ACTUALIZAT Deputatii au respins cererile DNA de retinere si de arestare preventiva a lui Sebastian Ghita. Nu cred ca pentru placerile sadice ale unor personaje care se bucura de arestari trebuie sa hranim cu denunturi aceasta masinarie crunta

de Red. stiri     HotNews.ro
Miercuri, 30 martie 2016, 8:56 Actualitate | Esenţial

Sebastian Ghita in banca
Foto: Hotnews
Deputatii l-au salvat pe Sebastian Ghita si au respins cererea de incuviintare a retinerii si arestarii preventive formulate de procurorii DNA, care il acuza de dare de mita, santaj, folosire de informatii care nu sunt destinate publicitatii sau cumparare de influenta.

Sebastian Ghita, la iesirea de la Camera Deputatilor:

Despre votul colegilor sai: E doar o chestiune de principii democratice. Nu e doar o chestie de dreptate.
Nu as dori nimanui sa treaca prin asa ceva.

Cred ca menirea oamenilor pe lume este sa creeze, sa munceasca, sa se dezvolte.

Eu nu m-am nascut sa fur, nu m-am nascut sa fac contracte cu statul. M-am nascut sa creez.

Cred ca trebuie sa urmarim cu atentie cat de usor acuzam pentru un urlet prelung pe televizoare.

Trebuie sa ajungem la situatia in care societatea sa se civilizeze, sa se ordoneze.

Intentionez sa imi vad linistit de viata mea si cred ca toti oamenii din Romania trebuie chemati sa faca treaba asta.

Nu cred ca trebuie sa tot hranim cu denunuturi aceasta masinarie crunta.

Sunt convins ca in momentul in care un dosar al sotiei presedintelui va fi pe rol, presedintele va trebui sa isi dea demisia.

N-am mai multe amanunte sa va ofer (intrebat de unde are informatia despre dosarul lui Iohannis - n.r.).

Timp de un an de zile, mai multe persoane au venit sa imi spuna ca sigur as scapa de problemele mele daca l-as denunta pe Victor Ponta - colegi din partid, oameni din avocatura, din justitie.

Abia am iesit din acest vot complicat si nu am inca un plan imediat.

Dupa cum vedeti, putem sa planuim orice, dupa un simplu denunt viata se poate schimba intr-o zi.

Intrebat despre prezenta in sala a lui V. Ponta si E. Udrea: "Cred ca si V Ponta, vazand ce se intampla in justitie... Procurorii cheama oameni in arest fara sa cheme avocatul. Hai sa iti reducem din pedeapsa, hai sa facem intelegere. Cred ca o fi vazut si domnul Ponta ce se intampla. Stim cu totii ca a avut o participare la acest nou Cod Penal care aduce atata durere si atata chinuiala oamenilor in Romania."

Cativa colegi mi-au spus ca pot asista la numararea votului, ulterior presedintele Vali Zgonea mi-a spus ca nu pot participa.

Doar Iisus Hristos este unul rastignit pe cruce si fara de pacate, noi restul... (suntem denuntati - n.r.). Nu cred ca de asta ne nastem.


15.14:
Si cererea de arestare a fost respinsa: au fost 176 voturi "impotriva" si 107 "pentru".

Un alt moment amuzant: Intr-o urna cu bile a fost gasita o pastila de nurofen.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
20042 vizualizari
  • +36 (58 voturi)    
    astia suntem (Miercuri, 30 martie 2016, 9:07)

    GeorgeT [utilizator]

    Studentii nostri protesteaza pentru dreptul de a fuma unde vrea puta lor ..
    • +13 (21 voturi)    
      Cititi doar si vă minunati (Miercuri, 30 martie 2016, 12:40)

      Mustata lui Dragnea [anonim] i-a raspuns lui GeorgeT

      si o să intelegeti si de ce România este azi unde este . Daca România s-ar fi aflat măcar la jumtatea clasamentului sărăciei in UE ,acolo unde ii este locul, poate textul de mai jos ar fi avut un pic de credibilitate . Dar......
      Intreb si eu: Cine e ”forta” aia care instaureaza frica , aresteaza parlamentari , patroni de presă ( nevinovati ??) s.a.m.d. ?

