Mihai Gadea: Sunt socat de lucrurile spuse de Ciolos. Stie foarte bine ce ordin a dat ANAF - nu doar evacuarea noastra in 5 zile, ci si intreruperea utilitatilor

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 17 februarie 2016, 15:27 Actualitate | Esenţial

Mihai Gadea
Foto: Captura Youtube.com
Directorul Antenei 3, Mihai Gadea, a afirmat miercuri, dupa ce Dacian Ciolos a fost chemat in plenul Senatului pentru a vorbi despre actiunea ANAF in cazul televiziunilor trustului Intact. "Sunt absolut socat de lucrurile spuse de premierul Dacian Ciolos (...). Domnia sa stie foarte bine ce ordin a dat ANAF - nu doar evacuarea noastra in 5 zile, ci si intreruperea utilitatilor. Dupa ce cele 5 zile expira, sa se stie foarte clar, curentul si apa urmeaza sa fie taiate. Domnul prim-ministru spune ca am putea ramane in sediu pana luni. Cum sa ramanem intr-un sediu in care nu avem curent sa emitem?", a spus Mihai Gadea miercuri, la Antena 3.

"M-as fi asteptat ca domnia sa sa dispuna o ancheta la modul in care au decis cei de la ANAF. Singurul lucru pe care il spune e ca vom vedea ce vom face. Nu! Trebuia sa ne asigure ca se face o ancheta! (...). Ce sa le spun eu colegilor? (...). Noi ne pierdem licenta fara un sediu. Suntem in fata unui asalt",
a adaugat Gadea.

Premierul Dacian Ciolos a dat mesaje contradictorii la sedinta Senatului unde a fost convocat de urgenta de seful institutiei, Calin Popescu Tariceanu. Ciolos a avut doua luari de cuvint. In prima a spus ca ANAF a actionat legal, explicand procedura legala urmata. In cea de-a doua cuvantare, premierul a condamnat modul in care a actionat ANAF. Intre cele doua discursuri, premierul a ascultat luarile de pozitie ale senatorilor, care au condamnat in corpore asa-zisul atac asupra Antenei 3. Mai mult, senatoarea Cristiana Anghel si senatorul Serban Nicolae i-au cerut demisia lui Ciolos.












Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Abandonat la 3 luni intr-un spital din Giurgiu, Max a fost adoptat de un cuplu australian. De ce vrea acum sa vina in Romania

Un tanar roman, abandonat pe cand era bebelus intr-un spital din Giurgiu, se aventureaza, de la capatul lumii, din Australia, in calatoria vietii.
10299 vizualizari
  • +50 (56 voturi)    
    socat? (Miercuri, 17 februarie 2016, 15:29)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    eu sunt socat cum s-a putut amana atat decizia judecatoreasca si de ce nu v-ati mutat deja
    • +13 (17 voturi)    
      alta manipulare? (Miercuri, 17 februarie 2016, 16:18)

      nelamurit [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

      adica adresa de la ANAF nu e publica? nu am citit-o si noi ? vorbea de utilitati?
      In alta ordine de idei, cine plateste utilitatile din acele cladiri, ca doar contractul apartine proprietarului, adica statul. Plateste statul roman lumina de la masa de machiaj a lui Gadea? microfoanele de la care ZBIARA Dana Grecu?
      Nu exista contracte de utilitati pe numele chiriasului!
      • +4 (4 voturi)    
        habar n-are (Miercuri, 17 februarie 2016, 18:53)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui nelamurit

        gadea cat de bine ii sta sa faca pe prostul.
        • 0 (0 voturi)    
          antenele (Joi, 18 februarie 2016, 17:58)

          tot ortodox [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Nu face pe prostui, isi respecta statutul.
  • +41 (49 voturi)    
    socant pentru mine e ca (Miercuri, 17 februarie 2016, 15:34)

    natbl73 [utilizator]

    acest "mare ganditor" nu realizeaza ca dupa evacuare nu mai are nevoie de utilitati :)


    si ce plm are licenta cu sediul? e eliberata pe cladire, sau pe postul TV?
    • -15 (19 voturi)    
      De ce spui daca nu stii (Miercuri, 17 februarie 2016, 15:59)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

