Presedintele Klaus Iohannis va petrece Craciunul in Florida

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 17 decembrie 2015, 19:11 Actualitate | Esenţial

Presedintele Klaus Iohannis va petrece sarbatorile de Craciun in Florida, in Statele Unite ale Americii, au declarat pentru HotNews.ro surse din Administratia Prezidentiala.

Potrivit surselor citate, Klaus Iohannis va merge in Florida impreuna cu sotia sa, Carmen.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
2949 vizualizari
  • +1 (5 voturi)    
    Ca orice roman... In florida (Joi, 17 decembrie 2015, 19:19)

    Rm [anonim]

    Dupa un an plin de odihna, in care cred ca l-am vz de 4 ori la tv si 30 pe facebook...cu discursuri seci si repetitive
    cred ca se merita sa tot fi presedinte
  • +3 (5 voturi)    
    isi permite oare? (Joi, 17 decembrie 2015, 19:19)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Daca mergea la munte-la o zapada, sa promoveze totusi si turismul din Romania, ii era greatza!
    A muncit din greu saracul, avut o perioada grea, trebuie inteles: trimis cateva legi la re-examinare, unele promulgate, guvern nou, proteste, discurs de 1 decembrie, discurs in Parlament, delegare Ciolos sa se duca in locul lui la UE, cateva alte deplasari externe, un CSAT si cam atata...

    O pleca cu Ponta (ca numai asta se tot ducea in Florida)...?!
    • 0 (0 voturi)    
      caractere mari... (Vineri, 18 decembrie 2015, 22:41)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Se atrag - chiar si in afara granitelor, sau ales atunci...
  • +2 (6 voturi)    
    nesimtit ca de obicei (Joi, 17 decembrie 2015, 19:26)

    cel mai slab presedinte, de la fanarioti incoace [anonim]

    ciolanis tot ciolanis ramine.
  • +1 (3 voturi)    
    hai cu mami la miami ! (Joi, 17 decembrie 2015, 19:32)

    vergotti [utilizator]

    Le doresc distractie frumoasa si sa revina cu forte proaspete. ...Totusi ,mi se pare mult mai riscant sa inoti la Miami printre rechini decat sa te plimbi printre ursi la Predeal.
    • 0 (0 voturi)    
      unii s-au dus la Miami... (Vineri, 18 decembrie 2015, 22:31)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui vergotti

      Si apoi au dat su subsemnatul in RO.

      Nu este joaca cu dusul in USA - dar fiecare pasare pre limba s-a piere - curat ghinion
  • +2 (8 voturi)    
    Daca mai era vreun dubiu (Joi, 17 decembrie 2015, 20:08)

    Lucian P. [utilizator]

    ca astuia nu ii pasa de tara asta. Are 5 ani de excursii si concedii pe banii nostri (ca doar a fost marit bugetul adiminstratiei) si sta linistit ca doar intr-un an nu a facut nimic. Hai romani, munciti si platiti taxe, ca doar un cocktail e scump in Hawai.
    • -1 (5 voturi)    
      gresit... (Joi, 17 decembrie 2015, 23:26)

      n [anonim] i-a raspuns lui Lucian P.

      beutura in florida e ieftina,.... la predeal e scump. da problema e.... gasc de spp.... paznici... secretare... avionul lor cat costa?si ce rochie de pustoaica mai cumpara tanti carmen sa ne arate varsta,,,
  • 0 (0 voturi)    
    am scris si s-a pierdut in neant... (Vineri, 18 decembrie 2015, 22:39)

    ..13 [utilizator]

    reiau

    Ma intrebam daca vizita IN USA este in interes personal sau de serviciu.

    daca este o vizita in interes de serviciu - putem sa stim care este agenda domniei sale si cu cine se intalneste si ce probleme sunt abordate?

    daca s-a deplasat in USA pana acum de 2 ori intr-un interval de cca. 1 an ma astept ca rezultatele acestor vizite de pana acum - 2 la numar - sa fie legate de o crestere a relatiilor comerciale cu cca.20% fata de nivelul acestora din 2013 - nu am cerut cresterea de 2 ori a volumul de schimburi economice bilaterale- asta ca sa imi intareasca convingerea ca deplasarea este utila acum, cu aceasta frecventa/ 2 per an...

    daca merge in interes personal atunci sa isi plateasca singur toate cheltuielile ocazionate de aceasta deplasare - incepem cu avionul, hotelul si toate consumatiile.

    daca este vizita privata - pot sa o stiu si pe aceasta!
    Uite ca VREAU SA STIU!