Iasi: Iohannis si Ciolos, huiduiti in timpul discursurilor de catre un grup de manifestanti

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 24 ianuarie 2016, 12:53 Actualitate | Esenţial

Klaus Iohannis si Dacian Ciolos, la Iasi
Foto: Agerpres
Mai multe zeci de persoane care au venit duminica in Piata Unirii din Iasi au huiduit si fluierat in timpul discursurilor mai multor oficiali, intre acestia fiind si presedintele Klaus Iohannis si premierul Dacian Ciolos, relateaza Agerpres.

Unii dintre acesti protestatari au declarat ca actualul guvern nu este cu adevarat tehnocrat si ca, din cauza coruptiei clasei politice, romanii se afla intr-o stare socio-economica precara.

De asemenea, printre cei cateva mii de participanti la manifestarile din Piata Unirii din Iasi au venit si cateva zeci de fosti angajati ai fostului Combinat de Utilaj Greu - FORTUS SA. Acestia sunt nemultumiti ca nu si-au primit salariile de aproape trei ani si spera ca actualul guvern sa le rezolve problema salariilor restante.


Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
4153 vizualizari
  • -8 (22 voturi)    
    Exact ca pe vremea Marinarului ! (Duminică, 24 ianuarie 2016, 13:47)

    Susufler0 [utilizator]

    Nu este deci suficient sa declari ca vei face altfel, daca nu si faci. Lumea s-a prins de-acum si nu mai marseaza la orice vorbe, la orice promisiuni. PS De sarbatorile nationale, la marile adunari de oameni, mai afla si politicienii cum stau, pe baza sondajelor de opinie ad- hoc, materializate prin strigaturi, huiduieli, vorbe de duh, etc.
  • -7 (15 voturi)    
    huiduielile celor doi (Duminică, 24 ianuarie 2016, 14:05)

    victor L [utilizator]

    vor avea efectul suflatului in iaurt.
    Cei doi sint total nevinovati, dar total :P inafara problemelor tarii.
    Unul a vrut "guvernul meu" si a reusit sa-l incropeasca din ministri ca dl Toba (de carte), "om din sistem, om care cunoaste sistemul".
    Al doilea, normal, nu strica sa ai in CV denumirea de (fost) prim ministru.
  • -7 (17 voturi)    
    lasitatea partidelor (Duminică, 24 ianuarie 2016, 14:20)

    T.B [anonim]

    Partidele (psd, pnl etc) n-au curaj sa infrunte dechis guvernul Ciolos, dar isi trimit trepadusii de fiecare data sa fluiere si sa huiduie actualii guvernanti..Poate doar cand puscariile vor fi pline de tehnocrati, care sa egaleze numarul celor din partide, atunci vor avea curajul sa iasa in fata "fruntasii","patriotii" din partide si sa critice deschis. Dar mai e de asteptat pana atunci...
  • +4 (14 voturi)    
    huiduitorii... (Duminică, 24 ianuarie 2016, 17:16)

    astronaut [utilizator]

    sunt arvunitii GIO-ului , cei care n-au fost indestulati de Fenechiu, varan , etc fiidca au intrat iute la ''brutarie''si n-au apucat sa-i recompeseze !
  • 0 (14 voturi)    
    Tara noastra!! (Duminică, 24 ianuarie 2016, 17:30)

    Stef_and [utilizator]

    Se afla in starea asta caci asa suntem :DEZASTRU!!
    Munciti lenesilor, veniti ca va dau de licru - dar sa munciti- nu sa manifestati si sa asteptari pensii, nu sa dormiti pentru salariul minim pe Economie!
    La munca!!
    • +1 (7 voturi)    
      unii muncesc (Duminică, 24 ianuarie 2016, 18:13)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui Stef_and

      dar cei mai multi o belesc. iti piere pofta de munca rapid asa.
  • +1 (1 vot)    
    de serviciu (Duminică, 24 ianuarie 2016, 22:21)

    Ilidia [utilizator]

    "Huiduitorii" de serviciu ai golanilor PSD si "aliatii".
  • 0 (0 voturi)    
    iar? (Luni, 25 ianuarie 2016, 2:48)

    T34 [anonim]

    FORTIS S.A., nu FortUS. Nu totul apartine "prietenilor" nostri americani... Nu inca...

    La fel ca botezarea Electrabel in Electrocabel si Electracabel din articolul cu centralele nucleare belgiene.

    N-oti fi vrand sa le faceti referentiere pe net, de le tot pociti numele :))