Reactia Antenei 3 la comunicatul Fiscului: ANAF minte / Impotenti

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 18 februarie 2016, 18:32 Actualitate | Esenţial

Antena 3: ANAF minte intr-un comunicat oficial
Foto: captura Antena 3
Antena 3 acuza ANAF ca "minte" in comunicatul oficial remis joi dup-amiaza, comunicat in care institutia explica modul in care a actionat in privinta executarii sentintei definitive a instantei in cazul Dan Voiculescu. Antena 3 a titrat pe ecran "ANAF minte intr-un comunicat oficial", in timp ce prezentatoarea Dana Grecu i-a caracterizat pe angajatii ANAF drept "impotenti".

Reamintim ca ANAF a detaliat intr-un comunicat oficial modul de actiune de luni, 15 februarie, cand agentii Fiscului au notificat administratorii firmelor din cele trei imobile confiscate sa evacueze cladirile. ANAF a contrazis indirect prin acest comunicat si acuzele aduse de premierul Dacian Ciolos si presedintele Klaus Iohannis in privinta modului de actiune.

ANAF arata in comunicat ca actiunea de notificare in vederea evacuarii declansata de ANAF nu a vizat doar Antena 3, ci toate societatile din cladirile intrate in proprietatea statului dupa condamnarea lui Voiculescu. Fiscul arata ca a actionat cu 11 oameni veniti cu 4 masini, care aveau de notificat in 48 de locatii inceperea procedurilor de evacuare.

Comunicatul integral al ANAF:

Referitor la informațiile vehiculate în presă în ultimele zile, Agenția Națională de Administrare Fiscală face următoarele precizări:

Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice București, în calitate de organ împuternicit conform prevederilor OG nr. 14/2007, ca reprezentant al statului român, proprietar al imobilelor din Șoseaua București-Ploiești nr. 25-27, strada Gîrlei, nr 1B, și strada Gîrlei nr. 1D, a emis în condițiile legii notificările de evacuare către persoanele juridice care își desfășoară activitatea în imobilele confiscate de instanță. Măsura a fost luată în vederea punerii în executare a măsurilor dispuse prin Decizia penală nr. 888/08.08.2014, pronunțată de Curtea de Apel București și rămasă definitivă.
În acest sens, luni, 15 februarie, 4 echipe formate din 11 executori fiscali s-au deplasat la adresele respective, pentru identificarea societăților comerciale înregistrate la Oficiul Național al Registrului Comerțului cu 48 de locații (sedii sociale și puncte de lucru);
-        Deplasarea s-a făcut cu cele patru autoturisme, singurele aflate în utilizarea Serviciului executări silite și cazuri speciale și a Serviciului valorificare sentințe penale din DGRFP București. Mașinile sunt inscripționate cu sigla ”ANAF” și cu sintagma ”Executări silite”;

-        În Șoseaua București-Ploiești s-a deplasat, la ora 14.30, un singur echipaj format din 4 executori fiscali, care au solicitat la recepție prezența unei persoane care să aibă calitatea de administrator sau împuternicit. Au fost îndrumați la un alt sediu;

-        Executorii fiscali au prezentat legitimațiile de serviciu și ordinele de deplasare emise individual;

-        Au fost legitimate doar 4 persoane, pentru a li se înmâna notificările, conform procedurii. Legitimarea a fost necesară pentru a le fi înscrise datele pe exemplarul al doilea al notificării.

-        Au fost înmânate 10 notificări, cu confirmare de primire;

-        Pentru celelalte sedii sociale sau puncte de lucru, procedura de notificare nu a fost îndeplinită, pentru că nu a fost găsit niciun reprezentant al societății sau reprezentanții au refuzat primirea notificărilor. În aceste cazuri, notificarea se face prin poștă cu confirmare de primire;

-        Aparatul de fotografiat a fost folosit numai pentru identificarea imobilelor din strada Gîrlei nr. 1D, respectiv din strada Gîrlei nr. 1 B.