      Eu sunt pentru evacuarea Latrinei, nu m-am uitat niciodata la ei, dar aici au dreptate: licenta de la CNA este data pe camera care emite semnalul catre satelit sau prin fibra catre cablisti.
      • 0 (4 voturi)    
        Cu atat mai bine. (Miercuri, 17 februarie 2016, 16:30)

        Johanis [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        se opreste si intoxicatia antenei 3.
        Eu cred ca acesta a fost singurul motiv al pasuirii executarii. Astfel, ajunsi la termenul maxim de evacuare, suntem siguri ca nu vor mai emite pana la alegeri, oriunde s-ar muta ei. Deci manipulare si implicit voturi - ZERO.
      • +4 (8 voturi)    
        m-ai spart (Miercuri, 17 februarie 2016, 16:39)

        natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        Deci tot postul are o singura camera, care poate inregistra dintr-o singura locatie. Daca schimbi lentila la camera, trebuie scoasa o noua licenta, ca practic e alta camera

        Omule, nu confunda cu echipamentele radiologice, unde CNCAN-ul elibereaza AUTORIZATIE DE FUNCTIONARE pe echipament + locatie

        "nu vorbi fara sa stii" zice cantecul
        • -3 (5 voturi)    
          camera=birou, sala (Miercuri, 17 februarie 2016, 17:05)

          Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

          Daca ai fi sustinut Latrina, te-as fi facut comunist al pesedeului. Dar asa ai dat dovada doar de nesimtire. Am spus exact de Biroul, sala etc in care este echipamentul care transmite semnalul si pentru care CNA-ul a dat licenta. E bine ca le inchide, dar nu face pe desteptul ca nu tine.
          • 0 (0 voturi)    
            nice try, punk (Miercuri, 17 februarie 2016, 21:34)

            natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

            Esti nevinovat (din nascare)
            Pe viitor te voi ignora, scuza-ma ca m-am bagat acum in seama

            O camera video nu are nici o legatura cu locatia GSP :) din care transmite (prin cablu, ai spus si tu, misca-ti dreaq neuronu ala)

            Sa fie clar: din partea unora ca tine, nu ma deranjeaza cum sunt calificat
  • +17 (23 voturi)    
    raspopitu (Miercuri, 17 februarie 2016, 15:39)

    un domn [utilizator]

    sa ramana socat..pana zic eu..si SMURD ul sa se suite la el...
  • +18 (22 voturi)    
    "asaltul ramelor" (Miercuri, 17 februarie 2016, 15:40)

    neurino [utilizator]

    mai devraba mai simt eu , ca cetetan roman, asaltat de niste rame ca voi decat voi de ANAF.

    Una din conditiile verticalitatii e sa fii demn si macar sa recunosti in ceasul la XXV-lea ca asta e, unde lege nu-i tocmeala...nu einsa si cazul ramelor ca voi (pacat de bietele rame, ele n-au nici o vina sa le compar cu niste nevertebrate ca alde Gadea & Co.).
  • +14 (18 voturi)    
    bravo mihai (Miercuri, 17 februarie 2016, 15:41)

    coloneze [utilizator]

    asa i trebuie lui ciolos, daca ia apararea la infractori. nu ati vazut ce repede ii dau infractorii in primire pe juzi si proc corupti, dupa ce isi fac treaba cu ei. asa a procedat si mihaita cel nevinovat. sunt ironic cu bravo mihai
  • +18 (24 voturi)    
    Si ce asteptati? (Miercuri, 17 februarie 2016, 15:46)

    omezu [utilizator]

    Incepeti sa carati apa cu galetile si sa dati la pedale sa produceti curent. Apoi incepeti sa va carati de acolo. Simplu.
  • +23 (29 voturi)    
    convocare (Miercuri, 17 februarie 2016, 15:46)

    Harold [utilizator]

    Sa fie convocat in senat si Iohannis si sa explice de ce nu se uita la Antene si de ce nu l-a decorat inca pe Gadea!

