Cazul Antena Group-ANAF: Avocatul Poporului s-a sesizat din oficiu in legatura cu "posibila incalcare a articolelor din Constitutie privind libertatea de exprimare"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 18 februarie 2016, 15:24 Actualitate | Esenţial

Victor Ciorbea
Foto: Agerpres
Avocatul Poporului, institutie condusa de Victor Ciorbea, anunta ca s-a sesizat din oficiu in cazul notificarii de evacuare adresata Antena Group de catre Agentia Nationala de Administrare Fiscala. "Sesizarea din oficiu vizeaza posibila incalcare a art. 30 si art. 31 din Constitutia Romaniei, privind libertatea de exprimare si dreptul la informatie", se arata intr-un comunicat al Avocatului Poporului.
 
"In cadrul demersurilor ce vor fi efectuate de catre Avocatul Poporului, se vor avea in vedere, intre altele, discutii cu partile implicate, solicitarea de informatii, relatii si documente, precum si examinarea aspectelor constitutionale, legale si procedurale referitoare la cazul in speta. Aceste demersuri nu pun in discutie respectarea hotararilor judecatoresti", se precizeaza in comunicat.










12381 vizualizari
  • +44 (50 voturi)    
    Mosh Teaca (Joi, 18 februarie 2016, 15:27)

    un domn [utilizator]

    Buna Dimineata...dar copii fara CNP...ce facem cu ei Mosh Teaca Ciorbica ?
  • +54 (58 voturi)    
    asta mai lipsea :)))) (Joi, 18 februarie 2016, 15:28)

    rov [utilizator]

    da, tot poporul roman subjuga cateii lui voiculescu.
    HALAL !!1
  • +62 (66 voturi)    
    Ciorbea (Joi, 18 februarie 2016, 15:29)

    ovidiu2 [utilizator]

    Da, exact tu mai lipseai de la carnaval!
  • +62 (66 voturi)    
    Nu-i libertate de exprimare. (Joi, 18 februarie 2016, 15:31)

    asavreau [utilizator]

    Este libertate de jignire și batjocorire a instituțiilor statului român și a noastră.Avocatul Poporului se dovedește încă odată avocatul borfașilor.
    • +7 (7 voturi)    
      wtf?! (Joi, 18 februarie 2016, 22:27)

      boogiewoogie [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      uite ce scriu unii care cica trebuie sa fie in slujba noastra:

      http://www.senat.ro/StiriSenatDetaliu.aspx?ID=48B3E16F-022F-4E91-8097-C52225AB3CED


      astia nu pot fi trasi la raspundere? sau doar cu violenta se mai rezolva ceva in tara asta?
  • +57 (61 voturi)    
    LOL! (Joi, 18 februarie 2016, 15:32)

    CRMS [utilizator]

    Avocatul Poporului?!
    E ca si cum ai spune: "Kim-Jong-Un izabvitorul poporului"
    Cred ca si de pe lumea ailalta ii este lui Coposu rusine de rusinea lui Ciorbea.
    • +11 (13 voturi)    
      n-a mai apucat Coposu sa miroase licheaua (Joi, 18 februarie 2016, 18:25)

      dezamagitul [utilizator] i-a raspuns lui CRMS

      Saracul Coposu nu stiu cum s-a pricopsit cu licheaua asta care ii aducea tigarile. Si lui Dumnezeu nu il place de acest individ jegos si i-a dat un chip dupa sufletul si comportamentul sau de parvenit. Credeam ca in ardeal nu sant asa jigodii.
  • +44 (50 voturi)    
    Al ugiga-l toaca de avocat ... (Joi, 18 februarie 2016, 15:33)

    artistul000 [utilizator]

    cum se sesizeaza el din oficiu pentru mafioti ...
    asta e avocatul mafiei ... nu al poporului ...
    • +10 (12 voturi)    
      coropisnitele bolsevismului estic (Joi, 18 februarie 2016, 16:49)

