VIDEO Un politist a fost filmat in timp ce fuma in masina de serviciu: Sa vezi ce amenda iti dau! 10 milioane iti dau amenda!

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 30 martie 2016, 11:41 Actualitate | Esenţial

Un politist din Craiova a fost filmat in timp ce fuma in masina de serviciu, scrie Europa FM, care precizeaza ca acesta este in prezent cercetat disciplinar, dupa ce imaginile au fost postate pe internet.

Politistul este agent sef principal la Biroul Rutier Craiova si a fost filmat de o femeie pe care politistul tocmai o amendase. 

Aceasta sustine ca a fost amendata pentru ca a blocat pentru cateva minute o masina parcata in zona unei piete din oras.  Agentul i-a cerut actele si s-a intors in masina de politie unde a inceput sa completeze amenda, potrivit Europa FM.

Cand l-a intrebat de ce fumeaza in masina, politistul i-a spus sa sune la 112 si a amenintat-o ca ii da amenda maxima.

Agentul, care in doua saptamani ar urma sa iasa la pensie este acum cercetat disciplinar.













[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
11159 vizualizari
  • +8 (14 voturi)    
    Atitudine tipica in statul mafiot rromanistanez. (Miercuri, 30 martie 2016, 12:18)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    rromania nu este un stat, cu institutii si oameni care servesc in aceste institutii cu umilinta si dedicare. In rromania cei care au pus gheara pe institutii sunt stapanii si noi restul suntem cei care trebuie sa respectam legile or else ... Prin urmare, militienii, securistii, parlamentarii, cadrele din armata, judecatorii, procurorii fac "ce vrea muschii lor" si noi suntem sclavii care muncim pentru ei in bataia pustii. Tocmai o gandire ca asta a dus ca judecatorii, militienii, parlamentarii sa aiba "pensii speciale" decuplate de contributivitate. Ce sa mai vorbesc, singura reactie de bun simt este sabotarea acestui sistem infractional numit Romania.
    • +3 (5 voturi)    
      Eroare (Miercuri, 30 martie 2016, 12:34)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      Reactia de bun simt este schimbarea sistemului! Ce faci daca ti se strica o clanta, schimbi toata casa? Nu, schimbi clanta!
      • +3 (3 voturi)    
        Merita continuat. (Miercuri, 30 martie 2016, 14:36)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

        Dar dupa ce ai schimbat clanta, iti dai seama ca cea de dinainte abea de se tinea in usa putrezita, cae dupa ce o schimbi realizezi ca se tinea in balamale uzate mai sa se rupa, ce au provocat o crapatura in toc, care antrenata de crapatura din tavan ce a facut candelabrul sa cada peste masa de a facuto tandari, aduce aer rece cu miros de mucegai din pod.

        Unele lucrui necesita prea mult efort pentru a fi reparate. e mai ieftin sa razi / sarezi si sa reconstruiesti.
    • +3 (3 voturi)    
      sabotare? (Miercuri, 30 martie 2016, 13:53)

      The Great Cornholio [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      si cum putem sabota acest comportament?
      Am incercat sa aman plata taxelor si m-am ales cu toate conturile blocate, plus bani retinuti de 2 ori?
      singura cale prin care putem protesta este sa mergem la vot si sa votam altceva. Dar din pacate multi se duc in ziua de vot la gratar, pentru ca e vremea buna.
      • +3 (3 voturi)    
        altceva.... (Miercuri, 30 martie 2016, 14:08)

        sentenced [utilizator] i-a raspuns lui The Great Cornholio

        Ce altceva sa votezi? din 2008 de cand tot votez, de fiecare data regret si imi jur ca e ultima oara cand merg la vot. Dar anul acesta, chiar va fi ultima oara cand ies la vot, daca nici acum nu iese cum trebuie.
        • +1 (1 vot)    
          iti spun eu (Miercuri, 30 martie 2016, 14:47)

          muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

          Nu va iesi 'cum trebuie'. Sunt aceeasi indivizi, cine crezi ca ar trebui sa iasa, ca sa fie cum trebuie?
  • -8 (8 voturi)    
    Re: Un_Oarecare [utilizator] (Miercuri, 30 martie 2016, 12:26)

    kx2000p [utilizator]

