand venea vorba de Rusia si.....ce s-a intamplat? Cu Romania?
        • +9 (15 voturi)    
          Nu a fost ocupata de mujici (Joi, 31 martie 2016, 8:29)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          Ca Ucraina.
        • +5 (5 voturi)    
          ce s-a intamplat cu Romania? (Joi, 31 martie 2016, 9:07)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          Au confiscat rusii Dobrogea? Care-i legatura?
        • +2 (2 voturi)    
          Ce s-a intamplat ? (Joi, 31 martie 2016, 18:54)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          Putin are 6 perechi si la ce l-a ajutat asta ?
      • 0 (2 voturi)    
        daca avea (Joi, 31 martie 2016, 11:28)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        ce presupui c'ar avea, ivana nu mai pleca, langa trompa ea sedea ! :)
        trompa e de el !
        daca in finala ajung trompa si sanders, america e pe duca. daca nu va aparea vreun napoleon. :)
  • +12 (16 voturi)    
    ataaat... (Miercuri, 30 martie 2016, 18:26)

    g01an [utilizator]

    sa ina americanii, am spus.

    interesant este ca nu se schimba situatia cine stie ce. problema ramane aceeasi. tarile europene au nevoie de a-si imbunatati pregatirea propriilor trupe, de armament performant si la nivel cu cerintele si au nevoie de trupe de interventie rapida in caz de probleme. trebuie sa poata actiona pentru a preveni formarea unei enclave, similar cu situatia din Ucraina, altfel degeaba vii cu armata dupa ce s-au instalat aia, un conflict deschis ramane in continuare o situatie care practic va fi evitata sau va avea consecinte foarte foarte grave.
  • -17 (39 voturi)    
    Daca iese Trump (Miercuri, 30 martie 2016, 19:16)

    Incomod3 [utilizator]

    nu va mai fi picior de soldat american in Europa... Doar contra cost :)
    • +14 (22 voturi)    
      si daca nu iese? (Miercuri, 30 martie 2016, 21:24)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      Si Europa pana unde tine? Ucraina e in Europa?
      Visati rusnacei, visati!
  • +18 (34 voturi)    
    foarte bine (Miercuri, 30 martie 2016, 19:29)

    mavis [anonim]

    mai devreme ar fi fost si mai bine. Sper sa fie in Romania, sau macar o parte in Romania
  • -31 (55 voturi)    
    Deci vorbim de o Heavy Brigade Combat Team (Miercuri, 30 martie 2016, 19:40)

    potaissa [utilizator]

    4200 de soldati. Pacea are sa fie a Europei pe veci.
    4200 !!! Cred ca rusii nu mai inchid nici macar un ochi.
    Mda ,se bucura macar carciumarii si fetitele. Sunt ieftine pentru ei. Vorba aia , unde mai faci o "romanta" cu cinci dolari?
    • +27 (39 voturi)    
      De ajuns pt o armata de betivi (Miercuri, 30 martie 2016, 20:13)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      Rusii au luat cafteala de la ciobeni de capre in Afganistan....remember?
      • -13 (29 voturi)    
        ... (Miercuri, 30 martie 2016, 20:22)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

        In schimb americanii i-au pacificat pe talibani, de-s toti democrati acu.
        • 0 (4 voturi)    
          violenta si parshiviteata mujiceasca (Joi, 31 martie 2016, 10:58)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          e mai buna pentru talibani ? e un tratament efficient ?
      • -13 (23 voturi)    
        Exact ca si americanii ,remember? (Miercuri, 30 martie 2016, 20:32)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