      NurosuNurosu [anonim] i-a raspuns lui artistul000

      Odata cu circul cu antenele, multe din coropisnitele bolsevismului estic adormite sau vocale au iesit la atac multi chiar sant fani dureaza pana se raneste acest rahat parazit ce a tinut ROMANIA in subdezvoltare pt a hrani camarila rosie.
  • +39 (45 voturi)    
    si tu Brutus? (Joi, 18 februarie 2016, 15:33)

    be_real [utilizator]

    Aproape uitasem ca existi dar iar ai iesit din "gaoace" in momentul inoportun...
  • +39 (45 voturi)    
    ultimul mameluc (Joi, 18 februarie 2016, 15:34)

    neurino [utilizator]

    asta cred ca abia acum s-o trezit din betie.
    Tataie, vezi ca iohannis ti-a laut-o inainte, teapa!
  • +48 (52 voturi)    
    Ia uite-l, frateeee! (Joi, 18 februarie 2016, 15:35)

    SHEAPA [utilizator]

    S-a trezit asta ......

    Ai fi jurat si sub tortura ca noi n-avem Avocatul Poporului dupa cata liniste era prin partea aia ...

    S-a reactivat molusca.

    Nu a avut nimic de rezolvat pana acum pentru ceilalti cetateni, in schimb pentru turnatorul infractor Voiculescu a reinviat.

    Ii vedeti? Cadavrele vii ale politicii romaesti incep sa orbecaie ca intr-un film de groaza ..... prost.
  • +36 (40 voturi)    
    daaa (Joi, 18 februarie 2016, 15:36)

    nesuferitu [utilizator]

    exact tu lipseai din ecuatie. hai, ajuta-ne sa fim tari in fata legii si sa nu dam doi bani pe ea!
  • +42 (46 voturi)    
    Avocatul cui ? (Joi, 18 februarie 2016, 15:36)

    obvious [utilizator]

    Deci ca sa fim clari, cazul bebelusilor (tratamentul lor inadecvat mai precis) nu a reclamat sesizarea din oficiu a "avocatului poporului" dar, somatia de executare a unei sentinte judecatoresti definitive a activat imediat nevoia de cercetare cu privire la o posibila incalcare "privind libertatea de exprimare si dreptul la informatie".
    Cred ca Victor Ciorbea este mai degraba
    "avocatul poporului mafiot"!
  • +39 (43 voturi)    
    Ar trebui sa se sesizeze strada din oficiu (Joi, 18 februarie 2016, 15:37)

    LLLL [utilizator]

    Ar trebui sa se sesiseze lumea sa iasa in strada si sa il schimbe pe acest Avocat al Penalilor, si sa-l traga de urechi si pe Iohanis sa dea casa cumparata cu acte false inapoi, iar pe ANAF sa-l oblige sa execute sediile conform legii (adica in 5 zile).
  • +34 (38 voturi)    
    . (Joi, 18 februarie 2016, 15:38)

    AdiSun [utilizator]

    Pai putea sa nu se sesizeze si chilotarul asta
  • +42 (46 voturi)    
    cel mai prost... (Joi, 18 februarie 2016, 15:38)

    liviu_ [utilizator]

    avocat al poporului EVER....
    omul care ar trebui sa-si schimbe numele in avocatul penalilor...
    se sesizeaza... vai ce sa zic....
    singurul lucru bun din cretinatatea din ultimele zile este ca vedem exact sleahta de mafioti. ridica ei manuta singurei!
  • +28 (32 voturi)    
    Stai jos ! (Joi, 18 februarie 2016, 15:39)

    miohaiham [utilizator]

    Faci praf star trek!
  • +37 (41 voturi)    
    pt bebelusii morti nu te sesizezi bai ametitule! (Joi, 18 februarie 2016, 15:39)

    mnicku [utilizator]

    copii pot sa moara pe capete ca tie nu-ti pasa decit de afacerile motanului.

    latrinele pot guitza si din alt spatiu.

