Traian Basescu: "Doctor Ponta, mergi omule si te odihneste" / Sper ca Ciolos nu a facut PSD concesii care sa continue politicile catastrofale ale fostului premier

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 17 noiembrie 2015, 10:19 Actualitate | Esenţial

Imaginea de profil de pe pagina de Facebook a lui Traian Basescu
Foto: Facebook
Traian Basescu a publicat marti dimineata un mesaj pe Facebook, intitulat "Spaimele lui Ponta", in care il acuza pe fostul premier ca a "impins tara pe marginea prapastiei" si spune ca spera ca Ciolos "nu a mers atit de departe cu concesiile facute PSD incit sa persevereze in politicile prociclice catastrofale ale predecesorului".  

"Doctor Ponta, mergi omule si te odihneste", ii transmite Basescu fostului prim-ministru.

Mesajul lui Traian Basescu: 

"Spaimele lui Ponta 

De doua zile Doctor Ponta isi face publice spaimele precum ca Guvernul Ciolos ii va distruge realizarile marete ale mandatului si din pacate sunt destui care ii tin isonul.  

In realitate, Doctor Ponta a guvernat prin minciuna si populism si a impins tara pe marginea prapastiei din punct de vedere al echilibrelor macroeconomice la fel ca si aliatul sau Tariceanu in 2007-2008 . 

Speranta mea este ca Dacian Ciolos nu a mers atit de departe cu concesiile facute PSD incit sa persevereze in politicile prociclice catastrofale ale predecesorului.  

Doctor Ponta, mergi omule si te odihneste. 

Pentru Romania este o binecuvintare ca nu mai esti la butoanele bugetului pe care sa apesi iresponsabil, ca un bebelus care inca nu merge in picioare dar care apasa vesel pe tastele telefonului mobil."


Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
8252 vizualizari
  • -5 (13 voturi)    
    dar matale, nu ti-e greu sa tot dai lectii? (Marţi, 17 noiembrie 2015, 10:30)

    Mihaileanu Str. [anonim]

    tataie, tu nu ai obosit sa tot dai lectii?
    ai fost 10 ani prim-desteptul natiunii, nu crezi ca e timpul sa vedem cum ne descurcam si fara tine?
    ia mai vezi si matale de nepoti, de elena udrea ca e singura si trista.
    ai avea atatea de facut si ai face si tarii un bine sa mai taci o vreme
  • -8 (14 voturi)    
    de ce trebuie publicat tot scuipatul lui basescu? (Marţi, 17 noiembrie 2015, 10:31)

    jackalphonse [utilizator]

    ar fi timpul sa i spuna si lui cineva sa se odihneasca.
    Nu poate atat timp ca exista Udea cu probleme. Stie prea multe.
  • -2 (16 voturi)    
    Ce mai face Udrea? (Marţi, 17 noiembrie 2015, 10:42)

    CititorulComentator [utilizator]

    E bine?
  • -2 (14 voturi)    
    basescule (Marţi, 17 noiembrie 2015, 11:07)

    Gustav555 [utilizator]

    Nu este vorba numai despre bani.
    Cum ramane cu cresterea economica recunoscuta si de institutiile europene?
    Aaa, am uitat, se datoreaza politicilor de austeritate ale guvernului Boc.
  • -8 (16 voturi)    
    aflarea in treaba la romani (Marţi, 17 noiembrie 2015, 11:11)

    daniel ionescu [anonim]

    acest derbedeu patent care a intors Romania din drum si a reorientat-o spre sfertodoxie, oportunism, arivism, coruptie endemica si auto-suficienta mentala are limbrici; mai pe romaneste il mananca'n cur si se cere in atentia societatii civile (desi cand spui basescu te gandesti la teroarea neomeniei si a productiei de minciuni esentiale) proferand injurii si incercand, langa o echipa de "mitici si gagici" sa iasa in evidenta cu nimcnicii! vezi-ti ba de pensie (o sinecura pe care n-o merit!) si de bubele din cap! e mai sanatos!
  • -8 (14 voturi)    
    dle Basescu...mergi, dle si-ti plimba nepoteii... (Marţi, 17 noiembrie 2015, 11:21)

    lili [anonim]

    Sau cainii...ca maine poimaine-ti cresc nepoteii si nu mai ies cu bunicul la plimbare...
    Stai acasa, omule, sa-ti primesti pensia, lasa-ne si tu cu "maretele tale realizari", le vedem zi de zi la DNA, acolo unde fac carare zilnic toti sustinatorii tai in frunte cu penala E Udrea si Cocosu ei penal, de muuuuulte sute de milioane de Euro!
    Stai cuminte acasa, ca maine poimaine ajunge DNA si la tine!
    Ponta si penalii lui au plecat, dar este o binecuvantare pentru mult mai multe milioane de romani ca tu nu mai esti la butoanele din care Madam Udrea si acolitii tai au furat cat au vrut, chiar nu-ti este rusine sa vorbesti tu, cand in familie ai ginerele urmarit pentru matrapazlacuri ILEGALE, fratele la fel, alalalt gunere e fiul unui mafiot din gasca Videanu, Bebe Ionescu, milionar tot din bani furati, cand toti apropiatii tai in frunte cu E Udrea cu 4(PATRU!!!) dosare la DNA sunt in diferite faze anchetati de DNA?!
    Maine poimaine sper ca DNA sa ajunga si la tine, succes DNA!
    Tupeul pe care-l vedem la Ponta il are si T Basescu si toti penalii din politica romaneasca ce-au furat cat au vrut, cand erau la "butoanele bugetului" !!
    Sila!
  • -7 (13 voturi)    
    Reducerea taxelor și creșterea salariilor, (Marţi, 17 noiembrie 2015, 11:23)

