UPDATE Mitingul de sustinere pentru Antena 3 s-a incheiat: Circa 5.000 de oameni s-au adunat in Piata Constitutiei / Dana Grecu s-a asezat in genunchi pe scena

de Mihai Ivascu, Adina Florea     HotNews.ro
Vineri, 19 februarie 2016, 14:28 Actualitate | Esenţial

Miting sustinere Antena 3
Foto: Hotnews
Aproximativ 5.000 de oameni, marea majoritate de varsta a treia, au participa vineri, in Piata Constitutiei, la un miting de sustinere a Antenei 3, dupa ce televiziunea de stiri a primit o notificare de evacuare a sediului de la ANAF.

17:50 Mircea Badea anunta inchiderea mitingului: Este  o prima iesire in strada, vor urma si altele

17:40 In piata au mai ramas circa 2.000 de oameni

17:34 Pe scena intra catareata de muzica populara Irina Loghin, careia i se canta La multi ani

17:20 Ecaterina Andronescu a venit si ea in piata


17:11 Mihai Gadea le-a cerut manifestantilor sa se tina de maini: Suntem inlantuiti, dar nu de catuse / Sunt cele mai frumoase imagini pe care le-am vazut vreodata

16:59 Alesandra Stoicescu i-a multumit Marianei Rarinca: "Ii parea rau ca nu este alaturi de noi aici"

16:56 In piata au ramas aproximativ 4.000 de oameni

16:53 Dana Grecu s-a asezat in genunchi pe scena: Ei vor sa stam in genunchi. Nu ingenunchem in fata lor. Dar eu pot sa stau in genunchi doamnelor si domnilor in fata lui Dumnezeu si a dvs

16:50 Adrian Ursu, despre Traian Basescu: Poate javra ordinara sa se mai intoarca?

16:46 Mihai Gadea, prezentandu-l pe Adrian Ursu: Echipa Antena 3 aduce impreuna cei mai onesti si cei mai profesionisti jurnalisti din Romania

16:45 Purtatorul de cuvant al Jandarmeriei Capitalei Georgian Enache a precizat pentru HotNews.ro ca se fac doar estimari operative in ceea ce priveste numarul de participanti acestea nu se fac publice. Ploaia s a oprit.

16:26 Dana Grecu se afla printre manifestanti si primeste flori





16:16 Mugur Ciuvica afirma ca generalul SRI Florian Coldea organizeaza un miting anti-Antena 3 la ora 19.00 si il sfatuieste sa o ia si pe Laura Codruta Kovesi cu el

"Antena 3 le strica lor jocurile si nu pot sa conduca ei Romania cum vor daca emite Antena 3".

16:15 Ploaia s-a intetit

16:11 Captura de ecran de pe un webcam instalat in piata




15:54 In piata a aparut un tanar cu un afis pe scria "I love ANAF", dar mai multi manifestanti i-au luat afisul si l-au rupt, de fata cu jandarmii. Tanarul a plecat ulterior din piata.



15:30
In piata sunt circa 5.000 de oameni si continua sa soseasca grupuri de oameni. Reporterii HotNews au incerca sa obtina o estimare din partea jandarmilor, dar acestia au refuzat sa inainteze o cifra in ceea ce priveste numarul de participanti

15:25
O fetita intoneaza imnul Romaniei / A fost mentinut versul "Un nume de Traian"



15:20
In piata sunt aproximativ 3.000 de oamani, dar a inceput sa picure. Vedetele Antena 3 au urcat pe scena. Se striga "Libertate". Mircea Badea scandeaza "Antena 3 e aici!"

15:12
Mihai Gadea da mana cu oamenii din piata, Dana Grecu este in mijlocul multimii si face poze cu manifestantii

15:10
In piata a venit un grup compact de circa 400-500 de oameni, din Piata Izvor. In fata sunt persoane tinere cu bannere rosii pe care scrie cu alb "Alaturi de tine", care sunt urmate de persoane mai in varsta

Oamenii scandeaza "Antena3! Antena3!". La corturile montate in piata au aparut majoritatea vedetelor Antena 3 si Antena 1. Acestea nu au coborat insa printre oameni, ci prefera sa stea dupa gardurile montate in fata corturilor.

14:50 In piata a aparut si Mircea Badea

14:40 In piata s-au strans circa 300 de oameni, unii dintre ei cu bannere impotriva guvernului. S-a si strigat de cateva ori "Jos Guvernul". A aparut si Radu Tudor





Singura vedeta a Antenei 3 prezenta in piata este momentan Carmen Avram, care discuta cu oamenii.






Reamintim ca directorul Antena 3 Mihai Gadea a anuntat miercuri seara, in emisiunea sa "Sinteza Zilei", ca ii invita pe telespectatorii postului sa iasa vineri in Piata Constitutiei din Capitala, incepand cu ora 15.00, sa ii sustina.

"Vineri, ora 15.00, Antena 3 intalnire cu telespectatorii in Piata Constitutiei", a fost mesajul difuzat pe burtiera, in timp ce Mihai Gadea a afirmat ca evenimentul reprezinta "o ocazie minunata de a ne vedea multi, de a vorbi, de a auzi cat de sfanta e libertatea pentru no












Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Barbatul acuzat de asasinat la comanda mafiei italiene spune ca i sa facut o inscenare. Probele din dosar care il contrazic

Alexandru Gaina, individul acuzat ca la comanda mafiei italiene a ucis un om de afaceri roman, a vorbit in exclusivitate pentru Stirile Pro TV.
78054 vizualizari
  • +80 (90 voturi)    
    Poza lui Ceausescu si A3! (Vineri, 19 februarie 2016, 14:34)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Asocierea asta spune tot...
    in rest , orice comentariu e de prisos...
    • +61 (67 voturi)    
      Pai cine e in piata? (Vineri, 19 februarie 2016, 15:27)

      aladdin [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      E o zi normala de lucru, chiar daca e vineri; eu nu as putea participa la manifestatii la ora asta. La ora asta mai am inca 3 ore pana sa termin treaba.
      Sa nu-mi spuneti ca in piata sunt cei care lucreaza in ture, ca ma prapadesc... de ras.
      • +22 (28 voturi)    
        sunt miliarde acum la miting (Vineri, 19 februarie 2016, 15:35)

        giigi [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

        http://postimg.org/image/l5w4v7mat/
        miliarde..
        • +41 (47 voturi)    
          Fir'ar sa fie... (Vineri, 19 februarie 2016, 15:47)

          aladdin [utilizator] i-a raspuns lui giigi

          Care dreaku a facut piata aia asa de mare incat sa para aproape goala?
          • +23 (25 voturi)    
            circari (Vineri, 19 februarie 2016, 16:25)

            un om [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

            circarii stiu sa faca circ...atat
            • +1 (1 vot)    
              parca ar fi (Sâmbătă, 20 februarie 2016, 0:32)

              was [utilizator] i-a raspuns lui un om

              Arata parca o manifestatie a pensionarilor, aproape ca nu vad om capabil sa munceasca, doar sa-si ia pensia si apoi sa-se uite la antene...adica latrine, pline cu dejectiile varanului.
        • -36 (44 voturi)    
          Lucrezi la Parlament? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:12)

          Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui giigi

          Cum de ai pozat de acolo? Nu e de mirare, cine sa stea sa faca propaganda pe aici, daca nu de la parlament...
          • +27 (31 voturi)    
            ... (Vineri, 19 februarie 2016, 16:34)

