VIDEO Protestele de la Chisinau: Mihai Ghimpu, batut de protestatari la iesirea din Parlament

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 20 ianuarie 2016, 21:50 Actualitate | Esenţial

Mihai Ghimpu, batut de protestatari
Foto: Captura YouTube
Liderul Partidului Liberal (PL), Mihai Ghimpu, a fost imbrancit si huiduit de protestatari in momentul in care a incercat sa iasa din cladirea Parlamentului de la Chisinau, relateaza Agora.md.

Publicalia moldoveana scrie ca, potrivit martorilor, unii deputati au incercat sa iasa din cladirea Parlamentului imbracati in haine de politist.

Amintim ca mii de oameni protesteaza, miercuri seara, la sediul Parlamentului din Chisinau fata de votarea Guvernului Pavel Filip de catre noua majoritate parlamentara si cer alegeri anticipate.





Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Barbatul acuzat de asasinat la comanda mafiei italiene spune ca i sa facut o inscenare. Probele din dosar care il contrazic

Alexandru Gaina, individul acuzat ca la comanda mafiei italiene a ucis un om de afaceri roman, a vorbit in exclusivitate pentru Stirile Pro TV.
9655 vizualizari
  • 0 (0 voturi)    
    Ce mai seamana (Miercuri, 20 ianuarie 2016, 21:56)

    Nickson [utilizator]

    cu Ceausescu!
    • +1 (1 vot)    
      Puciul asta seamana mai mult cu: (Joi, 21 ianuarie 2016, 8:48)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Nickson

      Miner:Am găsit la PNŢ droguri, armament, muniţie, maşină de scris automată, tipărit bani la PNL.

      Este clar ca lipseste un Ion Iliescu in pullover care sa deturneze ''revolutia'' si sa mafiotizeze tara, astfel incat Basarabia pt UE sa nu fie o tentatie democratica dar o sluga ingenuncheata Rusiei!
  • +2 (2 voturi)    
    pacat ca s a ajuns aici.. (Miercuri, 20 ianuarie 2016, 22:14)

    bancheru83 [utilizator]

    astia inca se uita la antena 3.
  • +1 (1 vot)    
    Nu va grabiti sa judecati (Miercuri, 20 ianuarie 2016, 22:16)

    Basarabean [anonim]

    Fratilor, va scriu din Chisinau. Nu va grabiti sa judecati, personajul asta pe nume MIhai Ghimpu, a meritat mult mai mult decat doi pumni la ceafa. El, care se declara pro-europeana si roman, a tradat tot poporul basarabean si ideea unionismului ca concept. El s-a asociat cu Plahotniuc, care l-a randul sau este suspect de relatii cu serviciile secrete rusesti. Nu mai vorbesc de jafurile si schemele puse la cale de acesta. Lucruri ce se intampla chiar acum la Chisinau sunt controversate, poate prea controversate, dar nu se mai putea asa. Va salut si va iubesc.
  • +1 (1 vot)    
    ce semeni.. (Miercuri, 20 ianuarie 2016, 22:18)

    lilia [anonim]

    Ghimpu a fost intotdeauna badaran in exprimare, si cu lumea si cu colegii lui in Parlament. In acest caz, cum se spune in muzica, el a dat tonul! Si daca facea posibila intrarea Moldovei in UE, nu se intapla aceasta lovitura de stat, care o fac pro-rusii acum!
  • +2 (4 voturi)    
    domnilor parlamentari din rou... (Miercuri, 20 ianuarie 2016, 22:19)

    schroedinger [utilizator]

    Uitati-va bine si incercati sa bagati la cap!
    Daca veti avea pensii speciale sau alte "privilegii", cam asta se va intampla si aici!
  • 0 (0 voturi)    
    romania ... (Miercuri, 20 ianuarie 2016, 22:24)

    hehe [anonim]

    ... cam ce face acum ?
  • 0 (0 voturi)    
    da! (Miercuri, 20 ianuarie 2016, 22:30)

    nikita11 [utilizator]

    foarte bine le-au facut. fara frica de mase, politicienii o iau pe ulei rapid. la noi ponta a fost mai intelept si si-a luat talpasita inainte de scarmaneala. desi inca nu stim cu ce kk-ti cu ochi ne-am pricopsit in schimb.
  • -6 (6 voturi)    
    Hehe (Miercuri, 20 ianuarie 2016, 22:58)

    Nyk1 [utilizator]

    Uite, cam așa este văzută România pe-acolo (Ghimpu fiind omul nostru; nu m-aș mira să fie membru SRI sub acoperire), iar guvernarea pro-UE nu este chiar atât de stabilă „la putere” precum se credea, din moment ce se vede clar că clădirea parlamentului nu este apărată cum trebuie de forțele de ordine.
  • +2 (4 voturi)    
    BASARABIA E ROMANIA! (Miercuri, 20 ianuarie 2016, 23:28)

    DreptateDeSus [utilizator]

    au fost putini participanti doar 1.000 la o populatie a chisinaului de 800.000 de locuitori, trebuiau sa fie minim 5.000 ca sa reprezinta vointa poporului, deci nu reprezinta vointa majoritatii cei 1000 de comunisti, asta nu e revolutie, e doar o incercare nereusita de intimidare tipic kgb-ista, basarabia e romania, iar romania este membra nato!
    • -1 (1 vot)    
      si (Joi, 21 ianuarie 2016, 8:41)

      toxx [utilizator] i-a raspuns lui DreptateDeSus

      cand te-ai trezit era dimineata. tu inca n-ai inteles ca astia vorbesc si scriu in rusa ? cunosc tineri care cu greu se exprima si scriu in romana.
  • +1 (1 vot)    
    mii de batausi... (Joi, 21 ianuarie 2016, 0:12)

    g01an [utilizator]

    ca sa fi numit om, iti trebuie anumite calitati pe care aceste jeguri umane nu le au. imagini care imi aduc aminte de mineriade...