Liviu Dragnea, la iesirea de la Inalta Curte: Vreau decat sa spun ca eu cred in nevinovatia mea

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 23 noiembrie 2015, 17:28 Actualitate | Esenţial

Liviu Dragnea a declarat luni, dupa ce a iesit de la Inalta Curte, unde a fost audiat in Dosarul Referendumul, in care a fost condamnat in prima instanta la un an de inchisoare cu suspendare, ca se considera nevinovat si are incredere in "maturitatea si intelepciunea instantei".

"Vreau decat sa spun ca eu cred in nevinovatia mea, in adevar, in maturitatea si in intelepciunea instantei", a spus presedintele PSD, la intrebarile ziaristilor.

Intrebat daca se va retrage din viata politica in cazul in care va fi condamnat si de Inalta curte, Dragnea a raspuns: "Acuma nu avem aceasta situatie (...) Alte declaratii nu fac".

Pe 15 mai, Liviu Dragnea a fost condamnat de un complet de trei judecatori de la ICCJ la un an de inchisoare cu suspendare, cu un termen de incercare de trei ani. Alti 74 de inculpati din dosar au fost fie achitati, fie condamnati la inchisoare cu suspendare. Decizia a fost atacata cu apel.










3544 vizualizari
  • +25 (25 voturi)    
    halal gramatica (Luni, 23 noiembrie 2015, 17:36)

    mammuthus [utilizator]

    " vreau decat" ??? ce imbecil!!!
    • +7 (7 voturi)    
      deh, (Luni, 23 noiembrie 2015, 18:45)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui mammuthus

      cat pe ce sa zic "garantat vanghelie" dar mi-am adus aminte ca in ierarhia babanilor psd-isti, i s-a subordonat destul de mult timp lui geoana. ca sa-l citez, decat ceva vreme.
      limbajul de lemn insa, le vine psd-istilor ca o manusa scolita cu ilici impreuna, la moscova.
  • +20 (20 voturi)    
    Decât (Luni, 23 noiembrie 2015, 17:40)

    Gila [anonim]

    Decât analfabeţi la conducere... ca si cei care-i votează...
  • +19 (19 voturi)    
    Bai nene (Luni, 23 noiembrie 2015, 17:41)

    zarzarea [utilizator]

    ii zice cineva astuia ca ne-a omorat cu al lui DECAT?

    Nu de alta, dar se mai uita si copii la televizor...
  • +21 (21 voturi)    
    decat (Luni, 23 noiembrie 2015, 17:41)

    Vasile Ionescu [anonim]

    Decat sint cam agramat :)
    • -4 (14 voturi)    
      Ba s-avem pardon, monşer! (Luni, 23 noiembrie 2015, 18:13)

      BrainChild [utilizator] i-a raspuns lui Vasile Ionescu

      Corect este anagramat, nu agramat. :)
      • +4 (10 voturi)    
        Corect este agramat (Luni, 23 noiembrie 2015, 18:30)

        Gila [anonim] i-a raspuns lui BrainChild

        http://analfabeti.ro/cum-se-scrie-corect-agramat-anagramat
        • +10 (10 voturi)    
          Domnule (Luni, 23 noiembrie 2015, 18:50)

          BrainChild [utilizator] i-a raspuns lui Gila

          Se pare că nu aţi remarcat zâmbetul de la sfârşitul comentariul meu. :)
          Era o persiflare la adresa domnului Dragnea, nu a domnului Vasile Ionescu.
          Nu-i nimic, nu toată lumea are simţul umorului.
  • +8 (8 voturi)    
    Decat etalon pt pesedei e asta (Luni, 23 noiembrie 2015, 18:08)

    Locke Lamora [utilizator]

    Bah agramica, ce crezi tu e irelevant, faptele tale insa or sa te bage la mititica unde meriti.
  • +8 (8 voturi)    
    Bosul Dragnea (Luni, 23 noiembrie 2015, 18:11)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Patronul Teleormanului a ajuns seful mafiei rosii. Seful unui parid de hoti nu poate fi decit un hot. Mai crede si altcineva in nevinovatia lui L. Bragnea decit in el insusi. Sper ca de data asta sa fie cu executare. Altminteri Justita in Ro se va docedi ca nu exista.
    • +2 (4 voturi)    
      Sa speram ca-l ascund (Luni, 23 noiembrie 2015, 19:33)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Oricum, cel care a tras la televiziune in 21 decembrie 1989, Nitu, si-a facut cu sarg datoria si toti falsificatorii de voturi au fost condamnati cu suspendare sau achitati. Sa speram totusi ca-i trag judecatorii o condamnare de sase luni cu executare. Ar intra panica in toti hotii de la PSD si alegerile de la anul nu vor mai fi furate. Dar vad ca agramatul este linistit, probabil ca in completul de judecatori se afla dna Costiniu.
  • +4 (6 voturi)    
    remember (Luni, 23 noiembrie 2015, 19:03)

    vlad [anonim]

    Mai bine haimana,
    Decît trădător,
    Mai bine huligan,
    Decît dictator,
    Mai bine "golan",
    Decît activist,
    Mai bine mort,
    Decît comunist.
  • +4 (4 voturi)    
    mai am decat un dor... (Luni, 23 noiembrie 2015, 19:09)

    vlad [anonim]

    ... sa infunzi puscaria.
  • +4 (4 voturi)    
    Cum ? dragnea inca nu a...... (Luni, 23 noiembrie 2015, 19:30)

    gigiN [utilizator]

    ...absolvit clasa a 4-a primara ???!!
  • +1 (1 vot)    
    PSD partidul marilor mincinosi! (Luni, 23 noiembrie 2015, 20:31)

    BineInformat [utilizator]

    ...taranusul asta nici el nu crede in minciunile lui. Nici usturoi nu a mancat nici mortii nu i-a scos la vot! Este creierul raului, este creierul totalitarismului, este creierul suprem rezultat din Ion Ilici Iliescu! Sper ca acel adevar, pe care el il invoca, sa iasa la suprafata, iar pe el sa il infunde multi ani la puscarie, acolo unde ii este locul acestui infractor condamnat! La multi ani la puscarie, tovarase Dragnea!
  • 0 (0 voturi)    
    Bula la magazin (Luni, 23 noiembrie 2015, 20:55)

    I [utilizator]

    Bula: puneti-mi cartofi, va rog.
    Vanzatoarea: de cat?
    Bula: decat cartofi!
  • 0 (0 voturi)    
    Asa zicea si Ceausescu (Luni, 23 noiembrie 2015, 21:25)

    CititorulComentator [utilizator]

    Si asa zice si Iliescu si Nastase toti comunistii, cu tine in frunte. HOTILOR!