            AdriEu [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

            https://www.youtube.com/watch?v=VgWl82rno6U

            tehnologia e prea avansata pentru nivelul si capacitatea ta de gandire, se numeste webcam!
          • +19 (23 voturi)    
            nope (Vineri, 19 februarie 2016, 16:37)

            giigi [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

            e un webcam public. l-au accesat si cei de la hn.
          • +16 (18 voturi)    
            Hai, mai (Vineri, 19 februarie 2016, 16:46)

            bobo22 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

            Chiar trebuie sa fii parlamentar ca sa poti viziona un webcam?
            • +2 (2 voturi)    
              Un esec total!!! (Vineri, 19 februarie 2016, 22:52)

              Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui bobo22

              Din cele 10 milioane de telespectatori cu care se laudau cei de la Antena 3 ca ii privesc, doar cel mult 3000, majoritatea de varsta a treia, sunt acum in Piata Constitutiei, conform Hotnews. Antena 3 nu a difuzat nici pana acum numarul de participanti ...wink emoticon PSD-ul probabil va fi alertat ...
              Tin sa multumesc pe aceasta cale tovarasilor MIhai Gadea, Adrian Ursu, Radu Tudor, Mugur Ciuvica si celorlalte lichele de la Antena 3 pentru ideea geniala de a face un miting de sutinere a postului. Un esec total avand in vedere asteptarile uriase! Ceausescu a facut la fel... Numai niste tembeli puteau crede ca daca ai rating, ai si sustinere neconditionata. S-a dovedit din nou ca prostia e sora geamana cu paranoia.
              Iohannis, cu astia nu intri nici in turul doi!..
      • +31 (33 voturi)    
        O tura pentru Dragnea o tura pentru Voiculescu! (Vineri, 19 februarie 2016, 15:37)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

        CEREBRALIX nu este pe lista de compensate... asa ca nu toti cei de varsta a treia isi permit discernamantul de a intelege ca sunt manipulati!
        • +1 (1 vot)    
          CRBL era pe scena (Vineri, 19 februarie 2016, 21:03)

          timp tamp [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

          gadea le-a adus un cerebel pe scena sa - i umileasca ca ei nu-l mai au functional!
      • +27 (31 voturi)    
        A3 e aici! (Vineri, 19 februarie 2016, 15:40)

        GOG [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

        si dana grecu e in multime!! oare or fi potenti printre ei? ;)))
        De citit ce zice Tolo, colegu de la GSP.
        http://www.tolo.ro/2016/02/19/cati-oameni-vor-fi-azi-la-mitingul-antenelor/
      • +17 (19 voturi)    
        ... (Vineri, 19 februarie 2016, 17:15)

        dragonfly [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

        doar prostimea e prezenta!!! Oameni usor de manipulat!!
        • -1 (1 vot)    
          dragonfly (Vineri, 19 februarie 2016, 23:51)

          CristinaStanescu1 [anonim] i-a raspuns lui dragonfly

          Tu esti un cretin si un Idiot destept !
      • +12 (14 voturi)    
        dana grecu in genunchi! (Vineri, 19 februarie 2016, 18:57)

        GOG [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

        Dana cea descatusara!
        Cred ca stie si alte pozitii!:))))
        Pamflet!
    • +48 (52 voturi)    
      Iohannis (Vineri, 19 februarie 2016, 15:37)

      MPop [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Ma mir ca lipseste Iohannis!

      Nu se gaseste nimeni sa mearga sa arunce cu oua si rahat in ei....ca raspuns la ceea ce fac ei cu restul societatii!
      • +17 (19 voturi)    
        KJ nu e in Piata (Vineri, 19 februarie 2016, 16:39)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui MPop

        El primeste ordine de la reformatii lui, ca de aia s-au dus Gadea si leprele de la A3 in America, sa ceara sprijin baptist.
        • +12 (16 voturi)    
          Da Johannis lipseste (Vineri, 19 februarie 2016, 17:17)

          Ceauceau2 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

          Cu zambetul lui tamp.
        • +4 (8 voturi)    
          lepre? (Vineri, 19 februarie 2016, 18:27)

          DetectivPrahova [anonim] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

          Lepre monser? E suficienta una ! KJ
    • +71 (75 voturi)    
      Cat de trist... (Vineri, 19 februarie 2016, 15:42)

      Lucian P. [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      5.000 de oameni de la care s-au furat zeci, chiar sute de mil de $, dar ei sunt in strada ca sa apere hotul... Fara cuvinte...
      • +23 (27 voturi)    
        toti aia (Vineri, 19 februarie 2016, 16:39)

        flitch [utilizator] i-a raspuns lui Lucian P.

        de acolo traiesc din taxele platite de noi,i-as identifica pe fiecare din ei si l-as pune de maine sa mearga la varani sa le dea pensia.

        sa le dea varanu' si pensie si antene numa'n cap pina le vine mintea la loc, daca mai pot sa se trezeasca vreodata, tolomacii.
        • -2 (2 voturi)    
          hemoron (Vineri, 19 februarie 2016, 23:53)

          CristinaStanescu1 [anonim] i-a raspuns lui flitch

          He - moroidule , sa dea Dumnezeu sa nu apuci pensia !
    • +26 (30 voturi)    
      maiculita (Vineri, 19 februarie 2016, 15:54)

      Yo_yo [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      ce canal as fi facut cu astia... de la bucale la paris pe de-a dreptul... cata prostime stansa la un loc rar gasesti...
      • -8 (10 voturi)    
        chiar , maiculita ta ! (Vineri, 19 februarie 2016, 18:16)

        DetectivPrahova [anonim] i-a raspuns lui Yo_yo

        Da maiculita, STALIN asa ar fi facut: un canal! La CANAL dragule, e bine !
    • +13 (15 voturi)    
      Oare au autorizație? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:04)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Știu ca în ultimul timp se dădea greu și ieșea scandal cu jandarmii. Sunt curios daca au sau cred că pentru ei nu e nevoie.
      • -6 (8 voturi)    
        Au bre. Au autorizatie ! (Vineri, 19 februarie 2016, 18:28)

        DetectivPrahova [anonim] i-a raspuns lui mr_mojo

        Au bre, au autorizare de la Primarie. Vrei sa o vezi ? Se poate .
    • +9 (11 voturi)    
      ... (Vineri, 19 februarie 2016, 17:05)

      Yo_yo [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      ar trebui sa vina si angajatii CRESCENT
  • +33 (43 voturi)    
    vajnica armata de mii de oameni a lu' Gidea? (Vineri, 19 februarie 2016, 14:35)

    IancuJianu [utilizator]

    Nici daca le numara picioarele nu ies atitia cu citi se lauda mortu'...
    • -5 (7 voturi)    
      Jalnicule (Vineri, 19 februarie 2016, 18:18)

      DetectivPrahova [anonim] i-a raspuns lui IancuJianu

      Jianul? Aha. Cred ca jalnic era mai potrivit, s'avem paprdon .
  • +26 (36 voturi)    
    cita frunza cita iarba (Vineri, 19 februarie 2016, 14:36)

    bogdan1477 [utilizator]

    O ditamai multimea de protestatari furioasi. Ce sa mai...
    • -4 (6 voturi)    
      Furiosi? (Vineri, 19 februarie 2016, 18:13)

      DetectivPrahova [anonim] i-a raspuns lui bogdan1477

      Unde ai vazut furia?
      La ce televizor te uiti monser? Al tau?
      Corect!
      • 0 (0 voturi)    
        era ironie mestere (Duminică, 21 februarie 2016, 12:20)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui DetectivPrahova

        Chiar nu te-ai prins ca era la misto comentatiul meu?
  • +33 (39 voturi)    
    babacii (Vineri, 19 februarie 2016, 14:39)

    HardCorePolitics [utilizator]

