Antena 1 si 3 au primit notificare de evacuare de la ANAF / Vedetele Antenelor acuza incalcarea Constitutiei si sugereaza iesirea in strada

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 15 februarie 2016, 17:16 Actualitate | Esenţial

ANAF, la Antena 3
Foto: captura Antena 3
ANAF a notificat luni Antena 3 si Antena 1 sa evacueze sediul din soseaua Bucuresti - Ploiesti in termen de cinci zile lucratoare, potrivit unui comunicat al Fiscului.


Reprezentantii postului au acuzat, in direct, ca se ingradeste libertatea de exprimare si s-ar dori "scoaterea Antenei 3 de pe piata" sau inchiderea postului. Dar ANAF vizeaza doar sediul televiziunii, conform unei decizii judecatoresti vechi de un an si jumatate, nu masuri precum intreruperea emisiei sau blocarea activitatii jurnalistice.

"ANAF si-a trimis agentii sa ne scoata din sediu", a spus Stoicescu. Potrivit acesteia, mai multe masini ale ANAF au venit la sediul Antenelor si agenti ai fiscului sunt in cladire.

Emisiunea moderata de Mihai Gadea a adus in platou toate vedetele trustului, s-au citit mesaje de sustinere de la politicieni, actori, cantareti, jurnalisti, dar si de la "protestatari". Desi nu s-a spus explicit, concluzia emisiunii maraton a fost ca oamenii vor/trebuie sa apere televiziunea prin proteste masive de strada.


00:15 Valentin Jucan, CNA: "Ceea ce face acum Antena 3 se numeste dezinformare si santaj public. De ce? Fiindca Antena 3 stia din august 2014, data hotararii judecatoresti ramasa definitiva, faptul ca trebuie sa isi gaseasca alt sediu. Au sperat ca vor fi tinuti in brate (Facebook)

23:46 Lucia Hossu Longin: Singura solutie este strada. Sediul Antenelor trebuie inconjurat de corturi. E un lacas al nostru, al tuturor.... E gestul unei judecatoare corupte care a intors totul in favoarea ei.

23:30 Mesaje de sustinere de la actritele Catrinel Dumitrescu si Florina Cercel, de la Mircea Diaconu, dar si de la familia Bodnariu din Norvegia. 

22:15 Mircea Badea: Ei nu au vazut pana acum ce inseamana o iesire in strada

22:08
Cezar Avramuta, cunoscut si ca "stegarul din Piata Universitatii", cel care recunoastea cu putin timp in urma ca a fost platit pentru protestele din Piata, a venit in studio alaturi de cativa "protestatari".

22:00 Mihai Gadea anunta ca din aceasta seara transmisia in direct a emisiunii pe net este la liber. Pana acum, trustul percepea pentru acest serviciu o taxa de 1 euro. "Din aceasta seara renuntam la taxa caci s-ar putea sa ne vedeti numai pe net de acum", a declarat Gadea.

21:56 Oana Stancu cere sprijinul premierului Ciolos si reia ideea ca trustul lui Voiculescu a facut cerere in repetate randuri pentru a plati chiria ceruta si a ramane in sediu

21:52 "Antena 3, in urias pericol" si un cronometru care arata ca mai sunt 4 zile de emisie, sunt mesajele afisate pe ecran

21:30
Toate vedetele din Antene sunt in platou.

21:15 In studio a fost adus si colonelul  in retragere Mircea Dogaru, Sindicatului Cadrelor Militare Disponibilizate, în Rezervă şi în Retragere (SCMD), care acuza o actiune a celor care au "tot interesul ca orice opozitie din tara asta sa inceteze"

20:40
Calin Popescu Tariceanu a intervenit telefonic la Antena 3 pentru a acuza "modalitatile brutale" de interventie ale ANAF.

"Banuiesc ca actiunea ANAF a primit aprobari inalte inainte de a deveni operationala", a spus acesta, afirmand ca "Romania practic nu mai e condusa de cei alesi ci de forte oculte".

"Daca azi e vorba de Antena 3 maine s-ar putea sa fie vorba de o alta televiziune, sau de o publicatie scrisa, ceea ce e extrem extrem de grav", a mai spus acesta.

20:00
Victor Ponta a distribuit pe Facebook o postare a lui Mihai Gadea, in care directorul Antena 3 afirma:

"Sunt in direct la Antena 3, alaturi de colegii mei. ANAF ne-a cerut astazi sa eliberam sediile in 5 zile. Stiu si ei, la fel de bine ca si noi, ca asa ceva este imposibil. Urmariti evolutia evenimentelor, fiti alaturi de noi! Intentionez sa transmitem live, 24 din 24, aceasta mutare care ar putea intra in cartea recordurilor. Antena 3 e aici! Unde va fi maine?"

19:31
Dana Grecu citeste "mesaje de sprijin" din partea telespectatorilor Antenei

18:50
Dana Grecu face apel la "reactii" internationale, umane, colegiale fata de actiunea ANAF impotriva trustului Intact

18:25 Iata mai jos comunicatul oficial al ANAF:

"Directia generala regionala a Finantelor Publice Bucuresti, in calitate de organ de valorificare imputernicit conform prevederilor O.G. nr. 14/2007, ca reprezentant al statului roman-proprietar al imobilelor ce au fost confiscate si trecute in proprietatea privata a statului, libere de orice sarcini, in baza unei sentinte judecatoresti, a notificat astazi,  15.02.2016, in scopul evacuarii, persoanele juridice care ocupau imobilele anterior mentionate.

Notificarea de evacuare s-a realizat in vederea punerii in executare a sentintei penale nr. 701/26.09.2013, ramasa definitiva prin decizia penala nr. 888/A/08.08.2014, pronuntata de Curtea de Apel Bucuresti, Sectia a II-a Penala.

Termenul pe care il au la dispozitie persoanele notificate este de 5 zile lucratoare de la data notificarii, asa cum este reglementat la art. 1039 din legea nr. 134/2010 privind Codul de procedura civila, cu modificarile ulterioare".

18:12
Mircea Badea a scris, pe site-ul lui: "EXECUTIE, NU EXECUTARE. SISTEMUL SECURIST VREA SA NE OMOARE"

"Astazi ANAF a trimis trupe si masini la sediile Antenei pentru a ne soma sa le parasim in cinci zile. Asta dupa cu trustul Intact facuse nenumarate demersuri legale, oficiale, in scris pentru a stabili una dintre cele doua variante posibile: plata unei chirii sau stabilirea unui calendar rezonabil de evacuare.
N-ai cum sa muti o televiziune in cinci zile. Este imposibil. Ei stiu asta. Vor executie nu executare.
Vom lasa sistemul securist, mafiot sa ne omoare", potrivit postarii publicate de Badea, alaturi de o fotografie cu o masina a ANAF.

17:30 Dana Grecu transmite din studiourile Antenei 3 si incearca sa argumenteze ca este imposibil sa muti in cinci zile "mii de kg de cablu, mii de metri de cablaraie".

"Unde Doamne iarta-ma le mutam in cinci zile?!", s-a intrebat Dana Grecu, care a spus ca nu mai are "lacrimi sa planga" in fata telespectatorilor.

"Dispuneti o decizie, sa platim chirie sau dati-ne un termen rezonabil in care sa ne mutam", a spus directorul Antena 3, Mihai Gadea

"Inspectorii ANAF ne-au spus ca avem 5 zile sa parasim aceste cladiri", a mai spus Mihai Gadea.

Cei doi realizatori TV au spus ca emisia Antenei 3 este amenintata.

"Niste trupe ANAF au ajuns simultan la mai multe sedii ale Antenei. (...) Juristii nostri au incercat sa poarte un dialog cu ANAF. Impresia mea a fost si este ca avem de-a face cu o executare silita. S-ar putea sa fie o forma pusa la cale de inchidere a acestui post de televiziune", a declarat Mihai Gadea.

Principalele reactii ale vedetelor Antena 3:
  • Radu Tudor: "O institutie guvernamentala - ANAF este o institutie guvernamentala - savarseste un abuz incredibil (...) Doresc sa multumesc guvernului Ciolos pentru ca gireaza aceasta actiune stalinista"
  • Mircea Badea, facand trimitere la faptul ca Ciolos era la ministerul Agriculturii cand a inceput DNA sa investigheze un posibil prejudiciu: "Acum dl Ciolos e primul ministru al Guvernului Romaniei. ANAF eu cred ca face ce i s-a spus (...) E un sistem securist care dicteaza".
  • Adrian Ursu: "Acum poti sa vezi masura dispretului fata de cetatean. La ANAF (...) e un soi de lagar, unde oamenii sunt umiliti, nu e niciun fel de respect"
Context

Pregatiri pentru o posibila mutare a Antenelor intr-un nou sediu exista de la inceputul anului trecut, vizat fiind, atunci, un spatiu in cladirea Willbrook, in zona Otopeni, unde functioneaza si Realitatea TV. Aceste pregatiri au aparut dupa ce justitia a dispus in 2014, prin sentinta definitiva in dosarul ICA in care Dan Voiculescu a fost condamnat la zece ani de inchisoare, confiscarea imobilului situat in soseaua Bucuresti - Ploiesti, nr. 25 - 27, adica exact imobilul in care functioneaza Antena 3. De asemenea, Curtea a dispus confiscarea imobilului din Strada Girlei, acolo unde are sediul holdingul Grivco, fondat de Dan Voiculescu si cedat fiicelor sale.

In aceste conditii, Mihai Gadea si jurnalistii Antena 3 se declara nepregatiti si se plang, acum, ca autoritatile intr-un an de zile "nu au facut nimic" si acum dau termen de cinci zile pentru evacuare.

Dupa verdictul in dosarul ICA, din august 2014, ce a inclus obligarea Intact sa cedeze inclusiv sediul Antena 3, Mircea Badea a realizat multe seri emisiunea in fata cladirii. Momentul s-a soldat inclusiv cu un scandal de proportii, cauzat de insultele aduse de Mircea Badea motociclistilor care claxonau cand treceau prin fata sediului, cand el realiza emisiunea.