    Pina in toamna o sa dispari si tu din scaunul de "avocat" a jegurilor din politica
  • +32 (38 voturi)    
    O tot dau pe asta cu libertatea de exprimare (Joi, 18 februarie 2016, 15:40)

    Komll [utilizator]

    Pai dupa logica asta inseamna ca pot intra in orice proprietate vreau eu, bag un tablou pe perete , chem niste amici iar daca vine vreun heirupist ii dau in fata cu libertatea de exprimare! Nu au destul timp sa se mute? Asa e scris in lege , 5 zile. Si nu mai inteleg o chestie , daca se duceau cei de la ANAF cu buchet de flori la Antene , aveau mai mult timp sa se mute? Tot 5 zile ramaneau in lege oricum ar fi fost modul de adresare a celor de la ANAF. Ciolos zice ca nu a fost corect modul, dar cei de la Antene se plang mai degraba de substanta , mai exact ca nu au 9 luni sa se mute.
    • +6 (8 voturi)    
      Precizare (Joi, 18 februarie 2016, 16:47)

      Komll [utilizator] i-a raspuns lui Komll

      Tin sa precizez ca ii inteleg punctul de vedere a domnului Ciolos , acela ca un mod curat de a actiona creeaza o bariera impotriva atacurilor ( mai putine motive sa fie atacat ANAF-ul ) . Insa asta se intampla intr-o tara civilizata. Aici insa daca daca prim ministrul contesta modul de a actiona fara a fi foarte clar in ceea ce acuza, se pare ca ofera si mai multe motive de a fi atacat ANAF-ul prin titluri aparute in presa de genul " Prim Ministrul impotriva ANAF ". NU sunt impotriva actualului prim ministru , una din putinele sperante a clasei politice, doar cred ca ar fi buna putin mai multa atentie! Declaratia din parlament a parut ca pune prea mult accent pe modul de a actiona , cand defapt parlamentarii pun accentul pe un termen prea mic de evacuare si lipsa libertatii de exprimare.
  • +34 (38 voturi)    
    Ce sa zic (Joi, 18 februarie 2016, 15:40)

    Je__ [utilizator]

    Vrea si agariciul de Ciorbea sa mai siluiasca si el un pic ANAF-ul !

    ce mai conteaza ca a ajuns cu 1 zi intarziere la posta in desfasurare. E buna si ciorba re incalzita.
  • +31 (35 voturi)    
    Ciorbă de avocățeală (Joi, 18 februarie 2016, 15:41)

    _CK_ [utilizator]

    Mi-am pierdut de mult timp speranța pentru Ciorbea. S-a degradat moral continuu în ultimii ani. Așa că ... "Dumnezeu" să-i dea minte și să-l odihnească în liniște.
    • +4 (4 voturi)    
      parca avea ceva moral . (Joi, 18 februarie 2016, 18:16)

      dezamagitul [utilizator] i-a raspuns lui _CK_

      De cand a aparut pe scena publica a umblat numai dupa functii unde nu a facut nimic. Sa dai banii inapoi oportunistule.
  • +36 (40 voturi)    
    /// (Joi, 18 februarie 2016, 15:42)

    hmara [utilizator]

    Un jegos.
    Nu a inteles nimic.
    Iar noi stam si rabdam zilnic asemenea lichele si excesele lor..
    • +9 (13 voturi)    
      si mai mult decit atit (Joi, 18 februarie 2016, 16:44)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui hmara

      salariul baban si-l ia tot de pe spatele nostru.
  • +25 (29 voturi)    
    de toata jena (Joi, 18 februarie 2016, 15:43)

    snowflake [utilizator]

    ciorbea se face ca lucreaza. Nu se sesizeaza din oficiu pentru organizarea alegerilor locale intr-un singur tur de scrutin dar se sesizeaza pentru o"posibila incalcare a art. 30 si art. 31 din Constitutia Romaniei, privind libertatea de exprimare si dreptul la informatie" in conditiile in care nu le inchide nimeni latrinele celor de la intact.
  • +27 (31 voturi)    
    Asta cand nu doarme face prostii! (Joi, 18 februarie 2016, 15:43)

    LiviuX [utilizator]