Citeste pe Stirile ProTV

Satul din Europa care a ales sa plateasca o amenda uriasa in loc sa primeasca 10 refugiati: "E simplu. Nu-i vrem aici"

Unul dintre cele mai bogate sate din Europa a ales sa plateasca o amenda de 200.000 de lire sterline pentru ca nu a dorit sa primeasca 10 refugiati, ca parte din cota impusa Elvetiei, sustine Daily Mail.
15522 vizualizari
  • +57 (73 voturi)    
    cine stie, cunoaste (Joi, 18 februarie 2016, 18:39)

    microbistu' [utilizator]

    dana grecu a cunoscut (in pat) extrem de multi impotenti, daca a ajuns sa-i recunoasca doar dupa vorbe.
    • -7 (19 voturi)    
      DEX (Joi, 18 februarie 2016, 20:54)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui microbistu'

      "IMPOTÉNT, -Ă, impotenți, -te, adj. Lipsit de vigoare; neputincios. ♦ Spec. (Despre bărbați) Inapt pentru săvârșirea actului sexual. – Din fr. impotent, lat. impotens, -ntis. "

      Mai are un sens, nu ?
      • +3 (9 voturi)    
        sigur. (Vineri, 19 februarie 2016, 7:32)

        AdriEu [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        fix pe acelasi model functionati voi, Intactul. Va plac jocurile de cuvinte si cuvintele cu mai multe intelesuri astfel incat atunci cand aveti nevoi alegeti varianta potrivita voua.

        Sunteti niste neintelesi!

        PS: realizez greselile gramaticale facute si le asum dar in acelasi timp ma doare fix in cot de critici! (asta in caz ca mai apare un "profesor" pe aici sa zica vai cum am stalcit eu limba romana
        • -5 (5 voturi)    
          te doare fix in cot (Vineri, 19 februarie 2016, 9:19)

          ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui AdriEu

          de critici, ca pe orice om care se bucura de propria prostie si nu doreste sa evolueze ;) Nu e nici un joc de cuvinte, este sensul primar al cuvantului. Ca uni l-au auzit doar in pat de la neveste si nu stiu de celalalt sens, e problema lor.
          • +1 (1 vot)    
            da da! (Vineri, 19 februarie 2016, 16:43)

            AdriEu [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

            exact! asa imi place mie sa fiu un neevoluat, mai bine decat prostituata in unele cazuri. Desigur, ai inteles ce ai vrut, nu e o surpriza. Keep up the good work evoluatule! :)
    • +7 (11 voturi)    
      ar trebui sa se sesizeze avocatul poporului (Joi, 18 februarie 2016, 21:19)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui microbistu'

      si sa verifice cum sta treaba cu "impotentii"...
      • 0 (0 voturi)    
        curios (Vineri, 19 februarie 2016, 19:49)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui rov

        pentru o televiziune cum se pretinde a fi a3, sa nu prezinte in media nicio secventa filmata cu ocazia "asaltului" anaf.
        cred ca la asta se referea grecoaica cand vorbea de impotenta ca altfel, o doamna ca ea nu si-ar permite conotatii injositoare la adresa unor oameni pe care nici nu-i cunoaste. 'n asa?
    • 0 (0 voturi)    
      valeu! (Sâmbătă, 20 februarie 2016, 0:36)

      SilaDe Antrei1 [anonim] i-a raspuns lui microbistu'

      nu stiu citi barbati n-ar ramine impotenti (definitiv) stind fata in fata cu dana grecu.
      brrrrrr!
  • +30 (42 voturi)    
    halal! (Joi, 18 februarie 2016, 18:41)

    GOG [utilizator]

    Nu ma uit la A 3, da citesc pe HN ce zice isterica de Grecu!
    Multumesc ca sunt tinut la curent cu ce zic cei de la cea mai apreciata si aparata (de KWI, al doilea om din stat, premier, etc, curand si Puie Monta ) televiziune din Romania.
    • -3 (13 voturi)    
      dana grecu (Joi, 18 februarie 2016, 23:08)

      Joseph_Lacroix [utilizator] i-a raspuns lui GOG

      daca nu te uiti la A3 de unde stii ca Dana Grecu e isterica?
      • +1 (1 vot)    
        O cunosc personal... (Vineri, 19 februarie 2016, 15:15)

        GOG [utilizator] i-a raspuns lui Joseph_Lacroix

        si nu in sens biblic :)))
    • 0 (6 voturi)    
      daca nu te uiti (Vineri, 19 februarie 2016, 9:21)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui GOG