        S-ar putea sa te bucuri cam devreme. Daca are sa iasa Trump presedinte ai sa fii aruncat acasa cu restul capsunarilor. Ai macar atunci sansa sa iesi in tinuta ta de gala ,pufoaica si cizme de guma sa le pupi mana noilor stapani.
      • +11 (17 voturi)    
        potaiasa se scarpina de ciuda (Miercuri, 30 martie 2016, 20:33)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

        isi aduce aminte ca ceva unkieshi de ai lui au mierlit acolo..iar caprele..au lasat ceva rotunde cald si negru pe fatza Mujicilor
      • -12 (22 voturi)    
        lasa, ca tot ciobanii aiai au demolat WTC (Miercuri, 30 martie 2016, 21:00)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

        si i-au cam invins pe Americani in Afganistan....
        • +14 (20 voturi)    
          i-au "cam" invins (Miercuri, 30 martie 2016, 22:12)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          nu e totuna cu a invinge , sa ne aducem aminte ca dupa aventura din Afgahnistan URSS nu a mai existat ca stat. Astept in 5-10 ani o disolutie a US si mai discutam.
          Si nici-un afgan nu se afla printre cei cu WTC, faptul ca in acea perioada barbosul isi mutase sediul din Somalia in Afghanistan nu inseamna ca afghanii au dat jos WTC.
          • -8 (16 voturi)    
            si de ce au atacat SUA Afaganistanul? (Miercuri, 30 martie 2016, 22:21)

            king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

            care a motivul oficial?
            • -2 (4 voturi)    
              e doar o intrebare, de ce dati -? (Joi, 31 martie 2016, 8:45)

              king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

              pai?
              • 0 (4 voturi)    
                Dalai Lama spune ca e bine (Joi, 31 martie 2016, 10:38)

                un domn [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

                sa asculti ; inteleg ca nu ai intelepciunea lui, motiv pentru care eu sunt dispus sa "ascult" motivul intrebarii tale (in acceptiunea mea intrebarea ta este fara sens/logica)
    • +15 (21 voturi)    
      dar parca rusii tocami ce protesteaza (Miercuri, 30 martie 2016, 21:26)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      Cum asa, ii sperie doar 4200 de soldati? Aa uitasem, nu mai suntem in sec 19-20 si nu numarul conteaza. Dar cum Rusia traieste in secolul 18 ce mai conteaza.
    • +1 (1 vot)    
      Totdeauna ati pus problema gresit ! (Joi, 31 martie 2016, 19:03)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      Nu conteaza ca Putin nu se sperie de 4200 de soldati americani. Nu de aia ii aduce SUA in estul Europei. E important ca Putin afla cu acest prilej ca americanii nu sunt dispusi sa lase partea asta de Europa, nici macar ca sa viseze Putin la ea, daramite sa incerce sa-si faca vreo pofta cu ea, asa cum a procedat cu Crimeea.
      PS Nu stiu daca prindeti subtilitatile astea ale Administratiei americane. Putin sigur le intelege !
  • -13 (19 voturi)    
    februarie 2017??? (Miercuri, 30 martie 2016, 20:36)

    esrevinU [utilizator]

    imi place bancu' asta cu americani
  • -18 (26 voturi)    
    Devenim posibil teatru de operatiuni,nu? (Miercuri, 30 martie 2016, 20:49)

    elena774 [utilizator]

    Vin americanii, au mai venit si acum 50 ani ...
    Au plecat si au lansat promisiuni ferme politicienilor romani ca vor sta scut in fata rusilor.
    In fapt, au cedat Romania si alte tari fara prea multe regrete. Politica globala,nu?
    Ce ne poate convinge ca nu se va repeta istoria???
    De ce sa nu fie Romania mai isteata si sa faca o politica inteligenta cu Rusia asa cum face Ungaria? Ca pe unguri vad ca nu ii da nimeni afara dinEuropa pentru ca isi vad de interesul national.
    • +19 (21 voturi)    
      Acum50 de ani? (Miercuri, 30 martie 2016, 22:19)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui elena774

      au venit americanii?
      Poate ca veneau cu planul Marshall care initial cuprindea toata Europa dar ghici cine s-a opus?
      Simplu fapt ca sustii ca devenim teatru de operatiuni presupune ca rusii au de gand sa ne invadeze nu? Fiindca nu imi imaginez cum americanii din tancurile alea pot ataca Rusia aflata la cel putin 600 km distanta.
      Pasol na turbinca!
      • -4 (6 voturi)    
        istorie taica, istorie (Joi, 31 martie 2016, 14:18)

        neurino [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        eu nu zic ca picam la pace cu rusul, doamne feri dar ce spune elena e complet valabil...i-au vandit pe berlinezi milimetru cu milimetru la rusi acum 50 de ani.