      ”....Am doi copii. Am venit in fata dvs pt a imi sustine nevinovatia si pentru a va ruga sa respingeti cererile. Colegii din comisia juridica s-au aratat contrariati dupa dovezile prezentate de mine.
      Votul de astazi nu va reprezenta blocarea justitiei.
      Parlamentul Romaniei este supus unui presiuni uriase. Scopul este instaurarea fricii prin hartuirii si folosirea arestarii ca intrument modern de tortura.
      Iata ce scrie ieri Dan Tapalaga, apostolul arestarilor: "Arestarea lui Ghita poate deschide calea unor noi denunturi". Asta vrem sa facem?
      Calin Popescu Tariceanu este amenintat cu dosare de fosti apropiati.
      Valeiu Zgonea are doua dosare in lucru.
      Sefii tuturor partidelor politice din Romania sunt in instanta sau au dosare, inclusiv Alina Gorghiu si Vasile Blaga.
      Sefii institutiile de presa au dosare.....”
      • -8 (8 voturi)    
        Am informatia dupa contul meu de facebook... (Miercuri, 30 martie 2016, 15:06)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Mustata lui Dragnea

        Ghita o sa faca puscarie astazi!
        • +3 (13 voturi)    
          omerta inca mai functioneaza in parlament (Miercuri, 30 martie 2016, 15:33)

          snowflake [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

          .
        • +6 (10 voturi)    
          Ce sa vezi (Miercuri, 30 martie 2016, 15:41)

          Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

          Poti sa-ti inchizi contul tau de fk.
          • +3 (5 voturi)    
            sa-l inchida, ca-i gol (Miercuri, 30 martie 2016, 16:13)

            anonimicus [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

            soarta parlamentarilor e prezisa de conturile din banci, nu de cele de pe fb.
    • +7 (11 voturi)    
      bravoooo (Miercuri, 30 martie 2016, 13:13)

      coloneze [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

      ai pus punctul pe I
      UNDE SUNT ZAPEZILE DE ALTA DATA
    • +14 (18 voturi)    
      La comisarul.ro a scris si Nitu cumva? (Miercuri, 30 martie 2016, 13:23)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

      Mafia administrativa foloseste canale media pentru a transmite intre membrii ei informatiile ce rasufla din Parchetul General?

      Cumva procurorul Nitu a scris si el articole in comisarul.ro?
      • -1 (11 voturi)    
        Exact! ce mai sursa! In schimb, (Miercuri, 30 martie 2016, 15:09)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

        asteptam sa aflam din Allgemeine Zeitung sau din Le Monde ca un mogul jefuitor al poporului roman tocmai a fost arestat.
    • +9 (19 voturi)    
      hai in strada (Miercuri, 30 martie 2016, 15:19)

      the obvious [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

      a venit caldura, merge de minune "asediat" acel cuib de infractori (parlamentul romaniei)
    • -1 (5 voturi)    
      hai la balamuc : (Miercuri, 30 martie 2016, 19:57)

      Miky113 [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

      "Nimeni nu e mai presus de lege !"

      Imunitatea e pentru declaratii politice.

      Procedura aplicarii imunitatii e mirifica !
      Analiza in comizia juridica, vot recomandare, dezbatere, vot secret in plen !!!

      La fiecare cerere de incuviintare, parlamentarii au uitat scopul procedurii: "imunitatea pentru declaratii politice " !

