FOTO Un astronaut britanic de pe Statia Spatiala Internationala a sunat la un numar gresit: "Alo, am sunat pe Pamant?"

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 25 decembrie 2015, 21:43 Actualitate | Esenţial

Astronaut care a sunat la numarul gresit de pe ISS
Foto: Twitter
Tim Peake, primul astronaut britanic de la bordul Statiei Spatiale Internationale (ISS) si-a cerut scuze pentru ca a sunat la numarul gresit si a intrebat-o pe interlocutoare: „am sunat pe planeta Pamant?”, scrie The Telegraph.

Maiorul Peak a postat apoi un mesaj pe Twitter in care a spus ca incidentul nu a fost o farsa, ci doar „un numar gresit format”. 



Nu este primul sau incident in timpul unui telefon dat de pe Spatia Spatiala Internationala. El a admis ca atunci cand a incercat sa-si sune parintii pentru a le ura Craciun Fericit, acestia erau plecati de acasa si a trebuit sa le lase un mesaj.  

Peak a pus si o fotografie apamantului facuta de pe ISS in ajunul Craciunului si una cu cadourile pe care i le-a adus Mos Craciun, care, spune el, a ajuns si la bordul Statiei Spatiale.





Citeste mai multe despre   









9974 vizualizari
  • +8 (8 voturi)    
    Daca Mos Craciun (Vineri, 25 decembrie 2015, 21:57)

    ipolitic [utilizator]

    a ajuns si pe Statia Spatiala, intreb si eu: renii sunt cu doua trepte sau trei? Ana, unde esti, tu stii mai bine.
  • +4 (4 voturi)    
    A divulgat un secret. (Sâmbătă, 26 decembrie 2015, 9:25)

    mircea [anonim]

    Astronautul britanic vorbește cu mai mulți cunoscuți aflați pe diferite planete.A vrut să știe dacă nu a greșit codul,probabil că nu a recunoscut vocea interlocutorului!Presupun că Moș Crăciun a deviat semnalul când a trecut cu sania,Rudolf fiind răcit a strănutat.
  • 0 (0 voturi)    
    Asta e intrebarea (Sâmbătă, 26 decembrie 2015, 10:41)

    CititorulComentator [utilizator]

    Care trebuie pusa cand suni la institutiile din Romania :)))
  • -4 (6 voturi)    
    Planeta Marte? (Sâmbătă, 26 decembrie 2015, 11:54)

    obvious [utilizator]

    Astronautul asta ori e idiot (pt un astronaut), ori stie ceva ce nu stim noi. Inclin spre prima varianta.
    Care era probabilitatea sa sune altundeva decat pe Pamant? Poate tot pe statia spatiala?
    • +3 (3 voturi)    
      You have no sense of humour man (Sâmbătă, 26 decembrie 2015, 21:36)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui obvious

      Chill out.
  • -2 (2 voturi)    
    A vrut sa sune la DNA-Sky (Sâmbătă, 26 decembrie 2015, 12:53)

    Anna [anonim]

    ...sa reclame cadourile de Craciun neimpozitate de nasa. Au office DNA pe Luna, dar a gresit prefixul.
  • -1 (5 voturi)    
    nasol... (Sâmbătă, 26 decembrie 2015, 17:55)

    Clantza [anonim]

    Se pare ca statia spatiala a fost populata cu babuini, indiferent de nationalitate...Nu mai sunt vremurile de altadata cad erau astronauti...
    • -2 (2 voturi)    
      Babuin? (Sâmbătă, 26 decembrie 2015, 20:06)

      john-doe [utilizator] i-a raspuns lui Clantza

      Babuinii pot gandi asta era doar un cetetean britanic!
      • 0 (0 voturi)    
        Mdah, babuinii si romanii (Duminică, 27 decembrie 2015, 16:58)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui john-doe

        doar, isi fac nevoile intr-o groapa in pamant...ca sa stii unde esti.