        Ce te face sa crezi ca nu te-ar vinde si pe tine acum??
        Nu de alta dar ocirum nu se vinde pe el.

        Acum 50 de ani mancai tataie rusa pe panine si daca cometai canalul te manca...asa ca ce plan Marshzall viezi tu aiurea???
        Americanul nu a dat nici o ceapa degerata pe tine, nici atunci si nici acum.
    • +12 (16 voturi)    
      "politică inteligentă" (Joi, 31 martie 2016, 0:26)

      slashroot [utilizator] i-a raspuns lui elena774

      "De ce sa nu fie Romania mai isteata si sa faca o politica inteligenta cu Rusia"

      Pentru că am văzut ce înseamnă diplomaţia rusă: ameninţări explicite cu bombardierele (România), cu arma nucleară (Danemarca), cu rachetele balistice (Polonia). Asta pe timp de pace. Care ţară cu pretenţii a mai etalat recent un asemenea limbaj? De ce am vrea să avem de-a face cu golanul clasei?
      Diplomaţia pumnului nu are de-a face cu politica inteligentă.

      Am mai văzut ce înseamnă Rusia ca vecin. Georgia a aflat de vreo două ori. Ucraina a pierdut, probabil definitiv, mari teritorii. Suedia a fost "vizitată" de submarine. Moldova are o armată rusească întreagă pe teritoriul ei. Ţările Baltice au fost atacate în infrastructura informatică.

      Trebuie să fii o mizerabilă coadă de topor să faci jocul "diplomatic" al acestor barbari.
      • 0 (6 voturi)    
        mujicul a incercat, e condamnabil (Joi, 31 martie 2016, 10:43)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui slashroot

        ce argumente adduce in retorica lui. Propaganda Mujica pe zi ce trece arata ca faptul ca Mujicii nu au parasite Romania dupa decembrie 1989, dimpotriva s au inmultit (prin reproducere) in Romania si stau bine mersi pe aici. Un motiv ar fi Traiul mai bun si sigur vs traiul in cetatea asasinatelor numita Kremlin + raketi de talie mondiala , iar al II lea motiv este ca e confortabil sa tastezi la o cafenea din Bucuresti fara amenintarea sefilor de la Savushkina, e o stare de spirit care mujicilor nu le displace. Un ultim argument alimentar : tuica romaneasca e muuult mai buna si aromata vs pufoiaka.
        p.s in parcul Herastrau se vorbeste ruseshte-mujiceshte de zor, carevasazica mujicii nascuti in Romania din KGBishiti instalati dupa decembrie 1989..se simt bine la noi
  • +11 (15 voturi)    
    Si rusii, (Miercuri, 30 martie 2016, 20:58)

    gigifisiune [utilizator]

    saracii, n-au incalcat nimic. Mi-e mila de ei, mai mila decat ii e mazetei.
  • -15 (31 voturi)    
    trist (Miercuri, 30 martie 2016, 21:37)

    Mazeta [utilizator]

    Până și trupele americane se mai rotesc prin România. Numai postacii rămân mereu aceiași.
    • +20 (22 voturi)    
      esti dovada vie Mazeta (Miercuri, 30 martie 2016, 22:19)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      .
    • +2 (2 voturi)    
      Pai roteste-te si tu ! (Joi, 31 martie 2016, 20:09)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Negociaza cu astilaltii !
  • -1 (21 voturi)    
    Libertatea cu senile (Miercuri, 30 martie 2016, 22:15)

    echidistantul_ [utilizator]

    Stalin si poporul rus libertatea ne-au adus!
    • +15 (17 voturi)    
      Ana Pauker (Miercuri, 30 martie 2016, 22:45)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui echidistantul_

      Ana Pauker si cu Dej
      Au bagat spaima-n "burgheji"
      :))
  • -1 (11 voturi)    
    The Cavalry is Here To Save The Day! (Miercuri, 30 martie 2016, 22:27)

    FreakaThe-jmirghel [utilizator]