    Cat despre utilitati... Deci omul nostru ar ramane acolo intr-o veselie. O sa-si aduca generator si tot n-o sa plece.
  • +4 (8 voturi)    
    putea sa spuna asta oricand (Miercuri, 17 februarie 2016, 15:53)

    DrInOrice [utilizator]

    si ieri, si cu 2 minute inainte de discursul lui Ciolos, si anul trecut. Ca in bancul ala cand suna nu'sht ce lider arab sa isi prezinte regretul si compasiunea pt atentatele 9/11 dar cu cateva ore inainte de atentate. Pentru ca mesajul era preatit si doar astepta momentul, asa e gadea, socat de te miri ce...
  • +9 (13 voturi)    
    ! (Miercuri, 17 februarie 2016, 15:56)

    Kpriciu [utilizator]

    minai gâdea, maestru al manipulării, trebuie să respecți și tu legea! Vi se îngustează viitorul antenistilor!
  • +13 (17 voturi)    
    Latrati,scheunati,da evacuati terenul nu va mai ap (Miercuri, 17 februarie 2016, 15:58)

    andreesanu [utilizator]

    Antenele sa-si gaseasca alta CLOACA din care sa azvirle rahat in ventilator !!!, Cladirile nu va apartin ,nu aveti contract de inchiriere ,nu va opreste nimeni sa urlati la luna !,dar evacuati cladirile mafiotilor.
  • +8 (12 voturi)    
    Total dezamagit (Miercuri, 17 februarie 2016, 16:11)

    Sasha57 [utilizator]

    Asta e sentimentul care il traiesc cand vad cat se codesc niste oameni din conducerea tarii sa faca schimbarea pe care au promis-o si pentru care oamenii au iesit in strada. Daca masurile anticoruptie nu sunt radicale, tara asta nu are cum sa iasa din mocirla in care se afla. Cat tupeu pot sa aiba niste angajati ai acestui trust care s-a demonstrat ca a fost construit pe bani furati si inca exista oameni care se mai uita in gura lor...
  • +2 (8 voturi)    
    Oare mintea si-a pierdut-o de la (Miercuri, 17 februarie 2016, 16:17)

    Bogdan_100 [utilizator]

    bani sau secta ? Primul Ministru le-a mai dat cateva zile deoarece pretextul lor e ca nu pot muta cablurile asa repede (au avut 1 an). Cablurile si cutiile se muta fara apa si electricitate.
  • +3 (7 voturi)    
    Datorie de 200.000 de euro. (Miercuri, 17 februarie 2016, 16:27)

    Johanis [utilizator]

    aceasta datorie este catre poporul roman. banii pe care gadea i-a imprumutat de la voiculescu apartin poporului. datoria a fost poprita prin hotararae judecatoreasca.
    Ai idee, stimate predicator, cat plateste un roman care se imprumuta cu aceeasi suma de la o banca?
  • -6 (8 voturi)    
    ciudat.. (Miercuri, 17 februarie 2016, 16:33)

    catalin_mattei [utilizator]

    mie imi pare ca acest scandal ajuta tocmai Antena 3 care parea sa fie in scadere de telespectatori in ultima perioada... tare imi este ca antenismul va fi resuscitat cu profesionalism ca urmare a acestei piese
    • 0 (2 voturi)    
      ha ha ha (Miercuri, 17 februarie 2016, 17:57)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