      Evident ca sunt pe ultimul loc la incredere, si nu numai !
  • +28 (38 voturi)    
    Eu astept cu nerabdare,nu arestarea.... (Miercuri, 30 martie 2016, 9:08)

    gigiN [utilizator]

    preventiva a acestui hot,ci judecarea si condamnarea-cu executare-,in celula uin care va sosi,in curand,sper, si marele prieten ponta !!!~
    • +14 (26 voturi)    
      Ma indoiesc (Miercuri, 30 martie 2016, 11:46)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      Va scapa usor - minim de pedeapsa si cu averea furata intreaga. JUSTITIA la noi e de partea hotilor iar legile sunt facute de hoti pentru hoti
    • +9 (17 voturi)    
      hehe (Miercuri, 30 martie 2016, 12:48)

      seagrass [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      dupa judecarea si condamnarea cu executare o sa-i revina si memoria , la toti le revine, sa vezi atunci denunturi facute de ghita seara la portita (portita beciului, of course).

      n-o sa ramina piatra pe piatra din psd.

      de aia e bine sa stea la beci, beciul face bine la amnezie,
      cum stai la beci , cum iti aduci aminte tot si brusc amintirile te napadesc.....

      era o melodie pe chestia asta la aia cu 3sud-est, se cheama ....vorbe care dor

      https://youtu.be/FhM7y2tJnQs
  • +14 (20 voturi)    
    PSD PONTA (Miercuri, 30 martie 2016, 9:52)

    Francisc 1 [utilizator]

    si cam atat , putin probabil sa se voteze arestarea!
  • +34 (40 voturi)    
    Ce bine ar fi (Miercuri, 30 martie 2016, 10:00)

    the obvious [utilizator]

    Dacă aș putea fura bani cu sacul și colegii mei de la.muncă ar hotărî dacă întru sau nu la pușcărie. Colegii mei fiind la fel de fără scrupule.
  • +19 (27 voturi)    
    Îi este frică lui Ghiță. (Miercuri, 30 martie 2016, 10:18)

    asavreau [utilizator]

    Sper ca să se aprobe arestarea.La cât se zbate Ghiță să scape,cred-că are multe potlogării făcute.Un om care se știe că a lucrat cinstit nu se zbate atât să scape de anchetă.Din contra,merge în justiție și își dovedește nevinovăția,dar DNA au demonstrat că nu fac arestări fără temei.Ghiță are comportamentul unei anumite etnii când este prinsă cu fofârlica.
    • +5 (7 voturi)    
      un amendament (Miercuri, 30 martie 2016, 12:29)

      gica pantalon [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      da, sunt sigur ca ghita a facut multe golanii si ca acum ii tremura un pic chilotii dar in instanta nu mergi sa iti dovedesti nevinovatia ci procurorii trebuie sa dovedeasca, in instanta, ca esti vinovat
      • 0 (12 voturi)    
        asta numai in caz ca (Miercuri, 30 martie 2016, 14:52)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui gica pantalon

        esti nevinovat.
        cand esti vinovat, te caznesti sa'ti dovedesti nevinovatia. :)
        • +1 (5 voturi)    
          pai daca esti nevinovat (Miercuri, 30 martie 2016, 16:24)

          gica pantalon [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          inseamna ca nici aia nu au probe
          • 0 (4 voturi)    
            asa'i (Miercuri, 30 martie 2016, 17:28)

            nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui gica pantalon

            d'aia se si caznesc sa adune. mizeaza pe vreun "prieten", o turnatorie...
            daca e ordin, tre' sa scoata ceva.:)
    • +11 (19 voturi)    
      Asta-i si parerea mea, ca ii e frica tare de tot ! (Miercuri, 30 martie 2016, 14:07)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Nu cred ca vor vota pt incuviintarea retinerii si arestarii pt ca multora le e frica de Ghitza. Dar, chiar si daca nu le-ar fi , tot n-ar face-o . Ei (penalii) trebuie sa se arate si sa fie solidari unii cu altii. De altfel, mesajul aproape subliminal pe care Ghitza l-a transmis astazi de la tribuna Parlamentului, "colegilor"lui, asta a fost: "Ei (procurorii-n.m.) incearca sa ma faca sa dau declaratii impotriva lui Victor Ponta". A repetat asta de cateva ori in discursul sau. N-a spus nicio clipa ceva de genul ca "si daca as fi vrut, tot nu asi fi putut, pt ca nu am ce sa declar impotriva lui, fiindca nu a facut nimic ilegal." Nu ! Cu alte cuvinte le-a spus ca stie despre Ponta destule dar nu le spune, dupa cum stie si despre destui dintre colegi, lucruri, dar cat timp acestia il sustin, tace si el.
      PS. Speranta ramane tot o Justitie corecta, prompta si aspra.
    • +2 (10 voturi)    
      ce vorbesti? (Miercuri, 30 martie 2016, 14:39)