    Cica se dau galeti cu A3 la meeting:))
  • +10 (18 voturi)    
    imi e teama... (Vineri, 19 februarie 2016, 14:41)

    liviu_ [utilizator]

    sa nu vina ceva oameni aici...
    si la mitingu anti- a3 sa nu vina nimeni...
    o sa dea impresia ca lumea e pro-antena3...
    desi, evident, nu e asa!
  • -29 (59 voturi)    
    hmm (Vineri, 19 februarie 2016, 14:43)

    Mazeta [utilizator]

    Iar o să zică A3 că au fost 30000 de războinici neînfricați, iar HN o să spună că au fost 300 de pensionari, încât va trebui să facem media ca să aflăm adevărul. Hmm... poate d-aia e bine să existe și unii și alții.
    • +16 (18 voturi)    
      Ciuvica atac la patronul sau de astazi (Vineri, 19 februarie 2016, 16:12)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Voiculescu Dan nu a explicat niciodata opiniei publice de unde a scos, imediat dupa 1990, zeci de milioane de dolari pentru a-si infiinta firme cu capitaluri enorme.
      Ciuvica in 2004: " In ceea ce-l priveste pe Voiculescu si cele doua obsesii ale sale - colaborarea cu Securitatea si legatura sa cu conturile lui Ceausescu sau banii fostei Securitati, cred ca ar fi interesant ca domnul Voiculescu sa explice si procedura prin care, la inceputul anilor '90, practic a fost inchisa si a aparut grupul GRIVCO. Pentru ca este o chestiune extrem de interesanta: firma CRESCENT apartinea oficial unui arab, o persoana mai in varsta. Acest arab, in 1990, imediat dupa Revolutie, si-a facut un testament care ar putea intra in Cartea Recordurilor, pentru ca acest arab, Fouad Sanbar, si-a facut un testament prin care a decis asa: lasa mostenire tot patrimoniul firmei CRESCENT copiilor sai, dar nu la moartea lui, ci la moartea lui Voiculescu.
      Adica un batran arab, care avea si doi copii bolnavi (am aflat asta din cartea domnului Voiculescu) nu-si lasa averea copiilor sai, ci precizeaza in testament ca averea va fi impartita dupa moartea lui Dan Voiculescu, care era un simplu angajat al arabului respectiv. Acestea sunt lucruri pe care domnul Dan Voiculescu ar trebui sa le explice - cum este posibil ca cineva sa lase o avere de zeci, daca nu sute de milioane de dolari - o mostenire care sa fie impartita nu dupa moartea persoanei respective, ci a unui angajat. Si astfel, prin acest testament extrem de ciudat, Voiculescu devenea stapanul patrimoniului CRESCENT, iar la un an de la acest transfer de proprietate se produce un al doilea transfer de proprietate, prin care firma GRIVCO cu capital social foarte mare - milioane de dolari, apare din nimic, ca fiind proprietatea domnului Dan Voiculescu, care pana in acel moment a fost angajat la stat cu un salariu de 6000 - 7000 de lei. Brusc, in '91, dupa ce primeste mostenirea respectiva, apare grupul de firme GRIVCO "
      • +8 (10 voturi)    
        apoi (Vineri, 19 februarie 2016, 17:04)

        Yo_yo [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

        ia cumparat creierul si I la spalat.
      • -7 (9 voturi)    
        Da (Vineri, 19 februarie 2016, 18:12)

        DetectivPrahova [anonim] i-a raspuns lui Plagarus

        Evrica! Iata ca ai devoalat tu acum totul! Bravo! Este real ce spui? De unde stii?
        Aaaaaaaa, din presa! Corect draga!
    • +8 (10 voturi)    
      da ma (Vineri, 19 februarie 2016, 16:45)

      UglyKidJoe [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      dar mergi in piata si numara-i, ah nu poti ca esti la Moskva
    • +3 (3 voturi)    
      hmm (Vineri, 19 februarie 2016, 18:53)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      numarai, ca-i vezi in pozele prezentate
  • +35 (41 voturi)    
    Tipic (Vineri, 19 februarie 2016, 14:43)

    Soljenitin [utilizator]

    Oamenii intregi muncesc la ora aia. Antenistii nu. Tipic.
  • +23 (27 voturi)    
    S-a terminat uleiul si faina? (Vineri, 19 februarie 2016, 14:46)

    ouyang [utilizator]

    Oricum se vede puterea unor mancatori de cacat de a scoate oameni in strada. Zero. Va calca societatea pe cap pe toti.
  • +20 (24 voturi)    
    [...] (Vineri, 19 februarie 2016, 14:46)

    JeSuisRoumain [utilizator]

    O suta cu tot cu televiziuni si ziaristi?
  • +36 (40 voturi)    
    . (Vineri, 19 februarie 2016, 14:46)

    AdiSun [utilizator]

    Ce sa zic ... au fete de intelectuali. Numai unul si unu.
    • -3 (5 voturi)    
      ca si tine dragule (Vineri, 19 februarie 2016, 18:10)

      DetectivPrahova [anonim] i-a raspuns lui AdiSun

      Fete de intelectuali!?
      Pai da. Ca si tine Dragule !PUP You
      • +3 (3 voturi)    
        . (Vineri, 19 februarie 2016, 20:03)

        AdiSun [utilizator] i-a raspuns lui DetectivPrahova

        Calm your tits baby
      • +2 (2 voturi)    
        Putin mai tinerei,ei ii aplaudau si pe mineri (Sâmbătă, 20 februarie 2016, 7:16)

        Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui DetectivPrahova

        "I-am văzut cu ochii mei. Aplaudau într-adevăr. Precumpăneau femeile.
        Băteau din palme întinerite. Ridicau braţele fluturând peste cap sacoşe goale şi flori. Final de film sovietic cu mame şi neveste care-i întâmpină la gară pe eroi" (presa culturala anii 90-Irina Nicolau )
  • +23 (31 voturi)    
    Este asteptat si presedintele (Vineri, 19 februarie 2016, 14:48)

    Martinezu [utilizator]

    Sa faca o baie de multime ca e cam nespalat de vreo 3 luni de cand s- a imbaiat ultima oara la Universitatii.
    Cred ca a si uitat de ce a iesit atunci.
  • +30 (36 voturi)    
    Aneta 3 e, aici (Vineri, 19 februarie 2016, 14:49)

    Daniels22026 [utilizator]

    Iohannis, fii curajos! Du-te la miting alaturi de sustinatorii tai si de consilierul sef, nenea Mi'alache. Pun pariu ca s-a odihnit azi noapte si n-ai surprize cu el.
  • +27 (33 voturi)    
    doamne ce prosti... (Vineri, 19 februarie 2016, 14:50)

    liviu_ [utilizator]

    pancarde cu "jos guvernul" astia macar stiu pentru ce protesteaza?!
    guvernul ii apara...

    bine ce sa le ceri sustinatorilor antenei 3
    atat de incompetenti ca nici un miting nu stiu sa faca
    • +5 (7 voturi)    
      Mor de ras... (Vineri, 19 februarie 2016, 19:08)

      MagdalenaSchell [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      pacat ca nu e contemporan cu noi Caragiale...
  • +14 (20 voturi)    
    Foarte bine. (Vineri, 19 februarie 2016, 14:50)

    Johanis [utilizator]

    Acum ca au ajuns toti, sa spuna ce doresc.
  • +37 (43 voturi)    
    hehe (Vineri, 19 februarie 2016, 14:51)

    AdriEu [utilizator]

    Viitorul tarii.. tineri cu varste cuprinse intre 50 si 85 ani!