Material prezentat de LIDL​

FOTO​ Incearca reteta saptamanii de la LIDL: Sorbet cu fructe de padure, o varianta mult mai putin calorica a inghetatei


Sorbetul este un desert racoritor pe baza de fructe, suc de fructe, apa si zahar, care desi aduce foarte mult cu inghetata, este o varianta mult mai putin calorica insa poate fi la fel de cremos si delicios! Folositi fructe congelate pentru ca sorbetul sa fie consistent si sa va racoreasca instant in zilele toride de vara.
110637 vizualizari
  • +217 (245 voturi)    
    Sper (Luni, 15 februarie 2016, 17:20)

    mikeyu [utilizator]

    sa fie adevarat. Ati avut 2 ani sa va strangeti pampersii... Parca va daduse o babuta casa ei...
    • +122 (138 voturi)    
      daca au un ordin de executare (Luni, 15 februarie 2016, 18:53)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

      insemana ca au primit o somatie cu ceva mai mult timp in urma, dar ei au ignorat-o. Ar fi bine ca ANAF sa publice aceasta somatie, sigur a existat inainte de executare. Antenele fac circ, stiau foarte bine dinainte ca vor trebui sa paraseasca spatiile respective.
      • +88 (96 voturi)    
        sentinta nu ajunge? (Luni, 15 februarie 2016, 19:35)

        nelamurit [utilizator] i-a raspuns lui minos

        exista sentita specifica. I-a protejat seful demis al ANAF si acum au ramas cu posteriorul gol.
        • +68 (80 voturi)    
          Dar ce tupeu pe acest tariceanu (Luni, 15 februarie 2016, 21:43)

          rov [utilizator] i-a raspuns lui nelamurit

          infirtrat direct in "revolutia' din 89, cu o cariera fulminanta, cu o imensa avere, acest "domn" pare mai apropiat ca spirit de rogozin decat de poporul roman...
          Tariceanu pentru noi este voiculescu 2...asteptam ziua Z>>>
          • +29 (35 voturi)    
            dar numai el? (Luni, 15 februarie 2016, 23:28)

            lucus [utilizator] i-a raspuns lui rov

            La fel de mult îmi place și „Executare”, dar cea mai tare mi se pare:
            „Nu mai am lacrimi să plăng” :)))
            Ei asta-i acu, nu mai boci!
      • -43 (79 voturi)    
        Antenele nu fac niciun circ! (Luni, 15 februarie 2016, 20:09)

        Ciobanul Bucur [utilizator] i-a raspuns lui minos

        Sa nu ne jucam cu puterea de manipulare a haitei, mai ales acum cand e incoltita si nu mai are nicio scapare. Va ataca in spirit kamikaze, orice li se va intampla.
        Deja au inceput sa lanseze chemari la revolta telespectatorilor captivi, spalati bine pe creiere de ei. Abia acum se va vedea de ce sunt in stare, ca pericol la siguranta statului. Sunt convins ca sambata vor scoate in strada peste o suta de mii de oameni.
        • +39 (49 voturi)    
          in imaginatia lor (Luni, 15 februarie 2016, 21:30)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

          sunt penibili..mai penibili 'decat" tociu &palade
        • +33 (37 voturi)    
          Pocaitul , pardon <pastorul>Gadea (Marţi, 16 februarie 2016, 1:28)

          banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

          are darul acela scarbos de-a manipula pe cei slabi de inger !
          • +5 (5 voturi)    
            Cred (Marţi, 16 februarie 2016, 13:57)

            tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui banateanul.

            Cred ca in loc de slabi de inger poti sa ii numesti prosti ... legea lui Dragnea a picat deci putem sa ne exprimam scurt si la obiect fara sa primim amenda de la Politia Politica.
        • -19 (21 voturi)    
          totusi (Marţi, 16 februarie 2016, 9:01)

          petre22 [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

          Antena 3 reprezinta pentru bugetul de stat o mana cereasca asa ca e ilogic sa o inchizi in timp ce TVR e falimetara si sustinuta artificial.
          TVR are pierderi pentru buget infinite fata de antena 3 si atunci de ce sa renunte la cateva milioane de euro????
          Din alt punc de vedere sunt milioane de romani care rezoneaza cu acest post ,acestia nu conteaza ?
          De ce nu se inchide B1 care a fost platita de Udrea ani de zile si asta a fost dovedit chiar de catre DNA.
          E foarte clar ca cineva doreste razbunare si la butoane sunt inca oamenii lui Basescu,nu s-a schimbat nimic altceva decat seful.
          • +11 (11 voturi)    
            Nu inchide nimeni Antena 3 ! (Marţi, 16 februarie 2016, 13:27)

            sirb [utilizator] i-a raspuns lui petre22

            Chiar nu poti intelege ca antena 3 poate transmite in continuare , doar ca trebuie sa se mute intr-o alta cladire! Apropo...stiai ca antena 1 si 3 nu au platit chirie statului pe ultimul 1 an si jumatate ?! deci ei au emis pe banii contribuabililor, asa ca las-o jos ca macane ! chiar crezi ca antenele aduc la buget milioane de euro??!! Esti naiv rau..
        • 0 (2 voturi)    
          Ce nu inteleg eu (Marţi, 16 februarie 2016, 11:13)

          aladdin [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

          E de ce ai luat atatea minusuri, desi majoritatea cititorilor de pe site par impotriva antenelor. Cred ca majoritatea citesc doar titlul unui mesaj si de acolo deduc restul :)
        • +3 (3 voturi)    
          Sper si eu sa vina cit (Marţi, 16 februarie 2016, 12:35)

          Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

          mai multi, ca e nevoie de brate ca sa care tot echipamentul acela intr-o alta locatie. Parca le daduse careva un spatiu gratuit acum un an si ceva in urma, dar nu s-au miscat mai cu talent, cum ar fi trbuit.
      • +67 (79 voturi)    
        Dupa 3 ani... (Luni, 15 februarie 2016, 21:37)

        cartofil [utilizator] i-a raspuns lui minos

        astazi m-am uitat din nou la latrine !!!! Sa savurez deruta unor ticalosi, in fata spectatorilor fomisti, care incaseaza 10 lei pentru participarea la emisiune. Dupa Sova, Ponta, Oprescu, Gelutu Diaconu, acum latrinele. Tot asa si in continuare, imi place Ciolos.
        • +25 (31 voturi)    
          ... (Marţi, 16 februarie 2016, 0:57)

          muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

          Sa speram ca Ciolos nu a avut nicio legatura cu asta si ca e vorba doar de o institutie a statului, ce isi face datoria.
          • -3 (23 voturi)    
            da (Marţi, 16 februarie 2016, 6:16)

            toxx [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

            o institutie a statului, care isi face treaba sub guvernul Ciolos, si nu ii este ingradita activitatea "preferential" ca in guvernul ponta. Asta a fost implicarea guvernului aici. Vezi ca trebuie sa vina pensia. Plus solda de postac.
    • +46 (50 voturi)    
      batiste (Luni, 15 februarie 2016, 22:53)

      eklipse [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

      si daca peste 4 zile la ora 16:00 cand vine ANAful sa ii evacueze mergem si noi sa fluturam batiste albe in semn de la revedere si "pareri de rau"?
      • +21 (25 voturi)    
        Buna ideie ! (Marţi, 16 februarie 2016, 1:29)

        banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui eklipse

        SUBSCRIU !
      • +6 (6 voturi)    
        excelenta idee!!! (Marţi, 16 februarie 2016, 10:12)

        Crioan [utilizator] i-a raspuns lui eklipse

        O sa ii insotim pe latrinisti!
    • +16 (28 voturi)    
      Bodnariu (Marţi, 16 februarie 2016, 0:12)

      cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

      Sustin familia Bodnariu dar nu vad ce legatura are cu sentinta. Uriasul pericol in care s-au bagat ei este ca acum sa fie tarati in noroiul acestora.. Tot ajutorul dat publicarii cauzei are un pret..

      Iesire in strada pentru ca se aplica o sentinta??
      • -2 (8 voturi)    
        Antena 3 a facut multa publicitate (Marţi, 16 februarie 2016, 9:42)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

        cazului Bodnariu (probabil singurul lucru bun pe care l-a facut Antena 3).
      • 0 (6 voturi)    
        Tipic (Marţi, 16 februarie 2016, 14:00)

        tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

        Tot tamtamul facut cu fam Bodnariu e o alta minciuna / jumatati de adevar marca media romaneasca, Antena 3 in speta.

        Eram 99% convins ca fam Bodnariu e vinovata de ce e acuzata de catre Protectia Copilul din Norvegia, acum sunt 100% convins de asta.

        PS: Nu ma uit la TV si nu stiam de lobby-ul facut de gadea si latrinele in favoarea acestei familii.
    • -8 (10 voturi)    
      se vede efectul (Marţi, 16 februarie 2016, 10:36)

      cuci [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

      http://radu-tudor.ro/audiente-devastatoare-la-antena-3-in-ziua-executiei/
      Ziua in care ANAF si-a trimis gealatii de la executari silite sa patrunda ca Militia comunista in sediile noastre si sa ne puna in vedere evacuarea sediilor in 5 zile a marcat un record asteptat de audienta.

      Telespectatorii nostri, multi si buni, sunt adevaratul scut impotriva abuzurilor inimaginabile ale ANAF, girate de conducerea guvernului Ciolos ! Va multumim ca sunteti alaturi de noi ! Impreuna luptam si mergem inainte cu capul sus !

      Antena 3 a explodat in prime time, cand s-a dezbatut uriasul abuz al institutiei guvernamentale ANAF.

      Minutul de aur in rating a fost la ora 22,29 cu un virf de 10,2 puncte!

      Minutul de aur in share a fost la 00,54 cu un share de 29,1!