      Parea sa fie ... de unde oi fi vazut tu asta nu stiu. Are mai multa audienta decat televiziunile generaliste. unii se uita pentru ca le place, altii se uita ca sa ii injure ... si totul merge in audienta .:)
    • 0 (0 voturi)    
      Oare cine face scandal? (Miercuri, 17 februarie 2016, 19:56)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

      ca nu-s prea multi . . .
  • +4 (8 voturi)    
    Muta sediul la tine acasa (Miercuri, 17 februarie 2016, 16:42)

    vladf [utilizator]

    De ce nu-ti muti sediul la tine acasa?
    Utilitatile sunt pe numele statului?
    De ce nu-ti aduci un generator?
    Daca tot va numiti latrine nu cred ca aveti probleme de igiena.
  • +4 (4 voturi)    
    Bai nene (Miercuri, 17 februarie 2016, 16:55)

    zarzarea [utilizator]

    astia au deja sedii, au luat excelsiorul pentru varianta secundara, etc....

    Nu intelegeti ca vor si acum rating? Si-au pierdut clientii, multi trecand la Ghita, la cealalta anti-televiziune si fac acum apel la solidaritate pentru rating, si atat.

    Au amanat evacuarea, desi, in decizia finala de condamnare a lui Voiculescu, respectivul imobil a fost confiscat pentru spalare de bani. Nu este un imobil luat pentru acoperirea pagubei de 60 milioane. Repet, este un imobil confiscat pentru spalare de bani. Si a fost numit in decizie - liber de sarci, adica orice contract ar fi fost in legatura cu respectivul imobil, ar fi devenit nul de drept. Asadar, din 2014 astia trebuiau sa evacueze cladirea, la 5 zile de la decizie, dupa lege. Insa, Ponta le-a promis ca nu-i evacueaza, aia de la ANAF s-au facut ca nu inteleg ce inseamna liber de sarcini.

    Si acum, cand DNA-ul a fost asaltat cu plangeri de nerecuperare a prejudiciului, in diferite dosare, ala de la ANAF inainte sa plece a zis sa-si faca treaba, ca si asa e pana-n gat in alte dosare. Ei bine, iaca comedie. Intre timp, din 2014 pana azi, firmele lui Voiculescu s-au dat in judecata una pe alta, iar un judecator a inscris aceste litigii in cartea funciara a imobilului, dracu stie de ce. Intre timp, cand ANAF-ul tragea de timo, s-a gandit sa traga de timp smechereste, facand un fel de recurs si solicitand explicatii despre ce inseamna "liber de contract", Sa vezi tarasenie, la cine crezi ca a ajuns judecarea acestei contestatii? La madam Camelia, care a fost transferata intre timp de la Inalta Curte. Motiv pentru care, Tolo a terfelit-o nintel prin pamantul proaspat arat, iar Badea i-a facut un spagat.

    Si gata, ca ma dor degetele...
  • +5 (5 voturi)    
    daca nu ... (Miercuri, 17 februarie 2016, 16:56)

    astronaut [utilizator]

    vor sa achite prejudiciul , DATII AFARA , fara menajamente , alte societati erau inchise pana acum si cu conducerea la ''brutarie'', DE DE nu-l cauta nimeni
    EVAZIUNEA FISCALA'' la societatile ''varanului otravitor'' !!
  • +4 (4 voturi)    
    Q (Miercuri, 17 februarie 2016, 18:30)

    xox [utilizator]

    Este timpul sa plece latrinele si sa plateasca prejudiciul cauzat ststului roman plus dobanzile aferente, restul e can can.
  • +1 (1 vot)    
    Io sunt socat (Miercuri, 17 februarie 2016, 19:57)

    CititorulComentator [utilizator]

    De fruntea acestuia...
  • 0 (0 voturi)    
    Nu există nicio contradicție (Joi, 18 februarie 2016, 12:52)

    DatOct [anonim]

    Nu este nimic contradictoriu : Cioloș a spus că acțiunea a fost legală, dar că MODUL în care a fost pusă această acțiune legală ÎN PRACTICĂ a fost unul nepotrivit.