Liviu Dragnea: La alegerile de anul viitor candidatii, intr-o proportie covarsitoare, vor fi tineri.

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 decembrie 2015, 13:53 Actualitate | Esenţial

Candidatii PSD la alegerile de anul viitor vor fi tineri intr-o "proportie covarsitoare", a declarat sambata presedintele formatiunii social-democrate, Liviu Dragnea, inainte de inceperea congresului organizatiei de tineret care isi va alege un nou lider, informeaza Mediafax.

"Spun cu certitudine, intr-o proportie covarsitoare, vor fi tineri. Sigur, avem oameni care vor fi pastrati, care vor participa in continuare la alegeri, la campanie, vor fi candidati, vor fi consilieri locali, primari, vor fi parlamentari, dar anul 2016 este un an important pentru partid, un an de rascruce in care tinerii vor incepe sa participe la constructia viitorului lor", a spus Dragnea, inaintea congresului TSD, care se desfasoara, sambata, la Romexpo.  

De asemenea, Liviu Dragnea a mai declarat ca la Congresul TSD "se va naste un lider" pe care il va ajuta foarte mult si cu care vrea sa pregateasca in 2016 o noua generatie de lideri in partid. "E un partid care se modernizeaza si care sa vina in fata oamenilor cu o oferta serioasa si cu oameni credibili si foarte multi tineri", a mai spus Dragnea.










572 vizualizari
  • +8 (8 voturi)    
    Știe să mintă Dragnea. (Sâmbătă, 12 decembrie 2015, 14:20)

    mircea [anonim]

    Dacă va promova tineri cu apucăturile lui Ponta,mulțumim,nu vrem.PSD trebuie să înțeleagă și educe aleșii,că sunt în slujba românilor.Benevol,nu-i obligă nimeni,deci nu au voie să-și dea legi în favoarea lor.
  • +12 (12 voturi)    
    tinerii in PSD (Sâmbătă, 12 decembrie 2015, 14:30)

    ionica [anonim]

    Toate ar fi bune daca acesti tineri n-ar fi copiii " curvelor "batrane...
  • +5 (5 voturi)    
    Tineri , (Sâmbătă, 12 decembrie 2015, 14:50)

    Paul Butoi [anonim]

    hoti , prosti ,...
  • +4 (4 voturi)    
    si ponta a fost tanar odata (Sâmbătă, 12 decembrie 2015, 15:23)

    sampras [anonim]

    tineretea nu e o calitate suficienta. trebuie insotita de multe altele, ca sa poti reprezenta tara.
    iar o sa vedem campanii in care se va discuta doar despre persoane, nimic despre programe?
  • +6 (6 voturi)    
    valaleu muica (Sâmbătă, 12 decembrie 2015, 15:35)

    hai dragnea ca esti un clovn [anonim]

    ...beizadelele comunistilor? :)))))
  • +4 (4 voturi)    
    De teapa si " calitatea " lui Ponta Viorel ? (Sâmbătă, 12 decembrie 2015, 15:44)

    Plagarus [utilizator]

    In 2004 am intrebat un tanar avocat cu cine voteaza ?
    Spre surprinderea mea, tipul altfel un adevarat intelectual de dreapta, mi-a raspuns scurt: votez cu Nastase !
    Vazindu-mi dezamagirea s-a explicat cam asa : ati vazut pe cineva in RO care fura la greu si nu pateste nimic ?
  • +6 (6 voturi)    
    Adica ficiorii baronilor? Dofttoroii de Xerox? (Sâmbătă, 12 decembrie 2015, 15:46)

    Locke Lamora [utilizator]

    No thanks.
  • +7 (7 voturi)    
    Alte grade acelasi sef (Sâmbătă, 12 decembrie 2015, 16:15)

    serban [anonim]

    Coloneii si maiorii sub acoperire vor fi inlocuiti de locotenenti .
  • 0 (0 voturi)    
    Candidatii (Duminică, 13 decembrie 2015, 4:22)

    Gino [anonim]

    "Strada" a cerut inlocuirea intregii clase politice. Chiar daca vor fi si tineri pe liste, nu ei vor lua deciziile ci tot "baronii". Tinerii doar vor ridica mana la command, vor fi doar o masa de manevra si praf in ochii fraierilor ce vor vota.
  • 0 (0 voturi)    
    Una din cele mai triste vești venite dinspre PSD (Duminică, 13 decembrie 2015, 8:01)

    comentatordiletant [utilizator]

    Înseamnă că va mai dura până la asanarea morală a societății românești, dacă tinerii încă se mai lasă racolați acolo.