      Aceasta situatie va continua si azi si in zilele urmatoare.
      • +12 (12 voturi)    
        Ne-am desfatat cu imaginea (Marţi, 16 februarie 2016, 11:29)

        Leda [utilizator] i-a raspuns lui cuci

        adunaturii pleostite aflata in studiourile Antena 3 , L-am vazut pe stegarul dac marturisind ca a fost internat la nebuni dar nu se lasa si va apara Antenele neinfricat ! Lumea s-a uitat la voi sa vada cat sunteti de penibili ! Aseara ati depasit orice imaginatie in materie de ridicol. Acuma ce-o sa faceti ? Il activati pe Dogaru si pe senilii care va sunt fideli ?
  • +82 (98 voturi)    
    mare pierdere (Luni, 15 februarie 2016, 17:21)

    Francisc 1 [utilizator]

    !
    • +83 (95 voturi)    
      basescu e de vina (Luni, 15 februarie 2016, 17:40)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      el il conduce pe iohanis. :)

      ...aaaa. si udrea !
      • +75 (81 voturi)    
        si "agenturli" straine (Luni, 15 februarie 2016, 19:44)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        iar antenele nu raspund decat in fata marii adunari nationale
        • +28 (34 voturi)    
          ... a Varanilor bengosi (Luni, 15 februarie 2016, 20:47)

          nesuferitu [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          .
  • +147 (165 voturi)    
    ... (Luni, 15 februarie 2016, 17:21)

    7cats [utilizator]

    Încep sa plâng !
    De bucurie!
    • +67 (75 voturi)    
      Acum câteva zile Ciolos a schimbat (Luni, 15 februarie 2016, 19:08)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui 7cats

      șeful ANAF. După cum merg treburile demisul este, probabil, pe mână cu Voiculescu.
      • +16 (16 voturi)    
        fostul sef ANAF (Marţi, 16 februarie 2016, 6:20)

        toxx [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        ala cu fi-sa care e partener la Uber ?
    • +8 (8 voturi)    
      si eu! (Marţi, 16 februarie 2016, 8:54)

      ElGrecu [utilizator] i-a raspuns lui 7cats

      Traim vremuri interesante, dar trebuie sa recunosc ca eu nu castig nimic, nu ma mai uit la antene de vreo 7 ani!
  • +106 (128 voturi)    
    ! (Luni, 15 februarie 2016, 17:24)

    CTGOnline [utilizator]

    Acum e greu sa estimam cat bine, cata curatenie se va face daca se inchid sandramalele astea. O sa ne dam seama peste cativa ani, cand o sa vedem cum se voteaza.
    • +100 (108 voturi)    
      nu se inchide nimic (Luni, 15 februarie 2016, 18:14)

      snowflake [utilizator] i-a raspuns lui CTGOnline

      Dor se evacueaza cladirea. Un studiou pt emisiuni de genul celor de la a 1 si a 3 se amenajeaza in maxim 3 zile.
      Deci pur si simplu, in curand, vor emite din alta parte, dar acum nu vor sa rateze momentul victimizarii, nimic mai mult.
      • -35 (47 voturi)    
        iti dau dreptate (Luni, 15 februarie 2016, 22:27)

        ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

        Imi place sa vad oameni care se bucura ca o televiziune s-ar putea inchide fortat. Mai ales una care este pe profit, nu functioneaza cu fonduri de la PDL, cum au functionat ani intregi B1 si Digi24. 0 Telespectatori, dar cu bani de salariu.
        • +20 (24 voturi)    
          Gadea & CO sunt singuri care pot inchide antena (Luni, 15 februarie 2016, 23:36)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

          fortat pentru victimizare. Ii cred capabili.
          Gura pacatosului adevar graieste ziceau ca Basescu nu i-a inchis . . .
        • +18 (24 voturi)    
          kolonele, (Luni, 15 februarie 2016, 23:44)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

          hai, nu mai plange. fac si ei circ, dar nu vor fi dati afara in cinci zile. daca ei incep sa se mute, in cele cinci zile, si vor arata ca vor sa se mute, vor fi pasuiti pana termina de mutat calabalacul. cu conditia sa o faca cu tragere de inima.:)

          mai repede, ultimatumul a fost in atentia varanului. anaf stie ca nu e la fundul sauclui, ca 60 de mil nu'i mare efort. e o gaura, dar daca vrea voce, varanu tre' sa plateasca. ca nu da din munca lui...
          • -5 (5 voturi)    
            nu plange nimeni (Marţi, 16 februarie 2016, 10:24)

            ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

            daca citesti comentariul de mai sus, la care am raspuns, o sa vezi ca sunt constient ca astia se muta oricand. Si daca transmit din strada au rating mai mare decat toate televiziunile basiste la un loc si tot isi scot banii. Victimizare ? Da, asta fac. Ca si Basescu cu garajul.
        • +20 (24 voturi)    
          sigur (Marţi, 16 februarie 2016, 2:19)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

          la antene se dadeau banuti la greu pe langa impozite in baza unui rasuflat truc cu drepturi de autor (toate fufele care citeau stiri primeau "drepturi de autor", autor de evaziune, ce-i drept)... a furat dom' Felix cu doua maini in timp ce fraierii plateau taxe ca sa-i plateasca salariul de senator... noroc cu colonei ca matale care fac pe subtilii pe forum
          • -5 (5 voturi)    
            evaziune ? (Marţi, 16 februarie 2016, 10:26)

            ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            Hai sa vedem cat au contribuit antenele la stat si cat a contribuit B1 DE la stat, prin banii furati de PDL, care au ajuns la ei. A, si sa nu uitam de EZ, care nu si-au platit taxele de cand si-au pierdut sponsorul.
            • +4 (4 voturi)    
              o hotie (Marţi, 16 februarie 2016, 13:09)

              zaboo [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

              nu se justifica cu alta, ca de-aia ajungem unde am ajuns noi - la hotie generalizata
        • +2 (2 voturi)    
          Si eu iti dau dreptate. (Marţi, 16 februarie 2016, 16:54)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

          Numa' lamureste-ne si pe noi, care televiziune se inchide? Da' asa, cu acte etc, cum stiti voi securistii si mancatorii de latrine sa dovediti.

          In rest, sunt de acord cu gadele: sa iasa domnule in strada cu toii, gadele, badita etc si sa stea acolo, nu deranjeaza pe nimeni.
    • +10 (16 voturi)    
      Din pacate ........ (Marţi, 16 februarie 2016, 1:35)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui CTGOnline

      nu se vrea desfiintarea postului, sunt obligati doar sa paraseasca sediul . Din partea mea sa transmita din stăna baciului ion din varful muntii Hargitei!
  • +104 (122 voturi)    
    De cand asteptam asta !!!! (Luni, 15 februarie 2016, 17:24)

    gigiN [utilizator]

    Sa va mute in actualul.;..sediu al turnatorului pe care il pupati in ....!!!
  • +121 (137 voturi)    
    excelent (Luni, 15 februarie 2016, 17:24)

    stefansb [utilizator]

    o cladire furata de la stat pt care ani de zile nu au platit chirie, si care la mai bine de un an de la decizia definitiva a instantei, care prevedea ca trebuie sa revina in posesia statului, e inca in prorietatea infractorulii dovedit. 5 zile e cam mult, stiau de sute de zile ca trebuie sa elibereze cladirea
    • +51 (59 voturi)    
      cladirea va fi scoasa la licitatie, (Luni, 15 februarie 2016, 17:42)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui stefansb

      s'o cumpere ei. adica, varanu'.
      statul vrea recuperarea banilor.
    • +20 (24 voturi)    
      cladire furata de la noi (Luni, 15 februarie 2016, 21:59)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui stefansb

      Status suntem noi, talpa tarii, sau pulimea cum ar zice unii. Cladire furata de la noi..
  • +113 (131 voturi)    
    Ce tot comentează Gâdea ăsta ? (Luni, 15 februarie 2016, 17:25)

    _CK_ [utilizator]

    Antena 3 se află pe un teren ilegal. Obținut ilegal de Dan Voiculescu. Trebuie să zboare de pe terenul acela, instant. Fără alte discuții și comentarii. Nu mă interesează ca nu mai poate Gâdea & co. să emită. Mă doare fix în cot. Trebuie să respecte legea și să evacueze zona.
    • +63 (71 voturi)    
      Și (Luni, 15 februarie 2016, 17:46)

      _CK_ [utilizator] i-a raspuns lui _CK_

      cred că știu și titlul emisiunii de diseară de la Antena 3:
      "Băsescu și mafia băsistă vor să ne închidă cu forța postul "
  • +102 (112 voturi)    
    Ce chestie (Luni, 15 februarie 2016, 17:26)

    silmix [utilizator]

    Adica antena 3 e mai presus de lege?

    Daca un amarat de roman pierde apartamentul a doua zi vine executorul cu politia il arunca in strada si ii sigilieaza apartamentul.

    Pentru voiculescu TV e altfel legea?

    Nu cumva guvernul trebuie sa le ofere spatii gratis sau cu chirie de 500 de euro pe sediu de 5000mp ca pana acum ?
    • -48 (58 voturi)    
      Si tu ! (Luni, 15 februarie 2016, 20:37)

      justitiaru [utilizator] i-a raspuns lui silmix

      Antena 3 este un fenomen nu este doar o televiziune. Nu-ţi place? schimbă canalul.
      • +26 (32 voturi)    
        Un fenomen cretin (Luni, 15 februarie 2016, 21:32)

        Pistache [utilizator] i-a raspuns lui justitiaru

        ...o emanatie, as zice
        • +9 (9 voturi)    
          incadrare (Marţi, 16 februarie 2016, 6:23)

          toxx [utilizator] i-a raspuns lui Pistache

          eu as face un nou articol in codul penal pentru astia. "ineptii in forma calificata"
        • +6 (6 voturi)    
          Un fenomen cretin (Marţi, 16 februarie 2016, 10:03)

          chiaburu [utilizator] i-a raspuns lui Pistache

          Sunt de acord la superlativ cu Pistache!
      • +25 (33 voturi)    
        Poate nu vreau! (Luni, 15 februarie 2016, 21:48)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui justitiaru

        Intre toate posturile, asta este ca un mar stricat. Mai este o televiziune prostituata, dar... se curata si sis. data cu...ghita! Acum, latrina trebuie curatata, locul arat si trantorii de acolo pusi la munca! Sa vedem pe unde isi gasesc de "sapa" jivinele de acolo!
        Sa vedem pe cate scaune moi o sa stea si o sa miroasa, badea!
        Am si eu unul acum; nu iau ceva medicamente, vine badea si curata! gadea, il milostiveste, iar aia cu fundul rosu si parul pus cu andreaua o sa cotcodacaie mult; si n/o sa iasa oua. Sa vedem cine plimba ursu! ciuvica? oana stan-cu..., radu tudor, .... sau aia care se da cunocatoare... demoazela aia care e voluntara; aia a, careia nu i se racise barbatu si ea incalzea patul lui pandele! Ce cuib de catele si de javre!
        pisoi, pazit de javre!
        Ha, ha, ha!
      • +19 (23 voturi)    
        schimb canalul (Luni, 15 februarie 2016, 22:17)

        sucaa [utilizator] i-a raspuns lui justitiaru

        dar sa ne dea aia 60 mil furati inapoi.
        nu-ti place, schimba siteul :)
  • +73 (91 voturi)    
    eu am certitudinea ca umblati cu smecherii (Luni, 15 februarie 2016, 17:29)

    mnicku [utilizator]

    Transmiteti-i motanului sa vireze urgent la buget 60 mil euro sau n-aveti bani.