    Cum s-a incalcat libertatea de exprimare si dreptul la informare? Doar nu le-au retras licenta! Pot sa emita cat vor si cum vor (in limita legii, e drept) dar din alt sediu care sa file al lor (proprietate, inchiriat, e treaba lor). Plus ca au avut peste un an si jumatate ca sa-si schimbe sediul, NU cinci zile cum spun unii. Caci de atunci stiau ca sentinta e DEFINITIVA si IREVOCABILA!! Pentru un trust de presa a nu sti romaneste si a nu avea juristi competenti mi se pare cam grav...
  • +27 (31 voturi)    
    s-a trezit mormolocu (Joi, 18 februarie 2016, 15:44)

    AliKimiku [utilizator]

    Sau Morlocul!
    Cand Ponta dadea ordonante neconstitutionale la doua maini Ciorbea isi stergea tacticos ochelarii sub pretextul ca s-au aburit si nu vede nimic. Acum si-a adus aminte de ceva numit libertate de exprimare.
  • +24 (28 voturi)    
    Avocat. (Joi, 18 februarie 2016, 15:44)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    De copiii din Arges, nu s-a sesizat din oficiu? Alt sarac si cinstit.
  • +20 (24 voturi)    
    destul sa te uiti la unii (Joi, 18 februarie 2016, 15:44)

    Hipius [utilizator]

    ca sa iti dai seama ce pot
  • +24 (28 voturi)    
    Derbedeul (Joi, 18 februarie 2016, 15:45)

    CosmiCosmin [anonim]

    Nu se poate asa ceva ! E un dispret total fata de lege a ciumei rosii ,Romania este un stat capturat.
  • +20 (22 voturi)    
    Unde dai si unde crapa (Joi, 18 februarie 2016, 15:45)

    JranValjean [utilizator]

    Avocatul Poporului se preocupa de libertatea de exprimare si dreptul la informatie.... Nu-I pasa de incalcarea flagranta a legilor de catre acesti manipulatori de la antene. In locul gasirii din august 2014 a unui sediu ei continua sa tipe ca din gura de sarpe si sa persevereze in spalarea creierelor semidoctilor, sfertodoctiolor etc... Mi-e rusine si scarba.
  • +25 (27 voturi)    
    dar cine nu-i lasa sa se exprime ? (Joi, 18 februarie 2016, 15:46)

    rov [utilizator]

    Chiar fac exces de posibilitatea de a se exprima...
    ANAF-ul le cere sediul furat de la popor.

    Cand ANAF-ul a blocat conturile pentru 100 de lei, fara sa anunte si i-a prins pe unii cetateni la mii de km, nu ati fost curioasi sa vedeti cum se "exprimau ei" ?
    Ce cuvinte sanatoase adresau ?

    Cine-i ba seful vostru al tuturor nemernicilor ???
    Cand vezi ca manipuleaza ordinar nu te sesizezi sarpe?
  • +26 (28 voturi)    
    chiar nu-l schimba nimeni??? (Joi, 18 februarie 2016, 15:47)

    ilex2013 [utilizator]

    Cine ar putea schimba javra asta ordinara care se sesizeaza numai cand interesele poporului sunt amenintate? adica cand coruptii nu au tot ce le doreste inima in puscarie sau cand trebuie aplicata o hotarare judecatoreasca care afecteaza bunastarea hotilor si coruptilor din Romania. Parlamentul Rusinii - si Avocatul Rusinii - unde esti Tepes Doamne?
  • +23 (25 voturi)    
    Așa, așa (Joi, 18 februarie 2016, 15:49)

    maxi rodrigues [utilizator]

    Sesizați-vă toți, atacați cu tonții acțiunea ANAF!
    Creați precedente pentru eludarea deciziilor judecătorești!
    Bine că nu te-ai sesizat când milioane de români nu puteau vota în diaspora//!
  • +25 (27 voturi)    
    Spui Ciorbea si tragi apa... (Joi, 18 februarie 2016, 15:49)

    mr_mojo [utilizator]

    Mi-e mai silă se el decât de o dejecție.
  • +24 (26 voturi)    
    daca s-a trezit slugoiul Ciorbea la pupincurisit (Joi, 18 februarie 2016, 15:51)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    poate aduce in discutie in acest caz urmatoarele:

    Art.30 - (6) Libertatea de exprimare nu poate prejudicia demnitatea, onoarea, viata particulara a persoanei si nici dreptul la propria imagine.
    Art.31 - (4) Mijloacele de informare în masa, publice si private, sunt obligate sa asigure informarea corecta a opiniei publice.
  • +20 (22 voturi)    
    bravo (Joi, 18 februarie 2016, 15:52)

    Ana Armanca [utilizator]

    Bravo, dle Ciorbea, mai arată încă o dată că ești de partea PSD-ului și a antenelor... Vai, ce surpriză.
  • +27 (29 voturi)    
    Incredibil (Joi, 18 februarie 2016, 15:53)

    HP [utilizator]

    "O posibila intrerupere a emisiei, cauzata de decizia de evacuare a cladirilor, ar constitui o limitare nepermisa a libertatii de exprimare a institutiilor de presa din Romania si a dreptului cetatenilor la libera informare."

    Asta e ca si cum ai spune ca "o posibila pedeapsa cu inchisoarea cauzata de decizia unei instante judecatoresti ar constitui o limitare nepermisa a libertatii fizice a individului condamnat".

    Sau, pe scurt - nu mai lasati justitia sa functioneze, ca sa nu intre ciorditorii la puscarie.

    Noaptea mintii.
  • +14 (16 voturi)    
    Ce gunoi sugera undita si luminita de la..... (Joi, 18 februarie 2016, 15:54)

    Plagarus [utilizator]

    Jalnic personaj ! Datoriile la banci il fac pres.
  • +10 (12 voturi)    
    ce dragut! (Joi, 18 februarie 2016, 15:55)

    HMV [utilizator]

    La legea defaimarii a lui Dragnea nu s-ar fi sesizat. Totusi e un semn bun, nu a facut-o imediat, a durat cateva zile. Probabil ca astepta niste semnale de la papusari. Bleah!
  • +10 (12 voturi)    
    rusinos !! (Joi, 18 februarie 2016, 16:00)

    ConstantinAioanei [anonim]

    Cred ca Victor Ciorbea este avocatul mafiotilor, platit cu banii poporului.
  • +14 (16 voturi)    
    Dle avocat al poporului , (Joi, 18 februarie 2016, 16:01)

    rockerul [utilizator]

    ne insultati inteligenta , ne ingraditi dreptul de a gandi LIBER ! Bai , ciorbica reincalzita , cine a incalcat dreptul la libera exprimare pt A3 ? Chiar e incredibil cum TU ai fost membru PNT-CD , cum TU te-ai gudurat pe langa marele nostru OM DE STAT CORNELIU COPOSU .....si cat de jos ai ajuns , pt un pumn de bani si o functie in statul asta nenorocit de coruptie ! Mi-e greata de toti insii astia mici , care au fost in preajma unor oameni adevarati , cu coloana vertebrala dreapta , si care au ajuns sa linga din palma securistilor acum .....se stiu ei f bine ! Chiar asa , cine-l poate schimba din functie pe tipul asta , stie cineva cum ? Altfel , de ce nu te-ai autosesizat din oficiu cand Dragnea a vrut si inca mai vrea o lege antidefaimare ?
  • +12 (14 voturi)    
    pe bune??? (Joi, 18 februarie 2016, 16:06)

    Maglev [utilizator]

    Care este procedura pentru schimbarea avocatului borfasilor pardon poporului?
  • +14 (16 voturi)    
    Varanu (Joi, 18 februarie 2016, 16:12)

    RTK [utilizator]

    Voiculescu @ co au scos toata artileria la inaintare.

    Daca au atatia sustinatori si relatii voi va dati seama cati dobitoci exista in tara asta?
  • -2 (8 voturi)    
    Double Facepalm (Joi, 18 februarie 2016, 16:18)

    puscas2 [utilizator]