    Nu inteleg care e problema in ce face fiecare ? Doamna nervoasa fiind pentru ca tocmai a fost amendata a demonstrat agresivitate tocmai prin prisma atitudinii de a demonstra ca "i-o face" agentului inregistrandu-l video si postand acest clip.
    "Istoria" a demonstrat ca inregistrarea video a creat un precedent intre "cei certati cu legea" si folosesc telefonul mobil pentru orice este in dezacord cu spusele dumnealor inclusiv prin incalcarea legislatiei rutiere in cazul de mai sus.
    Daca ai gresit si esti prins iti asumi riscul ca vei plati. De fapt trebuie sa platesti, fara drept de comentarii.
    Eu in locul doamnei as tace din gura. Agentul trebuia sa depuna plangere pentru calomnie.
    • 0 (0 voturi)    
      say what? (Miercuri, 30 martie 2016, 14:48)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui kx2000p

      Calomnie? Care este calomnia?
    • 0 (2 voturi)    
      tu n-ai priceput nimic (Miercuri, 30 martie 2016, 16:17)

      Adrian1 [utilizator] i-a raspuns lui kx2000p

      Tu chiar n-ai priceput nimic din stirea asta. Hai sa-ti fac eu un rezumat: Militianul fuma in masina de serviciu, adica incalca noua lege (15/2016, fumatul in masina de serviciu e interzis, iar multi oameni si-au luat amenda pentru asta), o persoana a ridicat in discutie incalcarea acestei legi de catre militian si a fost amenintata. Si din nou, pentru ca n-ai priceput stirea, doamna nu a contestat amenda rutiera, ci faptul ca militianul fuma in masina de serviciu si a si amenintat-o in caz ca reclama incalcarea legii.
  • -6 (6 voturi)    
    Continuare (Miercuri, 30 martie 2016, 12:27)

    kx2000p [utilizator]

    Si eu am gresit si eu am avut permisul retinut insa pe drept. Am gresit am platit.
    Astea sunt regulile.
    Numai bine.
    • +3 (3 voturi)    
      reguli (Miercuri, 30 martie 2016, 14:49)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui kx2000p

      Iar una din reguli spune ca fumatul este interzis la locul de munca. Politistul era in masina de serviciu, in timp ce lucra.
    • +1 (1 vot)    
      nu e vorba (Miercuri, 30 martie 2016, 16:40)

      Adrian1 [utilizator] i-a raspuns lui kx2000p

      nu e vorba de amenda pe rutiera, e vorba ca militianul fuma in masina de serviciu iar doamna a incercat sa sesizeze acel aspect si a fost amenintata. Basically, fiind un subiect urmarit de toata Romania, acel militian a incurcat-o urat de tot, iar daca il aperi o sa te faci urat fata de toata Romania. Bafta, ce sa-ti spun :)))
  • +3 (3 voturi)    
    nu se poate (Miercuri, 30 martie 2016, 12:27)

    Francisc 1 [utilizator]

    uscaturile astea nu au de ce sa decida ceva nicaieri , sunt destui tineri fara job , hai cu desteptii la revedere !
  • +4 (4 voturi)    
    nu politist (Miercuri, 30 martie 2016, 12:42)

    Adrian1 [utilizator]

    Nu politist, ci militian. Trait mult timp pe vremea comunismului, n-a renuntat la atitudinea de zeu care-si permite sa faca orice, inclusiv sa incalce legea, pe principiul ca legea e "doar pentru catei", cum zice poezia. Din fericire vremurile se schimba si tehnica moderna (camera de filmat la indemana, internetul) scot la iveala asemenea derapaje.