    Intactule, daca ai timp de amenajat scene, transmisii live din piata,organizare de mitinuguri, dece te vaiti ca nu iti ajung 5 zile??? Eu iti dadeam 3 zile maxim!
    • -21 (21 voturi)    
      sustinere antena3 (Vineri, 19 februarie 2016, 16:12)

      GhTenciu [anonim] i-a raspuns lui AdriEu

      Suntem alaturi de voi cu trup si suflet, voi ati mai ramas speranta libertatii noastre.Nu abdicati indiferent care si ce o vrea sa va faca. Nu puteti disparea asa cum vor hotii si banditii tarii,tradatorii si cozile de topor care au vandut tara si acum vor sa închida si gura presei libere care este bravul colectiv de la antena 3.Urmatoarea întalnire vom fi de 3-4 ori mai multi!
      • +7 (9 voturi)    
        desigur (Vineri, 19 februarie 2016, 16:47)

        AdriEu [utilizator] i-a raspuns lui GhTenciu

        de 3-4 ori mai multi si de 3-4 ori mai... batrani ca altii nu ati gasit, toti oamenii normali muncesc la astfel de ore!

        watch?v=VgWl82rno6U
  • +30 (38 voturi)    
    Antena 3 a murit, Traiasca Romania! (Vineri, 19 februarie 2016, 14:52)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Mai mult de o mie nu se strang!
    Tin sa multumesc pe aceasta cale tovarasilor MIhai Gadea, Adrian Ursu, Radu Tudor, Mugur Ciuvica si celorlalte lichele de la Antena 3 pentru ideea geniala de a face un miting de sutinere a postului. Un esec total! Ceausescu a facut la fel... Numai niste tembeli puteau crede ca daca ai rating, ai si sustinere neconditionata. S-a dovedit din nou ca prostia e sora geamana cu paranoia.
    Iohannis, cu astia nu intri nici in turul doi!...
    • -36 (42 voturi)    
      Deja s-au adunat 3000, (Vineri, 19 februarie 2016, 15:23)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      hai ca esti bun de profet!!!
      • +4 (6 voturi)    
        daca te (Vineri, 19 februarie 2016, 18:58)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        duceai si tu, se faceau 5000. asa...
    • -2 (6 voturi)    
      Profetul Marian Eugen loveşte din nou :) (Vineri, 19 februarie 2016, 18:21)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      Cel care profeţea că MRU va fi preşedinte, apoi că Macovei va fi preşedinte, mai apoi că Udrea va fi preşedinte, a profeţit din nou. LOL!
  • +19 (25 voturi)    
    motociclistii (Vineri, 19 februarie 2016, 14:52)

    zigot [utilizator]

    une sunt?
  • +23 (27 voturi)    
    Varanu' (Vineri, 19 februarie 2016, 14:56)

    nesuferitu [utilizator]

    cred ca da din coada prin celula. si-a ''inchiriat'' un televizor sa vaza ce si cum. oare vor ''sari'' oamenii la cap si pentru eliberarea lui? sa nu piarda momentul varaneii si sa-i mai bage o cerere la Herr Klaus, ca poate ''achieseaza''. acum or niciodata!
  • +18 (22 voturi)    
    mda (Vineri, 19 februarie 2016, 14:57)

    marianmarian [utilizator]

    Evident, a aparut si vesnicul stegar (ultima poza, stanga jos). Cati anuntau ei? 5000 de oameni? Penibil, dar.. nimic nou.
  • +24 (28 voturi)    
    a3 va truca (Vineri, 19 februarie 2016, 14:58)

    Goya [utilizator]

    stiu ei cum sa filmeze, din ce unghiuri, astfel incat sa para 300000 :))
  • +26 (30 voturi)    
    Revoltator (Vineri, 19 februarie 2016, 14:59)

    florinx [utilizator]

    Este incredibil ce s-a intamplat in aceasta saptamana!! O tara intreaga este conectata direct sau indirect cu acest post de televizune Antena 3 care nu mai are decat un singur lucru de facut sau de spus: oameni buni luati-va armele si haideti sa impuscam DEMOCRATIA sau sa-i impuscam pe cei care sunt impotriva noastra. Este trist ca nu putem sa scapam de aceste capuse ordinare care au curajul sa spuna ca ei reprezinta libertatea de exprimare.
  • +18 (22 voturi)    
    Asa baieti (Vineri, 19 februarie 2016, 14:59)

    mikeyu [utilizator]

    Cine nu merge la munca....
  • +29 (33 voturi)    
    ... (Vineri, 19 februarie 2016, 15:00)

    pathfinder [utilizator]

    Astia-s tinerii frumosi care trebuiau sa iasa in strada?
    hi hi hi hi hi
    • +31 (35 voturi)    
      hahaha (Vineri, 19 februarie 2016, 15:22)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui pathfinder

      pai daca te uiti in adunatura, iti dai seama ca latrina isi va pierde cea mai mare perte din ...audienta, in mod natural..
      • +2 (6 voturi)    
        Cu gripa care bantuie si cu ploaia (Vineri, 19 februarie 2016, 17:58)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        e chiar criminal sa-i aduci pe bietii batrani acum la un miting. Evident, daca nu vrei sa-i exterminezi.
      • -1 (1 vot)    
        Nash pandelica , (Vineri, 19 februarie 2016, 23:58)

        CristinaStanescu1 [anonim] i-a raspuns lui nash pandelica

        iti doresc sa nu apunci sa mori de moarte naturala si nici pensia !
  • +35 (41 voturi)    
    ok (Vineri, 19 februarie 2016, 15:00)

    Ana Armanca [utilizator]

    Nu vă oprește nimeni antenele, nu li se ia licența, naivilor.Dar dacă tot îi iubiți atâta, de ce nu puneți voi mână de la mână să achitați datoria lui Voiculescu?
  • +25 (27 voturi)    
    multi (Vineri, 19 februarie 2016, 15:03)

    Xorciser [utilizator]

    Au aflat ca vine si Aneta :)
  • +29 (33 voturi)    
    Patetic... (Vineri, 19 februarie 2016, 15:06)

    SLDP [anonim]

    Oameni cu mentalitatile blocate in epoca ceausescu care se fac partasii acestei manipulari mizerabile promovate de liderii antenelor.
    Sper ca justitia sa functioneze indiferent de interventia lui iohannis si sa recupereze prejudiciul de 60 de milioane de euro pe care patronul puscarias al acestei televiziuni l-a adus statului roman si inclusiv nefericitilor care au iesit sa sustina acesta televiziune a borfasilor.
  • +22 (28 voturi)    
    cam jumatate (Vineri, 19 februarie 2016, 15:06)

    nash pandelica [utilizator]

    sunt trepadusii trustului infect.
    deci, scapa ieftin, felix. doar vreo 30 de mii, platiti la sfarsit.
    de obicei, se da cam 50 de caciula.:)

    ps. codrutza e cu noi ! :))))
    persistenti baietii, inca mai tzin minciuna pe sticla, chiar dupa comunicatul dna.
    • +10 (12 voturi)    
      se'ngroasa gluma (Vineri, 19 februarie 2016, 15:48)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      au adus si lautari. au pus'o de chermeza.
      n'ai zice ca sunt amarati.
      mai haios e ca pensionarii au dat'o pe rap. :)
    • +1 (3 voturi)    
      iar (Vineri, 19 februarie 2016, 19:02)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      ii da codruta in judecata, iar le ia banii.
      inca una - doua minciunele si cred ca or sa falimenteze numai din procesele cu codruta.
  • +22 (26 voturi)    
    participanti (Vineri, 19 februarie 2016, 15:07)

    RenikiRem1 [anonim]

    Din poze se vede clar profilul antenistului de serviciu...(care vineri la ora 3 nu e la servici...)
  • +13 (23 voturi)    
    Asa putini s-au strans, (Vineri, 19 februarie 2016, 15:09)

    xrogo [utilizator]

    parca la mitingul basistilor sunt de 10 ori pe-atat!!!
    • -3 (11 voturi)    
      >>>>>>>>>>>> (Vineri, 19 februarie 2016, 16:14)