    Actually triple facepalm, because not even a double facepalm can explain how much you fail!
    • 0 (0 voturi)    
      Bors (Vineri, 19 februarie 2016, 8:20)

      rockerul [utilizator] i-a raspuns lui puscas2

      Ma bucur ca stiti engleza , dar e simplu , bine ca inca nu este defaimator , se cheama ( se numeste ) labagiu sau masturbant al poporului ! Ma gandeam ca prostul , cum sa nu cumva sa ma dea in judecata o reincalzita , expirata zeama lunga , taranist convins de altfel ..... Apropos , dl print Duda , ce mai face ?
    • 0 (0 voturi)    
      Bors (Vineri, 19 februarie 2016, 9:03)

      rockerul [utilizator] i-a raspuns lui puscas2

      Sunteti tare ca stiti bine engleza ! Felicitari , sincer zic ! Dar , aci colo-sa , se zice simplu , laba .....ca o fi de urs , de ras , de pars etc....Ideea este ca acest ins plasat acolo cu un scop , ar trebui schimbat legal cumva .....Tipul asta , mie cel putin , imi provoaca voma! Sigur nu asta e motivul pt care trebuie dat afara ..... Eu , lui si lu' Klausica pot sa le citez un pic din " Goodbye to Gravity " : " WE'RE NOT NUMBERS WE'RE FREE , WE'RE SO ALIVE / CAUSE THE DAY WE GIVE IN IS THE DAY WE DIE " !!! Deci , legea este lege , pt toti , nu vreti asa ........
  • +14 (16 voturi)    
    CIORBEA, AVOCATUL POPORULUI SELECT (Joi, 18 februarie 2016, 16:19)

    Susufler0 [utilizator]

    Uitasem de tine! Cred ca si Latrinele te uitasera, ocupate fiind sa reactiveze comisiile alea de cultura si mass-media din Parlament. E bine insa ca tu esti vigilent si mereu treaz la datorie. Nu conteaza ca nu te sesizezi din oficiu in cazul bebelusilor morti. Aia saracii, Dumnezeu Sa-i odihneasca, tot s-au dus. Latrinele insa nu e voie sa se duca . Asa ca, la lupta ! Apoi, vezi, poate-l ajuti si pe Medelin, ca prea neomenosi au fost astia de la DNA cu el.
  • +14 (16 voturi)    
    Romani, ni se pregateste ceva urat. (Joi, 18 februarie 2016, 16:27)

    bigbrother [utilizator]

    Cumva toata galagia din ultimele zile ma face sa cred ca se pregateste ceva urat care va culmina probabil cu inca o debarcare de guvern sau un set de legi total tampite, basca un MCV prelungit pe termen nelimitat si alte suturi in dos de la UE. Iar vom fi aratati cu degetul, iar vom fi codasii Europei.

    Nu stiu cat de mult este "mana" lui Voiculescu in toata povestea asta sau daca Varanul doar profita de situatie pentru a tensiona si mai mult situatia, dar parca toti politicienii s-au aliat in a face pavaza pentru ceva ce nu a fost niciodata in pericol: "libertatea de exprimare". Este acel slogan pe care il invart in stanga si dreapta, este acea expresie luata parca din manualele rusesti de propaganda, care poate duce la situatii total aiurea fara nicio legatura cu situatia reala.

    Este socant faptul ca toti gusterii politici par sa cante aceeasi partitura, de parca i-a invatat cineva, de parca Antena 3 ar fi putea fi vreodata televiziunea simbol a Romaniei pentru libertatea de exprimare.

    Ar fi cazul ca romanii sa inteleaga ca televiziunea asta este aparuta cu un scop foarte clar: sa foloseasca indivizi plini de ura, unelte ale lui Voiculescu & Co care arunca cu mizerii peste tot, santajisti de seama si jurnalisti de doi bani dispusi sa inventeze orice despre oricine pentru bani si faima.

    Daca mai adaug aici si legea defaimarii a lui Dragnea si rateurile PM si Presedintelui, mi-e ca ne-o luam industrial in curand si doar inca o iesire in strada ne va ajuta.
  • +10 (12 voturi)    
    avocatul (Joi, 18 februarie 2016, 16:39)

    rrat [utilizator]

    popoului mai lipsea din mocirla!
  • +13 (15 voturi)    
    No ni ma la el! (Joi, 18 februarie 2016, 16:46)

    talos [utilizator]

    vorba ardeleanului. Mars ochelarica inapoi in cotetul tau si-ti reia somnul ratiunii. La intrare uita-te totusi ca pe cotet scrie "Avocatul Poporului" nu avocatul trustului Intact. Daca tu nu pui in discutie respectarea hotararilor judecatoresti si legislatia in vigoare de ce te mai bagi in seama? Trebuie si gura ta sa manaca o pine?
    Iti lipseau luminile reflectoarelor? Jalnic rumanu' aista!
  • +10 (12 voturi)    
    nu rateaza nici o ocazie sa-si arate (Joi, 18 februarie 2016, 16:47)