    Ce dialog mai vrei cind exista Hot judecatoreasca de scoatere la licitatie a averii motanului, hot are caracter de lege. PUNKT.

    restul sint lacrimi de crocodil, un loc de vidanjor se mai gaseste si pt tine dupa atitea dejectii debitate.
  • +97 (111 voturi)    
    Cu autorizatie de la Primarie se rezolva ! (Luni, 15 februarie 2016, 17:29)

    Susufler0 [utilizator]

    Baftosilor ce sunteti ! 19 grade, e primavara de-a binelea.Sa tot faci emisiuni in parc. Va trebuie , un generator si pelerine sa va apere de flegme !
  • -91 (119 voturi)    
    e de bine (Luni, 15 februarie 2016, 17:31)

    petre22 [utilizator]

    Vom vota masiv PSD ,UNPR,ALDE si vom readuce Antena 3 postul poporului unde ii e locul ca televiziune nationala.
    • +40 (46 voturi)    
      latrina iti place ? (Luni, 15 februarie 2016, 17:43)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui petre22

      mai mult "decat" pufoaika ?
    • +48 (52 voturi)    
      ce veti face ma? (Luni, 15 februarie 2016, 17:49)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui petre22

      Ma intreb cum de toti sustinatorii Mamei Rusii sunt si adoratorii Antenei 3 si votantii PSD, UNPR, ALDE! O fi vreo conincindenta?
    • -9 (27 voturi)    
      haidi, bre... (Luni, 15 februarie 2016, 17:54)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui petre22

      De ce ati sarit cu "minus" la bietul om? Nu v-ati prins ca face misto? ;)
    • +28 (34 voturi)    
      Stampilele contraataca ! (Luni, 15 februarie 2016, 18:14)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui petre22

      Noi vom vota pana la varsta de 150 de ani cu PSD si izmenele_antenele_motoiciclenele aliate. In acest fel vom rapuna tiranii stalinisti, imperialisti si fascisti care vor sa suga sangele poporului. Domnul profesor Varanu' este cel mai nevinovat si mai iubit fiu al poporului. Toata tara este doliu. Latrina executata este sfarsitul democratiei. Spumele deja defuleaza din ecrane si difuzoare, bolsevicii vor sa ne omoare, sa ne puna botnitza ...Gestapo, s-a depasit orice limita, au murit oameni in 1989. "Ajuta-ti-ma si pe noi !!"
    • +23 (31 voturi)    
      Mormantul lui Ceasca (Luni, 15 februarie 2016, 18:47)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui petre22

      Bai, tu faci parte din gloata care merge la mormantul lui Ceausescu nu-i asa?

      De fapt sunt 2 variante:
      1. suferi de sindromul Stockholm
      2. ai profitat, profiti din plin de prostia romanului neinformat.
    • +7 (9 voturi)    
      Voteaz/o, amice! (Luni, 15 februarie 2016, 22:26)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui petre22

      Tu o votezi, eu o vomez!
      Chestie de optica la mine si de mancare la tine!
  • +71 (85 voturi)    
    Urmeaza sa faca greva foamei ?Ordin de la D.V. (Luni, 15 februarie 2016, 17:31)

    Plagarus [utilizator]

    Unitatea de lupta a puscariasului Voiculescu Dan, are sansa sa treaca la solutii extreme,cum ar fi :
    -eutanasierea in grup compact ;
    -emigrarea ;
    -transmiterea de pe o platforma marina din Marea Neagra ;
    -azil politic la Moscova...................
    • +34 (52 voturi)    
      Nu mai au nicio solutie (Luni, 15 februarie 2016, 18:25)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Conspiratia mondiala formata din:
      - Basescu
      - bolsevici
      - Gestapo
      - Basescu
      - stalinisti
      - fascisti
      - ANAF
      - justitia tiranului
      - tiranul insusi

      ....a rapus unica sursa de lumina a neamului. Spumele care curg din televizor in aceste zile vor salva din nou neamul, cu furci si topoare marsavia va fi oprita. Fara Antena3 si PSD mai bine emigram in Uniunea euro-asiatica !
    • +20 (30 voturi)    
      moscow calling (Luni, 15 februarie 2016, 18:31)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      crescent cyprus know...
  • +90 (104 voturi)    
    Eternele victime ale basismului (Luni, 15 februarie 2016, 17:32)

    skanda7 [utilizator]

    Stiau de 1 an de zile ca trebuie sa se mute si acum se plang ca cineva vrea sa le inchida emisia. Tipic Felix, Gadea &Co, marii luptatori impotriva sistemului (Justitie, de fapt).
    • +43 (47 voturi)    
      acum base sa vina pe motocicleta (Luni, 15 februarie 2016, 18:32)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui skanda7

      si sa hahaie in fata latrinelor...ar fi epic !
      • +26 (28 voturi)    
        Daca apoi il si bate rau pe Badea (Luni, 15 februarie 2016, 20:49)

        math_2 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ... va intra definitiv in istorie alaturi de Mircea cel Batran Stefan-cel-Mare si Helmut Duckadam
  • +37 (43 voturi)    
    si care-i problema? (Luni, 15 februarie 2016, 17:33)

    vali2 [utilizator]

    Se aplica o sentinta definitiva data dupa judecata.

    Sau Gadea se crede mai presus decat legea si nu vrea sa accepte o decizie data de o instanta judecatoreasca?
  • +36 (44 voturi)    
    pai nu stiau (Luni, 15 februarie 2016, 17:34)

    Ord [utilizator]

    ca trebuie sa se mute de 1 an si jumate. Facusera pastorul emisiunii intregi cu postul confiscat si-i sarisera in ajutor mii de romani cu terenuri, case, alimente, paturi, o ferma de porci abandonata... Apropo ce s-au mai intamplat cu banii din teledon pentru Colectiv?
  • +36 (44 voturi)    
    LA DRACU!!! (Luni, 15 februarie 2016, 17:37)

    liviu_ [utilizator]

    si eu sunt acum la servici si nu ma pot uita la antene!
    cred ca ar fi unul din extrem de putinele momente in care m-as uita la canalu ala cu placere!
    sa inregistreze cineva!!!
  • +31 (39 voturi)    
    Evacuati-i direct la Glina (Luni, 15 februarie 2016, 17:43)

    Locke Lamora [utilizator]

    BTW, Cap Patrat Rat de Porc Gadea nu iese la o plimbare?
    • +17 (23 voturi)    
      vor guitza de acolo (Luni, 15 februarie 2016, 19:31)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      in plus decorul se potriveste si vizual si olfactiv
  • +30 (36 voturi)    
    Antenele au sfidat tot timpul e vremea sa zboare ! (Luni, 15 februarie 2016, 17:44)

    andreesanu [utilizator]

    Orce compromis cu antenele le da apa la moara, peste 5 zile sa le puna sigiliul pe usi ,sa le intrerupa curentul ,
    sa puna ANAFUL oamenii lor de paza.
    Antenele vor latra precum hienele .
  • +35 (41 voturi)    
    Ei (Luni, 15 februarie 2016, 17:48)

    takada [utilizator]

    Astia sunt ca si cei de la OTV: nu decartezi si nu faci afaceri cu noi te improscam cu noroi,plus te urmarim pas cu pas(ilegal) pana gasim ce faci si cu cine faci.

    Ant3 trebuia demult inchisa,nu uitati de scandalul cu Rcs-Rds,de santaj,facut de directorul lor prea iubit impreuna cu fiica mult iubitului dom' profesor Zeghe Voiculescu.

    Gadeo,Mircica,Ursulet chemati pensionarii aia odata sa ne scape de statul asta de drept,vrem cum vrem noi si ce dorim noi sa fie lege,ca asa ne-a invatat dom' profesor Zeghe Voiculescu.

    Au tocat cat au putut banii statului si au stat moka in sediul ala,care apropo nicio TV nu are un asa sediu de 2 lei,o dugheana in care toti transpira la greu vara si ingheata iarna.
    A avut grija dom' profesor Zeghe Voiculescu sa-i faca sclavi pe plantatia aia plina de ura si mizerie.
  • -26 (40 voturi)    
    Nu tot e alb si negru, A3 televiziunea paradox (Luni, 15 februarie 2016, 17:48)

    1234mihai [utilizator]

    De ce o spun. Desi nu imi place Antena 3 absolut deloc, oamenii nu trebuie sa judece totul in alb si negru. Vezi cazul printului impostor Paul. Antena 3 l-a prezentat asa cum este, un impostor sarlatan. B1 a lui Basescu l-a prezentat drept un erou prieten al presidentelui, iar pe regele Mihai ca un tradator. Vezi cazul lui Udrea si Alina Bica. Deci ca sa zic asa, se pare ca marea schisma intre A3 si celalate televiziuni se rezuma cam la aspectul Basescu vs Voiculescu. In privinta asta, postul e plin de manipulari si minciuni. In rest, pare sa fie destul de fidel adevarului. E un caz interesant.
    • +31 (37 voturi)    
      Tehnica clasica a manipularii (Luni, 15 februarie 2016, 19:20)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui 1234mihai

      spui trei adevaruri de doi lei dupa care bagi o minciuna de un milion.
      Nuantele la A3 nu sunt intre alb si negru, ci intre maro si brun-galbui.
    • +13 (17 voturi)    
      N-ai inteles (Luni, 15 februarie 2016, 22:50)

      KostasP [utilizator] i-a raspuns lui 1234mihai

      Nu se inchide postul. Se inchide sediul. Sunt liberi sa-si gaseasca altul, nu-i impiedica nimeni.
      • +8 (10 voturi)    
        un stapan mai bun ca varanul (Marţi, 16 februarie 2016, 9:08)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

        nu gasesc
  • +28 (36 voturi)    
    Uraaaaaaa! Scapam de mafia Antenista! (Luni, 15 februarie 2016, 17:51)

    ProLibertate-AntiMerkel [utilizator]

    Poate scapam de televiziunile mafiotului Voiculescu! Cata lume au putut sa prosteasca pana acum, asta nu mai remediem, dar oricum e bine!
  • +24 (32 voturi)    
    ... (Luni, 15 februarie 2016, 17:55)

    TopCat [utilizator]

    o flota de vidanje se indreapta spre sediul latrinelor!
    se pare ca a inceput curatenia de primavara :))
  • +29 (35 voturi)    
    noroc cu DNA (Luni, 15 februarie 2016, 18:02)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    ca a intrat putin in ANAF si judecatori si acum se misca si astia sa ii dea afara din Antene si sa execute averea lui Felix pt recuperarea prejudiciului.
    Stiau din vara lui 2014 ca trebuie sa plece de acolo, nu? Deci au beneficiat de mult prea mult timp-fata de altii, saracii, executati silit de banci, de ANAF, etc...
  • +30 (36 voturi)    
    SCOATETI PENSIONARII IN STRADA! (Luni, 15 februarie 2016, 18:04)

    RaduBM [utilizator]