      Invincible [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Au mai murit intre timp.
  • +1 (9 voturi)    
    300 sau 1500? (Vineri, 19 februarie 2016, 15:10)

    LoloBolo [utilizator]

    pai si cati sunt in realitate...300 sau 1500?
    • +13 (21 voturi)    
      si daca sunt 1500 ce? (Vineri, 19 februarie 2016, 15:21)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui LoloBolo

      marea televiziune a strans 1500?! majoritatea batrani?!
      asta e marele ei succes?!
      • -23 (33 voturi)    
        Sa vedem cati strang celelalte (Vineri, 19 februarie 2016, 15:28)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        televiziuni,alea cu datorii la stat si cu insolventa?
        • +9 (11 voturi)    
          dar te-ai gandit ca jobul unei televiziuni (Vineri, 19 februarie 2016, 16:33)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          nu e sa organizeze mitinguri politice? sau voua c-a dat tata Putin si mama Voiculescu dezlegare?
        • +9 (13 voturi)    
          esti penibil... (Vineri, 19 februarie 2016, 16:34)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          o televiziune care urlii ca ai cei mai destepti, multi, boagati blabla sustinatori...
          sa strangi dupa ce urlii de un miting 4 zile.. 5000 de oameni e penibil!

          FBu a adus mult mai mult fara sustinere din partea presei!

          desi nu recunosc, este un esec al antenelor!
          cand mesajul tau ajunge la cateva milioane de oameni si iti raspuns 5000 este penibil... este un procent de-a dreptul jenant!
      • +8 (10 voturi)    
        Tu te-ai duce in piata? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:28)

        Andor74 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Ca sa fiu rau pana la capat, cine-ti sta in ploaie 2 ore pt. 50 ron - ca mai multi bani nu cred ca au de dat, ca cam (cacofonie voita) atata le e bugetul/emisiune ?
        • +1 (1 vot)    
          eu... (Vineri, 19 februarie 2016, 22:20)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Andor74

          ca sa ma duc in piata pentru un protest al antenelor trebuie sa fiu platit al dracu de mult... orice om are un pret dar este muuuuuuult peste 50 lei
          eu, daca fac calcului, stau pe scaun la serviciu 2 ore pentru mai multi bani :P
    • +16 (18 voturi)    
      300 (Vineri, 19 februarie 2016, 16:03)

      talos [utilizator] i-a raspuns lui LoloBolo

      300 erau aia de la Termopile sau "șpartanii" de la Dinamo :)
      In piata sunt 1.500 daca numeri picioarele si bastoanele.
    • -2 (4 voturi)    
      Cati ? (Vineri, 19 februarie 2016, 18:07)

      DetectivPrahova [anonim] i-a raspuns lui LoloBolo

      Nu are importanta cati pot si si 2 ! Important este ce spun ! Vorbim si azi de un individ (UNUL) care si-a dat fos pe partie in Brasov in 1987 !!!!! Vai ce jalnic acel UNU ! Dupa logica ta cam asa este unu? penibil!?Oare ?
  • +22 (26 voturi)    
    cine se aseamana se aduna, (Vineri, 19 februarie 2016, 15:11)

    mnicku [utilizator]

    prima imagine e sugestiva , una bucata ceafa lata maronie .

    hai luati-va sandramaua si valea.
  • +14 (20 voturi)    
    Incredibil (Vineri, 19 februarie 2016, 15:16)

    Catalin.Oprea [utilizator]

    Fara cuvinte...
    • -2 (4 voturi)    
      intr-adevar, cu ////cuvinte .... (Vineri, 19 februarie 2016, 18:01)

      DetectivPrahova [anonim] i-a raspuns lui Catalin.Oprea

      Dece fara cuvinte monser? Nu le ai ? Pacat. Bravo Antena 3 !
  • +15 (23 voturi)    
    Ok (Vineri, 19 februarie 2016, 15:16)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    Daca dau niste mici sau niste costita cu fasole vin si eu sa daram dictatura! Sau macar 50 de lei de la PC sau UNPR vreau si eu!
    • +3 (3 voturi)    
      Si un vinut fiert nu? (Vineri, 19 februarie 2016, 18:00)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      Dar zgarcitii canci!
  • +8 (14 voturi)    
    A fost autorizat acest ..... (Vineri, 19 februarie 2016, 15:17)

    8736 [utilizator]

    .....miting?
  • +11 (15 voturi)    
    PSD-ul a raspuns la apel? (Vineri, 19 februarie 2016, 15:18)

    pedepsitorul [utilizator]

    Masa compacta de 500 de personae, oare au in comun un carnet de partid?

    CNA-ul are voie sa auda sau sa vada ce se intampla cu aceasta companie anti-institutionala?
  • +24 (30 voturi)    
    scrisoarea de-al treilea, fragmenturi (Vineri, 19 februarie 2016, 15:21)

    talos [utilizator]

    ...Ce mai freamăt, ce mai zbucium!
    Piata clocoti de zgomot de proteze şi de bucium,
    Pensionarii umplu câmpul şi roiesc după un semn
    Şi-n borduri ei bat sălbatic cu bastoanele de lemn.
  • +23 (27 voturi)    
    Antena si poporu' ! Antena si poporu' !! (Vineri, 19 februarie 2016, 15:23)

    AresMihu [utilizator]

    Imi pare rau ca nu sunt acolo cu voi.... dar chiar am un loc de munca.
    Dar stati linistiti ca vin imediat... imediat ce imi scade IQ-ul pana la media voastra... adica sub 40.. Deci o sa fiu pe lumea cealalta... damn..

    Alte vesti bune. Tinand cont de media de varsta a "protestatarilor", cam in 5-6 ani, Antena va ramane fara public.
    • -16 (18 voturi)    
      Pana-atunci este pe val, (Vineri, 19 februarie 2016, 15:29)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui AresMihu

      si-o sa mature toti basistii!!!
      • +13 (13 voturi)    
        ce-s aia basisti? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:35)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        aia care canta la chitara bas?
        Ha ha , v-a marcat pe viata Basescu daca dupa mai mutl de un ana de cand nu mai e presedinte tot cu el va luptati.
        • -4 (6 voturi)    
          Definitie "Basism" (Vineri, 19 februarie 2016, 18:57)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Mon ami, basismul NU MAI E de multisor aderenta la Basescu. In limbajul popular s-a cautat un cuvant scurt pentru psihopatul nerealizat social, prostul fudul si rau, care uraste din toata fiinta lui mica si merschina orice realizare a altora, capabil - realmente - de nimic, dar care stabileste reguli pentru cei din jur. Mai sunt vreo zece caracteristici pentru "basist" dar scopul acestei postari nu e de a explica etimologia cuvantului ci doar pentru a sublinia ca Maria Sa , Poporul a gasit un cuvant scurt pentru propriile dejectii sociale.
  • +16 (20 voturi)    
    Ajutor (Vineri, 19 februarie 2016, 15:29)

    VictorBalas1 [anonim]

    Dar daca tot au atat de multi sustinatori, nu era mai bine sa le ceara ajutorul sa se mute din cladirile pe care le ocupa abuziv?
    Asa cum au putut organiza un studio de live in aer liber in mai putin de 24 ore, nu se putea organiza in orice alta locatie???
  • +15 (19 voturi)    
    Uite unde era (Vineri, 19 februarie 2016, 15:29)

    omezu [utilizator]

    Sectia de Geriatrie. Sa va imbracati bine, sa nu raciti. Varanul are nevoie de cat mai multi idioti spalati pe creieri.
  • +18 (24 voturi)    
    Apel pentru romani (Vineri, 19 februarie 2016, 15:30)

    luptator_din_munti [utilizator]