      Gustav555 [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      "DNA au demonstrat că nu fac arestări fără temei."
      Sa incepem sa insiram respingerea propunerilor de arestare preventive sau achitarile din ultima vreme?
  • +19 (23 voturi)    
    titlul corect: (Miercuri, 30 martie 2016, 11:41)

    nesuferitu [utilizator]

    camera deputatilor voteaza miercuri ca Sebi NU poate fi retinut si arestat!
    • +3 (9 voturi)    
      si asta (Miercuri, 30 martie 2016, 14:14)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui nesuferitu

      din cauza dovezilor irefutabile aduse de ghita de pe site-ul comisar.ro.
      cand o sa vina si cu dovezile la fel de irefutabile, obtinute din eterul constelatiei lira, o sa fie propus, ales si reales presdinte. la beciul domnesc.
  • +3 (11 voturi)    
    Ghita e speriat de arest! (Miercuri, 30 martie 2016, 12:36)

    Eu sunt Ghitza [utilizator]

    NU SCAPI GHITANE!!! La bulau cu tine!
  • 0 (16 voturi)    
    Daca voteaza sa fie cercetat in stare de (Miercuri, 30 martie 2016, 12:36)

    xrogo [utilizator]

    libertate,foarte bine,faptele s-au petrecut acum 2 ani si daca au dovezi pot sa-i dea orice condamnare,astia numai de catuse stiu?
    • -1 (1 vot)    
      Cum credeti ca-si mentin declaratiile sau (Miercuri, 30 martie 2016, 20:02)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ca dau declaratiiutile, in sprijinul adevarului supusii unui sef de consiliu judetean, primar (mai ales in provincie), al unui baron local cum e ghita ?!
  • +5 (13 voturi)    
    Ditamai milionarul, senator, stapan de judet (Miercuri, 30 martie 2016, 12:52)

    deval [utilizator]

    , mogul, pretenul plagiatorului-infractor si membru al comisiei pentru SRI se plange ca ultimul ordinar ca e oprimat de stat !! Stim a fost oprimat cu miliarde de euro de la stat !! Campion absolut , din orice pozitie al contractelor cu statul...Tot el induce ideea ca parlamentari si eventual si noi cetatenii- se tem sa nu fie in aceeasi situatie !!
    Dupa ce a atacat ieri o jurnalista somera (!!!) tocmai pentru ca spunea ce gandea si ataca cu probe politicienii (sursa raului) azi i-a venit randul altui jurnalist care are tupeul sa nu manance din mana lui ! Rusine scursura ! Cum or sa aiba curajul cei care iti sunt supusi adica tot judetul, sa spuna adevarul daca tu stai pe tron cu coroana pe cap ?!
  • +3 (11 voturi)    
    Eu zic palamentarilor carora le e frica , (Miercuri, 30 martie 2016, 12:59)

    deval [utilizator]

    sa mearga la psiholog, sa se declare inapti si sa-si depuna demisia din parlament..Le e frica sa nu fie identificate actele lor de coruptie ?! Ghita sugereaza ca statul insceneaza vinovatii ! CSM ce zice ? Eu cetatean prost , sarac, fara aparare, avocati -am 1000 de nemultumiri de modul in care ma trateaza statul (prin codul fiscal ca persoana fizica, juridica, ANAF-ul, etcetc) dar vocea mea nu se aude .In schimb trebuie sa ascult un infractor cum se tavaleste de nervi ca l-au prins....
  • -3 (17 voturi)    
    omisiune voita a HN? (Miercuri, 30 martie 2016, 13:04)

    Gustav555 [utilizator]