    A venit Cavaleria ca sa rezolve situatia!
  • +6 (12 voturi)    
    Va amintiti mareata Armata Rosie? (Joi, 31 martie 2016, 5:48)

    Locke Lamora [utilizator]

    Era mareata doar prin prisma faptului ca avea cateva milioane de soldati, mergeau in front cu balercile de vodca si majurii cu naganturile din urma.
    Cea mai faimoasa cafteala au luat-o de la o mana de suomi pe schiuri de a trebuit sa trimita Stalin nush cate divizii sa nu-l rada lumea.
    Ps: de ras rade lumea si acum.
    • -1 (9 voturi)    
      si atunci de ce va obsedeaza? (Joi, 31 martie 2016, 8:47)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      zilnic aud numai cat de slaba, betiva, proasta etc e Rusia dar in acelasi timp si ca trebuie sa ne inarmam, sa ne fie frica, sa avem grija, sa cheltuim bani pe armament etc.

      Pai ori sunt niste fraieri care se sperie de noi (de postacii nostri) ori nu?
      • +2 (6 voturi)    
        mujicii sunt iresponsabili datorita betiei (Joi, 31 martie 2016, 10:45)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

        este o circumstanta agravanta care trebuie luata in calcul. Nu poti ignora un mujic matrafoxat, e bine sa de gandeshti cum sa te aperi, apoi sa il neutralizezi, apoi sa tai capul Sharpeului Cracanat de la Kremlin, cam acestea sunt etapele
      • +1 (3 voturi)    
        Pai tocmai protul si betivul sunt (Joi, 31 martie 2016, 17:05)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

        imprevizibili si nu dau doi bani pe lege si tratate. Nu de omul destept si corect trebuie sa te pazesti ci de hotul, betiv, barbar si fara de lege. Intr-un cuvant mujicii lui cracanel
        • -1 (1 vot)    
          aha..deci nu-s la gara?? (Joi, 31 martie 2016, 17:38)

          neurino [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

          pai eu credeam ca-s in prapastie deja si ne fac semne cu mana.
          pai hortarati-va fratilor, or is la gara si iau bataie la orice ora, ori nu...ca sa ne lamurim.

          Cat ii priveste pe americanii anului 2016, eu unul nu m-as ingramadi asa repede cu paine si sare in fatza portii lor.
    • -3 (9 voturi)    
      confunzi imaginile (Joi, 31 martie 2016, 9:10)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      Nagant-ul si majurii e imaginea armatei imperiale ruse (adica "albii") si a politiei tariste!

      Daca tot o ardeti zilnic pe aici, macar invatati putina istorie! Ca rade lumea cat de cat inteligenta de voi.
      • +4 (6 voturi)    
        ai plans ompic (Joi, 31 martie 2016, 10:45)

        stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

        cand ti-ai simtit insultata armata bolsevica? :)))
      • +4 (8 voturi)    
        nagant ul a fost utilizat (Joi, 31 martie 2016, 10:46)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

        in asaltul de la Stalingrad aka St Petesburg, a fost scos din uzul armatei mujice undeva dupa 1944. Te rog sa verifici arhiva/curiculla de la Savushkina, este greshita, cu siguranta un mujic matrafoxat te a indrumat greshit la lectura
        • -4 (4 voturi)    
          m-ai pierdut in schema (Joi, 31 martie 2016, 14:14)

          neurino [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          au pierdut cumva rusii razboiul in '44 si am trait eu intr-o lume paralela???

          Ce zici mai cumetre de Stalingrad??!
          Da' ce zici de Berlin?! Si in zilele noastre au ramas scrisul "perizatorilor" pe zidurile interioare ale Bundestag-ului german.