      Atunci nu comenta. E usor sa iei 3 propozitii din discursul cuiva si sa il pui pe un site sa exprime ce vrei tu. Sa scrie frazele in totalitate, daca tot vor sa citeze. Asa am un singur cuvant care descrie perfect articolele de genul asta: propaganda.
      • +2 (2 voturi)    
        sa traiti tov Colonel! (Vineri, 19 februarie 2016, 15:14)

        GOG [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        DEci cum e ? Trebe sa o urmaresc ca sa ma conving? face rezumat HN...
        pai a zis sau nu a zis?
        Ca scrie si colegu Tolo ca asa a ingainat danutza printre spume!
        • +1 (1 vot)    
          to'arasu apv (Vineri, 19 februarie 2016, 19:52)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui GOG

          recunoaste cu candfoarea-i cazona ca el asa face :

          " E usor sa iei 3 propozitii din discursul cuiva si sa il pui pe un site sa exprime ce vrei tu. "
  • +20 (30 voturi)    
    Cu ce drept (Joi, 18 februarie 2016, 18:44)

    burebista [utilizator]

    Tu aduci injuri la autoritatea statului .Puteti transmite nu va ia nimeni dreptul dar vrem bani furati napoi .Asta este nu mai manipulate .
  • +25 (33 voturi)    
    cum era aia? (Joi, 18 februarie 2016, 18:45)

    Mos Andrei [utilizator]

    "I am only scared of death and taxes"
    Nu cred ca e bine sa te pui rau cu ANAF-ul, ca la un moment dat tot o sa aiba forta si ai incurcat-o.
  • +40 (50 voturi)    
    Defaimare (Joi, 18 februarie 2016, 18:45)

    Cnut [utilizator]

    Unde e Dragnea acum cu legea lui impotriva defaimarii? Latrina 3 tocmai defaimeaza o institutie a statului!
  • +25 (37 voturi)    
    hahaha (Joi, 18 februarie 2016, 18:47)

    nash pandelica [utilizator]

    impotenti ! dana i'o fi incercat pe baieti.:)
    • +2 (6 voturi)    
      pai te joci cu te-ncurci, fomeie hotarita (Joi, 18 februarie 2016, 20:34)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      nu gluma, cu doi e stereo dar cu 4 masini de barbati ...?

      stie ce vrea de la viata .
      • 0 (0 voturi)    
        cu 4 (Vineri, 19 februarie 2016, 19:55)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        vorba reclamei de pe digi : "quatro G, nema dobanda"
    • 0 (0 voturi)    
      da' (Vineri, 19 februarie 2016, 19:54)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      ce se face daca ea e de vina pentru impotenta lor?
  • +26 (34 voturi)    
    intre timp (Joi, 18 februarie 2016, 18:47)

    ValentinV [utilizator]

    CNA inveleste ciocolata in staniol.. daca viitoare cand se mai iese in strada sau se face campanie pe FB sa nu se uite de CNA, sa fie ceruta schimbarea in totalitate a membrilor care reprezinta se pare doar grupuri de interese in mare. E pur si simplu bataie de joc. CNA de cine poate fi sanctionata?
    • +4 (8 voturi)    
      De Parlament (Joi, 18 februarie 2016, 22:35)

      CristiC. [utilizator] i-a raspuns lui ValentinV

      Acum s-a clarificat totul, da? :)))
  • +31 (37 voturi)    
    Varanul (Joi, 18 februarie 2016, 18:51)

    CosmiCosmin [anonim]

    Am si eu o intrebare simpla.

    De ce n-au probat pana acum sau de ce nu probeaza faptul ca Anaful minte ? S-a dus in studioul unei televiziuni e imposibil sa nu fi fost o camera de filmat pe "armata" de agenti fiscali.

    Au deprins probabil arta minciunii de la turnator
  • +26 (36 voturi)    
    Antena 3 descarcă haznaua cu mizerii. (Joi, 18 februarie 2016, 18:53)

    asavreau [utilizator]

    Antena 3 vor clemență după ce descarcă haznaua cu mizerii.Dacă nu pot să demonstreze ilegalități ale ANAF,îi fac impotenți,de parcă este o condiție să fii inspector ANAF,potența.Semn de prostie,nesimțire și comportament țigănesc.
  • +24 (34 voturi)    
    dormim? (Joi, 18 februarie 2016, 18:54)

    KronosTM [utilizator]