    Ghita a mai facut o afirmatie exploziva, si anume ca presedintele Iohannis este in pragul demisiei din cauza dosarului penal care i-ar putea fi intocmit sotiei sale Carmen pentru fals si uz de fals in chestiunea cu locuintele.
    Sau se baga mizeria sub pres?
    • 0 (6 voturi)    
      Pravda nu omite (Miercuri, 30 martie 2016, 15:11)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Gustav555

      da anunturi pe google anti Johannis.
  • +8 (12 voturi)    
    ghita spune : (Miercuri, 30 martie 2016, 13:17)

    deval [utilizator]

    1 "Procurorii se chinuie de un an sa ii faca un dosar si sotiei lui Ponta"
    Raspuns de la un nimeni : daca au elenentele finale ale unei infractiuni e normal sa caute si dovezile! Nici un procuror DNA(care se ocupa cu coruptia) nu cauta dovezi sa acuze un portar al unei institutii ! Daca nu s-a intocmit un dosar nu inseamna ca fata nu a fost comisa ci doar ca procurorii nu au ajuns (inca) la probe satisfacatoare.
    2 Aseara la B1 a spus ghita revoltat ceva in genul : Stiti ca daca mergi cu masina de la firma acasa , (si parlamentarul de la Parlament acasa) aceasta cheltuiala nu e acceptata de stat ?
    Raspuns : De 7 ani cheltuiala cu auto e neacceptata de stat in totalitate sau 50% si dvs ati aflat anul asta ?
    3 ghita :"Vor sa il denunt pe Victor Ponta"
    Raspuns : Normal , in gruparea Udrea participantii erau intrebati daca au ceva de declarat impotriva ei sau a lui Basescu ! In coruptie sunt vizati pestii cei mari pentru ca acesta nu se produce cu factura si chitanta ....
    Sigur ca la el acolo, la petrol si gaze nu avea cum sa afle asta dar putea sa intrebe "colegii"procurori, juristi ....
    • +2 (6 voturi)    
      frate (Miercuri, 30 martie 2016, 15:34)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui deval

      ti-am dat plus, da-ti dau si un sfat :
      nu te mai uita serios in gura astuia.
      ca el recita acum ce a invatat din manualul de psihologie, capitolul tehnici de manipulare:
      daca spui o minciuna, atunci spune una mare!
      asta spune orice ca sa-si scape pielea.
      ce 'mnezeu!
      • -1 (3 voturi)    
        frate, nu poti sa nu te enervezi cand auzi (Miercuri, 30 martie 2016, 21:57)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui Gobelin

        ce guita si cand tembeliziunile "apreciaza" ca "a fost convingator" .....
        Apoi nu cred ca a citit la petrol si gaze , pe unde a fost el vre-un manual contemporan de psihologie , tehnica dezvoltata de el e de chiolban si cred ca isi are originele in preistoria manipularii proprie NKVD-ului... Vreau sa cred ca nici asistatii nu o tolereaza ...
        Da, aveti dreptate , i-am dat prea multa importanta si cred ca capac mi-a pus cand s-a luat de doi dintre putinii jurnalisti verticali someri sau oricum saraci care nu mananca din mana nimanui (Sorina Matei si de cel de la HN).., probabil ca si somer
  • +10 (16 voturi)    
    Ce-o fi vrut sa zica? (Miercuri, 30 martie 2016, 13:38)

    calexe [utilizator]