    Mi-ar place sa mai vad un protest cu badea si gadea transpirati si adulati de gloata de senili.
  • +28 (40 voturi)    
    Hehe....ma bucur ca un copil (Luni, 15 februarie 2016, 18:06)

    potaissa [utilizator]

    io-mi aduc bine aminte de vara fierbinte din 2012. Cata mizerie si minciuna au aruncat escrocii in populatie...La toata vremea-i vine vremea.
    Fain.
    Mi-ar place sa scuip vreo doi-trei asanumiti jurnalisti de-ai lor intre ochi.
    • +2 (16 voturi)    
      cine te crede ? (Luni, 15 februarie 2016, 19:33)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      ti au reziliat ctr de postac via Mujicia ? asa repede ? Mazeta e ultimul Mohican la voi ?
      • +4 (8 voturi)    
        Pai pune-te intre pseudo-jurnalisti (Marţi, 16 februarie 2016, 1:09)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ca am destul si pentru tine. Mai ales pentru tine.
  • +23 (29 voturi)    
    Acuma ce să mai zic și io... (Luni, 15 februarie 2016, 18:07)

    zet [utilizator]

    Doamne ajută! :D
  • +26 (32 voturi)    
    Vești bune (Luni, 15 februarie 2016, 18:11)

    marcelp55 [utilizator]

    De bucurie o să încep să mă uit la antene (așa ... astea 5 zile) !!!!
  • +16 (20 voturi)    
    Ca sa ma exprim in limbaj normal (Luni, 15 februarie 2016, 18:16)

    ac [utilizator]

    Gegeeeeeeee.
  • +27 (31 voturi)    
    ! (Luni, 15 februarie 2016, 18:21)

    Kpriciu [utilizator]

    Hai și cu rtv, ca se poate!
  • +26 (32 voturi)    
    E de bine (Luni, 15 februarie 2016, 18:30)

    Dac27 [utilizator]

    E clar ca oamenii astia nu au nici o urma de bun simt, auzi la ei cat tupeu. O tara intreaga s-a saturat de manipularea asta a lor si acum vor sa empatizam cu ei. Amin, bine ca ii scot afara, sa meraga sa emita din garsoniera lui DD in direct, poate mai sunt p-acolo ceva cabluri si nu trebuie sa le care pe ale lor.
    Si ar trebuie sa urmeze licenta pt latrina, ce fac ei acolo numai televiziune nu e.
    • -9 (13 voturi)    
      pam pam (Marţi, 16 februarie 2016, 1:06)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Dac27

      Sa intelegem ca licentele de emisie trebuie acordate doar televiziunilor care au o politica editoriala prietenoasa?
      A dracu' democrati, gata sa puna pumnul in gura celor care canta altfel...
      Nu te-ai prins ca tocmai existenta unei astfel de televiziuni, la care ti-e sila sa te uiti, inseamna de fapt libertatea presei.
      Evacuarea din sediu e una, ridicarea licentei e cu totul si cu totul alta poveste, iar daca s-ar face pe motive politice, atunci cu totii ar trebui sa aparam dreptul celor de la Antena 3 de a manca rahat.
  • +26 (32 voturi)    
    unde teai dus gelutule ? cui ne-ai lasat maica!? (Luni, 15 februarie 2016, 18:32)

    Francisc 1 [utilizator]

    e clar ca era la comanda politica nea gelu de la anaf , cum a plecat cum se face ce trebuia facut de doi ani.
  • +25 (31 voturi)    
    ... (Luni, 15 februarie 2016, 18:44)

    ak33 [utilizator]

    wow , basescu e de vina :)))))) ma tavalesc de ras
  • +22 (28 voturi)    
    Afara cu voi mincinosilor (Luni, 15 februarie 2016, 18:45)

    burebista [utilizator]

    Va fost destul cu manipularea romanilor sa va vad in drum URGENT FARA DISCUTI STIATI DE MULT .Nenorocitul de securist puscarias nu va mai poate apara sa-i faceti apararea mincinoasa.AFARAAAAAAAAAAAAAAA
  • +19 (25 voturi)    
    ...scratch head... (Luni, 15 februarie 2016, 18:48)

    Laurentiu78 [utilizator]

    ok poate sunt eu dobitoc...

    Notificarea de evacuare s-a realizat in vederea punerii in executare a sentintei penale nr. 701/26.09.2013, ramasa definitiva prin decizia penala nr. 888/A/08.08.2014, pronuntata de Curtea de Apel Bucuresti, Sectia a II-a Penala.

    No..eu nu zic..5 zile e putin..daca notificarea era facuta pe 9.08.2014 le-as fi dat dreptate..dar a naibii notificare e data la un an si jumatate dupa. Ce au asteptat in acest timp ca sa gaseasca solutii?! Nu stiau de sentinta?!

    pe termen lung insa acest termen ar trebui schimbat in macar 30 de zile DACA NOTIFICAREA SE FACE INSTANTANEU!, si nu pentru cazuri individuale ca asta, dar pentru toate. E greu lui Gigel care a furat 2 rate sa-si evacueze casa in 5 zile daca asta decide instanta si a doua zi ANAF trimite notificare. Dar aici ne e cazul!...Mananca rahat ca de obicei...
  • +26 (32 voturi)    
    nedumerire (Luni, 15 februarie 2016, 18:51)

    Aquariuss [utilizator]

    Oare-s bolnav că mă uit de jumate de oră la Antena 3 și nu mai pot să-mi opresc satisfacția de ai vedea cum guiță ?!
  • +19 (23 voturi)    
    Fiul ofiterului mircea Geoana (Luni, 15 februarie 2016, 18:54)

    SRA [utilizator]

    Spunea ieri seara, ca nu este nevoie evacuarea ci continuarea ramanerii si plata chiriei !

    Iata ce gandea GEOANA cu sediul A3 si A 1!!!

    Un ticalos acest fiu de TORTIONAR
    • +7 (9 voturi)    
      cauta pe google (Luni, 15 februarie 2016, 19:39)

      Miky113 [utilizator] i-a raspuns lui SRA

      Ionut Costea versus Horia Simu
      (cumnatul) (prietenul)
  • +24 (30 voturi)    
    DA (Luni, 15 februarie 2016, 18:54)

    falcoind [utilizator]

    era și timpul, a trecut mai mult de un an, de la o hotărâre definitiva . Daca ANAF-ul începe sa miște, măcar ca DNA -ul. In 2-3 ani putem scapă măcar de o parte din milionari de carton , îmbogățiți din hoție.
  • -30 (40 voturi)    
    atentat grav... (Luni, 15 februarie 2016, 18:54)

    demaGOGU [utilizator]

    ..la adresa libertatii presei!
    • +20 (30 voturi)    
      Într-adevăr (Luni, 15 februarie 2016, 19:03)

      CosminMaricari [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Antena 3 cu siguranţă reprezintă un atentat la adresa libertăţii presei! Şi mai este şi un atac la bunul simţ, unul la decenţă, unul la adevăr, unul la bine şi altul la frumos.
    • +15 (21 voturi)    
      De aia Latrina 3 trebuie sa dispara (Luni, 15 februarie 2016, 20:31)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Enough cu santajul securistoid varanian.
    • +13 (17 voturi)    
      Nu ! (Luni, 15 februarie 2016, 21:02)

      Ceauceau2 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Daca dumneata consideri ca recuperarea banilor de la antene este 'atentat grav' eu vreau sa te intreb cum se face ca toate javrele politice dau telefon in studio ?
  • +28 (34 voturi)    
    E timpul sa treaca in ilegalitate (Luni, 15 februarie 2016, 18:57)

    Skeptical [utilizator]

    ... precum Vasile Roaita si ceilalti inaintasi.

    Sa se emita in secret, din toaleta lui Badea, impotriva dictaturii fascist-imperialiste Basist-Iohanesciene.

    Steagul eroilor Rezistentei Anteniste sa fie chilotii maro ai Campionului Badea, de cind l-a alergat Teodor Emi cu suturi in, pardon, cap. Acei chiloti sint sfintele moaste ale religiei Voiculiste.
  • +25 (31 voturi)    
    ... (Luni, 15 februarie 2016, 19:05)

    rocknum [utilizator]

    Se stia de mai bine de un an ca se va ajunge aici.
    Au avut timp suficient sa isi stranga jucariile
  • +21 (29 voturi)    
    ? (Luni, 15 februarie 2016, 19:07)

    EuInsumi [utilizator]

    Antena 3 nu mai e aici?
  • +8 (26 voturi)    
    Dincolo... (Luni, 15 februarie 2016, 19:14)

    Gigi Kent [utilizator]

    Dincolo de indignarea antenistii cred ca isi freaca si minile de bucurie la gandul audientelor. Nici nu-si puteau imagina publicitate mai mare. :)
  • +18 (22 voturi)    
    hai sa ajutam! (Luni, 15 februarie 2016, 19:46)

    felix_mot [utilizator]

    Hai sa-i ajutam sa se mute in mai putin de 5 zile!

    https://www.facebook.com/events/1676507875921963/
    • +18 (20 voturi)    
      Bravo (Luni, 15 februarie 2016, 21:38)

      cmg_george [utilizator] i-a raspuns lui felix_mot

      Imi propusesem sa nu comentez la stirea asta (latrinele nu merita efortul de a le baga in seama) dar asta ii geniala! Nu am masina mare dar jur ca inchiriez o duba pe banii mei sa ii ajutam pe amarati!

      PS. Cum exista atata prostie incat sa crezi ca aplicarea unei sentinte definitive (dupa un an jumate) este abuziva imi este greu sa inteleg.
  • +17 (23 voturi)    
    Delirul numit Antena (Luni, 15 februarie 2016, 20:15)

    Dac27 [utilizator]

    Si Badea asta delireaza la maxim... zice el de sistemul securist, mafiot, mai bine spunea basist ... sau n-o fi cumva mai baiatu ceausist sau hitlerist, cine stie la urma urmei, nu ?! Poate fi orice vinde la urma urmei, orice nu e de partea lor. Asteptam baiatule sa ne arati adevarata dimensiune a realitatii si sa ne explici toate gogomaniile , asa din obscuritatea mintii ca de obicei.
    Cum se poate ca asemenea exemplare pot in continuare sa fie ascultate.. nu stiu. Dar sper ca sunt din ce in ce mai putini oameni care urmaresc asemenea articole sau emisiuni nule de-a dreptul. Educatia.... ne salveaza, vaaai, cata nevoie avem de ea!
  • +31 (33 voturi)    
    Pe trotuar (Luni, 15 februarie 2016, 20:20)

    tddrg [utilizator]

    Valeu! Asistentele lui Capatos ajung iarasi in strada...
  • +27 (29 voturi)    
    Valentine's Day (Luni, 15 februarie 2016, 20:38)

    fdaniel [utilizator]

    Dupa valul de bucurie pe care-l vad aici, pentru multi, si pentru mine deasemenea, e deabia azi Valentine's Day.