    Oare dorm cei care acum nu multa vreme reuseau sa mobilizeze pe facebook oamenii revoltati de ce se intampla in tara asta?
    Cum e posibil ca latrina tzarii sa-si permita asa ceva? Cum e posibil ca parlamentul puscariasilor sa il ia la intrebari pe premier referitor la o decizie (justa de altfel) a unei instante?
    Dormiti romani ... dormiti ca "rezolva" altzii ....
  • +19 (31 voturi)    
    Te uiți în oglindă Dana? (Joi, 18 februarie 2016, 18:57)

    asavreau [utilizator]

    Dacă ai fi bărbat,cât de potentă ai fi privindu-ți mutra acră,scofâlcită și nespălată?
  • +7 (21 voturi)    
    IN-CRE-DI-BIL!!!! (Joi, 18 februarie 2016, 19:29)

    Heruvim [utilizator]

    In primul rand multumesc Hotnews ca ati clarificat ce s-a intamplat de fapt acolo.

    Din comunicatul ANAF pare o actiune cat se poate de legala si decenta. Nicidecum "obsnuinte" sau "heriupism".

    Se stie ca multe SRL-uri au sediul in aceeasi cladire.

    ANTENA 3 A LUAT DE FRAIER TOATA TARA!!!

    Incepand cu: Tariceanu (care a declarat in Senat ca au fost "zeci"), un senator nu-mi mai aduc aminte cine care a declarat tot in Senat ca "au fost legitimati parlamentari" -> din acest motiv si-a nuantat Cilos discursul la final - daca zic doi, ii crezi pe cuvant.

    Apoi Ciolos a crezut pe cuvant ce au declarat senatorii de la tribuna.

    Si probabil Iohanis al-a crezut pe Ciolos sau niste consilieri care au fost prezenti la sedinta din Senat.

    /// astia de la LATRINE au LUAT STATUL ROMAN DE FRAIER!

    INACCEPTABIL!!!!

    Acest mod de operare TREBUIE sa inceteze.

    CINEVA trebuie sa plateasca pentru inducerea in eroare a STATULUI ROMAN.
    • +2 (6 voturi)    
      Pai cum e Heruvime ? (Joi, 18 februarie 2016, 20:47)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Heruvim

      Cu putin timp in urma, pe un alt forum, ii frecai ridichea lui Ciolos si-l faceai Papagal, ca nu stie sa conduca, ca una, ca alta si acum ? Acum ii iei apararea si in continuare il disculpi si pe Iohannis. Ori esti o persoana usor manipulabila, ori doar faci pe ingenuu (de aici si numele, nu ?) Pai cum crezi tu ca primii doi oameni in stat inghit totul pe nemestecate. Chiar asa iti inchipui ca se conduce un stat ? Sa fii convins ca Iohannis stia foarte bine ce o sa-i spuna reporteritei latriniste ieri (de altfel i-a prezentat un mini discurs invatat pe dinfara, pronuntat fluent, cum nu obisnuieste). Nu mai cauta sa-l aperi pt ca nu merita. I-a inselat pe toti cei care au crezut in el. Daca nu-i asa, sa faca bine sa dea o declaratie de presa in care sa spuna ca sustine justitia si nu are parti-priuri cu Latrina 3 Crezi ca o s-o faca ? Eu cred ca nu.
      Cat il priveste pe Ciolos, el e singurul care a avut o pozitie corecta de sustinere a legalitatii actiunii ANAF, dar a facut un compromis vorbind de forma inadecvata a actiunii. Oricum, asta mai e de acceptat la el dar la Iohannis, iti repet, nimic din tot ce a declarat nu poate fi scuzat.. Hai, s-auzim de bine !
    • +1 (7 voturi)    
      Neah, Iohanis era deja on the dark side (Joi, 18 februarie 2016, 20:54)

