Mihai Gadea si Dan Mihalache participa la Washington la National Prayer Breakfast / Alina Gorghiu iesea din biroul lui Rumsfeld cand Gadea discuta cu fostul secretar al Apararii

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 4 februarie 2016, 21:38 Actualitate | Esenţial

Mihai Gadea si Donald Rumsfeld
Foto: Facebook
Seful Cancelariei Prezidentiale, Dan Mihalache, si directorul Antena 3, Mihai Gadea, participa, la Washington, la National Prayer Breakfast, eveniment care este organizat in Statele Unite in fiecare an, in prima joi din februarie.

Le eveniment este prezent si Dan Mihalache. In capitala americana se afla si copresedintele PNL Alina Gorghiu.

In fotografia postata de Mihai Gadea de la intalnirea cu Rumsfeld, se vede iesind pe usa o femei cu parul prins la spate si in bluza alb-negru. Aceleasi haine le purta Alina Gorghiu in fotografia pe care a postat-o pe Facebook de la intalnirea cu Rumsfeld.

"Începe Național Prayer Breakfast! Alături de Președintele SUA și alți lideri americani am onoarea de fi invitat la acest distins eveniment. Zilele acestea am întâlnit congresmeni, liderii lumii libere, cei mai influenți jurnaliști și le-am vorbit despre România. Am întâlnit adevărați prieteni ai României, oameni care ne-au influențat în mod pozitiv istoria sau oameni care erau curioși să știe adevărul despre țara noastră. Interviurile pe care le-am realizat cu această ocazie le veți vedea în curând la Antena 3. Iată doar câteva dintre fotografiile de la aceste intalniri", a spus Gadea, care a postat imagini cu fosti si actuali oficiali americani, printre care si Donald Rumsfeld.



Fotografii cu Rumsfeld a postat si Alina Gorghiu.



Fotografii cu Rumsfeld a postat si Alina Gorghiu.



Antena 3 a scris ca "Mihai Gadea e singurul jurnalist din Romania invitat la acest eveniment".

De notat ca, in urma cu cateva zile, Dan Mihalache si Mihai Gadea au participat la Balul Sasilor desfasurat la Munchen.

HotNews.ro a intrebat Administratia Prezidentiala daca Mihai Gadea a facut parte din delegatia prezidentiala, insa Presedintia a precizat ca doar Dan Mihalache a mers la Munchen in numele presedintelui Klaus Iohannis.

Mihai Gadea precizeaza, pe Facebook, ca a fost invitat la Balul sasilor de la Munchen in urma reportajelor Antena 3 despre sarbatorile si satele sasesti din Romania.


Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
12596 vizualizari
  • +25 (37 voturi)    
    Conferinta POCAITILOR PSD (Joi, 4 februarie 2016, 21:46)

    Boham [utilizator]

    MihaLACHE a fost membru PSD si e unul dintre 'sursele' Antena 3 iar Gadea e membru nemembru al PSD.
    • +19 (23 voturi)    
      Astia nu au partid, neam sau tara (Joi, 4 februarie 2016, 22:14)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      Is din tagma borfashilor securistoizi corupti de sorginte bullshevina. S-au dus la mancat si baut ca niste porcalani.
      • +1 (5 voturi)    
        corect (Vineri, 5 februarie 2016, 8:36)

        eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

        si ce ne facem daca toti sunt asa?
        • 0 (0 voturi)    
          You are doomed (Vineri, 5 februarie 2016, 17:25)

          Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui eu sunt

          Nothing you can do, just to obey.
        • +1 (1 vot)    
          Varanul cheltuie degeaba banii (Duminică, 7 februarie 2016, 13:21)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui eu sunt

          evident raspopitul stie acest lucru. urmeaza santaju RCS..si varanul isi va scrie Amintiri din Copilaria CRESCENT..pana isi da duhu..la Brutarie
    • +16 (28 voturi)    
      Va e clar acum cine il papuseste pe Iohannis? (Joi, 4 februarie 2016, 22:51)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      Dan Mihalache, Dan Voiculescu. Primul, omul lui Nastase, Ponta si Cacarau. Al doilea, omul Securitatii, care a furat vreo cateva sute de milioane de euro din banii romanilor de la Crescent. Am votat Iohannis, i-am votat de fapt pe ei. ...
      • +4 (14 voturi)    
        trebuia cu Ponta sa votam? (Vineri, 5 februarie 2016, 8:37)

        eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        era o varianta mai buna?

        si aia buni care sunt ca eu nu mai stiu ?
      • +5 (7 voturi)    
        nts! (Vineri, 5 februarie 2016, 10:33)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Am votat Johannis ca sa nu iasa romanul cel mai mindru ca e roman, remeber? Deci n-am votat Johannis sperind ca imi va rezolva toate problemele personale, ci doar pentru ca e oleak mai putin nociv decit Ponta. Ca altfel, si el a facut parte din sustinatorii tentativei de lovitura de stat din 2012, deci nu-i cu foarte mult mai breaz decit monta. Dar totusi... macar pastreaza Romania orientata spre vest si nu ataca justitia.
        • +3 (3 voturi)    
          Aisberg - o treime deasupra apei (Vineri, 5 februarie 2016, 12:37)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          doua treimi sub apa.
        • +1 (1 vot)    
          Dottore di Catania ne ar fi tranzactionat (Duminică, 7 februarie 2016, 13:23)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          la SOCi cand s a pupat cu shefsu Phutin,insa..ghinion...nu a functionat
    • -3 (5 voturi)    
      membru (Vineri, 5 februarie 2016, 0:14)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      al GIO e sigur.
  • +22 (26 voturi)    
    Lamaie! (Joi, 4 februarie 2016, 22:08)

    BogdanBogdan [anonim]

    Mi se face greata cand citesc cat de mult se lauda gadea cu ispravile lui. Si apoi cand apare si Gheorghiu si Mihalache in poze deja e dauna totala.