    Hai sa ne strangem si noi duminica de la ora 18,00 pentru 30 minute in Piata Universitatii.
    Fara lozinci, fara pancarte, fara nimic. Doar noi, cei care muncim, care credem in dreptate, in adevar, in justitie.
    Doar sa ne strangem si apoi plecam acasa, doar ca sa aratam lumii ca noi suntem mai multi si noi suntem majoritatea si ca noi putem raspunde cu forta hotiei, coruptiei, imposturii, manipularii.
    Fara manifestatie, fara intarzieri, doar prezenta in tacere pentru jumatate de ora. Fara partide. Doar noi, romanii curati.
    Pentru ca raul sa triumfe este suficient ca oamenii buni sa nu faca nimic.
    Imprastiati daca vreti sa ne adunam.
    • -5 (7 voturi)    
      nu zau (Vineri, 19 februarie 2016, 17:58)

      DetectivPrahova [anonim] i-a raspuns lui luptator_din_munti

      Noi, care noi?Prietene, raul , am impresia ca esti chiar tu si ar fi bine sa te abtii! Ori sa-ti revii ...! Nu insinuez decat ca nu TU esti cel care decide cine este bun si cine rau. OK? Cred ca e democratic si de bun simt se spun si de inteles si pentru un elev dintr-a doua elementara !
  • +10 (14 voturi)    
    Facatura PSD &CO (Vineri, 19 februarie 2016, 15:31)

    miohaiham [utilizator]

    Asta i si scopul :jos guvernul ca se strange lantul si se duc la bulau multi sau raman la bulau toti jegosii arestati.Manipulare ordinara!!!
  • +21 (25 voturi)    
    Mitingul trepanatilor (Vineri, 19 februarie 2016, 15:31)

    triciupa [utilizator]

    E de neimaginat ce gloata sinistra au adunat astia: bosorogi care de-abia isi taraie picioarele, lobotomizati de toate soiurile, niste gasti de dubiosi cu mutre de batausi din galeriile de fotbal, cersetori, boschetari, tot tacamul.
    Daca vreit sa vedeti cum arata curtea miracolelor din Parisul lui Dumas, dati o raita prin piata dar mai de la distanta, sa nu va molipsiti cu ceva nasol...
  • +15 (19 voturi)    
    Avramutza!!! (Vineri, 19 februarie 2016, 15:34)

    LoloBolo [utilizator]

    ïa uite-l in prim plan pe stegaru' dac (schizofren cu acte-n regula printre altele).
    E clar! Totusi, de curiozitate, cati cetateni sunt?
  • +11 (15 voturi)    
    E o rusine! (Vineri, 19 februarie 2016, 15:43)

    dezabuzatul [utilizator]

    Dragi tovarăși, să vă fie rușine că nu ați ieșit în stradă pentru apărarea libertății de exprimare! Se poate? Nu vă gândiți la viitorul țărișoarei? Păi pe lângă niște pierde-vară și cască-gură, pensionari care se distrează la întâlnirea cu vedetele preferate, cine mai e pe acolo? A, echipele și rudele lor....Și niște membri de partid deghizați în protestatari. Rușine!!!
  • +8 (12 voturi)    
    Alo, Vier Pfoten (Vineri, 19 februarie 2016, 15:45)

    talos [utilizator]

    Sunt vaccinati antirabic Badea, Ciuvica si Grecu? Sunt la zi cu carnetu'? Nu de alta dar daca musca pe careva la manifestatie sa nu le dea turbare. Pastoru' trebuie verificat cu apa sfintita si usturoi sa nu care cumva sa fie ceva necurat la mijloc. Ptui drace!
  • +7 (13 voturi)    
    Eu privesc la A3 acum (Vineri, 19 februarie 2016, 15:45)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    si vad un spectacol de divertisment, cu glume, cu Capatos, cu formatii muzicale etc, dar fara bilet de intrare, deci un spectacol de binefacere in folosul batranilor care sunt acolo in proportie de cam 90%. Nu e de comdamnat.
  • +6 (10 voturi)    
    Minerii (Vineri, 19 februarie 2016, 15:46)

    KostasP [utilizator]

    Da' minerii unde sunt?
  • +12 (14 voturi)    
    ! (Vineri, 19 februarie 2016, 15:52)

    Kpriciu [utilizator]

    5000 de gura-casca la latrine, de mana-ntinsa, ce toata viata lor au asteptat pomeni de la stat.
    Sa vedem cand s-or strange 50000 de anti-latrine, anti-coruptie, anti-politicieni, com o sa fie!
  • +7 (11 voturi)    
    5000? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:03)

    ggna [utilizator]

    Si voua v-au dat fasole si ciolan?
  • +7 (11 voturi)    
    haha (Vineri, 19 februarie 2016, 16:04)

    Goku [utilizator]

    le-a bagat ANAF mortu-n casa! :))) mai e un pic si scapam de ei, iar Gadea o sa ajunga sa faca "sinteza pupatului in rect" din WC-ul varanului de la Jilava
  • +7 (11 voturi)    
    sa vina iohanes ca s a dat cu (Vineri, 19 februarie 2016, 16:06)

    coloneze [utilizator]

    antena 3
  • +14 (18 voturi)    
    I LOVE ANAF (Vineri, 19 februarie 2016, 16:09)

    vali2 [utilizator]

    Cine mai vine? :D
  • +11 (13 voturi)    
    10 milioane (Vineri, 19 februarie 2016, 16:09)

    Ord [utilizator]

    de romani au venit in piata sa sustina Antena 3. Alte 10 milioane stau acum cu ochii pe televizor (cei care nu au putut ajunge). Iohannis a zis ca va ajunge si el sa dezbata noua grila cu telespectatorii. Mai multi romani din diaspora s-au strans si ei in pietele din marile orase europene sa-i apere averea varanului.
  • +8 (12 voturi)    
    mitingeala (Vineri, 19 februarie 2016, 16:12)

    aanciu [utilizator]

    A anuntat gadea ca mai pe seara se va da fasole si carnati. Si badea cica vine cu vinu' fiert... hai la pomanageala !
    • +7 (11 voturi)    
      badea? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:56)

      Nuzic [utilizator] i-a raspuns lui aanciu

      un spagat, un tucahara cu dublu surub?
  • +10 (14 voturi)    
    Antena3 vs Colectiv (Vineri, 19 februarie 2016, 16:14)

    RTK [utilizator]

    Cam ce gen de oameni isi permit vinerea in amiaza mare sa mearga la meeting-uri?

    Daca va amintiti, la Colectiv intalnirile aveau loc seara. Oare de ce?
  • +6 (10 voturi)    
    Dar unde sunt parlamentarii ? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:16)

    Leda [utilizator]

    Indignatii Tariceanu, Dragnea, Anghel, Serban Nicolae, aia cu miru, Jipa, Miki Spaga etc. Sa vina aici in strada langa stegarul dac sa -i vada lumea, sa strige impreuna !
  • +9 (13 voturi)    
    Alaturi de tine (Vineri, 19 februarie 2016, 16:16)

    AndreiCosmin1 [anonim]

    Aia care au afise cu Alaturi de tine sunt membrii PSD Sector 6 - oamenii lui Gabriel Mutu (urmarit penal pentru evaziune fiscala).
  • -8 (12 voturi)    
    Bai Ciuvica... (Vineri, 19 februarie 2016, 16:20)

    Gigi Kent [utilizator]

    Lasa-l ma si pe Coldea (plus sau minus Kovesi) sa protesteze. Si el are dreptul la protest si la libera exprimare. Societatea in civil.
  • +4 (10 voturi)    
    Islamistii (Vineri, 19 februarie 2016, 16:21)

    CititorulComentator [utilizator]

    Unde sunt islamistii cand ai nevoie de ei? :))))
  • +8 (12 voturi)    
    Greu de crezut ca mai sunt atati prosti (Vineri, 19 februarie 2016, 16:24)

    ProLibertate-AntiMerkel [utilizator]

    in Romania in 2016.