    __alex__ [utilizator]

    sufletul de sluga.
    S-a sesizat din oficiu pentru vreo cauza nobila? Nu. Dar pentru talhari? Intotdeauna.
  • +9 (11 voturi)    
    HAI SA APĂRAM HOȚII (Joi, 18 februarie 2016, 16:51)

    falcoind [utilizator]

    Un alt hot la drumul mare, are credite restante de milioane și nu il executa nimeni , tu "fraiere " dacă nu reușești sa plătești 3 rate la o garsoniera de 20 mii euro ajungi în strada. Iar se coalizează toții hoții în frunte cu her prezident. Incredibil cum ajung sus toții uita de ce au ajuns acolo. GUNOAIE
  • +9 (11 voturi)    
    Ciorbea (Joi, 18 februarie 2016, 16:53)

    CititorulComentator [utilizator]

    Cum sa stai stramb si sa judeci stramb...lol :)))
  • +9 (11 voturi)    
    concurs? :) (Joi, 18 februarie 2016, 16:57)

    dan.c [utilizator]

    Nu stiu de ce, dar de ceva vreme parca am impresia ca domnul Ciorbea participa la un concurs "cum sa fii cat mai antipatic".
  • +4 (6 voturi)    
    AVOCATUL POPOULUI (Joi, 18 februarie 2016, 17:00)

    doi si-un sfert [utilizator]

    lui Voiculescu cred ca ti vrut sa scrieti...
  • +3 (5 voturi)    
    Nu se gasesc 10-20 de (Joi, 18 februarie 2016, 17:04)

    falcoind [utilizator]

    oameni care sa prindă cite un advocat din asta al poporului, un gunoi de senator, sau deputat sa îl bage într-un beci cu camere de filmat și sa îl bată până scuipa tot. Toate afacerile prin care a furat acest fraier de popor, după sa îl ia pe următorul la rând sa publice pe net casetele sa se facă odată curat și la noi în țară.
  • +5 (7 voturi)    
    Adormitii (Joi, 18 februarie 2016, 17:12)

    Zauan [anonim]

    Nu imi vine sa cred cum se trezesc toti adormitii pentru Antene...
  • +6 (8 voturi)    
    pentru ce te-ai mai sesizat ? (Joi, 18 februarie 2016, 18:10)

    dezamagitul [utilizator]

    Securistul asta chior actioneaza din nou pentru lingusirea stapanilor.
  • +6 (8 voturi)    
    Avocatul de ograda a varanului !!! (Joi, 18 februarie 2016, 19:52)

    andreesanu [utilizator]

    Confuzie totala in capul lui Ciorbea ,ANAFul nare treaba cu libertatea de exprimare !,nu le-a pus scoci la gura la jigodiile ce schelacaiau la antene !!!,a vazut careva vrun slugoi a varanului legat la gura ?.
    ANAFul trebuie sa intre in posesia imobilelor pe care-i propietar statul roman ,Ciorbea or nu stii ce-i aia hotarire judecatoreasca ,or nu stii cui ii revine obligatia conform legii sa recupereze pagubele ???.
    Te-ai facut de rasul curcilor Ciorbea si se pare ca te opui executarii !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Asa . . . (Vineri, 19 februarie 2016, 9:17)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . sluga credincioasa mai rar!
  • +4 (4 voturi)    
    Colectiv (Vineri, 19 februarie 2016, 11:25)

    Heruvim [utilizator]

    Bine ca acuma "s-a sesizat". In alte cazuri in care trebuia a tacut malc.

    Una din cerintele Colectiv a fost "schimbarea Avocatului Poporului".

    Trebuie sa iesim iar in strada sa le reamintim politicienilor?