          Mai bea si apa frate, nu numai vodka (sau whisky in cazul tau).
          • +2 (2 voturi)    
            tu inca traiesti intr-o lume paralela (Joi, 31 martie 2016, 20:26)

            stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui neurino

            impreuna cu restul mujiciei.
            Daca intrebi un mujic care-i cea mai avansata tara din lume iti raspunde ca-i mujicia... pai cum nu traiti voi in lumi paralele nene?
  • -5 (7 voturi)    
    Nu este bine, de loc bine!!!! (Joi, 31 martie 2016, 8:51)

    Crioan [utilizator]

    In primul rand, o brigada cu patru mii de soldati este ridicol, in condiitiile in care colavecii au peste 30.000 de TANCURI!
    In al doilea rand, chiar daca ar putea asigura o aparare eficienta, anuntul ca va fi amplasata "incepand cu februarie 2017" este o invitatie extrem de clara pentru Mujicistan: invadati Europa de Est ACUM, ca nu avem cu ce sa o aparam! Aveti tot timpul sa ocupati Romania, Polonia, Tarile baltice, etc."!
    Este o invitatie ...
    • 0 (6 voturi)    
      tancurile celovecilor au rata de succes 1% (Joi, 31 martie 2016, 10:49)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Crioan

      cifra vehiculata de tine este pentru a folosi piese de schimb pentru cele care..s ar putea sa functioneze, practice Mujicia are un parc auto mobil cu piese de schimb 24/7, nimic mai mult
      • +4 (4 voturi)    
        mda (Joi, 31 martie 2016, 12:53)

        Point [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        nu va culcati pe o ureche ca ivan nu are.
        are,si inca multe alte optiuni.ganditi-va numai rapiditatea cu care s-a miscat in siria.
        eu unul,nu sunt linistit.
        • +1 (5 voturi)    
          de acord, Mujicia este tzantzarul (Joi, 31 martie 2016, 13:22)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Point

          din camera care nu te lasa sa dormi, insa poate fi strivit elegant..astfel incat nici molecule pentru analize sa nu ramana !
      • -2 (4 voturi)    
        asa o gandit si Hitler (Joi, 31 martie 2016, 14:02)

        neurino [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        saracu'...ca rusu'i prost si apoi am vorbit "rusa" jumatate de secol.
        Noroc tot cu rusul "cel luminat" care a dorit deschidere catre occident (sa nu imi spui ca tu inca mai crezi in Mos Craciun, romnanul care l-a alungat pe comunist?).
  • -3 (5 voturi)    
    a innebunit "planeta" (Joi, 31 martie 2016, 14:11)

    neurino [utilizator]

    sau postacii, dupa caz.

    pentagolul zice: "bagam trupe in Europa de est, undeva prin anul 2017".
    Postacii care ar trebui sa dea test obligatoriu la istorie si logica, sar in sus de bucurie ca americanul il "distruge de mujic" ...

    Fratilor, ce fumati taica???

    Ma uit pe harta lumii si dumnezeu mai ierte, nu vad nici o Rusie la pamant, nici ca chitzaie de foame cum era pe vremea lui Yeltsin. Din contra.

    Asa ca nu m-as bucura asa tare, ca fata la maritis.
    • +2 (6 voturi)    
      Dumnezeu se Scrie cu Litera Mare (Joi, 31 martie 2016, 14:58)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui neurino

      cred ca e valabil si in Mujicia
      • -2 (4 voturi)    
        scrie-l tu (Joi, 31 martie 2016, 16:50)

        neurino [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        eu unul il prefer pe Hawking, la partea dumnezeiasca...
        Da' tot nu m-ai lamurit...cum e rusia la ghena?!
        • +2 (4 voturi)    
          Nu e vorba de credinta (Joi, 31 martie 2016, 17:06)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui neurino

          Ci e vorba de (in)cultura.
          • -2 (2 voturi)    
            raspuns la intrebare.. (Joi, 31 martie 2016, 17:42)

            neurino [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

            aha, si daca nu stii sa raspunzi la intrebare, o bagi pe aia cu "(in)cultura", nu?

            P.S. ca tot vorbim de (in)cultura: daca faci diferentza dintre "dumnezeu mai ierte" si "Dumnezeu e mare", iti dau un Crémant Fabaire, ca asa se obisnuieste pe la mine.
          • +2 (2 voturi)    
            Doar daca nu il desconsidera si (Joi, 31 martie 2016, 20:15)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

            vrea sa comunice asta scriindu-i numele cu litera mica. Ce pretentii sa ai : ala-bala !