    Doamne, scapa-ne de nulitatile acestea odata!
  • -11 (15 voturi)    
    ... (Joi, 4 februarie 2016, 22:10)

    ak33 [utilizator]

    si asta e o stire pentru ca.?>>.......
  • +12 (16 voturi)    
    hm (Joi, 4 februarie 2016, 23:18)

    seagrass [utilizator]

    o fi iesit sa mai ia niste instructiuni de la varan, dar si-a uitat agenda si tableta pe masa.
    • +3 (7 voturi)    
      era (Vineri, 5 februarie 2016, 0:15)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui seagrass

      atenta si preocupata.
  • +9 (13 voturi)    
    Invitat Gadea (Vineri, 5 februarie 2016, 0:26)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Opriti impostorul si mitomanul! Ambasada USA stie mai bine, ce colaca de securisiti este la Antena 3!
    • -1 (5 voturi)    
      Seful cloacai este invitat in SUA, (Vineri, 5 februarie 2016, 12:53)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui MirceaGeorgescu1

      oare ce concluzie tragi de-aici,hai impartaseste-ne din infinita ta intelepciune?
  • +8 (12 voturi)    
    Oare cat o costa o fotografie.... (Vineri, 5 februarie 2016, 4:35)

    gigiN [utilizator]

    ...cu dl.Rumsfeld ? Oricum sper ca celor doi ...odiosi sa le stea...Breakfestul in gat-ca sa nu mai poata manca si..alimentul lor obisnuit !!!
  • +13 (15 voturi)    
    Poate va "publica " si-n USA,batranul varan? (Vineri, 5 februarie 2016, 5:20)

    Plagarus [utilizator]

    Gâdele media, directorul Antena 3,spunea in 2015 in USA că Voiculescu, patronul Antena 1/3, a intrat în închisoare deoarece "a luptat pentru libertatea de exprimare si pentru libertatea noastră".??!
    În 2000, Emil Constantinescu a cerut o anchetă privind fondurile ICE Dunărea, plecând de la Raportul SIE şi DIICOT.
    DOSARUL DIICOT-SIE nu a fost finalizat nici azi.!!!!
    • -5 (9 voturi)    
      Pai daca n-au gasit nimic, (Vineri, 5 februarie 2016, 12:54)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      parca si Basescu desecretizase oarece documente despre Dunarea,si tot nimic,mai sapati,mai inventati ceva si apoi iesiti cu noutati!!!
  • -4 (8 voturi)    
    USA politics (Vineri, 5 februarie 2016, 8:46)

    levierul [utilizator]

    Sa vezi ce va fi cand trendul politicii de la Bucuresti nu mai este asa pro american si devine pro UE. Sa vezi tu cum Gadea & A3 trag cu americanii si sunt si sustinuti de acestia. Parca si vad in studiourile antenelor toti analistii americani, inclusiv ambasadorul turnand ca pe vremuri.... nu e exlus
  • +4 (4 voturi)    
    Politica , politicienii nu au principii ,au intere (Vineri, 5 februarie 2016, 9:48)

    andreesanu [utilizator]

    In politica nu poti intra daca ai principii !,politica nu poti face daca nu stapinesti ARTA MINCIUNII si FATARNICIEI !.In politica nu sunt decit interese si cum interesul poarta fesul ! ar trebui sa fie clar pentru GLOATA alegatorilor ca nu votul lor conteaza cit conteaza cine numara !!.
    Inainte de alegeri fiecare s-a dus la SPOVEDIT !!!,fiecare si-a luat CANONUL (TEME PENTRU ACASA)
    Cartile sunt facute !,doar fraierii sunt dusi cu presul
    politic !!
  • +4 (8 voturi)    
    Iohannis stai jos, ai nota 2 (Vineri, 5 februarie 2016, 10:12)

    Comentatorul-x [utilizator]

    Ai facut-o de oaie. Imi pare rau ca te-am votat. Nu avd nici o diferenta fata de Ponta. Nimic.
    Mai esti si lenes, mai stai prin vacante in SUA cate trei saptamani.
  • +4 (6 voturi)    
    Parteneriatul strategic româno-american (Vineri, 5 februarie 2016, 12:33)

    Trojan.H [utilizator]

    Întrebat cum comentează declarația recentă a ambasadorului SUA, Mark Gitenstein, conform căreia orice inițiativă de a redeschide subiectul modificării legii ANI ar fi o idee foarte proastă și ar putea duce la rediscutarea sau chiar anularea parteneriatului strategic româno-american, secretarul general adjunct al guvernului Ponta s-a arătat total neimpresionat de această perspectivă.
    „Pe mine personal mă lasă rece această declarație. Și parteneriatul strategic româno-american. Dacă parteneriatul româno-american stă în domnul Horia Georgescu, mai bine fără”, a declarat Dan Mihalache.
    • 0 (2 voturi)    
      Aici Mihalache are drepatate, (Vineri, 5 februarie 2016, 13:11)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      asa cum DNA nu sta in Luluta,nici ANI Si vestitul parteneriat nu sta in Horia Georgescu!!!
  • +2 (2 voturi)    
    USL traieste ! (Vineri, 5 februarie 2016, 17:38)

    krampus [utilizator]

    USL traieste, avem USL in Parlament, USL la Guvern, USL la Cotroceni si USL in media. Cel mai tare cartel anti-democratic pentru fraierirea cetateanului nu numai ca nu a murit, dar este mai solid si mai activ ca oricand. Separatia puterilor in stat este o gluma, baietii au cooperativa perfecta. Pacea lui Ilici s-a asternut peste Romania.