    «"Arestarea lui Ghita poate deschide calea unor noi denunturi". Asta vrem sa facem?»
    Banuiesc ca cei vizati au decodat mesajul.
    Ce tupeu!
    • 0 (4 voturi)    
      daca spune si cum e cu sacosa (Miercuri, 30 martie 2016, 15:05)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui calexe

      aia de o ducea cocoselu' ala mic ?!
      sper sa'i trimita si el un rezume, lui cristoiu. cum a facut si udrea. cahiar daca nu se dau urmari, in urmarire, macar stim si noi. daca e tradare, sa stim si noi, :)
  • +13 (21 voturi)    
    ''lupii tineri''... (Miercuri, 30 martie 2016, 13:50)

    astronaut [utilizator]

    ataca si se apara in haita , tactica securista spune ca chiar daca esti acuzat nu inceta sa denigrezi , sa diluezi acuzatia , sa provoci o opinie care sa te sustina , nu conteaza daca te faci de c...t , te ridici si mergi mai departe !
  • +8 (18 voturi)    
    guita ii aduce un omagiu plagiatorului iubit (Miercuri, 30 martie 2016, 14:26)

    deval [utilizator]

    si spune ca este la " cote inalte" in icrederea cetatenilor, deci ca ar fi cel mai iubit plagiator-infractor !!
    Acum inteleg cine si de ce a platit un sondaj cu cel mai apreciat "intelectual" !!
    Nea guita tanjeste dupa domnia lui ponta cand orice infractor era tratat cum se cuvine , adica onorat ca erou, era victima a basistilor, avea dosar politic si tot asa ziua era noapte, te duceai la Dubai sa depui spaga in conturi si ziceai ca te duci in cluburi, luai traistile si puneau guvernul sa semneze memoranduri pentru cedari, urlai amenintai pe samsarii (ANRP) si dupa ce veneau cu desagile dadeai o lege care nu prevede nimic ... Sigur ca ti-e frica tie guita, ca daca te vad la racoare multe mai indraznesc sa spuna supusii tai, macar ca sa se apere ei insisi !!
  • +4 (12 voturi)    
    parlamentul (Miercuri, 30 martie 2016, 14:58)

    rochiri [utilizator]

    acest wc public al Romaniei!
  • +4 (12 voturi)    
    mda (Miercuri, 30 martie 2016, 15:07)

    liviu_ [utilizator]

    a fost ales iohannis presedinte... sa-au speriat a trecut
    a fost colectiv s-au speriat ... a trecut
    acum s-au intors la ce stiu mai bine.

    lenanta tara! in stilul asta in 2-3 ani se duce dracu toata justitia (din nou)
    traiasca psd...
  • +1 (11 voturi)    
    Discursul (Miercuri, 30 martie 2016, 15:21)

    tanar_pensionar [utilizator]

    lui Sebastian Ghita poate fi o excelenta lucrare de doctorat in domeniul manipularii. Daca nu este deja doctor, cu siguranta poate obtine pe bune titlul cu asa o tratare perfect documentata.
  • +2 (10 voturi)    
    Au hotarat ca-i nevinovat,arhanghelul Ghitza (Miercuri, 30 martie 2016, 15:24)

    Plagarus [utilizator]

    Scut colateral Iohann+4.000.000 de asa zisi penali romani, care daca ra fi furat cat Ghitza, ar merge benevol la puscarie !!!
  • +5 (13 voturi)    
    hai cu pensiile speciale (Miercuri, 30 martie 2016, 15:31)

    jackalphonse [utilizator]

    ...si cu legile speciale. E greu sa fii deputat mai taica...
  • +5 (13 voturi)    
    Marsh la puscarie golanilor (Miercuri, 30 martie 2016, 15:34)

    Koczka [utilizator]

    Parlamentul , o adunatura de penali care au furat pe vreo 100 de ani bugetul tarii. Si mai viseaza sa fie votati in toamna pentru inca 4 ani.
    Decat cu astia mai bine sa vina rusii, chinezii sau cine mai vrea !
  • +1 (13 voturi)    
    Ghita_Ponta+Udrea+Basescu (Miercuri, 30 martie 2016, 15:56)

    CRMS [utilizator]

    Clanul mafiotilor care in fata televiziuniolor se injura unii pe altii in schimb sunt ca fratii cand este de jefuit tara.
  • +3 (11 voturi)    
    Deputatii sa se astepte la un sut in dos. (Miercuri, 30 martie 2016, 16:44)

    ouyang [utilizator]