      Maica Reteza [utilizator] i-a raspuns lui Heruvim

      - Tariceanu a spus alea fiindca depinde, 100%, de Antene si Voiculescu. Fara "spate" de la Voiculescu, Tariceanu dispare. Sunt cu dosarele pe el, automat simpatizeaza cu cei care dau in DNA;
      - Ciolos venise tare-n pix dar, cand s-a vazut singur impotriva tuturor in parlament, s-a speriat ca, daca nu cedeaza si zice si ceva "de bine", il zboara cu guvern cu tot in cel mult 2 saptamani;
      - Iar KI era deja on the dark side of the force. Plus ca, fiind si el dat afara (incet-incet) din cele X case din Sibiu, automat simpatizeaza cu oricine e executat silit.
    • -1 (7 voturi)    
      chiar (Joi, 18 februarie 2016, 21:12)

      bec [utilizator] i-a raspuns lui Heruvim

      atiti de naiv esti incit sa crezi ca ciolanis si ciolos nu aveau informatii detaliate despre acest caz. Sau esti orb voluntar sau esti slugoi la antena doi, pardon, trei.
      • -2 (4 voturi)    
        Nah (Joi, 18 februarie 2016, 23:39)

        Heruvim [utilizator] i-a raspuns lui bec

        "atiti de naiv esti incit sa crezi ca ciolanis si ciolos nu aveau informatii detaliate despre acest caz"

        uite ca se vezi cat de papagal sunt si eu :)

        Inclusiv @Susufler0 -> am bunul obicei sa acord prezumtia de nevinovatie.

        Ca sa ma scot un pic in toate posturile precedente am zis ca informatia initiala a venit doar de la A3isti si n-am incredere in micninosi - ceea ce ma face mai putin papagal ca Ciolos.
  • +9 (19 voturi)    
    Pasarea pre limba ei piere (Joi, 18 februarie 2016, 19:35)

    jamiroquai [utilizator]

    Toata lumea discuta despre despre legi, hotarari judecatoresti, atributii etc., numai Dana e preocupata de (im)potenta.
    E timpul ca ANAF sa angajeze niste negri din aia vanjosi, ca sa fie si 'mneaei satisfacuta. Cu tot ce presupune slujba asta: grupa I-a de munca, spor pt. conditii grele, spor pt. noxe auditive, spor de rusine.
  • +2 (6 voturi)    
    cna acu ce zice?! (Joi, 18 februarie 2016, 20:26)

    liviu_ [utilizator]

    jigniri grave si pline de nesimtire ale antenei 3...
    nimeni nu se sesizeaza?!
    curvele de pe centura sunt niste sfinte fata de voi!
  • +2 (6 voturi)    
    ! (Joi, 18 februarie 2016, 20:40)

    melcul_naravas [utilizator]

    Chiar toti cei 11 barbati erau impotenti?I-a probat cucoana asta?
  • +2 (6 voturi)    
    nasol moment...! :( (Joi, 18 februarie 2016, 20:43)

    Codruta N [utilizator]

    Saraca Dana, vazuse si ea baietii aceia cu mutre macho... isi facuse sperante... si, cand colo... bietii de ei nu voiau altceva decat sa predea niste scrisorele! :(

    Pai... sa nu devii frustrata? >:
  • 0 (6 voturi)    
    FIAT JUSTITIA PEREAT MUNDUS (Joi, 18 februarie 2016, 20:57)

    NurosuNurosu [anonim]

    Justitie pana la capat. pt 60 milioane de euro furate de la milioane de cetateni ....
  • +6 (10 voturi)    
    Hai ma...ca au descins intr-o televiziune (Joi, 18 februarie 2016, 21:31)

    Je__ [utilizator]

    Pana acum ati filmat toate rahaturile.
    Sigur aveti camere de supraveghere, ca se pare ca nu erau cameramanii antenei la lucru sa filmeze descinderea.

    Dati imagini de pe camerele de supravegheat, sa vedem si noi cum a fost siluita dana grecu, gadea si badea de agentii ANAF.

    Sau va e rusine ca imaginile sunt prea decente si politicoase???
  • +6 (10 voturi)    
    Un singur indemn am pentru functionarii ANAF (Joi, 18 februarie 2016, 21:49)

    benicio [utilizator]

    Simplu si clar, pe romaneste: SHO PE EI !!!
    Ca altfel... s-a dus pe apa sambetei credibilitatea fiscului. Acum aveti ocazia, folositi-o.
  • +8 (12 voturi)    
    Unde este inregistrarea? (Joi, 18 februarie 2016, 22:41)

    Nick85 [utilizator]

    Unde este inregistrarea? A vazut-o cineva? Sau ce, intr-o cladire plina ochi de jurnalisti si camere de filmat nu s-a gasit nimeni sa filmeze un abuz asupra lor????
    Crede cineva ca daca gadea avea aceasta inregistrare nu ar fi difuzat-o din 5 in 5 minute pentru victimizare?
  • +4 (10 voturi)    
    Baai Antenelor (Vineri, 19 februarie 2016, 0:00)

    trilulilu [utilizator]

    Ia sa va zic ceva,

    eu am avut datorii la PFA 3 luni de zile pt ca nu mi-au fost achitate facturile de catre stat.
    Ce s-a intamplat? Ca nu inteleg?