    Se anunta inca 25 de ani grei pentru romanii din Romania, trasi de inapoi de prostia incredibila a unor pensionari.
  • +12 (16 voturi)    
    5000 de ce? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:33)

    Francisc 1 [utilizator]

    acolo sunt maxim 1000 de oameni , m-am uitat pe webcam !
    • +9 (11 voturi)    
      Exact (Vineri, 19 februarie 2016, 16:59)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Si eu m-am uitat de citeva ori pe webcam, nu sint nici macar 1000. Mai degraba 500. De fapt daca asa avea timp as putea sa-i si numar.
    • +4 (8 voturi)    
      Asa zic si eu (Vineri, 19 februarie 2016, 17:00)

      Cheie primara [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      cam 1.000 e spectatori
  • +9 (13 voturi)    
    Numai 5000? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:37)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Romania e plina de securisti si criptocomunisti. Ar trebui sa fie in piata. Macar jumtatae din parlamentarii Romaniei sunt complicii la jaf cu Varanul. De ce nu ies in Piata, sa-i vedem?
  • +9 (13 voturi)    
    ati observat? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:39)

    AdriEu [utilizator]

    In marea majoritate a comentarilor impotriva Intactului, si a PSD-ului in general, mai pe toate articolele diferenta dintre totalul de voturi si voturile pozitive, este de .. 2! Sa fie unu de la Badea si unu de la Gidea? :)) Au ceva de munca! hilar.
  • +10 (14 voturi)    
    ...doar 5000? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:40)

    demaGOGU [utilizator]

    ...unde sunt sutele de mii de fanatizati gata sa si urmeze idolii pana in panzele albe?

    ma tem ca acest miting va da apa la moara partidei anti-antene din soc. romaneasca.
  • +8 (10 voturi)    
    ? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:44)

    Nuzic [utilizator]

    cine e dana grecu?
    • +11 (13 voturi)    
      Cum, nu știiii ??? (Vineri, 19 februarie 2016, 17:18)

      charlie [utilizator] i-a raspuns lui Nuzic

      E una de bea 7 cafele cu piper pe zi și-un kil de Red Bull, îndoit cu Hell ! Apare seara la tv, are două idei fixe; o zi o țipă pe una, o zi pe cealaltă...
    • +8 (10 voturi)    
      una care sta in genunchi (Vineri, 19 februarie 2016, 17:28)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Nuzic

      Au dat si vodca pentru infrumusetare virtualo-mentala, in caz ca doritori?
  • +6 (10 voturi)    
    De la ora 3 - interesant (Vineri, 19 februarie 2016, 16:45)

    Tze [utilizator]

    Cand oamenii normali sunt la lucru, astia merg la proteste.
    Unde-i Tapalaga cu optimismul?
  • +9 (13 voturi)    
    5000? (Vineri, 19 februarie 2016, 16:54)

    LoloBolo [utilizator]

    nu-s mai tati 5000..poate 5000 de picoare (inclusiv ale jandarmeriei)...daca incepem sa adunam : 2 la primarie, 3 la prefectura, alte 2 la priamarie, or iesi si 10 000 nu doar 5000.
    oricum, din poza, clar nu-s 5000 doar daca or devenit invizibili intre timp.

    Oricum, Ursu ala e amuzant saracu', chiar nu se sesizeaza nimeni din domeniul medical, sa ii dea vreo pastila ceva, ca saracu' are vedenii...el tot cu basescu a ramas.
  • +11 (15 voturi)    
    ma doare capu' (Vineri, 19 februarie 2016, 16:54)

    Francisc 1 [utilizator]

    cand vad multimea aia de pensionari amarti veniti sa spijine un securist care le-a tras-o toata viata , si inainte de 89 si dupa , au sindromul Stockholm ca altfel nu-mi explic.
    • -3 (5 voturi)    
      Sindrom? (Vineri, 19 februarie 2016, 18:20)

      DetectivPrahova [anonim] i-a raspuns lui Francisc 1

      De sindromul Imunodeficitar stii>? Nu ? Pacat ! Cam ast cred ca este !!Amin.
  • +8 (12 voturi)    
    CEL MAI TARE DIN PARCARE ! (Vineri, 19 februarie 2016, 17:03)

    Susufler0 [utilizator]

    Gadea mai avea de spalat niste bani, altfel nu inteleg rostul mitingului. 2-3000 de persoane, din care 80% pensionari trecuti de 60 de ani, 10% incerti trecuti de 40 de ani, restul gura casca (categoria asta cuprinde singurele persoane aflate in parcare a caror varsta e de pana in 30-35 de ani). De ce spun spalare de bani ? Pai, nu e de loc clar ce s-a dorit cu mitingul asta Sa se faca presiune asupra autoritatilor ? Cu 2-3000 de nefericiti ? Exclus ! Sa se arate care este forta Latrinelor ? Cu 2-3000 de nefericiti ? Exclus ! Sa... ? Exclus ! Ramane singura explicatie logica. sa se spele bani. Scena costa, formatiile de hip hop si de muzica populara costa, transportul mitingistilor costa, fursecurile pt protocol costa. samd O sa-mi spuneti, si pe buna dreptate, bine-bine dar cat poate sa faca totul ? Eu stiu ? Poate exact cat ii datoreaza Gadea lui Dom Profesor de-a pus poprire ANAF-ul. Cat era ? Parca vreo170-180.000. de euro. Daca gresesc cuantumul sumei, scuze !
    PS Daca nu se stange suma de pe-acum, nu-i bai. Mai organizeaza Pastorul o actiune : "Latrina 3, e-aici ?"
    • -5 (7 voturi)    
      Spalare? (Vineri, 19 februarie 2016, 18:22)

      DetectivPrahova [anonim] i-a raspuns lui Susufler0

      Cred ca este cea mai tare gluma cetita de mine in ultimii 223 de ani: Gadea spala bani cu mitingul ....! Aaaaaaaaaaa, binen'teles e logic! doar lucreaz la ANAF , sigur ca da !
  • +5 (7 voturi)    
    Intrebare (Vineri, 19 februarie 2016, 17:17)

    Daniel Manaila [utilizator]

    Hot News imi puteti satisface o curiozitate: cam care este media de varsta a participantilor? Mersi fain. In rest .... Avem exact ceea ce meritam!
  • +6 (8 voturi)    
    Ce ora au ales pt demonstratie ... (Vineri, 19 februarie 2016, 17:21)

    luciusbv [anonim]

    La 15:00 oamenii ar trebui sa fie la munca nu la demonstratie. Ca sa sustii pe cei ce ne tin in saracie te poti duce si de la 18. Sau or fi toti pensionari ? Candva era un proverb legat de batrani - se pare ca nu se mai aplica... Sa le fie rusine ca se lasa pacaliti ca niste copii de 5 ani!
  • +8 (10 voturi)    
    Simplu (Vineri, 19 februarie 2016, 17:42)

    robert.b [utilizator]

    Cu posibile (dar improbabile) putine exceptii, meetingul de azi a fost o intalnire intre ticalosi si prosti. La multi ani, Romania!
  • +7 (9 voturi)    
    fara suparare... (Vineri, 19 februarie 2016, 17:44)

    liviu_ [utilizator]

    dar nu cred ac sunt acolo 5000....
    dar sa zicem... oricum si 5000 e un umar penibil cand ai o televiziune "cu milioane de telespectatori fideli"
  • +6 (8 voturi)    
    se vede ca-s pensionari (Vineri, 19 februarie 2016, 17:44)