    Chiar ca i-as ajuta la mutat, sa dureze mai putin de 5 zile.

    :))))
  • +25 (29 voturi)    
    URARE MIORITICA PT GADEA : (Luni, 15 februarie 2016, 21:01)

    arheopterix [utilizator]

    ,,Iesi afara javra ordinara !,,
  • +24 (26 voturi)    
    Fortele oculte!!! (Luni, 15 februarie 2016, 21:11)

    Daniel Manaila [utilizator]

    Fortele nibirieno-fasciso-basisto-johaniste alaturi de Grupul Bildenberg&Illuminati , politia secreta de la Vatican conspira zi si noapte pentru a pune pumnul in gura celui mai sincer si mai brav luptator pentru democratie, Mihai Gadea. Un luceafar absolut, un detinator al adevaruui suprem, acest serenisim de necontestat o sa razbata prin camarila basista si o sa iasa invingator!! Traiasca Kim Gadea I !
    • +15 (17 voturi)    
      cu buzele lui mushtarii (Luni, 15 februarie 2016, 21:32)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Daniel Manaila

      vivat / vivat/vivat !
  • +20 (24 voturi)    
    ole (Luni, 15 februarie 2016, 21:25)

    xox [utilizator]

    S-a facut putina curatenie de primavara, nu-i rau.
  • +15 (19 voturi)    
    Desene animate (Luni, 15 februarie 2016, 21:36)

    ICosmin [utilizator]

    cu datornici ai statului! :))
  • +21 (23 voturi)    
    Io am o idee din ciclul (Luni, 15 februarie 2016, 22:04)

    trilulilu [utilizator]

    propunere OCULTA:

    10 tiruri si vreo 50 de baieti vlajgani, angajati la Antenele 1-3, in patru zile de la 00:00 la 24:00 (adica programul de lucru) muta tot chiar si la Jimbolia :-))

    Ce mai atatea lacrimi, cum ca nu avem timp.

    Iar kilometri aia de cablu sa-i puna intr-un tir separat, poate io preda Gadea la fier vechi, ca sa isi returneze datoria catre Varan (ANAF)
    :-) :-)
  • +19 (23 voturi)    
    antene (Luni, 15 februarie 2016, 22:17)

    usernou [utilizator]

    sunt oameni care au fost executati pentru sume infint mai mici si au ajuns in strada - NU AM VAZUT SA FIE ATAT DE MEDIATIZAT si atatea lacrimi; deci nu inteleg de ce pentru ei trebuie sa existe alt sistem de executare; ca si altii trebuie sa elibereze conform legii;
  • +15 (19 voturi)    
    Intrebare pt Gadea et co (Luni, 15 februarie 2016, 22:20)

    Luncan_Oradea [utilizator]

    Dupa câte stiu, profesorul-pușcăriaș, a cumpărat cu 100000euro, terenul si ce mai era pe acolo.
    Intreb și eu, oare eu, voi și alții am fi putut cumpăra cu 1milion de euro ceva care valorează 75milioane?
  • -17 (29 voturi)    
    Presei nu trebuie sa i se puna botnita! (Luni, 15 februarie 2016, 22:21)

    EllenaS [utilizator]

    Indiferent ca voi primi voturi negative vreau sa va spun si parerea mea: Antena 3 a demonstrat ca este profesionista si, fata de calitatea indoielnica a rivalelor ei, nu putea sa nu aiba dusmani. Anchetele pe care le-a facut - care s-au dovedit atat de pertinente - daca n-ar fi existat, ganditi-va cate marsavii ar fi fost necunoscute. Poate ca au terfelit idoli ai unora dintre cei care se bucura acum si care, poate, si-ar fi dorit sa nu stie adevarul. E dreptul fiecaruia la aceasta optiune, dar moderatia din postarile celor care acum jubileaza ar fi fost minima dovada ca raman obiectivi.
    • +9 (15 voturi)    
      .... (Luni, 15 februarie 2016, 23:58)

      ak33 [utilizator] i-a raspuns lui EllenaS

      Unde era cand s a inchis otv,si aia era televiziune nu?
      Chair se aseamana una cu alta ,aceiasi panarama
    • +2 (2 voturi)    
      Ai dreptate, PRESEI!! (Marţi, 16 februarie 2016, 11:02)

      Pseudokinegetikos [utilizator] i-a raspuns lui EllenaS

      Ce legatura are A3 cu presa, sau jurnalismul?
      • -1 (1 vot)    
        Media = Presa scrisă și audiovizuală (Marţi, 16 februarie 2016, 13:28)

        EllenaS [utilizator] i-a raspuns lui Pseudokinegetikos

        Antenele, ca vor pleca, ca nu vor pleca din sediile, acum ale statului, vor ramane pe primul loc in orice top: audienta, pedepse, procese. Iar, ca nu sunt profesionisti media, in adevaratul inteles al cuvantului, nu poate spune nimeni, nici chiar rivalii lor. Distrugeti un stup de albine si veti vedea cum se vor reorganiza si vor roi intr-un loc la care nu te astepti. Profesionalismul acestor echipe nu va ramane in sediile pe care le vor parasi. Va fi intotdeauna la purtator.
  • +17 (21 voturi)    
    Sa vezi audienta! (Luni, 15 februarie 2016, 22:41)

    mcv [utilizator]

    Eu NU am deschis Antenele de 10 ani! Acum ma uit la A3...
    Mor de ras. Cam cati bani trebuie sa incasezi pentru a te pune in situatii atat de penibile, de ...?
    PS. Eu zic asa: daca tot au atatia invitati care au mers acolo "din inima" si care vorbesc "cu toata dragostea", sa profite de mana de lucru si sa inceapa sa-si mute boarfele!
  • +16 (20 voturi)    
    Nu mai e nimic de discutat (Luni, 15 februarie 2016, 22:42)

    Klaus_ [utilizator]

    E o sentinta definitiva, imobilul confiscat trece in proprietatea Statului, ... end of story. Gadea stia de multa vreme ca trebuie sa-si gaseasca alt sediu, ar fi trebuit sa-l gaseasca deja si sa se mute. N-a facut-o, e problema lui. Si e problema de management, nu de altceva. Mi se pare penibil sa plangi ca o baba stirba in loc sa rezolvi problema.
  • -13 (29 voturi)    
    Unde este lumea cu "Libertatea de exprimare"? (Luni, 15 februarie 2016, 22:52)

    Miky60 [utilizator]

    Acum o saptamana toti tipau ca nu este lasata libera libertatea de exprimare. Acum fix aceleasi persoane se bucura ca unele televiziuni (bune, rele, manipulante,etc) sunt inchise. Unde este adevarul? Sau era doar o ipocrizie ieftina?
    • +16 (24 voturi)    
      da si nu (Marţi, 16 februarie 2016, 0:00)

      NL [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Antena 3 are niste probleme:
      - serveste foarte mult pamflet pe post de jurnalism;
      - manipuleaza grosolan;
      - cabotinism si afectare teatrala in doze foarte mari;
      - minte cu nerusinare (vezi de exemplu, ideea indusa de ei cum ca televiziunea se inchide. Nu se inchide, se da afara. Mai sint spatii in Bucuresti de unde se poate emite, nu-i da nimeni afara din toate spatiile. Apoi, alta minciuna: ca nu au timp sa se mute in 5 zile. Dar nu e vorba de 5 zile, e vorba de un an si ceva, de cind s-a dat sentinta definitiva. Au facut ei altceva in afara de a trage de timp? S-au dus la CEDO? Nu, au aplicat metoda Felix de tragere de timp).
      Toate astea avind ca motivatie libertatea de exprimare. Eu, daca te injur si apoi, daca ma dai in judecata, nu pot sa-i spun judecatorului ca a fost un pamflet si ca sint liber sa ma exprim. Ei asta au facut ani de zile iar CNA-ul i-a favorizat constant.
      • 0 (4 voturi)    
        presa libera (Marţi, 16 februarie 2016, 11:32)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui NL

        Daca ai sa te uiti la FoxNews ai sa vezi ca seamana izbitor cu A3. Aceleasi manipulari, aceeasi redactori cu atitudini de guru, aceeasi invitati pusi sa besteleasca tot ce seamana a democrat.
        Nu cred ca in democratia americana isi pune cineva problema sa inchida Foxnews, pentru ca manipuleaza.
        • +2 (2 voturi)    
          Dar nu-i inchide nimeni, (Marţi, 16 februarie 2016, 13:08)

          Kecske [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          ii pun doar sa se mute in alta parte, cum ar fi trebuit sa o faca de-acum un an in urma.
  • +20 (30 voturi)    
    Se zice (Luni, 15 februarie 2016, 22:58)

    Heruvim [utilizator]

    Se sa nu te bucuri de necazul altora.

    Nu ma bucur. Dar imi aduc aminte de veninul din 2012, de ura, de manipulare, dezinformare, rautate pura.

    Imi aduc aminte de sprijinul dat unei lovituri de stat - sa iasa al lor ca nu le placea de fata celorlalti.

    Imi aduc aminte de cat de frustrant era sa vezi si sa auzi minciuni sfruntate si sa nu poti face nimic.

    Si totusi nu ma bucur...nu.

    SAVUREZ MOMENTUL!!! Bucurie ar fi fost prea putin dupa cat rau au facut. Am desfacut cea mai buna sticla de vin pe care o am si savurez fiecare secunda de melodramatism, de lacrimi false si tenuri cosuroase unse cu machiaj.

    Savurez momentul in care mi-am recapatat increderea in lume si in dreptatea universala.