    Con_stan_tin [utilizator]

    asta-i politică economică catastrofală pentru Băsescu.
    • +5 (7 voturi)    
      Bine ar fi fost daca (Marţi, 17 noiembrie 2015, 13:39)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      se reduceau doar taxele existente si nu se introduceau altele noi. Iar in ceea ce priveste cresterile salariale era bine daca s-ar fi facut in timpul guvernarii si nu ar fi fost aminate dupa prabusirea "celui mai cinstit" guvern din istoria recenta a Romaniei.
  • -5 (13 voturi)    
    Cat tupeu la acest individ! (Marţi, 17 noiembrie 2015, 11:38)

    EllenaS [utilizator]

    Basescule, cum nici tu nu te duci sa-ti rumegi pensia, tot asa nici Victor Ponta nu va sta departe de politica. La tine nici macar scuza ca esti tânar nu exista!
  • +9 (15 voturi)    
    guvernare (Marţi, 17 noiembrie 2015, 11:39)

    rebeleanu valer [anonim]

    Ponta un incompetent , las si fara caracter. A adus mari prejudicii Romaniei refuzand sa demisioneze dupa ce s-a dovedit ca este plagiator si dupa ce a fost trimis in judecata pentru fapte penale.
    • -4 (4 voturi)    
      Numai IDIOTII... (Marţi, 17 noiembrie 2015, 17:39)

      Flinder [utilizator] i-a raspuns lui rebeleanu valer

      ...il critica pe CEL MAI BUN PRIM MINSTRU pe care l-a avut Romania. Tu, un amarat muritor de foame lovesti chiar in mana care ti-a dat sa mananci, fiindca nu esti in stare sa gandesti, spui doar ce au inventat dusmanii lui, dar nici ei nu cred ce spun. Vor doar sa-l dea jos ,sa fie ei la guvernare pentru ca ei nu stiu decat sa fure, inclusiv de la tine, si vad ca le merge cu prostii.
  • -5 (11 voturi)    
    dar dl basescu nu e obosit? (Marţi, 17 noiembrie 2015, 11:40)

    Marius [anonim]

    mai ales ca e si mai in varsta. Cat de rau a fost Ponta, ce vedem in zilele astea e o bataie de joc la adresa intregii Romanii.
  • -6 (10 voturi)    
    tupeu ce are asta (Marţi, 17 noiembrie 2015, 13:10)

    woe [anonim]

    Tupeu de borfaș tre să ai ca să îți dai cu părerea pe teme economice, când acum 5-7 ani scoteai pe gură niște enormități cât ține. Să nu mai amintim de măsurile adoptate de premierul Basescu. Eu nu pot crede ca românii stau atât de prost cu memoria, la școală doar memorare se face.
    • +7 (9 voturi)    
      Imi aduc si acum aminte (Marţi, 17 noiembrie 2015, 13:43)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui woe

      de figura inteligenta a lui ponta cind numara mustele pe tavan "la MeTeO".
  • -4 (8 voturi)    
    Mai bine ar scrie o carte (Marţi, 17 noiembrie 2015, 13:56)

    Ioan B. [anonim]

    Cetateanul basescu, fost Presedinte al Romaniei, oare nu realizeaza ca avem destui analisti politici si ar fi mai potrivit sa-si consume energia (nu toata pozitiva) pentru a scrie o carte, in care poate sa-si verse toate off-urie, obsesiile etc. Oare la varsta dansului nu da seama ca mai mult polueaza, decat informeaza......
  • +1 (3 voturi)    
    d'aia (Miercuri, 18 noiembrie 2015, 8:37)

    gogu [anonim]

    trebe publicat nea jackasalphonse fiindca si scuipatul lui Base e mai de soi ca orice guitat al pontacului si ca al majoritatii (99%) din clasa apolitica ce ne-a scufundat in bezna mintii cpolitice in ultimii 25 de ani, d'aia
    • -1 (3 voturi)    
      toti "colaboratorii" lui base furau (Miercuri, 18 noiembrie 2015, 11:09)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui gogu

      si dau cu vorbitul la DNA. Asta nu te face sa-ti pui niste intrebari?
      In plus, nu mai are nicio functie, dar bnase iese la vorbit si intra in politica din nou doar ca sa o apere pe Udea. Nu naste intrebari.

      Nu a fost in intreprinzator de de seama, dar s-a imbogatit in mosii numai in timpul mandatului de presedinte. Nici aici nu este ceva putred?

      Fiica sa avea state de plata la companii din domeniul energiei si unele dosare penale ale colaboratorilor chiar pe energie sunt si, in plus, mai avea putin si prelungea subventiile producatorilor de energie si disptribuitorilor pana la calendele grecesti.Nici aici?

      Pontalaul a fost o perioada scurta la guvernare si oricum, asa hot cum este el si cu gasca de analfabeti pesedisti, a adus mai multa plusvaloare decat boc, care a taiat din venituri (de orice fel), a crescut taxe (TVA enorm) si a facut un imprumut monstru la FMI pe mana lui base "centura-esafod de siguranta".

      Nu, fara doar si poate ca nu Base trebuie sa l blesteme pe ponta. Poate eu si cu tine, dar nu el.