    Francisc 1 [utilizator]

    se apropie ora de nani , si pleaca.
  • +6 (8 voturi)    
    doar o vorba sa mai spun (Vineri, 19 februarie 2016, 17:47)

    corcode [utilizator]

    Mi s-a parut mie sau erau numai pensionari ,pai pe cine sa manipuleze si ei tinerii sunt la munca la ora 3 cat de penibili sunt.
  • -15 (19 voturi)    
    Bravo antena 3 (Vineri, 19 februarie 2016, 17:52)

    DetectivPrahova [anonim]

    Sustin antena 3 ! Bravo lor! Sunt in majoritate oameni tineri, jurnaisti cu har. care nu s-au lasat intimidati de mafie desi presiunile asupra lor au fot maxime! Cine nu a vazut MAFIA care a fost oficializata in struscturile de putere din Romania este un jalic naiv.
    Bravo, bravo, bravo, Antena 3 !
    • +1 (3 voturi)    
      Slugi cu har tataica, slugi de Soparla Parnaiasa (Vineri, 19 februarie 2016, 18:02)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui DetectivPrahova

      Slugi care lucreaza intr-o Hasna, 3.
  • +7 (11 voturi)    
    cum sa nu ... (Vineri, 19 februarie 2016, 17:53)

    astronaut [utilizator]

    fie facatura USL-ista , pai ideea chemarii lui Ciolos in fata Senatului la raport este a lui ILICI BUBOSU , se lauda intr-o seara Serban , iar Moliceanu obedient cum este a purces la treaba ! in legatura cu adunatura din piata doar atat ca sunt platiti ! Celor de la ANAF le urez mult succes in aplicarea legii si RECUPERAREA PREJUDICIULUI de la hoti inclusiv de la VARAN !!
  • +7 (9 voturi)    
    15.30-17.30 in zi de lucru (Vineri, 19 februarie 2016, 17:55)

    doiburtosi [utilizator]

    Nimeni de la acel miting nu munceste.
  • +3 (5 voturi)    
    vai de vremea pierduta..... (Vineri, 19 februarie 2016, 18:00)

    TRABI [utilizator]

    In trecere prin canalele TV vad acum la A3 adunarea comunista si-mi dau seama ca suntem inca departe de occident si schengen...
    Sute si sute de fețe muribunde care habar n-au despre ce este vorba , se uita la Irina Loghin care la canta sa se destepe ca si romani . Vai de capul nostru , cei care mai suntem desteptati si suntem mintiti si furati in fiecare zi direct in fata ( ca si cum am fi obligati sa recunoastem prostia parlamentului si mitomania televiziunilor stapanite de politicieni ) ;
    Osanale aduse de Irina la adresa A3 , cic-ar fi cei care au adus la suprafata abuzurile .
    E clar ca se adreseaza muribunzilor care nu-i intereseaza decat muzica ei si traiesc cu nadejdea ca poate se mai da vre-un pachet sau 50 lei la purtator ..si...poate vine nea' nelu inapoi....
    Sa nu ne mai ascundem dupa vorbe si manifestari istearice .
    A3 ..! daca i-ai asculta pe oamenii de stiinta , pe programatorii de clasa , pe cetatenii care au muncit cinstit o viata /care n-au trait din furt mascat si pe cei care n-au copiat in viata lor , v-ati rusina si-n fata oglinzii .
    Puneti muflonul puscarias sa plateasca macar ce i-a stabilit legea si n-o sa aiba nimeni nimic cu voi .
    Inca nu s-a anchetat cu adevarat ce furt al avutiei nationale a avut loc din 90 pana-n prezent ....dar...vine vreme cat de curand.......
    Rog justitia din Romania sa intre total pe drumul real al adevarului , a ceea ce s-a petrecut din 90 pana in prezent ................. Ce A3 ?
  • +4 (6 voturi)    
    Niste pensionari , psd-isti, fosti si actuali (Vineri, 19 februarie 2016, 18:19)

    deval [utilizator]

    comunisti, securisti , conserve, alde/pc si unpr-isti nu are rost sa mentionez ca-s tot psd.Pot sa fi fost si pnl-isti care incurca stanga cu dreapta pe drept cuvant caci sunt tot una .
    In interviu am vazut si un tanar care intrebat despre televiziune, raspundea despre internet...
    Multi spun despre aceasta masa amorfa ca este manipulata .O fi, dar e si nedotata cu sisteme proprii ca altfel nu ar merge traducerea din romana in romana!
    Mai important e ca eu cred ca astia sunt beneficiari ai moralei inversate promovate de unii ca antena 3 , protectori ai coruptilor, posesori de pensii speciale !!
  • +10 (12 voturi)    
    I LOVE ANAF (Vineri, 19 februarie 2016, 18:27)

    RazTaz [utilizator]

    Bai, deci tipul ala cu pancarta este de nota 10! As vrea sa stiu si eu cine e, ala chiar e noul meu erou. El si cu Godina.

    Bravo fratioare! Imi pare rau ca sunt departe de tara dar chiar te felicit.
  • -4 (6 voturi)    
    Bin Laden, aici!! (Vineri, 19 februarie 2016, 18:45)

    AlexandruGrigoras [anonim]

    Bin Laden, aici!!
  • +6 (6 voturi)    
    de toata jena (Vineri, 19 februarie 2016, 19:05)

    The Great Cornholio [utilizator]

    meeting de toata jena, s-a terminat inainte sa inceapa.
    2000 de membri PC si 3000 de oameni necajiti, platiti probabil cu 10 RON sau un bon de masa.
  • +4 (4 voturi)    
    Miting de sustinere pt. ANAF nu se face? (Vineri, 19 februarie 2016, 19:12)

    ionelutu [utilizator]

    Ar fi o ocazie potrivita de a critica afirmatiile presedintelui si ale primului ministru.

    Cat priveste mitingul de sustinere fata de Antene, organizatorii au ales o ora "primitiva" de incepere, constienti fiind ca mosnegaraia n-ar mai fi iesit din case pe intuneric... S-au mai alaturat poate si niste asistatii social si sommerà, caci la acea ora lumea normala la cap e la munca...
  • +3 (5 voturi)    
    danuta e buna (Vineri, 19 februarie 2016, 19:29)

    vulpoiul rosu [utilizator]

    daca danuta s-a asezat in genunchi, stie ea de ce! ori se roaga sa nu ramina fara munca - in cazul asta dumnezeu nu o vede pentru ca este innorat - ori din experienta acumulata in fata motanului felix. sigur voiculescu cind a vazut-o in genunchi si-a adus aminte de danuta ce buna si vremuri de nebunii! I LOVE ANAF!
  • +3 (5 voturi)    
    Sa i vad!!! (Vineri, 19 februarie 2016, 19:34)

    miohaiham [utilizator]

    De unde o sa si mai primeasca pensiile in curand;numai La Antena 3.
  • +5 (5 voturi)    
    Mai ...Spagat Badea (Vineri, 19 februarie 2016, 20:27)

    purplehaze [utilizator]

    ...fereasca-te-ar Dumnezeu de un Miting al adevaratilor romani, cei cu mintea limpede !
    Madame Grecu...nici macar "statul in genunchi" nu te va mai ajuta sa scapi de furia romanilor satui de minciunile si teatrul vostru ieftin sponzorizat de politicul corupt al Romaniei de Azi !
    Ciuciuvica, Pastore Gadea, voi nu pricepti un lucru elementar, romanii vor sa fie liberi in tara lor, nu au nevoie de goarne politice, BINE platite care sa le explice pan'la SATURATIE ca tot ...Basescu e de vina, ha !
    Voi...hahalerelor, amaratilor...uitati prea repede miscarea Colectiv. Din pacate nu numai voi .