    AH CE BINE E!
    • +18 (26 voturi)    
      te invidiez (Luni, 15 februarie 2016, 23:51)

      NL [utilizator] i-a raspuns lui Heruvim

      Nici macar in acest moment de o maretie inegalabila nu am reusit sa ma uit mai mult de 15 minute. Asta ma aduce la o expunere de 30 de minute in ultimii 8 ani.
      O sa fac totusi un efort peste 4 zile (bine ca au pus contorul ala) si o sa-mi iau si eu ceva de baut. Atunci cred ca o sa fie frumos. Oare o sa se lege Dana Grecu cu lanturi de ziduri? Oare Badea Mircea o sa se ia la bataie cu mascatii? Gadea o sa se dea cu fruntea de podea, iar cohorte de prosti vor face un lant uman in jurul sediului televiziunii napastuite? Greu de anticipat.
      • +4 (6 voturi)    
        nici vorba (Marţi, 16 februarie 2016, 9:10)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui NL

        insemnul lor sa vina cei pe creier alaturi de ei..e un fas.....acei cetateni nu au vreme de a jeli un varan sau raspopit..au si ei raspunderile lor
  • +11 (19 voturi)    
    autoritati !! (Luni, 15 februarie 2016, 23:02)

    rov [utilizator]

    infectiile astea trebuie arestate...
  • +12 (24 voturi)    
    Doliu national !!!! (Luni, 15 februarie 2016, 23:04)

    TincutaMizzawi [anonim]

    Ce mila mi-e de ei ......ce mai jurnalisti....elita de elita....shit.
  • +6 (18 voturi)    
    Proasta scenarizare (Luni, 15 februarie 2016, 23:30)

    Reticentul [utilizator]

    Inca una la fel si la anul avem "Mihai Gadea - Presedinte".
  • +16 (22 voturi)    
    Antena3 live pe HN?? (Luni, 15 februarie 2016, 23:33)

    salvenilus [utilizator]

    Nu inteleg ce cauta pe HN acest articol cu update-uri. Daca vreau sa aflu ce spune A3 ma uit la TV sau pe siteul lor (acum gratis live, ca deh.. : ) ). Eu pe HN caut stiri serioase. Reactia A3 nu e stire si nu ma intereseaza sa o citesc aici.
    Cu stima,
    Un cititor
    • +6 (10 voturi)    
      Asa este! (Marţi, 16 februarie 2016, 1:27)

      Tomy007 [utilizator] i-a raspuns lui salvenilus

      Foarte bine punctat! Si eu intru pe hotnews pentru a-mi lua doza de stiri concrete/adevarate, nu spalari de creier ce dau la TV.
  • +9 (19 voturi)    
    foarte bine (Luni, 15 februarie 2016, 23:40)

    ValentinV [utilizator]

    Gadea..asa sef esti tu? Sa te ajute copii si actorii de suna la TV? Dupa 2 ani de cand stiai ca se poate ajunge aici? Da, clar la Antena 3 is specialistii divertismentului, mai ales azi :-)) Ii prostiti si manipulati din greu pe propii sustinatori, nu aveti nici un Dumnezeu.
  • +10 (18 voturi)    
    in direct de la Beciul Domnesc... (Marţi, 16 februarie 2016, 0:01)

    Xorciser [utilizator]

    Buna seara, Antena 3 e aici!
  • +15 (23 voturi)    
    Stiri (Marţi, 16 februarie 2016, 0:02)

    takada [utilizator]

    Rog pe dnii de la Hotnews sa faca ceva search pe siturile romanesti si sa afle ca Ant3 era deja "in mutare" langa RTV (cladirea Wilbrook).

    Asa ca tot ce vedeti acum este circ pentru bobor si pentru prostimea "culta".Auzi la cucoana asta: corturi,lume in strada,pentru cativa latrai ramasi acum fara stapan.
    Manipulare securisto-comunista tipc lui dom' profesor Zeghe Voiculescu.
  • +7 (15 voturi)    
    Hai cu iesitul in strada (Marţi, 16 februarie 2016, 0:05)

    Locke Lamora [utilizator]

    Sa vedem pe cati v-a tampit Latrena 3. Sa postati poze.
  • +9 (15 voturi)    
    Catre cei care s-au gandit sa-i sustina... (Marţi, 16 februarie 2016, 0:13)

    Lucian P. [utilizator]

    Mai oameni buni, voi chiar nu puteti sa ganditi si sa analizati niste lucruri? Voi chiar nu consientizati ca omul ala e in inchisoare pentru ca a furat banii vostri?!?!?!, ai nostri, ai copiilor nostri? De unde vreti sa se recupereze 60 de mil de $? Platind ei chirie 100 de ani? Ganditi, ca nu e asa de greu, folositi-va mintea si la altceva decat sa repetati toate tampeniile pe care le debiteaza ei.
  • +5 (11 voturi)    
    regia de apa si canal (Marţi, 16 februarie 2016, 0:18)

    anonimicus [utilizator]

    După 10 ani, cineva s-a hotărât să tragă apa.
  • +8 (14 voturi)    
    Si totusi, parca vreau e sa se mai plimbe o data (Marţi, 16 februarie 2016, 0:36)

    clint [utilizator]

    in jurul Cotrocenilor sa mai faca si pensionarii miscare, e sanatos, zau, mai ales pentru cei cu tensiunea marita si alte probleme de sanatate ...

    Si apoi n-au decat sa dispara complet la groapa de gunoi a jurnalismului de 3 lei :)
  • +1 (17 voturi)    
    nu ati vazut voi,ce inseamna iesire in strada (Marţi, 16 februarie 2016, 1:02)

    mihaitzateo [utilizator]

    Bai vanzatori de neam, platiti de sectari din SUA,sa va dea sectari vostri bani,sa va luati alt sediu sau sa achitati datoria,la statul roman.
    Ca sectari vostri din SUA ne-au jecmanit cu autostrada Transilvania de cateva mld de euro,de care nu facut aproape nimic.
    Ca doar dalde familia Bush sunt patroni la Bechtel,de a "construit" zice-se autostrada Transilvania.
    Va da CNNu bani,ca sunteti singuru post afiliat CNN din Romania.
    Platiti banu si nu va mai mutati.
    • +2 (4 voturi)    
      Plimbare? (Marţi, 16 februarie 2016, 8:53)

      doi si-un sfert [utilizator] i-a raspuns lui mihaitzateo

      A zis cineva plimbare?
  • +12 (20 voturi)    
    Pentru cei pro antene (Marţi, 16 februarie 2016, 2:09)

    MyGame1 [utilizator]

    Pentru cei pro antene: nu mai manipulați. Autoritățile au cerut mutarea geniilor de la antene nu închiderea sau suspendarea licenței de emisie ( așa cum s-a întâmplat la OTV). Pentru circul facut si instigarea la ieșirea in strada, trebuie deschis penal celor ce au cerut asta.
    • +1 (1 vot)    
      Nu pot sa nu manipuleze, asta e ratiunea lor de (Marţi, 16 februarie 2016, 12:38)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui MyGame1

      a exista, asta e combustibilul ! 10% adevar si restul manipulare.Ratiunea de a fi a trustului a fost manipularea , avantaje politice-economice, sa dea o anvergura economica santajului sub acoperirea presei -care in democratie, se bucura de o protectie reala !!! Tot timpul au facut politica "sub acoperire"!! Daca sub sigla scriau :organ de presa al oricui da mai mult (sau al PC ca e acelasi lucru)-nu aveam niciodata nimic sa le reprosez !!
  • +11 (17 voturi)    
    Tariceanu si "fortele oculte" (Marţi, 16 februarie 2016, 3:08)

    MPopa [utilizator]

    Mie mi se pare trist cum o multime de "figuri publice" care la un moment al carierei aveau o imagine decenta au reusit performanta sa se ingroape singure in mocirla. Si nu oricum ci pana la gat. Sunt politicieni, artisti, jurnalisti, toata Romania e acolo. Un circ al nebunilor sau poate doar al profitorilor.
    • +4 (4 voturi)    
      E de bine (Marţi, 16 februarie 2016, 10:53)

      Barosanu_nr1 [utilizator] i-a raspuns lui MPopa

      În momente din astea (din fericire, tot mai dese în ultimii ani) putem vedea și noi toate brațele caracatiței. Multe sunt infiltrate pe unde nici nu te așteptai, dar la comandă se activează urgent.
  • +5 (9 voturi)    
    Aleluia ! (Marţi, 16 februarie 2016, 4:02)

    uzu [utilizator]

    :)
  • +13 (19 voturi)    
    Propaganda 3 (Vocea Moscovei ) iasa in Starada ? (Marţi, 16 februarie 2016, 5:04)

    DreptateOnu [anonim]

    Propaganda 3 (Vocea Moscovei -PCR-PSD-ALDE) vrea sa iese in strada ???

    Romania iasa in strada daca nu recupera ANAF ul 62 de milioane de €uro furate de la gura Poporului Roman pentru a sustine SUPER CORUPTIA KGB pe Teritoriul NATO !
  • +8 (12 voturi)    
    vina ? (Marţi, 16 februarie 2016, 6:15)

    toxx [utilizator]

    sistemul lui basescu e si acum de vina nu ? de fapt chiar el. asta o sa fie de vina si post mortem. bai, puneti-va fustele in cap si carati-va de acolo, sunt altii care fac puscarie pentru o gaina !
  • +10 (14 voturi)    
    gata e timpul (Marţi, 16 februarie 2016, 7:03)

    gopo111 [utilizator]

    sa va puneti cortul cu prosii in alta parte, sinteti mai tari ca clowni de la circ pe cuvintul meu de pioner si sper din tot sufletul sa nu iesiti din sediu, ca sa poata sa va ia in suturi politia pina va ies "ouale" pe gura, daca mai aveti oua, in rest e bine cind justitia isi face datoria si anaf-ul este acolo unde trebuie, si aia cu netul auzi la ei lingai percepeau taxa , sa va luati luminari latrinelor
  • +9 (17 voturi)    
    badea si gadea (Marţi, 16 februarie 2016, 8:14)

    aladinculampafermecata [utilizator]

    vai! vai! unde mai face badea spagatul....?!?!...
    dar nu asta-i problema principala, unde se mai descarca vidanjele din pipera pline ochi...?
    Hip! Hip! Ura!
  • +6 (6 voturi)    
    Chiar as fi curios !! (Marţi, 16 februarie 2016, 8:41)

    Amad [utilizator]

    As fi curios sa vedem cata lume iese in strada pt. Antena.
  • +7 (9 voturi)    
    D. Grecu apel la Preseditele Romaniei .... (Marţi, 16 februarie 2016, 8:50)

    WillyDorus [anonim]