    Mie Anaf-ul mi-a pus sechestru pe casa, pt 1.500 € pe care mi-i datora statul.

    Casa era cu credit, banca mi-a desfacut contractul.

    Apoi voi cu 60 mil € ce ar trebui sa patiti?

    P.S.
    Si eu nu am furat, ci am lucrat pt banii aia, pe care nu i-am vazut si era sa pierd si casa.
    In final i-am achitat cu ajutor din familie si s-a terminat cu bine.
    Asta ca sa nu ramaneti in suspans, ... mila etc.:-)
  • +3 (5 voturi)    
    unde era cinstea sisinceritatea ? (Vineri, 19 februarie 2016, 9:07)

    dezamagitul [utilizator]

    Daca ANAF minte voi ce faceti ?
    Televiziunile aceastea de doi bani au fost infiintate cu bani furati , doar cu scopul de a denigra si mintii populatia in privinta lui Basescu. O fi avut si el partile rele dar nu era dracul asa de negru , nu era el de vina de toate relele si cataclismele din lume. Imi pare rau sa spun ca asa cu bube in cap basescu a fost peste toti presedintii: ceausescu,iliescu, constantinescu si pana in prezent cel mai slab dintre toti iohannis care pe zi ce trece se compromite aratandu-ne adevarata valoare si morala ca avea dreptate basescu cand ii zicea ca este primul ministru de la grivco , comfirmandu-mi ca am avut dreptate ca la pomul laudat sa nu te duci cu sacul , cum bine spunea un profesor , la un sas " voi santeti mari sa ajungeti la slanina". Trist este ca avem sute de politcieni si nu avem opozitie decat basescu. Televiziunie infractorului voiculescu ,au fost infiintate cu un singur scopul de a-l deniga pe basescu iar acum basescu nemai existand ar fi cazul sa se inchida de la sine . Dar cred ca intre timp s-au reprofilat si noul obiectiv este de a mintii si spala creierele romanilor si de a se lupta cu institutiile statului . Subiectul este fals nu televiziunile sant in obiectiv ci un infractor condamnat 10 ani la inchisoare si care dupa ce a stat o perioada la mititica tot nu se indreata invocand toate chichitele pentru a nu respecta legea.ANAF-ul este incompetent aici aveti dreptate ,daca atata timp nu a reusit sa recupereze peste 60.000.000 lei in schimb pe noi prostii ne executa pentru un leu . Romani aratati ca nu santeti toti prosti si iesiti in strada pentru a-i pune la punct pe acesti delatori si infractori.
  • 0 (2 voturi)    
    Ia-ma Doamne! (Vineri, 19 februarie 2016, 12:46)

    Gladiatorul [utilizator]

    In ce hal am ajuns. Pe deoparte o institutie a statului (si nu una oarecare) ANAF, in loc sa se impuna si sa-si faca legal treaba ce o aveau de facut isi cere public scuze si regrete. Pe de alta o institutie privata Grupul INTACT foloseste de 4 zile diversiune dupa diversiune cu pseudojurnalistii sai, aparata fiind de politicieni de 2 lei care-si vad atacat barlogul unde pot mintii mai abitir in campaniile preelectorale sub atenta protectie a acelorasi asa-zis jurnalisti ca si in campanii mincinos-dezgustatoare ca aceea din 2012. Majoritatea politicienilor si jurnalistii Antenei 3 folosesc de 4 ani incoace sintagma: "7,4 milioane de romani au spus da la referendum". Deci, prin ricoseu: "Basescu a fost din 2012 pana in 2014 Guvernatorul Romaniei". Eu ma crucesc si ma intreb daca in Romania lumea mai gandeste limpede sau daca nu cumva Romania a devenit un ospiciu national. E infioratoare diversiunea pana la intoxicare facuta de un securist puscarias.