Gluma de 1 martie de la SRI: Poza cu ghiocei, cu textul "Nu mai sunt acoperiti"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 1 martie 2016, 9:28 Actualitate | Esenţial

1 Martie la SRI
Foto: Facebook.com
Serviciul Roman de Informatii a postat, marti, pe pagina de Facebook, o fotografie cu ghiocei, simbolul venirii primaverii, si mesajul "Nu mai sunt acoperiti".























Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

10531 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    :-))) (Marţi, 1 martie 2016, 9:45)

    Dedalus [utilizator]

    :-))))
  • +5 (11 voturi)    
    da ! (Marţi, 1 martie 2016, 10:06)

    Lucian RomulusConstantin [anonim]

    dar cei din justitie si de peste tot, ca securitatea este omniprezenta, nu sunt descoperiti, nu? bravo baieti ! eu zic sa mai rariti putin ca nu mai avem aer de respirat !
  • +13 (13 voturi)    
    SERIOS ? (Marţi, 1 martie 2016, 10:25)

    Susufler0 [utilizator]

    Dar Viorel(ele) ?
  • +7 (9 voturi)    
    Nu mai sunt acoperiti (Marţi, 1 martie 2016, 10:27)

    CititorulComentator [utilizator]

    Ci deghizati :)))
  • +4 (6 voturi)    
    De ce se foloseste pluralul? (Marţi, 1 martie 2016, 10:35)

    marian_ulise [utilizator]

    Pana acum doar Turcescu s-a descoperit, restul??
  • +4 (4 voturi)    
    ? (Marţi, 1 martie 2016, 10:51)

    karula [utilizator]

    Natia asta...
    Doar ce i in pozitia ghiocel nu mai sunt acoperiti? Sau nu mai au acoperire?
  • +2 (2 voturi)    
    Lupu' isi schimba parul ... (Marţi, 1 martie 2016, 11:53)

    SpiruHaret [utilizator]

    Nu mai sunteti acoperiti da' tot in pozitia ghiocelului stati !
  • +2 (2 voturi)    
    glume de autobaza! (Marţi, 1 martie 2016, 13:14)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    cu totii stim ca serviciile nu au cum sa nu aiba si ofiteri acoperiti oriunde. si vedem asta si dupa cum unii rezista in pozitii inalte indiferent de cum se schimba conducerea.
    Si asta nu ar fi o pb, dar dupa cum vedem ca se intampla in (cac)Academia lui Oprea si la ANI, colcaie pe acolo cu plagiatori, personaje dubioase si compromise si tare imi e ca si in restul serviciilor sunt cam la fel- va dati seama ca pt astia "enteresu' national" inseamna altceva decat credem noi.
    Baiu e ca sunt si sub secretul de serviciu si juramint, nu pot nici macar sa spuna daca si ce au facut la ordinul sefilor, in folosul cui...he he...
    Nu e rau ca SRI a ajutat DNA, dar din anumite pcte de vedere poate ca DNA ar trebui sa poata intra si in SRI, devreme ce, din pacate, Comisia de control SRI a Parlamentului e impotenta.
    Sau asta s-a vrut, pana la urma?!
    Pe mine ma sperie idea de "servicii" care nu sunt controlul real al nimanui!