    Ma consider o persoana onesta si dreapta si nu pot sa tac atunci cand vad nedreptate. Dar nici nu pot sa tac cand vad cat tupeu are Antena 3 sa ceara ajutorul Presedintelui Romaniei sa intervina la decizia ANAF.
    Antena 3 Nu va este RUSINE cand in campania electorala din Nov. 2014 ati facut comentarii si ati acuzat pe nedrept ca acest om a traficat copii pentru organe? De ce ati mintit si ati facut-o ca sa asasinati integritatea unui om ca sa nu ajunga Presedintele Romaniei nu si acum va rugati de el sa va ajute? Eu personal cunosc adevarul adoptiei din Canada. Eu personal am vazut acei copii. Eu personal l-am rugat pe Mihai Gadea sa retraga aceste acuzatii si m-am oferit sa clarific aceste acuzatii marsave. Ce este mai important ca Antena 3 prin Ionut Cristache a fost in Canada la inceputul lunii Noembrie 2014 si stia ca acei copii acum adulti sunt bine, sanatosi. Si totusi au cntinuat sa faca aceste acuzatii. Klaus Iohannis trebuia sa le ceara despagubirii sume sa-i bage direct in faliment. Acum sunt la anaghie si cere sprijinul omului pe care a vrut sa-l "asasineze"????!!! Asta spune tot despre Antena 3
  • +4 (8 voturi)    
    Bietii politicieni fani ai Latrina3 (Marţi, 16 februarie 2016, 8:53)

    doi si-un sfert [utilizator]

    Cum vor mai putea manca ce mananca de obicei la invitatia salariatilor-ziaristi daca nu mai au studiourile luxoase construite din bani furati...De aici si disperarea fireasca!
  • +7 (9 voturi)    
    Asta zic si eu ghinion pt Pocait ! (Marţi, 16 februarie 2016, 8:55)

    Susufler0 [utilizator]

    Cum e sa ai o "datorie" de cateva sute de mii de euro la patronul tau, cu termen de plata la "calendele grecesti" si sa te trezesti ca te "preseaza" ANAF sa platesti ceea ce poate ti se facuse cadou !
  • +6 (10 voturi)    
    Oooooooo ce veste minunaaaatăăăăăă! (Marţi, 16 februarie 2016, 8:57)

    IancuJianu [utilizator]

    .
  • +7 (11 voturi)    
    ! (Marţi, 16 februarie 2016, 8:57)

    Kpriciu [utilizator]

    Iesi , ba, badea, în stradă, să văd împotriva cui și ce protestezi...! Împotriva aplicării legii, derbedeule cu salariu cât casa, plătit gras pentru manipularea oamenilor, din cea furat puscariasul voiculescu de la Statul Roman și cu diurnă ce vine din blestematul Est!?!?
  • +9 (11 voturi)    
    EU MA UITAM... (Marţi, 16 februarie 2016, 9:11)

    gigikent08 [utilizator]

    eu ma uitam la antena 3, recunosc, dar s-au imputit teribil.. si cine nu recunoaste lucrul asta e un mare idiot!! scuzati vorbele grele..
  • +5 (13 voturi)    
    ACUMA INCEPE DREPTATEA !! (Marţi, 16 februarie 2016, 9:14)

    dududu [utilizator]

    In sfirsit se face dreptate ! Prea mult au imprastiat venin in Romania- i-si merita soarta .
    • +1 (1 vot)    
      Mutarea in alt sediu e mutare , nu moarte ! (Marţi, 16 februarie 2016, 16:22)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui dududu

      Basca ca puteau plati statului chirie in contul restituirii, daca cerea o mediere ! Hotararea definitiva e data in august 2014 ! In septembrie 2014 si nu in februarie 2016 trebuiau sa fie executati .Adica stiu de un an si jumatate stiu ca vor parasi sediul ...Acum cred ca o sa iesim in strada sa-l dam jos pe dnul Ciolos , cumva ?! De ce , ca nu au fost executati la timp ???!!!
  • +7 (13 voturi)    
    DNA (Marţi, 16 februarie 2016, 9:15)

    Bogdan_TM [utilizator]

    Trebuie sa recunoastem ca meritul apartine DNA-lui, d-nei Laura Codruța Kövesi si echipei. Sobolanii nu-ti mai gasesc locul. Se strang si incearca sa muste.Incita la violenta. Speram ca noua conducere de la ANAF sa recupereze si prejudicii din alte dosare.
  • +11 (15 voturi)    
    Iesirea in strada. (Marţi, 16 februarie 2016, 9:20)

    John M. [utilizator]

    Pai asta vrem si noi si ANAF. Sa iesiti in strada, dar cu echipament cu tot. Gasiti voi un maidan de unde sa emiteti la aia care traiesc pe langa ele.
    • +3 (5 voturi)    
      stai linistit (Marţi, 16 februarie 2016, 10:10)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      sunt convns ca au alt sediu deja pregatit!
      toata mascarada asta e doar pentru voturi si simpatie
      stiau de un an de zile ca vine ziua asta... sunt lingai si excroci, nu prosti!
  • +6 (8 voturi)    
    Mai usor cu solidaritatea in vremurile astea ! (Marţi, 16 februarie 2016, 9:29)

    Susufler0 [utilizator]

    Cum, inca nu a intervenit in apararea "colegilor de breala" ala cu "sa iubiti romanica, oriunde v-ati afla" ? Ma mir, pt ca de obicei sarea imediat in apararea "Cocinei TV" si a "Latrinelor" ! Ori poate chibzuiesc daca nu cumva o interventie in favoarea "haznalelor" i-ar intarata pe astia noii de la ANAF si ar dinamiza activitatea justitiei si a DNA in ceea ce ii priveste ?
    PS Apropo, vazand ce au patit si ce patesc Latrinele, oare cat isi inchipuie Rares Bogdan si cu looserul de Cosmin Gusa ca or sa mai poata intinde coarda in ceea ce priveste soarta datoriilor pe care postul lor TV le are la stat ?
  • -7 (11 voturi)    
    Ia sa vedem,iese Hans,ala de la ambasada, (Marţi, 16 februarie 2016, 9:49)

    xrogo [utilizator]

    sa condamne cu fermitate punerea pumnului in gura presei,a ingradirii libertatii de exprimare,sau numai daca face asta PSD e condamnabila,restul au liber la sa ceva?
    • +2 (6 voturi)    
      care presa ? poate presarii cu santaju (Marţi, 16 februarie 2016, 10:13)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      RCS spui ? nu e prost americanu sa cada in muscaria latrina 3..come on
    • +5 (11 voturi)    
      Ai dreptate! (Marţi, 16 februarie 2016, 10:20)

      ion_pozitiv [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ai dreptate!
      Derbedeilor, in frunte cu hidrocefalul lor, aserviti condamnatului de drept comun Voiculescu, nu trebuie sa li se bage pumnul in gura, ci pamant! N-avea grija, fiindca in curand va fi in aceiasi situatie si condamnatul (provizoriu) Dragnea! Puscarie grea si lunga, tradatorilor de neam si tara!
  • +4 (8 voturi)    
    bravo "Valentin Jucan" (Marţi, 16 februarie 2016, 10:06)

    liviu_ [utilizator]

    pe langa asta... nicemi nu ii inchide... sa scoata aia 60 mil cat are datorie la stat voiculescu si totu e ok!

    da de fapt asta-i problema! mafiotii si securistul vor sa nu dea bani la stat! vor sa fure 60 milioane din banii nostrii !

    pe langa asta sa chemi oameni in strada este instigare si se pedepseste penal! sa minti este calomnie si se pedepseste tot penal

    si inca ceva... de cand are dreptul un partid (prin ponta si tariceanu) sa se implice activ intr-o decizie judecatoreasca?

    PS: daca si panarama asta de voiculescu (care si din puscarie incearca sa tzepuiasca statul) este eliberat conditionat s-a dus dracu (iar) justitia
  • +4 (10 voturi)    
    Nu-i bai ! (Marţi, 16 februarie 2016, 10:13)

    Mirobo [utilizator]

    Mai sunt toalete publice in zona !!!
  • +4 (4 voturi)    
    Daca da banii varanul, raman pe loc, (Marţi, 16 februarie 2016, 12:29)

    deval [utilizator]

    daca nu, vor face niste cheltuieli cu mutarea , care-i problema ? Diaconescu transmitea dintr-un apartament de bloc, din strada ? Sunt peste doi ani de cand stiu ca vor trebui sa se mute...
  • +2 (6 voturi)    
    pffff... ce rau imi pare! (Marţi, 16 februarie 2016, 13:42)

    Captain Planet [utilizator]

    aseara, am pierdut circul de la tv. m-am uitat la fotbal, m-am destins cu baietii la o bere. io nu ma uit in wc-uri, dar in seara asta imi rup cateva clipe.

    doamne, in ce lume traiesc astia...
  • -5 (5 voturi)    
    Internetul nu TV! (Marţi, 16 februarie 2016, 14:35)

    avicenna [anonim]

    Democratia nu e monopolul nazionalismului rumanesc!
    O noua lume doar atunci cand Romania va deveni federativa!
    • -2 (2 voturi)    
      Telenovelistica! (Marţi, 16 februarie 2016, 15:19)

      avicenna [anonim] i-a raspuns lui avicenna

      alegerea pe Fb a lui Iohannis, acum alta:
      schimbarea de sediu ori de site?! Prefer pe web, fara tv!
  • -3 (3 voturi)    
    Nu sedii TV ci sites Internet! (Marţi, 16 februarie 2016, 15:33)

    avicenna [anonim]

    TV sunt identice, nazionaliste, diversioniste, si gloata nazi a comentatorilor...
    De ce si-au ales pe fb presedinte transilvanean?!
    De ce tv A3 et Co au 10M telespectatori?!
    Dar restul de 10M sunt alieni?! Aceia sunt alta Romania, intr-adevar, ceilalti, maghiarii, secuii, sasii, svabii, sarbii banateni, etc.!
    De ce tvs A3, B1, RTV, s.a.m.d. n-au reporteri & ziaristi maghiari?!
  • +2 (4 voturi)    
    IN SFIRSIT !!! (Marţi, 16 februarie 2016, 17:17)

    Cadillac [utilizator]

    A venit vremea sa aruncam gunoaiele...
  • +2 (2 voturi)    
    hahaha (Miercuri, 17 februarie 2016, 0:13)

    VladGhiorghică [anonim]

    Sa asteptati voi mult si bine sa ies in strada :))
    Va primeste RTV cu brartele deschise, stati linistiti :))
  • 0 (0 voturi)    
    Antena (Miercuri, 17 februarie 2016, 15:22)

    ManoGrig [utilizator]

    Am avut de platit la ANAF suma de 5100 lei + 4200 lei penaliotati in perioada 2005-2009.

    A venit cu sechestru pentru suma de 9300 lei.
    in raport cu valoarea casei, o nimica toata.

    Acum, acesti domni de la Antena, pentru ca au puterea de exprimare, vor ca domnul lor, seful Voiculescu sa nu plateasca pentru ICA,.

    Zic ca, ce for face mii de angajati.

    Dar eu ce ma faceam daca imi lua casa?

    In orice caz, Mircea Badea nu va mai educa populatia spre indignare.

    Cu multumiri, manogrig