    Cat de urgent. As prefera evident sa vad casa poporului in flacari. Din pacate romanii sunt prea lasi pentru a-si face curat in colhoz. De 20 de ani asteptam sa se schimbe porcii in oameni.
  • -1 (7 voturi)    
    De cand s-a transformat parlamentul in Justitie? (Miercuri, 30 martie 2016, 16:57)

    dezamagitul [utilizator]

    Hotii astia de la conducere cred ca noi toti santem prosti ca cei care se uita la antene si la televiziunea lui ghita. Eu nu votez din principiu de mult timp fiindca este dreptul meu deoarece nu am de unde alege.Cei care candideaza nu prezinta incredere fiind din aceia care au furat de au stins pana acum iar cei care s-au reformat sant tot cei vechi care majoritatea au trecut pe la toate partidele. Iar cei noi sanat mai hoti decat cei vechi. Toti sant tarcati cum ar trebuii sa se imbrace in parlament. Vor sari unii sa zica ca daca nu mergem la vot vor vota ei , dar daca am mers la vot si am votat nu tot cum au vrut ei a iesit. Cateva exemple : Am votat pe x in partidul sa zicem liberal iar pana la sfarsitul mandatului a trecut prin toate partidele si pe la romania mare , atunci noi ce am votat un liberal sau un neocomunist extremist gen w.c.tudor. Alt exemplu acele partide parazit pe care nu le-a votat nimeni gen partidele lui oprea generalul facut la apelul de seara sau daniel constantin fostul lacheu a lui voiculescu si sa nu mai vorbim de partidul lui tariceanu care creste in sondaje ca fat frumos fara sa fi participat la niste alegeri libere ei facand diferite aliante de conjuctura.
    Toti ar vrea sa mergem cat mai multi la alegeri sa ii legitimam pe acesti impostotri . Eu nu pot fi partas cu toti hotii. Am zis ca ma voi duce la vot cand un partid va modifica legile sa nu poata sa faca naveta de la un partid la altul , plecad de pe lista pe care ai fost ales iti vei pierde locul , si in acelasi timp sa modifice constitutia ca parlamentarii sa fie protejati numai pentru declaratii politice responsabile si parlamentul sa nu mai fie o institutie de justitie pentru mafioti.
  • 0 (8 voturi)    
    niste gunoaie (Miercuri, 30 martie 2016, 17:16)

    T1M1 [utilizator]

    niste gunoaie toti.

    Imunitatea parlamentara este abuzata intr-un mod de nedescris... ea a fost creata sa ii apere pe parlamentari pentru opiniile exprimate in cadrul parlamentului in exercitiul functiei lor, NU SA II APERE de mana legii cand inseala, fura, fac trafic de influenta si asa mai departe.

    dece nu face nimeni nimic!?!
    • 0 (0 voturi)    
      Costitutia (Joi, 31 martie 2016, 23:00)

      pantelimon12 [utilizator] i-a raspuns lui T1M1

      Mai citeste constitutia. Imunitatea parlamentara nu a fost creata doar pentru declaratii politice. A fost creata si pentru a opri un procuror oarecare sa-l ia cu catuse pe unul votat de mii de oameni doar asa, la intimidare. Nimic nu ii impiedica pe procurori sa instrumenteze dosarul si sa ii trimita in judecata, cu sau fara votul parlamentarilor.
  • +2 (6 voturi)    
    bai stiti ce? (Miercuri, 30 martie 2016, 17:53)

    pardalian [utilizator]

    Pe asta incearca DNA sa-l infunde de vreo 10. Daca nu e in stare sa bage in puscarie un asemenea PENAL, sa se dea la o parte si lase pe altul care poate. M-am saturat sa le vad muia la TV cum sforaie pe nas fraze din carti si ne de da tifla. De fapt asta si meritam pt ca suntem un popor de slugi proaste.
  • -1 (3 voturi)    
    Ce tupeu ordinar (Miercuri, 30 martie 2016, 18:45)

    loveparade [utilizator]

    sa il ameninte/santajeze pe presedinte cu un doar al nevestei, dar "mai multe nu stie...". curat mafiot italian